Premier League - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Newcastle : West Ham - 26. srpna 2017   16:00

Newcastle
36' Joselu (Atsu) • 72' Clark (Ritchie) • 86' A. Mitrović (Ayoze Pérez)
3:0
(1:0)
Newcastle
Elliot – Manquillo, Lascelles (C), Clark, Mbemba – Merino, Hayden (82. Diamé) – Atsu, Ayoze Pérez, Ritchie (88. Jacob Murphy) – Joselu (72. A. Mitrović).
Woodman – Gámez, Saivet, Jacob Murphy, Aarons, Diamé, A. Mitrović.
Neil Swarbrick – Darren Cann, Scott Ledger
St James' Park, Newcastle upon Tyne
52 093 diváků
West Ham
Hart – Zabaleta, Collins, Ogbonna, Cresswell – Rice (46. Lanzini), Noble (C) (71. Kouyaté) – Antonio, A. Ayew (70. D. Sakho), E. Fernandes – J. Hernández.
Adrián – Fonte, Masuaku, Obiang, Kouyaté, Lanzini, D. Sakho.

SESTŘIH Premier League: Newcastle - West Ham 3:0

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 8:5. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 17:11.
Utkání sledovalo 52 093 diváků.
Utkání je u konce a na stadionu Newcastlu propuká tříbodová radost. Domácí dnes svého soupeře předčili v útočné fázi, dokázali se dostat do šancí a po přestávce dvě z nich proměnili v gól. Na 2:0 upravoval v 72. minutě hlavou Ciaran Clark a skóre uzavřel v 85. minutě Aleksandar Mitrović, když dostal přihrávku za obranu a své sólo proměnil dokonalým blafákem. Výsledkem je tak jasná výhra 3:0, Newcastle si připsal první body, zatímco West Ham na bodový zisk stále čeká.
90+4'
90+3'
Pérez zkusil štěstí, jeho rána zpoza vápna ale letěla vysoko nad Hartovu branku.
90+2'
Hart rozehrává, posílá dopředu dlouhý nákop.
90+1'
Ne, tohle nebylo povedené, navíc se pískal útočný faul uvnitř pokutového území.
90+1'
Domácí i za rozhodnutého stavu útočí, nyní mají k dispozici rohový kop.
90'
Rozhodčí přidá čtyři minuty.
89'
Domácí fanoušci už slaví tříbodový zisk, ti hostující už několik minut opouští svá místa.
88'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Matt Ritchie, přichází Jacob Murphy.
87'
No, už je rozhodnuto, West Ham odjede i dnes s prázdnou...
86'
Newcastle právě vstřelil branku!
Tohle se hostům v obraně vůbec nepodařilo. Po pěkné narážečce unikl ofsajdové pozici ALEKSANDAR MITROVIĆ, šel sám na Harta, udělal mu kličku a zakončil do prázdné branky – 3:0!.
85'
Domácí dobře kontrolují závěr utkání, dnes jim to opravdu sedlo.
84'
A skutečně, Lanzini to zkusil z velké dálky, branku Newcastlu ale neohrozil. Jeho pokus šel vysoko nad.
84'
Elliot si staví bytelnou zeď, protože to vypadá na přímou střelu.
83'
No a Mikel Merino byl za tento zákrok potrestán žlutou kartou.
83'
Hernández to vzal středem a byl u toho faulován.
82'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Isaac Hayden, přichází Mohamed Diamé.
81'
Newcastle sportovně vrací míč, West Ham zakládá postupnou akci.
80'
Sledujeme teď pasáž utkání, odehrávající se kolem středové čáry. Domácím to rozhodně nevadí.
79'
Pérez se už hrnul do zakončení, přihrávku však přijal v ofsajdovém postavení. Jeho střela tak už byla zbytečná.
78'
Žlutou kartu za faul loktem na Merina dostal hostující Diafra Sakho.
77'
Samotný roh sice zakončení nepřinesl, akce však pokračovala a Clark poté hlavičkoval nad břevno.
76'
Rohový kop pro Newcastle.
75'
A také zlepšit střelbu, Fernandes minul o několik metrů.
73'
Tohle už pro hosty nevypadá moc dobře, pokud chtějí alespoň vyrovnat, musí v závěru hodně přidat...
72'
A je to 2:0! Domácí zakombinovali na pravé straně, Ritchie svým centrem našel hlavu CIARANA CLARKA a ten zamířil přesně k tyči.Hart neměl absolutně nárok zasáhnout.
72'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Joselu, přichází Aleksandar Mitrović.
71'
A střídat budou i domácí.
71'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Mark Noble, přichází Cheikhou Kouyaté.
70'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází André Ayew, přichází Diafra Sakho.
69'
Na lavičce West Hamu se chystá střídání a to hned dvojité.
68'
West Ham by velice rád vyrovnal a odmazal svou nulu na bodovém kontě, zatím ale směrem kupředu hodně tápe.
66'
Ogbonna nyní zastavil rodící se akci Newcastlu, Atsu mu ale pomohl nepovedenou přihrávkou na střed.
65'
Žlutou kartu za nedovolený zákrok dostal hostující Edimilson Fernandes.
64'
Zachytal si i Elliot, ten to měl ale proti Hernándezově střele o dost jednodušší.
63'
Domácí nebyli daleko od druhé branky. Hart horkotěžko vyrážel střelu z pravé strany a před dorážkou do prázdné branky zachránil West Ham vracející se Zabaleta.
62'
Tempo nám teď docela pokleslo, hraje se převážně mezi šestnáctkami a šance se nedostavují.
60'
Už to neplatí, Hayden je zpět, ale v obličeji je vidět, že ho poraněné místo stále bolí.
59'
Hayden už odkulhal za postranní čáru, domácí budou chvíli pokračovat v deseti lidech.
58'
Na trávníku leží domácí Hayden, drží se za pravou nohu a je potřeba ošetření.
56'
Manquillo si při pokusu o přechod do útoku pomohl faulem, West Ham jde do protiakce.
54'
Elliot opět v práci, nyní krotil vysoký centr.
52'
Hosté byli blízko vyrovnání! Cresswellovu ránu z dálky Elliot pouze vyrazil před sebe a Hernándezovu dorážku likvidoval na brankové čáře pozorný Clark!
51'
Javier Hernández se dopustil celkem ostrého zákroku na Clarka a od rozhodčího dostal poslední varování. Příště už by to bylo za druhou žlutou kartu.
50'
Hosté rozehrávají od půlící čáry přímý kop. Rozhodli se pro postupný útok bez dlouhého nákopu k vápnu.
48'
Na levé straně už startoval Atsu, vysoký pas jej ale přelétl a skončil v zámezí.
47'
Hart musel hned v úvodu druhé půle zasahovat, zleva se totiž na dostřel dostal Joselu tlačil svou ránu na zadní tyč a gólman West Hamu musel rychle na zem.
46'
Střídání v týmu West Ham United: ze hřiště odchází Declan Rice, přichází Manuel Lanzini.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:07.
Máme za sebou první poločas a do kabin se jde lépe domácím fotbalistům. Ti totiž vedou 1:0, když se po rychlém protiútoku dostal k zakončení Joselu a trefil odkrytou část Hartovy branky. Co se další aktivity týká, akčnější byli hráči Newcastlu, dá se tedy říci, že vedení je zasloužené.
45+6'
45+5'
Domácí podnikli rychlý výpad, Atsu se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti a Harta svou přízemní střelou docela protáhl.
45+4'
Hart při rozehrání trefil před vápnem stojícího Ritchiho, od něj šel míč do zámezí. Hart se rozčiloval, že to bylo bránění ve hře, rozhodčí však zůstal v klidu a nechal jen rozehrát.
45+4'
Roh nyní rozehráli i domácí, ale ani zde to neznamenalo pro gólmana ohrožení.
45+3'
V závěru se hosté snaží o vyrovnání, finální fáze je ale zatím opravdu slabá.
45+2'
Z něj si už hosté vybojovali roh, Nobleho další šance na centr.
45+1'
Antonio neprošel po levé straně, vybojoval pro svůj tým alespoň autové vhazování.
45'
Nastavovat se bude šest minut.
44'
Nobleho centr z přímého kopu chvíli poletoval po pokutovém území, pak jej ale obrana domácích celkem bez problémů dostala do bezpečí.
43'
V souboji s Merinem si trochu ublížil hostující Hernández, už je ale zase vše připraveno ke hře.
42'
Nyní fauloval hostující Noble, takže se bude zase hrát proti Hartově brance.
41'
Domácí Manquillo si dle sudího pomohl faulem na Fernandese, útok Newcastlu je tak zastaven.
41'
Už je ale vše v pořádku, ošetření bylo opravdu krátké.
40'
Další ošetřování, nyní na domácí straně, Týká se to Ritchieho.
39'
Newcastle se dostal do protiútoku, ze střední vzdálenosti vypálil Merino, trefil ale přesně prostor, kde stál připravený Hart.
39'
Míč je u Elliota, ten neměl problém pokrýt vysoký míč.
38'
West Ham se snaží o rychlou odpověď, je tu rohový kop. A u míče Noble.
37'
Pro Newcastle to tak je vůbec první gól v nové sezóně.
36'
Domácí jdou do vedení! West Ham na vlastní polovině ztratil míč, vznikl z toho rychlý brejk, zleva sprintující Atsu přihrál pod sebe a byť byl JOSELU docela dobře bráněný, zvládl dostat střelu do odkryté branky.
35'
West Ham s rozehrou nepospíchá, míč drží na vlastní polovině.
34'
Z branky musel i Elliot, ten to měl ale jednodušší, krytí mu dělal jeden z obránců.
33'
Hra se nám zase přesunula na polovinu West Hamu, Pérez se snažil protlačit přihrávku k první tyči, míč se však odrazil přesně k Hartovi.
32'
Na branku nešla ani střela zpoza vápna, Elliot se už chystá rozehrávat.
31'
Noble výborně zasekl na pravé straně, odcentroval a na konci celé akce stál Cresswell, jenže ten pálil nad břevno Elliotovy branky.
30'
A neklapla ani akce Ayewa, který se již vrátil do hry. Jeho centr postrádal přesnost a skončil mimo hrací plochu.
29'
West Ham se po delší době vydal do útoku, dlouhá přihrávka na pravé straně se ale minula účinkem.
28'
No, tohle měl být centr před Harta, Manquillův pas z pravé strany se ale stáčel na branku a skončil jen kousek nad břevnem.
27'
Ayew si mění zakrvácený dres, za pár okamžiků se vrátí do hry.
26'
Dobrá zpráva, Ayew je na nohou a odchází za postranní čáru. Mezitím se mu Merino omluvil za způsobené zranění.
25'
No a na straně West Hamu se už začínají rozcvičovat náhradního. Zatím to nevypadá, že by se Ayew mohl vrátit do hry, ošetření stále pokračuje.
24'
Oba trenéři využívají pauzy k udělení taktických pokynů, hráči se občerstvují.
23'
Ten nešťastným způsobem schytal při pádu s Merinem úder kolíky do obličeje a je tam i krev. Pauza se tak asi trochu protáhne.
22'
Máme tu přerušení, na trávníku leží hostující Ayew a drží se za hlavu.
21'
Až nyní zařídil Collins chvíli oddechu pro své spoluhráče, nepovolil Atsuovi průchod po levém křídle.
20'
Newcastle postupuje vpřed sérií autových vhazování, už jsou poblíž vápna.
19'
Začal se hrát docela živý a běhavý fotbal, domácí získávají mírnou převahu.
18'
Domácí rozehráli roh, po krátkém tlaku a centru reklamovali Ogbonnovu ruku, pokračovalo se ale ve hře. Celou akci ukončil Hayden střelou nad Hartovo břevno.
17'
Hlavní sudí se šel poradit se čtvrtým rozhodčím a po krátké debatě udělil žlutou kartu hostujícímu Javieru Hernándezovi za faul mimo hru.
16'
Cresswellův centr skončil přesně u Elliota, ten si jej stáhl ze vzduchu.
15'
Přímý kop pro hosty, faulován byl u pomezní čáry Javier Hernández.
14'
Menší závar se odehrál před Hartem, Clark se však nedokázal uvolnit a nakonec sám fauloval.
13'
A rohový kop si teď dá i domácí Newcastle.
12'
Prakticky ihned po rozehrání se pískal faul Jamese Collinse, Elliot už má klid na rozehrávku z vlastní šestnáctky.
11'
Sledujeme teď mírný nápor West Hamu, je tu další roh, nyní z opačné strany. Rozehraje jej ale i nyní Mark Noble.
11'
Nevyšel však ani centr z následného přímého kopu, domácí odvrátili na autové vhazování.
10'
Nobleho centr zvládli domácí odvrátit, míč se k němu ale vrátil a Ritchie musel sáhnout k nedovolenému zákroku.
9'
Už se zase hraje na druhé straně a Atsu na Mbembovi vybojoval rohový kop.
9'
Newcastle v dalším útoku, po narážečce ale Joselu nezpracoval ideálním způsobem a míč mu odskočil.
8'
Zlomit to chtěli domácí akcí po pravém křídle. Po přízemním centru se po přihrávce vrhl Joselu, jeho střela z první ale šla o několik metrů mimo Hartovu branku.
7'
Zatím sledujeme opatrnou bitvu, vedenou ve středu hřiště.
6'
Joselu předvedl velkou snahu, aby udržel míč na hrací ploše, šel po něm skluzem, jenže o centimetry mu to nevyšlo.
5'
Cresswell posílal po levé straně přihrávku na Fernandese, u míče byl ale rychlejší domácí Lascelles a okamžitě otočil hru opačným směrem.
4'
Slaboučký centr z levé strany přilétl do vápna West Hamu, Hart s tím neměl žádný problém a ihned rozehrál.
3'
Pokus domácích o rozehrávku byl přerušen čistým skluzem, vhazuje Mbemba.
2'
A další útočný faul Newcastlu, nyní se provinil Joselu.
1'
Domácí Pérez si při svém průniku pravou stranou pomohl nedovoleným zákrokem, Joe Hart už se chystá na dlouhý nákop dopředu.
1'

Newcastle United: Elliot – Manquillo, Lascelles (C), Clark, Mbemba – Merino, Hayden – Atsu, Ayoze Pérez, Ritchie – Joselu.
Náhradníci: Woodman – Gámez, Saivet, Jacob Murphy, Aarons, Diamé, A. Mitrović.

West Ham United: Hart – Zabaleta, Collins, Ogbonna, Cresswell – Rice, Noble (C) – Antonio, A. Ayew, E. Fernandes – J. Hernández.
Náhradníci: Adrián – Fonte, Masuaku, Obiang, Kouyaté, Lanzini, D. Sakho.

Rozhodčí: Neil Swarbrick – Darren Cann, Scott Ledger.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v St. James' Parku začne v 16 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Neil Swarbrick, kterému budou na pomezí asistovat Darren Cann a Scott Ledger.
West Ham United

Ani West Hamu se úvod nevyvedl.I on prohrál oba úvodní ligové zápasy a to 0:4 na Manchesteru United a 2:3 na půdě Southamptonu. Nic nepomohly ani dva góly Javiera Hernándeze, který smazal dvougólovou ztrátu, Southampton rozhodl ve třetí minutě nastavení, proměněnou penaltou v podání Austina...
Newcastle United

Domácím vstup do nové sezóny vůbec nevyšel. Nováček ligy prohrál oba ligové zápasy a navíc v nich nedal ani gól! Porážkou 0:2 skončil domácí zápas s Tottenhamem a výsledkem 0:1 zápas proti Huddersfieldu. Zmar úvodu sezóny podtrhla i porážka 2:3 po prodloužení v Ligovém poháru proti Nottinghamu Forest. Dnes už by tedy měl Newcastle zabrat, nastoupí proti celku, který je na tom podobně, což by mohlo být pro nastartování se ideální.
Dobré odpoledne u anglické Premier League. Společně se podíváme na duel třetího kola mezi týmy Newcastle United a West Ham United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.