Premier League - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : Everton - 21. srpna 2017   21:00

Manchester City
84' Sterling
1:1
(0:1)
Everton
35' Rooney  (Calvert-Lewin)
Ederson – Kompany (C), Stones (65. Danilo), Otamendi – Walker, De Bruyne, Fernandinho, Silva, Sané (69. B. Silva) – Agüero, Jesus (46. Sterling).
Bravo – Danilo, Sterling, Mangala, Y. Touré, B. Silva, Foden.
Madley – Perry, Betts
Etihad Stadium, Manchester
Everton
Pickford – M. Keane, A. Williams (61. Klaassen), Jagielka (C) – Holgate, Schneiderlin, Gueye, Baines – Calvert-Lewin, Davies (61. G. Sigurdsson) – Rooney (90. Bešić).
Stekelenburg – Bešić, Klaassen, Mirallas, Lookman, Cuco Martina, G. Sigurdsson.

SESTŘIH Premier League: Manchester City - Everton 1:1. Padly dvě červené, pálil Rooney

Dvě branky, dvě červené karty, jeden skvělý zápas! Je za námi nesmírně dramatické utkání, které na Etihad Stadium nemá vítěze.

Blíže k triumfu nečekaně měli hosté, které svoji dvoustou brankou v soutěži poslal do vedení Wayne Rooney, dlouholetý útočník místních rivalů Manchesteru United a nedlouho poté navíc domácí favorizovaný celek oslabil svým vyloučením Kyle Walker.

Po změně stran domácí měli viditelnou územní převahu, ovšem dlouho čekali na výraznější příležitost a vyrovnání se dočkali v 84. minutě, kdy si odražený míč našel Raheem Sterling, shodou okolností odchovanec úhlavního rivala dnešního soupeře, jenž jej nasměroval k tyči za bezmocného Pickforda a když v závěru vyrovnal síly na hrací ploše svým vyloučením Schneiderlin, mohli domácí pokračovat ve výrazném tlaku, ten už ale využít ke vstřelení vítězné branky nedokázali.
90+4'
90+3'
Bernardo Silva povedenou lobovanou přihrávkou hledal v pokutovém území Sergia Agüera, před ním ale v poslední chvíli stačil ukopnout míč Davy Klaasen! To byla velmi nebezpečná situace, neboť Agüero by byl v čisté gólové šanci nebýt Holanďanova zásahu!
90+3'
Danilův centr se neujal, ten Fernandinhův z opačné strany hřiště ani nedoletěl do pokutového území.
90+3'
Citizens už jsou usazeni u pokutového území Evertonu.
90+2'
Bešić skvělým zákrokem vybojoval míč na Davidu Silvovi a Calvert-Lewin s Klaasenem mohli do rychlého brejku, ten ale nezvládli a míč se vrací na domácí kopačky.
90+1'
Rozhodčí Madley oddaluje závěrečný hvizd o čtyři nastavené minuty a dá se čekat značný nápor domácího týmu.
90'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Wayne Rooney, přichází Muhamed Bešić.

Rooney svůj odchod ze hřiště pořádně natahoval, což při dalších známých okolnostech vzbudilo v hledišti pořádné emoce.
88'
Početní síly na hrací ploše se vyrovnávají! Schneiderlin podrazil Agüera a po druhé žluté se pakuje do šaten!
87'
Do dalšího průniku po křídle se dral Bernardo Silva, tomu ale míč utekl za brankovou čáru a Jordan Pickford může uklidnit svůj tým.
85'
Wayne Rooney viděl žlutou kartu zřejmě za nějaké nemístné protesty vůči arbitrovi zápasu.
85'
A další možnost pro Agüera! Tentokrát jej kolmicí do pokutového území vyzval Sterling, ovšem argentinský útočník měl míč přes nohu a při pokusu o zakončení tentokrát podklouzl.
84'
A domácí jsou při chuti! Po dalším Danilově centru se o nůžky pokusil Sergio Agüero, ovšem balón v těžké pozici netrefil.
84'
Sterling, odchovanec Liverpoolu, se trefuje vůbec poprvé v kariéře proti Evertonu, přičemž proti modrému liverpoolskému týmu hraje už desátý zápas.
84'
Manchester City právě vstřelil branku!
Bouřlivá radost na Ettihad Stadium! Danilův centr Mason Holgate nešťastně odrazil ke zcela osamocenému RAHEEMU STERLINGOVI, jenž prudkou ránou k tyči pokořil bezmocného Jordana Pickforda!
81'
Po centru Davida Silvy se domácí fanoušci mohutně dožadovali odpískání pokutového kopu po pádu Agüera, ten však svému pádu velmi přidal a sudí Madley rezolutně ukázal, že nechává pokračovat ve hře. Nutno také připomenout, že za nafilmování faulu, dokonce mimo pokutové území, v prvním poločase viděl žlutou kartu Tom Davies.
80'
Po následné standardní situaci si letící míč našel Wayne Rooney, hlavičkou do středu branky ale brankáře Edersona pouze vyzval k jeho prvnímu dnešnímu zákroku.
78'
Kompany nastavil svá záda do cesty rozběhnutému Calvertu-Lewinovi a za své počínání si vysloužil žlutou kartu.
77'
Bernardo Silva perfektní přihrávkou vyzval do zajímavé příležitosti Sterlinga, jenž se z úhlu zjevil zcela osamocen před Pickfordem, ten ale zneškodnil i tuto příležitost Manchesteru City!
77'
Calvert-Lewin v hlavičkovém souboji rukou zasáhl obličej Otamendiho a domácí se okamžitě seběhli k sudímu Madleymu, ten ale nijak trestat hostujícího útočníka nebude.
75'
Další rychlá akce Guardiolových svěřenců, tentokrát střílel De Bruyne, ovšem i jeho tečovaná střela proletěla nad pokutovým územím a Manchester City se poté neprosadil ani po následném rohovém kopu.
75'
Už znovu útočí domácí, Sterling se v pokutovém území prosadil do zakončení, hostující branku ale přestřelil.
74'
A tak měli šanci hosté! Gueye parádní kolmicí vysunul za záda domácích obránců Calverta-Lewina, proti němu ale skvěle vyběhl brankář Ederson, jenž výborně přečetl hru a vyběhl daleko ze svého území a dokázal před mladým útočníkem ukopnout míč, ovšem jen přímo k Rooneymu, ten ale od postranní čáry výrazně míjí odkrytou branku.
73'
Čas kvapí kupředu a už se hraje závěrečná dvacetiminutovka. Ačkoliv i v oslabení jsou domácí výrazně aktivnějším týmem, tak si v podstatě ještě nepřipravili vážnější příležitost.
72'
Na střelecké pokusy Manchester City vede už 15:5, na branku poté 4:1, síť ale roztřepal jen ten jediný hostující.
72'
Sterling si na útočné polovině vyměnil míč s Davidem Silvou a poté pálil z obrovské dálky, ovšem jeho táhlá střela proletěla nad břevnem branky hájené Jordanem Pickfordem.
71'
Agüero dokázal proti trojnásobné početní převaze udržet míč i odcentrovat na Davida Silvu, ten sklepl míč Bernardu Silvovi, ovšem Portugalcovi rána vůbec nesedla a střelou o zem míč nasměroval jen dobré dva metry vedle hostující svatyně.
70'
Hosté zakombinovali na soupeřově polovině, ovšem Rooney místo riskantní kličky volil podržení míče ve své moci a Baines poté centroval jen do připraveného Edersona.
70'
Seriál nepovedených centrů bledě modrých pokračuje, tentokrát všechny fotbalisty před Pickfordem překopl Danilo.
69'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Leroy Sané, přichází Bernardo Silva.

Poslední střídání, které Pepe Guardiola v dnešním zápase mohl využít.
68'
De Bruyne s Agüerem se pokusili zaútočit do přeci jen otevřenější obrany Evertonu, ovšem prvnímu jmenovanému se jeho snaha vůbec nevydařila a z nepřesného pasu vůbec ani nebylo znát, zda-li chtěl zaskočit brankáře Pickforda, jenž byl několik metrů před svoji brankou či skutečně najít nabíhajícího Agüera, protože balón letěl do území nikoho.
66'
Citizens se chystají hrát naprostý vabank, na hřišti už mají pouze dva čistokrevné obránce, Kompanyho a Otamendiho, na krajích pendlují téměř až útočná křídla Sterling a Sané.
65'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází John Stones, přichází Danilo.

Také domácí stahují hru na dva stopery, někdejší oporu dnešního soupeře nahrazuje středopolař Danilo.
65'
Hosté po zisku míče zamířili do rychlého brejku, Dominic Calvert-Lewin si našel velké množství prostoru na pravém křídle, poté ale nepřesně hledal před brankou Rooneyho a míče se snadno ujal Ederson.
64'
Následný centr Rooneyho brankář Ederson vyráží až za protější postranní čáru.
63'
První náznak zlepšení hostující hry po změně stran, při útočném tažení Schneiderlina byl faulován Baines, který svému spoluhráči nabíhal podél postranní čáry.
62'
Zdá se, že Everton bude pokračovat s rozestavením 4-5-1, kdy na hrotu by se měl bít Dominic Calvert-Lewin výrazně podporovaný Sigurdssonem a Rooneym.
61'
Skutečně velmi zajímavá střídání připravil hostující trenér Ronald Koeman, stažením stopera Williamse a nasazením dvou středopolařů výrazně mění svoji strategii do dalšího průběhu zápasu.
61'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Ashley Williams, přichází Davy Klaassen.
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Tom Davies, přichází Gylfi Sigurdsson.
59'
U hostující střídačky už se do boje připravuje tolikrát skloňované jméno, Gylfi Sigurdsson.
58'
Kevin De Bruyne ale z velmi výhodné pozice střílel pouze do zdi a stejně tak David Silva, ke kterému se posléze míč odrazil, avšak ani on neprocedil míč skrz bránící fotbalisty Evertonu.
57'
Raheem Sterling vybojoval na svoji osobu faul Gueyeho a domácím se nabízí velice zajímavá standardní situace z nějakých dvaadvaceti metrů a přímo na ose hřiště.
56'
Sterlingův centr hosté odrazili pouze k Fernandinhovi, ten k dalšímu centru vyzval De Bruyna, ovšem opora belgického národního týmu nasměrovala míč jen k Jordanu Pickfordovi, možné budoucí jedničce v brance anglického národního týmu.
55'
V úvodních deseti minutách druhého poločasu domácí na hřišti dominují, míč v této periodě drželi 63% hracího času i přes absenci vyloučeného Walkera.
54'
Další nekvalitní centr domácího týmu, tentokrát jeho autorem byl David Silva, jenž překopl nabíhajícího Saného a míč doputoval až za hostující branku, odkud žádné nebezpečí Pickfordovi nehrozí.
53'
Rooney se pokusil vyvézt míč od vlastního pokutového území, ovšem okamžitě o něj přišel a nabídl tak soupeři možnost rychlé útočné akce, tu však zakončil De Bruyne velmi nepřesným centrem.
52'
Leroy Sané pronikal po levém křídle, následný centr ale do zámezí odrazil výborně hrající mladík Mason Holgate.
51'
Při dalším ataku domácích se o střelu z dvaceti metrů pokusil De Bruyne, Belgičan ale nepropálil obrannou hradbu soupeře.
49'
Poněkud sporná situace namíchla domácí fanoušky, to když rozběhnutému Sterlingovi ve skluzu ukopnul míč od kopačky Leighton Baines k vlastnímu brankáři Pickfordovi, jenž poté vzal balón do svých rukavic a fanoušci Manchesteru City se dožadovali odpískání "malé domů", ovšem při jemné teči Sterlinga rozhodčí nechali ve hře pokračovat.
48'
Za aktuálního vývoje zápasu se dá čekat, že herní převahu by i v oslabení měli mít domácí, což se od úvodního výkopu druhého dějství také naplňuje.
46'
K poločasové přestávce ještě zbývá dodat, že v jejím závěru si v tunelu vedoucím z útrob stadiónu na trávník domácí trenér Guardiola dlouho vysvětloval vyloučení Walkera se čtvrtým rozhodčím Michaelem Oliverem, na jehož popud hlavní arbitr Medley udělil Walkerovi druhou žlutou a tedy červenou kartu.
46'
Do druhého poločasu domácí vstupují se změnou v sestavě, velmi nevýrazného Gabriela Jesuse nahrazuje Raheem Sterling.
46'
Už jsem zmiňoval přítomnost trenéra Manchesteru United, Josého Mourinha, v hledišti a tam nechybí ani ten nejlegendárnější kouč rivala, Sir Alex Ferguson. I jeho musí těšit dnešní historický moment Wayna Rooneyho.
V nastaveném čase už se nestalo vůbec nic zaznamenání hodného a po úvodním dějství tak Everton vede na Ettihad Stadium 1:0 díky jubilejní dvousté brance Wayna Rooneyho v Premier League a zároveň po dvou žlutých kartách Kyla Walkera během tříminutového úseku v samém závěru prvního poločasu budou domácí dotahovat svoji ztrátu o muže v poli oslabeni.
45+2'
45+1'
Rozhodčí Madley prodlužuje první poločas o dvě nastavené minuty.
45'
Znovu v akci nesmírně aktivní Dominic Calvert-Lewin, ten si tentokrát našel Rooneyho centr, hlavičkoval ale vedle domácí branky.
44'
Pohroma ale vzniká pro Manchester City! Kyle Walker srazil Calverta-Lewina a po poradě rozhodčího Madleyho se čtvrtým sudím Oliverem Madley vytahuje pro Walkera podruhé v rychlém sledu žlutou a potažmo tedy také červenou kartu!
43'
I další souboj Walkera s Bainesem končí výrazně lépe pro hostujícího zadáka, jenž skvělým zákrokem vybojoval míč pro Everton a to ve velmi nebezpečné situaci, která vznikla po nepřesném odkopu brankáře Pickforda a Baines zachránil svůj tým před pohromou.
42'
Žlutá karta také na domácí straně, Kyle Walker šlapákem atakoval Leightona Bainese a prohlíží si kartónek v ruce rozhodčího Madleyho.
39'
Další útočná snaha bleděmodrých, Sané se ale na levém křídle neprosadil a domácí budou ve svém tažení pokračovat vhazováním zpoza postranní čáry.
37'
Domácí mohli odpovědět ze standardní situace, centr Kevina De Bruyna ale Vincent Kompany prodloužil pouze vysoko nad branku.
35'
Everton právě vstřelil branku!
Calvert-Lewin se protáhl s míčem po pravém křídle, naservíroval jej do pokutového území WAYNU ROONEYMU a ten šikovným zakončením mezi Edersonovy nohy zaznamenal svoji dvoustou branku v historii Premier League!
34'
O pár desítek sekund měli domácí další obrovskou možnost k otevření skóre, David Silva už i prostřelil Pickforda, ovšem orazítkoval pouze pravou tyč jeho branky!
33'
Sergio Agüero zahodil naprostou tutovku! Domácí útočník převzal míč v pokutovém území, navedl si jej do volného prostoru, ovšem nepochopitelně prováhal ideální možnost k zakončení a Phil Jagielka mu stačil míč ukopnout! Agüero poté pouze nechápavě sledoval míč kutálející se z pokutového území!
31'
Úplně se to tedy Rooneymu nevydařilo a jeho centr nakonec doletěl až za branku, což fanoušci "Citizens" ocenili bujarým aplausem.
30'
Leroy Sané se provinil proti pravidlům u postranní čáry a Wayne Rooney bude centrovat míč před domácí branku.
27'
Po rohovém kopu domácích si balón ve vzduchu našel znovu Otamendi, třetí střelecký pokus domácího obránce v zápase ale minul prostor ohraničený třemi tyčemi.
26'
Tu první výraznou příležitost měli domácí! Otamendi napřáhl k projektilu zpoza pokutového území, brankář Pickford jej vyrazil ke zcela osamocenému Agüerovi, jenž přehodil brankáře, ovšem jeho pokus letěl mimo branku a Phil Jagielka jej posunutím míče nad břevno ještě pojistil z obranného pohledu.
25'
Je za námi pětadvacet minut hry a kromě vstřelené branky zatím čekáme i na nějakou výraznější příležitost, která by ji mohla předcházet.
24'
Teď už se píská na druhé straně a to poté, co Tom Davies padl k zemi před pokutovým územím Manchesteru City a rozhodčí Madley mu ukazuje žlutou kartu za simulování.
24'
Sané si v tísni u pokutového území soupeře marně říkal o odpískání nedovoleného zákroku, hraje se dál.
22'
To netrvalo dlouho a domácí podnikli rychlý protiútok, David Silva se pokusil vysunout do pokutového území Sergia Agüera, proti němu ale výborný obranný zákrok předvedl Holgate a poziční hrou tělem si vynutil Agüerův faul.
22'
Fotbalisté Evertonu, dnes hrající v tmavé sadě svých dresů, se rozmístili na útočné polovině a v těchto chvílích to jsou oni, kdo hrají s míčem ve svém držení.
20'
Po následném centru Rooneyho se do vzduchu zavěsil Ashley Williams, jeho tečovaný pokus ale snadno kryl brankář Ederson.
19'
Hosté vybojovali rohový kop, který míří rozehrát Wayne Rooney a zatímco ze sektoru hostujících fanoušků se ozývá "Roooney!", tak ti domácí na dlouholetého útočníka konkurenčních United mírně bučí.
17'
Při rychlém kontru hostů se Calvertu-Lewinovi výborně povedl první dotyk s míčem, letošní mistr světa do dvaceti let se dokázal uvolnit a také v zajímavé pozici najít Toma Daviese, jeho ráně ovšem chyběla potřebná přesnost i razance a dokutálela se vedle pravé tyče domácí branky.
16'
De Bruyne se po převzetí míče u pokutového území s balónem otočil a okamžitě pálil, ovšem přízemní střela do středu branky Pickforda nijak vážněji nezaměstnala.
15'
Po neúspěchu v domácí souhře poněkud dezorientovaný Holgate odehrál míč za postranní čáru, ačkoliv byl zcela osamocený a znovu vrací hrací předmět domácím.
12'
Po rohovém kopu De Bruyna hosté odrazili míč ke Gabrielu Jesusovi, ten z pětadvaceti metrů přestřeluje branku Evertonu.
11'
Další akce Sergia Agüera, jeho centr před branku tentokrát srazil za hostující branku Phil Jagielka.
9'
Od praporku centroval Sané a byť hosté signalizovali, že míč při letu opustil celým objemem hrací plochu, tak rozhodčí nechali akci pokračovat, centr doletěl přímo k Agüerovi, jenž si zpracoval míč hrudí a poté pálil, ovšem výrazně minul vzdálenější tyč hostující branky.
9'
Po De Bruyneho akci na levém křídle Holgate srazil míč na rohový kop a dění se vrací před brankáře Pickforda.
7'
Schneiderlin ve středu pole sestřelil rozběhnutého Agüera, rozhodčí Madley ponechal domácím poněkud spornou výhodu, které se hned sami vzdali odevzdáním míče do prostoru nikoho a při následném přerušení hry vytahuje arbitr žlutou kartu pro hříšníka.
6'
Střílený centr Kevina De Bruyna tečoval Wayne Rooney k tyči vlastní branky, Pickford však na tuto změnu směru letu míče zareagoval výborně a byl u své pravé štangle včas.
5'
Agüero sice přihrával do pokutového území nepřesně, po velmi nedůrazné hostující rozehrávce se ale míče ujal Leroy Sané a následně David Silva vybojoval nedovolený zákrok Idrissy Gueyeho v hloubi útočné poloviny.
4'
Ani na střelecký zápis do statistik Evertonu jsme nemuseli dlouho čekat, Calvert-Lewin ale byl při individuálním průniku příliš osamocen a tak musel střílet i z velmi nevýhodné pozice a navíc domácí branku netrefil.
2'
Podle veškerých očekávání jsou aktivnějším týmem v úvodu zápasu domácí Citizens, jejich první výraznější útočná snaha ale končí dalekonosným pokusem Otamendiho přímo do středu branky, kde snadno hlídal situaci brankář Pickford.
1'
Zmiňovaný Gylfi Sigurdsson ještě není dostatečně sehraný s týmem a tak trenér Ronald Koeman nejdražší klubovou posilu historie ponechává mezi náhradníky s plánem vytáhnout jej jako žolíka během utkání.
Úvodní nástup aktérů dnešního zápasu doprovodil ohňostroj a úvod zápasu se tak odehraje ve značné dýmové cloně.

Manchester City: Ederson – Kompany (C), Stones, Otamendi – Walker, De Bruyne, Fernandinho, Silva, Sané – Agüero, Jesus.
Náhradníci: Bravo – Danilo, Sterling, Mangala, Y. Touré, B. Silva, Foden.

Everton FC: Pickford – M. Keane, A. Williams, Jagielka (C) – Holgate, Schneiderlin, Gueye, Baines – Calvert-Lewin, Davies – Rooney.
Náhradníci: Stekelenburg – Bešić, Klaassen, Mirallas, Lookman, Cuco Martina, G. Sigurdsson.

Rozhodčí: Madley – Perry, Betts.
Příjemný večer při sledování atraktivní dohrávky druhého kola Premier League mezi Manchesterem City a Evertonem.

Dnešní duel se bude točit zejména okolo jednoho konkrétního jména. Everton totiž minulý týden zkompletoval nákup již deváté posily během tohoto léta a Islanďan Gylfi Sigurdsson je vůbec tou nejdražší v klubové historii, když přišel za částku kolem 45 miliónů liber a dnes by se měl premiérově představit v novém dresu.

Toffees navazují na dva úspěšné zápasy z domácího prostředí v minulém týdnu, kdy nejdříve na úvod ligového ročníku zdolali ambiciózní Stoke 1:0 brankou navrátilce Wayna Rooneyho a ve čtvrtek dobře rozehráli boj o účast v Evropské lize, když Hajduk Split porazili 2:0. Trenér Koeman postrádá Barkleyho a McCarthyho, po zranění už by ale mohl počítat se Sandro Ramirezem, který musel vynechat souboj s chorvatským týmem.

Také Manchester City v létě, jako tradičně, výrazně posiloval. Jose Guardiola přivedl hráče v součtu za více než 200 miliónů liber, když nejvíce investoval do obranné formace. Novými tvářemi v týmu jsou Bernard Mendy, Ederson, Walker, Danilo či portugalský míčový kouzelník z Monaka Bernardo Silva. V prvním kole Citizens přivezli výhru 2:0 ze hřiště nováčka Brightonu. Domácím bude chybět Fabian Delph a zřejmě také Mendy s Gündoganem, kteří už se po zranění vrátili do tréninkové zátěže, zatím ale zřejmě nebudou připraveni ke startu v zápase.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.