Premier League - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Chelsea : Southampton - 26. prosince 2019   16:00

0:2
(0:1)
Southampton
31' Obafemi  (P.-E. Höjbjerg) • 73' Redmond
Chelsea
Arrizabalaga – Rüdiger, K. Zouma (46. Mount), Tomori – Azpilicueta (C), Kanté, Jorginho, Emerson – Willian (84. Pedro), Hudson-Odoi (67. Pulisic) – T. Abraham.
Caballero – Christensen, Pulisic, Barkley, Mount, Pedro, Batshuayi.
Jonathan Moss – Marc Perry, Edward Smart
Stamford Bridge, Londýn
40651 diváků
Southampton
A. McCarthy – Soares, Bednarek, J. Stephens, Bertrand – Armstrong (86. Romeu), Ward-Prowse, P.-E. Höjbjerg (C), Redmond – Adams (80. Boufal), Obafemi (69. Ings).
Gunn – Jošida, Vestergaard, Boufal, Romeu, Danso, Ings.

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů zase někdy na počtenou.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:0. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 10:9.
Je dobojováno a z výhry se překvapivě radují hosté. Ti dnes podali velmi soustředěný výkon a nakonec si ze Stamford Bridge odvezou všechny tři body. Ve druhém poločas opět více kombinovali domácí, nicméně branky se znovu dočkali jen The Saints. Po velice nešťastném zásahu Kantého překonal Arrizabalagu Redmond, jenž gólem na 2:0 pojistil výhru svého celku.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Sofiane Boufal (Southampton FC).
90+3'
Mason Mount si poté vzal na starost také rohový kop, avšak ten si obrana The Saints dokázala pohlídat.
90+2'
Mount zkusil McCarthyho překvapit ranou z úhlu, ovšem jeho rána zamířila přesně do míst, kde se brankář Southamptonu nacházel.
90+1'
Mezitím byly nad rámec základní hrací doby nastaveny čtyři minuty.
90'
Romeu u vápna srazil k zemi Pulisice a domácí budou zahrávat standardní situaci.
89'
Kanté hledal rozběhnutého Pedra, nicméně jeho pas byl příliš dlouhý a míč doletěl až k McCarthymu.
88'
Do konce utkání už zbývá opravdu málo času a Chelsea se stále ne a ne dočkat snížení. Naopak Southampton je velmi blízko překvapivé výhře.
87'
Volného přímého kopu se ujal Ward-Prowse, jenž ale pouze načechral balon do náruče připraveného Arrizabalagy.
86'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Stuart Armstrong, přichází Oriol Romeu.
85'
Dobře to teď udělal Redmond, jenž si pokryl míč před Azpilicuetou a poté se jím nechal faulovat.
84'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Willian, přichází Pedro.
83'
Po něm zakončoval z dobré pozice Abraham. Ten byl ale ve velkém záklonu a nenasměroval míč mezi tři tyče.
82'
Azpilicuetův centr sice nikoho v modrém nenašel, nicméně po zásahu Soarese z toho bude alespoň rohový kop.
81'
Na Stamford Bridge si dnes našlo cestu 40651 diváků.
80'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Che Adams, přichází Sofiane Boufal.
79'
The Saints už se logicky soustředí výhradně na defenzivu a všichni hráči v černých dresech jsou zatažení na vlastní polovině.
78'
Ings se snažil probít středem hřiště, jenže si ukousl až příliš velké sousto a o balon přišel.
77'
Následný rohový kop žádné vzrušení nepřinesl, neboť míč odhlavičkoval na přední tyči stojící Ward-Prowse.
76'
Výborný McCarthy udržel dvoubrankový náskok svého celku! Po chybě v rozehrávce hostů se ke střele dostal Pulisic a anglický brankář vytáhl jeho zakončení konečky prstů na roh.
75'
Domácí se hned po rozehrávce vydali dopředu a nyní opět kombinují kolem vápna svého soupeře.
73'
Southampton právě vstřelil branku!
Southampton už vede o dvě branky! Armstrong se před vápnem rozmýšlel, co udělat s balonem a nakonec mu ho Kanté ukopl tak nešťastně, že našel úplně volného NATHANA REDMONDA a ten se tentokrát tváří v tvář Arrizabalagovi nemýlil.
72'
Abraham sklepl míč pod sebe na Mounta a ten se chystal vypálit, avšak ke střele ho nepustil Ward-Prowse, jenž ho nakonec vytlačil mimo šestnáctku.
71'
Do konce utkání chybí zhruba dvacet minut a Chelsea zatím stále o gól prohrává. Uvidíme, zda se domácím povede zápas ještě otočit.
70'
Emersonův centr mířil do dobrého prostoru, ovšem McCarthy znovu dobře zasáhl a nepustil nikoho v modrém k zakončení.
69'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Michael Obafemi, přichází Danny Ings.
68'
Willian byl faulován u postranní čáry a za malou chvíli bude rozehrávat standardní situaci z poměrně slibné pozice.
67'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Callum Hudson-Odoi, přichází Christian Pulisic.
66'
Southampton už mohl vést o dvě branky! Höjbjerg před vápnem naservíroval pěkný pas Redmondovi a ten se zjevil sám před bránou. Arrizabalaga ale nyní podržel svůj tým a velkou šanci svého soupeře dokázal zneškodnit.
65'
Willian poslal do vápna dobrý centr, ale McCarthy včas vyběhl z brány a stáhl si míč ze vzduchu pro sebe.
64'
Adams hledal volného Obafemiho, nicméně ten se v době přihrávky nacházel v ofsajdu, a proto nemohl ve své akci pokračovat.
63'
Kanté se po zisku balonu chtěl rychle vydat dopředu, nicméně Ward-Prowse mu stačil s vypětím všech sil míč ukopnout od nohy a shodou náhod také přihrát svému spoluhráči.
62'
Žlutou kartu dostává N'Golo Kanté (Chelsea FC).
Žlutou kartu dostává Fikayo Tomori (Chelsea FC).
61'
Redmond to znovu zkusil sám po křídle, avšak tentokrát už se mu nepodařilo přejít přes Azpilicuetu.
60'
Tomori teď poslal velmi těžkou malou domů Arrizabalagovi, jenž si ale dokázal poradit a z druhého doteku nahrál volnému Azpilicuetovi.
59'
Mount chtěl vyslat do útoku Abrahama, ovšem ten se kvůli dobrému zákroku Stephense k míči nedostal.
58'
Žlutou kartu dostává Jorginho (Chelsea FC).
57'
Další zakončení Hudsona-Odoie zblokoval ve vápně jeden z obránců Southamptonu a domácí se dožadovali pokutového kopu kvůli hře rukou. Sudí Moss ale ani po konzultaci s videorozhodčím penaltu nenařídil.
56'
V hlavičkovém souboji se nyní srazili Obafemi a Tomori a hra byla okamžitě přerušena. Oba borci se ale rychle zvedli a nebylo zapotřebí ani ošetření.
55'
Zpoza pokutového území do nyní zkusil Hudson-Odoi a jeho rána nebyla vůbec špatná, avšak balon se nakonec mezi tři tyče nevešel.
54'
Redmond znovu hledal své spoluhráče číhající ve vápně, nicméně ani tentokrát pas anglického křídelníka svého adresáta nenašel.
53'
Willian rozehrál další roh Chelsea a málem našel Abrahama, před nímž však stačil míč odhlavičkovat Soares.
52'
Kantého centr zasáhl do obličeje Bednarka a ten se okamžitě skácel na trávník. Po chvilce se ale zvedl a zdá se, že bude v pořádku.
51'
Individuálně to zkusil Azpilicueta, ovšem jeho akce ztroskotala na pozorně bránícím Bertrandovi.
50'
Redmond se uvolnil na levé straně, potáhl míč do vápna a poté hledal sbíhajícího Adamse, jemuž nakonec chyběl jen kousek k tomu, aby na pas svého kolegy dosáhl. Pokud by se tak stalo, anglický útočník by doklepával balon do prázdné brány.
49'
Po zisku míče se mohl hnát dopředu Obafemi, kterého ale dokázal povedeným skluzem odzbrojit Tomori.
48'
Spolupráce těhcto dvou se opakovala i o chvilku později, avšak tentokrát Mountovu nahrávku vystihl Stephens.
47'
Mohlo být vyrovnáno! Mount prostrčil balon na Abrahama, jenž se zbavil svého strážce a poté tvrdou pumelicí z hranice malého vápna rozvlnil síť pouze z boku.
46'
Střídání v týmu Chelsea FC: ze hřiště odchází Kurt Zouma, přichází Mason Mount.
46'
Je za námi úvodní dějství a hráči odcházejí do kabin za stavu 0:1 z pohledu domácích. Chelsea sice měla po většinu času míč pod kontrolou a kombinovala na polovině soupeře, nicméně do žádné větší šance se nedostala. Naopak hosté vytěžili z minima maximum a svou jedinou šanci dokázali využít, po chybě jednoho z domácích na polovině hřiště se vydali The Saints dopředu a jejich rychlou akci přetavil v branku Obafemi.
45+3'
45+2'
Do bránění se teď zapojil také útočník Obafemi, který ve spolupráci s Wardem-Prowsem odzbrojil Jorginha.
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny dvě minuty.
45'
Už se ale opět hraje a převaha Chelsea dál trvá. Nyní to individuálně zkusil Abraham, který ale nepřešel přes Stephense.
44'
Callum Hudson-Odoi se po krátkém ošetření zvedl a po svých odešel za postranní čáru. Uvidíme, zda bude moct pokračovat ve hře.
43'
Hra je přerušena, neboť na hrací ploše zůstal ležet Hudson-Odoi. Arbitr Moss navíc volá i lékařský tým domácího celku.
42'
Redmond přišel o míč a modří se vydali do rychlého brejku. Ten ale dokázal rychle přerušit Soares, který se stačil vrátit s Willianem.
41'
Ve středu hřiště zajel Willian do Armstronga a může být rád, že za svůj zákrok nedostal žlutou kartu.
40'
Chelsea nyní zamkla svého soupeře na jeho vlastní polovině a defenziva hostů neví kam dřív skočit. Dočkáme se vyrovnání ještě před odchodem do kabin?
39'
A po něm musel být McCarthy v pozoru, neboť na přední tyči lehce tečoval Willianovu nabídka Azpilicueta a brankář Southamptonu musel vytáhnout pohotový zákrok i přesto, že balon by zřejmě mezi tři tyče nezamířil.
38'
Tomori se velmi krásně zbavil hned tří protihráčů a poté předložil míč Emersonovi, jenž následně vybojoval pro svůj tým rohový kop.
37'
Hudson-Odoi poslal do vápna dobrý centr, ovšem míč si našel Soares a ten ho odhlavičkoval daleko od McCarthyho brány.
36'
Nyní sledujeme velmi nepřesnou pasáž hry, kdy se ani jeden z týmů nedokáže déle udržet na balonu.
35'
Domácí se znovu dožadovali volného přímého kopu po zákroku na Williana, ovšem ani tentokrát sudí Moss hru nepřerušil.
34'
Bertrand měl na levé straně hodně prostoru, jenže dlouho váhal, co s míčem udělat, a nakonec mu ho odebral vracející se Azpilicueta.
33'
Modří se hned vydali dopředu a nyní se jim daří kombinovat na útočné polovině.
31'
Southampton se překvapivě dostává do vedení! Höjbjerg na polovině hřiště vybojoval míč a poté ho poslal na MICHAELA OBAFEMIHO, jenž precizně umístěnou ranou z hranice pokutového území nedal Arrizabalagovi šanci zasáhnout.
31'
Ve vápně se po souboji s Azpilicuetou skácel k zemi Redmond, nicméně po tomto zákroku nemohla být penalta odpískána.
30'
Žlutou kartu dostává Ryan Bertrand (Southampton FC).
29'
Hudson-Odoi přišel o balon a při snaze získat ho zpět nedovoleně atakoval Redmonda.
28'
Domácí si teď počínali před vlastní šestnáctkou velmi lehkomyslně a nebýt faulu Armstronga, tak Adams byl postupoval do velmi zajímavé šance.
27'
Adams sice v hlavičkovém souboji předčil Rüdigera, avšak balon se od něj odrazil jen do náruče Arrizabalagy.
26'
Po rychlé kombinaci se málem ke střele dostal Abraham, kterému na poslední chvíli balon ukopl od nohy Stephens.
25'
Prudký centr Warda-Prowse mířil na přední tyč, odkud ale balon rychle odkopl kapitán Chelsea Azpilicueta.
24'
Rüdiger u postranní čáry stáhl k zemi unikajícího Bertranda a hosté budou mít k dispozici standardní situaci.
23'
Po rohovém kopu zakončoval z dobré pozice Tomori, jehož hlavička však postrádala potřebnou razanci a McCarthy si přispal snadný zákrok.
22'
Hudson-Odoi si navedl míč na levačku a vypálil zpoza vápna. Jeho pokus byl zblokován Stephensem a následovat bude roh.
21'
Po sérii několika osobních soubojů byl nakonec odpískán faul Willianovi, takže rozehrávat budou žluto-černí.
20'
Bertrand hledal svým kolmým pasem Obafemiho a tomu chybělo jen pár decimetrů k tomu, aby na míč dosáhl.
19'
Abraham sice dokázal sklepnout Zoumův nákop pod sebe, jenže jeho spoluhráči se nedokázali včas dotáhnout, a balon tak uzmul pro sebe Ward-Prowse.
18'
Soares se chtěl vydat dopředu, ovšem po několika metrech mu stopku vystavil Tomori, který mu vypíchl míč výborně načasovaným skluzem.
17'
Jorginho si teď vůbec neporozuměl s Kantém a po jejich neshodě mohou zase na chvilku podržet balon fotbalisté Southamptonu.
16'
Lampardovým svěřencům se momentálně daří kombinovat kolem šestnáctky hostů, avšak zatím se jim nedaří dostat se do nějaké slibné palebné pozice.
15'
Je za námi čtvrt hodina hry a zatím sledujeme velmi opatrné utkání, ve kterém ani jeden z celků nechce udělat první chybičku.
14'
Armstrong se hnal za nahrávkou Soarese, nicméně Tomori si jeho náběh pohlídal a následně si i dokázal balon pokrýt tělem.
13'
Azpilicueta si všiml sbíhajícího Hudsona-Odoie a hned mu také adresoval svůj pas. Ten se ale nakonec ukázal jako příliš dlouhý, za což se španělský obránce svému kolegovi omlouvá.
12'
Kanté posílal do pokutového území další centr, jenže nikoho ze svých spoluhráčů nenašel a míč uklidil do bezpečí dobře postavený Höjbjerg.
11'
Modří teď dobře napadali rozehrávku Southamptonu a Bertrand nakonec pod tlakem odehrál míč jen do zámezí.
10'
Hudson-Odoi se zbavil svého strážce a poté posílal balon na hranici šestnáctky, kde se ho však zmocnil Ward-Prowse.
9'
Willian táhl akci domácích středem hřiště a po souboji s Wardem-Prowsem se poroučel k zemi. Dle názoru hlavního arbitra bylo vše v pořádku a hra plyne dál.
8'
Tomori nyní velmi riskantně vystoupil pro Obafemimu, ovšem za svou odvahu byl odměněn a svému soupeři míč ukopl od nohy.
7'
Na polovině hřiště byl nedovoleně atakován unikající Emerson a Chelsea bude moct v klidu rozehrávat.
6'
Höjbjerg prostrkával balon na Redmonda, avšak ten se k přihrávce svého kapitána přes Tomoriho neprodral.
5'
Jorginho přenesl hru na Hudsona-Odoie a ten hned nabízel míč do šestnáctky. Nejvýše ze všech si sice naskočil Abraham, jenže balon jen lehce lízl a McCarthy mohl zůstat v klidu.
4'
Dobře to teď udělal Armstrong, jenž se vrátil s Emersonem a poté ho i dokázal odzbrojit.
3'
Bertrand se chtěl vydat dopředu, nicméně rychle se k němu stáhli dva protihráči, a proto mu nakonec nezbylo nic jiného než otočit hru zpět na Stephense.
2'
Krátce po rozehrávce hledal Bednarek rozběhnutého Adamse, před kterým ale dokázal balon odehrát Zouma.
1'
Zazněl úvodní hvizd, zápas může začít! Výkopu se ujali fotbalisté Southamptonu, kteří dnes nastupují v černo-žlutých dresech. Jejich soupeř se naopak navlékl do modré sady.
1'

Chelsea FC: Arrizabalaga – Rüdiger, K. Zouma, Tomori – Azpilicueta (C), Kanté, Jorginho, Emerson – Willian, Hudson-Odoi – T. Abraham.
Náhradníci: Caballero – Christensen, Pulisic, Barkley, Mount, Pedro, Batshuayi.

Southampton FC: A. McCarthy – Soares, Bednarek, J. Stephens, Bertrand – Armstrong, Ward-Prowse, P.-E. Höjbjerg (C), Redmond – Adams, Obafemi.
Náhradníci: Gunn – Jošida, Vestergaard, Boufal, Romeu, Danso, Ings.

Rozhodčí: Jonathan Moss – Marc Perry, Edward Smart.
Southampton FC

To Southampton má na rozdíl od svého soupeře úplně jiné starosti a zdá se, že letos bude opět bojovat o udržení. Záchranářské boje se The Saints budou týkat už třetí rok po sobě a vedení rozhodně nemůže být s tímto stavem spokojeno. Nevýrazné výkony se dotknou také skladby kádru a už v lednu se dá čekat, že tým posílí několik hráčů. V médiích se mluvilo o Jeanu-Clairovi Todibovi, jenž momentálně patří Barceloně, a také o nigerijském forvardovi Emmanuelu Dennisovi. Ten je nyní smluvně vázán v Bruggách a jeho zaměstnavatel dal před začátkem zimního přestupového období případným zájemcům najevo, že za méně jak třicet miliónů eur se svého ofenzivního klenotu nevzdá. Sám trenér Hasenhüttl se nechal slyšet, že by rád přivedl alespoň dvě posily. V posledních týdnech ale Southampton nehraje vůbec špatně a po minulém kole, kdy porazil Aston Villu, se po dlouhé době dostal mimo sestupové příčky.
Chelsea FC

Londýnský celek prochází v tomto ročníku pomeřně výraznou generační obměnou a pod vedením klubové legendy Franka Lamparda dostávají na hřišti výraznou porci minut mladí odchovanci. Nejvýraznější stopu zatím zanechali Mason Mount a Tammy Abrahama, kteří od začátku sezony patří k tomu nejlepšímu v celé soutěži. Druhý jmenovaný je navíc s jedenácti přesnými zásahy druhým nejlepším střelcem Premier League, což je na teprve dvaadvacetiletého útočníka opravdu skvělý počin. Výborné výkony v poslední době podává také stoper Fikayo Tomori, jenž si svými výkony řekl o novou smlouvu. Blues se sice momentálně nemohou pyšnit úplně ideální formou, nicméně stále se drží na čtvrtém místě. Fotbalisté Chelsea ale v minulém kole dali svým příznivcům opravdu skvělý vánoční dárek, když v městském derby přehráli Tottenham 2:0.
Hezké čtvrteční odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Po Vánocích se ke slovu opět hlásí anglická Premier League a k vidění bude kompletní devatenácté kolo, v jehož rámci změří své síly také Chelsea a Southampton. Úvodní výkop je na Stamford Bridge naplánován na 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.