Premier League - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Burnley - 29. června 2020   21:00

0:1
(0:0)
Burnley
62' Mee  (A. Westwood)
Crystal Palace
Guaita – J. Ward, Dann, Cahill, van Aanholt – Townsend (77. Meyer), Kouyaté (46. James McCarthy), Milivojević (C), McArthur, Zaha – J. Ayew.
Hooper – Eaton, Scholes
Selhurst Park, Londýn
Burnley
Pope – Bardsley, Tarkowski, Mee (C), Ch. Taylor – Brownhill, A. Westwood, Cork (70. K. Long), Pieters – McNeil – Vydra.
Jensen, Peacock-Farrell – Dunne, Goodridge, K. Long, Thomas, Thompson.

Z tohoto utkání je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 1 – 1.
Burnley tedy podruhé v řadě uhájilo výsledek 1:0 a v načatém dvaatřicátém kole se posunulo na osmé místo, kde má stejně bodů jako sedmý Tottenham. Crystal Palace naopak podruhé za sebou padlo a reálně mu hrozí pokles z jedenácté příčky.
Závěr nastaveného času si Burnley zkušeně pohlídalo, a tak se v liduprázdném Selhurst Parku může radovat z vydřeného vítězství. Svěřenci Seana Dyche o něm rozhodli ve druhé půli, kdy se přitom minimálně dostávali na útočnou polovinu. Ke třem bodům je dovedla standardní situace z dvaašedesáté minuty, při které svůj skvělý výkon vyšperkoval hlavičkující kapitán Ben Mee. Orlům zbývalo na vyrovnání ještě dost času, jenže žádná ze střel už na překonání brankáře Popea nestačila.
90+4'
90+3'
Orlům zbývají poslední dvě minuty na vyrovnání. Dunn byl nesměle napadajícím Westwoodem donucen zahrát malou domů na Vicenteho Guaitu.
90+2'
Další střela na branku přišla hned vzápětí. Přesný centr Meyera letěl na Cahilla, který opět hlavičkoval příhodně pro Nicka Popea!
90+1'
Nick Pope vyrazil centr z levého křídla před van Aanholta, který pak vystřelil zrovna do místa, které osmadvacetiletý gólman pokrýval.
90'
James McArthur zleva centroval k vzdálenější tyči, kde se k balónu nedostal Scott Dann. Crystal Palace bude zahrávat jeden z posledních rohových kopů.
89'
Ghanský útočník marně prosil o rohový kop. Sami rozhodčí si nebyli dlouho jistí, ale nakonec přece jenom přiřkli balón Nicku Popeovi.
88'
Celá jedenáctka Burnley se smrskla do velmi malého prostoru u pokutového území. Ayew nalevo prošel přes dva muže, ale střílený centr pak zmizel v autu.
87'
Svěřenci Seana Dyche se dobré tři minuty drží v bezpečné vzdálenosti od své branky. Hostující lodivod nevypadá, že by měl v plánu provádět nějaká další střídání.
86'
Erik Pieters neuspěl proti přesile u levé postranní čáry. McCarthy ho nakonec prudce napálil a umožnil Guaitovi rozehrávku z klidu.
85'
Další chvilka klidu pro hosty, když si Erik Pieters vynutil faul McArthura. Po standardní situace dokonce pálil Brownhill, přestože mu zakončení bez přípravy hrubě nesedlo.
84'
Scott Dann zazdil dlouhatánskou přípravnou fázi přihrávkou mimo hřiště. Nick Pope určitě nebude spěchat s provedením odkopu od brány.
83'
Tarkowski odehrál van Aanholtův centr od rohového praporku mimo pokutové území. Burnley se pak zmohlo alespoň na odkop do prázdného středu hřiště.
82'
Wilfried Zaha si v pokutovém území narazil s McCarthym, což vedlo k jeho zablokované střele z velmi ostrého úhlu.
80'
Ayew dostal od McArthura centr na prsa, kterými jen sklepl míč k Popeovi. Tato situace pořádně rozdivočela i velezkušeného kouče Hodgsona.
79'
Mee neměl pochopení s průnikem Jordana Ayewa. Patrick van Aanholt rozehrál roh na krátko se Zahou, po jehož centru hlavičkoval nad břevno Milivojević.
77'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Andros Townsend, přichází Max Meyer.
77'
Zajímavé řešení od Androse Townsenda, který byl na křídle obsazen, a tak vyrazil směrem k ose hřiště. Míč si navedl na levačku a tou vypálil kousek nad břevno.
76'
Standardní situace doposavad nejsou silnou stránkou domácího týmu. Po dalším rohu se sice zrodily menší zmatky, ale Ayewovi se zakončit nepovedlo.
75'
Taylorovi se dlouho nikdo nenabízel k přijetí autového vhazování. Domácí se míče okamžitě zmocnili, jenže Zaha se poté nechal snadno ubránit Tarkowskim.
73'
Nutno také dodat, že defenziva Burnley pracuje téměř bezchybně. Teď to na vlastní kůži pocítil i Ayew, kterého u pomezní čáry zastavil výtečně hrající Ben Mee.
72'
Nenápadně jsme se přesunuli do závěrečné dvacetiminutovky. Orli po své nejlepší pasáži inkasovali, ale od té doby už znovu tráví čas především před brankou Nicka Popea.
71'
Nakonec to byly rohové kopy hned dva. Domácí se ke střele přesto nedostali, v sérii hlavičkových soubojů bylo pískáno v neprospěch červenomodrých.
70'
Střídání v týmu Burnley FC: ze hřiště odchází Jack Cork, přichází Kevin Long.
70'
Zaha neprocedil svůj centr přes dvoučlenný blok. Během nařízeného rohového kopu už Burnley zase bude v plném počtu.
69'
Po krátké pauze se znovu hraje. Burnley si musí chvíli poradit v oslabení, Jack Cork usedl na lavičku a zjevně už nebude pokračovat.
68'
Ošetřování Jacka Corka využili ostatní hráči k tomu, aby se vyrazili ke střídačkám maličko občerstvit.
67'
Rozhodčí dlouho čekal na přerušení hry. Během domácí kombinace zůstal na hřišti ležet Jack Cork, se kterým to aktuálně nevypadá příliš dobře.
66'
Luka Milivojević posílal dlouhý míč k postranní čáře. Úplně přesné to ale nebylo a Ward byl zcela bez šance na zpracování.
65'
Charlie Taylor vhodil míč směrem k obráncům, ke kterým se ihned seběhli napadající hráči Crystal Palace. Mee vše vyřešil vysvobozujícím odkopem.
64'
Mee zaúřadoval i na opačném konci hřiště, kde sklepával van Aanholtův centr pro Popea. Ještě předtím Crystal Palace nevyužilo výhody rohového kopu.
62'
Burnley právě vstřelilo branku!
Hosté se ve dvaašedesáté minutě radují z vedoucí trefy! Výraznou roli v tom sehrál Westwood, za jehož centrem skákal BEN MEE a jako správný kapitán otevřel skóre precizně umístěnou hlavičkou ke krajní tyči.
61'
Jeden z nejlepších hráčů Burnley se ze zeleného pažitu zatím nezvedá. Realizační tým pečlivě zkoumá jeho pochroumané koleno.
61'
Na žluté karty je rychle vyrovnáno 1:1. Provinil se střídající James McCarthy, který podrazil rozběhnutého McNeila.
59'
Milivojević střílel kolem zdi, kde hostující obraně výrazně pomohl Vydra. Nebýt jeho bloku, měl by Nick Pope velké starosti.
58'
Kromě šancí přichází i první žlutá karta! Zaha šikovně startoval Ayewa, kterého pár decimetrů před velkým vápnem fauloval James Tarkowski.
57'
Zaha dobře načasoval přihrávku na Luku Milivojeviće, který se odpoutal od obrany, ale přihrávkou z levé strany pak spoluhráče nenašel.
56'
V posledních minutách se hra přece jenom otevřela. Hlavně Crystal Palace se zdá být mnohem více při chuti, než tomu bylo v první půli.
55'
Dwight McNeil měl hodně prostoru na kraji pokutového území. Před brankou měl hned tři hráče, jenže nekvalitním centrem oslovil pouze Popea.
54'
Samotný centr nizozemského krajního obránce příliš nebezpečný nebyl. Míč si přesto uzmul Ayew a patičkou ho posunul na Cahilla, jehož střela prošla mezi nohama Tarkowskiho, ovšem přes Guaitu už nikoliv.
53'
Wilfried Zaha šel ochotně k zemi, když u svého břicha ucítil ruku Brownhilla. Nařízenou standardní situaci se chystá rozehrát van Aanholt,
52'
Ani zkraje druhé půle to není žádná dechberoucí partie. Westwoodův centr nyní odkopl do bezpečí veterán Gary Cahill.
51'
Nakonec se hlavní rozhodčí na video vůbec nepodíval. Hned po restartu však pískal další faul trochu přemotivovaného Ayewa.
50'
Rozhodčí Hooper za jasný faul neukázal ani žlutou. Jeho kolegové u videa přesto celou situaci kontrolovali kvůli možné červené kartě.
49'
Josh Brownhill se marně snažil zezadu vypíchnout míč Ayewovi, který ho trochu nešikovně zasáhl loktem do obličeje. Míč bude patřit fotbalistům Burnley.
48'
Charlie Taylor neměl jinou možnost, než pod Wardovým tlakem znovu poslat míč za postranní čáru. V opačném případě by se kopal roh.
47'
Townsendovi utekl míč do autu, v čemž měl prsty v první půli hodně nevýrazný Erik Pieters.
46'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Cheikhou Kouyaté, přichází James McCarthy.
46'
Žluté karty: 0 – 0.
Je za námi první poločas, během kterého se toho v Selhurst Parku příliš nestalo. Burnley bylo o chloupek aktivnější. Domácí obraně dělal starosti především McNeil, který se po ose hřiště dostal i k ojedinělé střele na branku. Crystal Palace začalo vystrkovat růžky až po dobrých dvaceti minutách, nicméně se za celou dobu jedinkrát dostalo k neškodné střele v podání Ayewa.
45+1'
45+1'
Meeho precizní nákop nastartoval Taylora, jehož tečovaný centr sebral Guaita. Před odchodem do šaten se už jistojistě nic nestane.
45'
Plynulá první půle se prodlouží jen o symbolických šedesát vteřin.
44'
Luka Milivojević se po faulu na svou osobu postaral o rozehrávku standardní situace. Centr z levé strany ale byl příliš vysoký a zastavil se až za koncovou čarou.
43'
Cahill zaváhal v rozehrávce, což ihned nastartovalo Vydru. Osmadvacetiletý útočník spěchal do vápna, jenže Guaita předním odrazil balón směrem na Bardsleyho. Skotský krajní bek už mohl vystřelit, ale domácí gólman slabý pokus zastavil.
42'
Bylo z toho jen centr od Westwooda, se kterým neměla domácí obrana žádné starosti. Její práce tím ale zcela nekončí.
41'
Josh Brownhill se odpoutal od van Aanholta a hned vzápětí narazil do Milivojeviće, což bylo posouzeno jako faul. Guaita bude čelit standardní situaci z delší vzdálenosti.
40'
Townsend neomylně zablokoval Taylorův centr za postranní čáru. O chvíli později se hosté rozhodli pro útok pro změnu z pravé strany.
39'
McNeilovi dlouho vycházel drzý průnik. Do finální fáze se jeho akce ale nedostala a míč se vrátil k obráncům hostujícího mužstva.
38'
Stále je to dost dietní podívaná. Nic na tom nezměnil ani nákop Tarkowského, který letěl k precizně obsazenému Corkovi.
37'
Jack Cork se ve sprintu nabízel Vydrovi, jehož finální pas z pravého okraje velkého vápna skončila v náruči španělského gólmana Crystal Palace.
36'
Pope si rozmyslel výběh za centrem Warda. Na zadní tyč přitom spěchal McArthur, od kterého se míč jenom odrazil mimo hrací plochu.
35'
Townsendův centr zastavil Tarkowski. Hosté míč zanedlouho ztratili a musí ještě chvíli zůstat v hlubokém bloku.
34'
James Tarkowski šel tvrdě do těla faulovanému Milivojevićovi. Chvíli předtím se do vápna neúspěšně snášel dlouhý nákop Bena Meeho.
33'
Dwight McNeil byl u středového kruhu faulován van Aanholtem. Předcházela tomu přihrávka od Vydry, jenž si musí chodit pro míče hodně do hloubky.
32'
Bardsley odhlavičkoval balón na Ayewa. Westwood mu nechal prostor, a tak došlo k dalekonosné střele, která donutila Popea poprvé zasahovat.
31'
Townsend běžel s míčem do křídla, kde ale ztratil stabilitu a toho okamžitě využil Erik Pieters. Na druhé straně zase Brownhill nevyzrál na Zahu.
30'
Držení míče: 41 % – 59 %.
29'
Taylor udělal na Wardovi autové vhazování, které posílal na kapitána Meeho. Hosté tak rozvážně zakládají útok zpoza půlící čáry.
28'
Aktivní Dwight McNeil dostal do vápna přihrávku z křídla. Byl ale bez pohybu a částečně i proto vypálil do předním stojícího Milivojeviće.
27'
Ayew se zastavil před Bardsleym, který už nestihl zastavit a zabránit faulu. Potom došlo ke standardní situaci, kterou hlavou jednoduše zlikvidoval Ben Mee.
26'
Cheikhou Kouyaté a McArthur zastavili útok McNeila, který se na pravé straně ocitl bez potřebné podpory spoluhráčů.
24'
Už tradičně přichází na řadu čas na občerstvení a třeba i na desinfekci objektů podél hrací plochy.
23'
Luka Milivojević rozehrál na krátko a posléze sledoval střelu z voleje od Cahilla, jež se zdaleka nevešla mezi tři tyče.
22'
První roh pro domácí celek.
21'
Crystal Palace trochu riskantně kombinovalo u vlastního vápna. Hosté napadali v dostatečném počtu, ale kýžený efekt to nemělo.
20'
Hosté se poprvé dostali při rozehrávce pod menší tlak. McNeil přesto dokázal projít přes střed hřiště a sám se odhodlal i ke střele, kterou Guaita jistě zpacifikoval.
19'
No a byl to právě srbský kapitán Crystal Palace, který prodloužil Westwoodův centr na rohový kop. Z velkého zmatku na malém vápně pak resultovala střela McNeila, jež letěla nad horní tyč.
18'
Další přestupek proti pravidlům ze strany Milivojeviće. Na zemi skončil Cork, a tak se chystá další standardka z kraje hřiště.
17'
McNeil rozdal míč doprava, odkud přiletěl nezachycený centr. Burnley každopádně pokračuje v útoku, vhazovat bude Charlie Taylor.
16'
Guaitovi se příliš nepovedl výkop. Míč přistál na hlavě Corka, ale pak už putoval na nohy domácích obránců. Vydra se do hry zatím nedostává.
15'
Townsend přesně otočil hru na levou stranu k Zahovi. Ten provedl několik tanečků u okraje velkého vápna, jenže Westwood mu nakonec balón ukopl.
14'
Ward vhazoval z hloubi obranné poloviny. Jeho spoluhráči pak měli co dělat, aby se ze zahuštěných míst dostali alespoň k půlící čáře.
13'
Bardsley pravou nohou podrazil McArthura, jehož zásluhou se domácí dostali k nebezpečnému přímému kopu. Balón si kousek před vápnem postavil Milivojević, ale pak ho nasměroval vysoko nad břevno.
12'
McNeilův centr byl hodně krátký. Hráči Crystal Palace zkusili rychle otočit hru, jenže Zaha po chvilce zařadil zpátečku.
11'
Andros Townsend si rukou odstrčil Taylora, který solidně větrá prostory u levé postranní čáry. Burnley budou kopat standardní situaci.
10'
Cork dostal míč do prostoru, který kontrolovali Ward s Dannem. O chvíli později byl k vidění neadresný nákop, jenž způsobil vhazování Warda.
9'
Ayew jen těsně nenašel před malým vápnem McArthura. Z druhé vlny ještě přibíhal van Aanholt, ale na střelu mu to taktéž nevyšlo.
8'
Až teď přišla ztráta a protiútok, který se kvůli ztrátě Townsenda musel trochu zastavit. Následuje dobývání kompletní obrany.
7'
McNeil znovu hledal na levé straně Taylora, který se tentokrát rozhodl pro přihrávku vzad. Burnley zatím dominuje v držení míče.
6'
Taylor se na levé straně uvolnil přes Townsendem, jenže následným centrem nenašel před Guaitou Matěje Vydru ani nikoho dalšího.
5'
Orlům se nepovedla kombinace uprostřed hřiště. Vzhledem k nedovolenému zákroků na Milivojeviće však záhy dostali další pokus.
4'
Bardsleyho diagonální nákop zastavil Ward, jehož spoluhráč Townsend byl později faulován. Kopet se bude směrem na branku Nicka Popea.
3'
Domácí to rozhodně nepřehánění s napadáním hostující rozehrávky, která tak trvá už několik desítek vteřin. Míč si vyměňují hlavně Mee s Tarkowskim.
2'
Erik Pieters doslova nastřelil čelo Vydry, od kterého se míč odrazil vcelku dobrým směrem, nicméně Guaita nijak zasahovat nemusel.
1'
Úvodního výkopu se zhostili hosté, kteří nastupují v tmavě zelených, zatímco domácí v tradičních červenomodrých dresech.
1'

Crystal Palace FC: Guaita – J. Ward, Dann, Cahill, van Aanholt – Townsend, Kouyaté, Milivojević (C), McArthur, Zaha – J. Ayew.
Náhradníci: Hennessey – James McCarthy, Meyer, T. Mitchell, Pierrick, Riedewald, N. Tavares, M. Sakho, Woods.

Burnley FC: Pope – Bardsley, Tarkowski, Mee (C), Ch. Taylor – Brownhill, A. Westwood, Cork, Pieters – McNeil – Vydra.
Náhradníci: Jensen, Peacock-Farrell – Dunne, Goodridge, K. Long, Thomas, Thompson.

Crystal Palace FC

Londýnský klub má se svým dnešním soupeřem hodně společného. Po jednatřiceti kolech má shodný počet dvaačtyřiceti bodů, se kterými se nachází na desátém místě. Crystal Palace šlo do středečního utkání s Liverpoolem ve velké pohodě, protože předtím dokázalo bez jediné inkasované branky postupně porazit Newcastle, Brighton, Watford a Bournemouth. Proti novopečeným mistrům se „The Eagles“ ale neprosadili a odjeli domů s jednoznačnou porážkou 0:4. Nejlepším střelcem týmů je Ghaňan Jordan Ayew, jehož konto zdobí devět ligových tref.

Ani dvaasedmdesátiletý manažer Roy Hodgson nemá k dispozici kompletní kádr. Belgický útočník Christian Benteke bojuje se zraněním stehna a další ofenzivní hráč Wilfried Zaha má pro změnu problém s lýtkem. Zpět do hry se naopak mohou vrátit brankář Vicente Guaita a záložník Luka Milojević.
Burnley FC

„The Clarets“ prochází vcelku klidnou sezónou, kterou stále mohou teoreticky vyšperkovat postupem do evropských pohárů. K tomu bude potřeba skončit na sedmém místě, o které bude sveden obrovský boj. Burnley je s bilancí dvanácti výher, šesti remíz a třinácti porážek jedenácté, nicméně od aktuálně sedmého Tottenhamu je vzdáleno jen tři body. Svěřencům Seana Dyche první pokoronavirový duel vůbec nevyšel. Na liduprázdném stadionu Manchesteru City padli 0:5, což ale záhy napravili těsným domácím vítězstvím 1:0 nad Watfordem.

V obou předchozích zápasech nastoupil v základní sestavě Matěj Vydra, což bylo zapříčiněno zraněním jedenáctigólového Chrise Wooda. Nejlepší střelec mužstva bude chybět také dnes. A rozhodně nebude jediný, protože kvůli zraněním nejsou dostupní ani Robbie Brady, Ashley Barnes a Johann Berg Gudmondsson. Mimo sestavu jsou také gólman Hart nebo Aaron Lennon s Jeffem Hendrickem, kteří nehrají kvůli absenci nové smlouvy.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu dvaatřicátého kola anglické Premier League. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Crystal Palace a Burnley!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.