Premier League - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Leicester - 3. listopadu 2019   15:00

0:2
(0:0)
Leicester
57' Söyüncü   • 88' Vardy  (D. Gray)
Crystal Palace
Guaita – J. Ward, Tomkins, Cahill, van Aanholt – Kouyaté (74. Meyer), Milivojević (C), McArthur (78. James McCarthy) – Zaha, Schlupp – J. Ayew (78. Ch. Benteke).
Hennessey – Ch. Benteke, Camarasa, Dann, Kelly, James McCarthy, Meyer.
Tierney – Lennard, Hussin
Selhurst Park, Londýn
Leicester
Schmeichel (C) – R. Pereira, J. Evans, Söyüncü, Chilwell – Ndidi – Ayoze Pérez (74. D. Gray), Tielemans, Maddison (90+1. Praet), H. Barnes (85. Morgan) – Vardy.
D. Ward – Albrighton, D. Gray, Iheanacho, Justin, Morgan, Praet.

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost.
Pro Leicester tato výhra znamená, že se dostal před Chelsea, před kterou je zásluhou lepšího skóre na třetím místě. Crystal Palace je po jedenácti kolech na deváté příčce, na pátý Arsenal ztrácí dva body.
Leicester zvládl těžký zápas na hřišti Crystal Palace a po zásluze vyhrál 2:0. Hosté si během zápasu vypracovali větší příležitosti, které v úvodním poločase ještě nezužitkovali ve svůj prospěch. Změnilo se to však ve druhé půli, kdy se po rohu trefil Caglar Söyüncü, v závěru klání se o desátou branku v sezóně postaral Jamie Vardy.
90+5'
90+5'
Söyüncü se omluvil spoluhráčům za zbrklou přihrávku, která skončila za postranní čárou. Následně si po centru Warda do vápna pro míč došel Schmeichel.
90+5'
Domácí to zkusili nákopem na Bentekeho, útočník Crystal Palace však na míč nedosáhl. Schmeichel si naopak bez větších problémů došel pro míč, aby za malou chvíli mohl úspěšně rozehrát.
90+3'
Domácí sice mají míč na kopačkách, nedostávají se však ani do vápna soupeře. Neúspěšný den domácích podtrhl Zaha, který čekal na míč. Než se dočkal, tak stihl podklouznout a skončit na trávníku.
90+1'
Hosté byli velmi blízko vedení 3:0! Na levé straně hřiště si na rychle zahranou standardní situaci naběhl Chilwell, který sice měl na střelu velký úhel, přesto se o ní pokusil a trefil tyč. Z té se zpátky vrátil do hry.
90+1'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází James Maddison, přichází Dennis Praet.
90'
Nastavovat se bude šest minut.
88'
Leicester právě vstřelil branku!
S největší pravděpodobností máme rozhodnuto o vítězi zápasu! Hosté rozjeli fantastickou akci, ve které Tielemans přihrál do vápna, JAMIE VARDY si narazil s nově příchozím Grayem, který kanonýrovi Leicesteru připravil možnost k zakončení. A Vardy se uvnitř šestnáctky nemýlil.
87'
Hosté se usadili na útočné polovině. O míč nejprve velmi snadno přišel Gray. Chvíli poté Vardy dostal míč do běhu, šel až do vápna, v šestnáctce ho ale famózně zastavil Tomkins. Obránce za svůj skluz sklidil velký potlesk.
86'
Standardní situace se rovněž odehrála na druhé straně hřiště. Na hlavičku ve vápně si dokázal vyskočit Benteke, jeho pokus ale nebyl důrazný.
85'
Hra se znovu rozjela. Leicester zahrával standardní situaci, Evans však ve vápně neuspěl. Guaita si bez problémů stáhl míč do rukavic.
85'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Harvey Barnes, přichází Wes Morgan.
83'
Gary Cahill je v této chvíli ošetřovaný. Urpěl tržnou ránu na čele. Opětovně tak dochází k přerušení.
82'
Hráči Crystal Palace se snažili o vytvoření šance. Nepomohl však k ní ani rohový kop. Do útoku se tak znovu můžou hnát hosté.
81'
Autor úvodní branky Söyüncü pozdě zajel do McCarthyho, byl odměněný žlutou kartou.
80'
Leicester ubírá cenný čas. Ke všemu rozehrál standardní situaci. Ta mu nejprve nevyšla, rychle poté nebyl vydařený ani útok Barnese.
79'
Po střídání byly k vidění dva rychlé výpady. Na straně domácích se do útoku dral Zaha, který však o míč přišel. Za Leicester to na sebe vzal čerstvý Gray, jeho snažení u pravé lajny ale nebylo dostatečné.
78'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Christian Benteke.
78'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází James McArthur, přichází James McCarthy.
76'
Barnes u postranní lajny ztratil míč, do vápna Leicesteru se hnal Zaha. On ani Ayew se branky nedočkali.
74'
Před střídáním se Leicester dostal ke střelu. Chilvwell na levé straně u šestnáctky vrátil míč před vápno, přibližně patnáct metrů za ním střílel Ndidi. Mířil však mimo tři tyče.
74'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Demarai Gray.
74'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Cheikhou Kouyaté, přichází Max Meyer.
72'
Schmeichel podruhé v zápase zasahuje. Byl to však pro něj rutinní zákrok ve středu branky, Ward střelu za vápnem neumístil. Jeho pokus ani nepůsobil razantně.
70'
Domácí se dožadovali pokutového kopu. Za šestnáctkou střílel Schlupp, který nastřelil hráče soupeře. Z pohled hráčů Crystal Palace to vypadalo na ruku, rozhodčí zůstává neoblomný.
70'
Domácí budou zahrávat rohový kop. Z pravé strany se rozhodl centrovat Ward, míč však odvrátil Ricardo Pereira.
68'
Celé trio odchází za postranní čáru po svých. Dle posledních záběrů to vypadá, že bude moci pokračovat.
65'
Hosté z této situace nic nevytěžili. Za půlkou hřiště nakopal standardní situaci rozehrával Milivojevič. Po centru kapitána domácího týmu na zemi zůstal ležet Evans, Cahil a Kouyate. Hra je tak přerušena.
63'
Fotbal začíná nabírat na velkém tempu. Po chybné hlavičce van Aanholta chtěl míč vybojovat Vardy. Ten se k míči neměl šanci dostat, jelikož balón zalehl Tomkins. Ten za své počínání obdržel žlutou kartu.
61'
Od brankáře domácích se hra rychle přesunula do útočné fáze, z levé strany se ke střele dostal Patrick van Aanholt. Na první pohled zajímavá střela však Schmeichel neohrozila.
60'
Po vstřelení branky je hra nahoru dolů, ani jeden z týmů si však vážnější situaci nevypracoval. Nepřesný výkop brankáře hostů znamená míč na kopačkách hráčů Crystal Palace.
57'
Hosté se dostávají do vedení! Obrana Crystal Palace trestuhodně zaspala, CAGLAR SÖYÜNCÜ se uvolnil před brankářem Guaitou, který neměl šanci! Söyüncü tak mohl slavit první branku v dresu Leicesteru.
56'
Guaita fantasticky zasáhl! Na roh si naskočil Evans, mířil pod horní tyč, brankář domácích se však vyznamenal.
56'
Roh hostů. Perez na pravé straně hřiště nabral rychlost. Vběhl až do vápna, ve kterém se domácí ubránili jen za cenu rohu.
55'
Nadýchaný centr do vápna odvrátila obrana domácích. Hosté však zůstávají u míče.
54'
I přesto se hosté dostali na útočnou polovinu. První centr do vápna nevyšel, následně na druhé straně Perez přihrával svému spoluhráči, který byl faulovaný Schluppem. Následuje standardní situace z pravé strany.
52'
Leicester se o útok snaží od vlastního brankáře. Velmi mu to však komplikuje vysoké napadání soupeře.
51'
Crystal Palace se postaral o velký vzruch. Po výborné kombinaci se Kouyate dostal k centru na pravé straně hřiště, Ayewovi k úspěšnému zakončení chyběl krok. Chvíli poté hosté ztratili míč, ke střele se propracoval Zaha, k úspěšnému zakončení mu ale chyběla větší přesnost.
50'
Na obou stranách sledujeme nepřesnosti obou mužstev. Napraví to domácí, kteří zakládají útočné snažení?
48'
Hostům nevyšel postupný útok, ztratili míč. O brejk se snažil Kouyate, ten byl ale tvrdě zastavený Evansem. Britský zadák si za tento počin vysloužil žlutou kartu.
47'
Začátek druhé půle se odehrával na polovině hostů. Ti se však do nebezpečí nedostali.
46'
Vstoupil do něj Leicester. Chvíli po rozehrávce přihrávka mířila na Barnese, který ovšem míč nedoběhl.
46'
Hráči obou týmů již přišli na hrací plochu. Za malou chvíli se nám rozjede druhý poločas.
Úvodní poločas je za námi. Více ze hry v něm měli hostující fotbalisté, kteří se také dostali k zajímavým šancím. Dvakrát mohl udeřit Vardy, proti však pokaždé byl brankář Guaita, který po skvělém zákroku dokázal také výborně vyběhnout po pasu Tielemanse. Druhá půle začne přibližně v 16:04.
45'
45'
V prvním poločase se bude nastavovat jedna minuta.
44'
Rozehrál ji Patrick van Aanholt. Při centru však jen trefil ruku svého spoluhráče Tomkinse, hra se tak otáčí k brance domácích.
43'
Velmi zajímavá standardní situace pro Crystal Palace. Zaha získal míč, mířil si to na obránce soupeře. Byl faulovaný, zákroku se dopustil Ricardo Pereira.
42'
Domácí v závěru poločasu na svého soupeře tlačí. Obranným zákrokem ve vápně se prezentoval Evans, který hlavičkou odvrátil na autové vhazování pro domácí.
41'
A další, Ricardo Pereira odhlavičkoval do bezpečí.
40'
Schmeichel si připsal první zákrok, blokovanou střelu Schluppa pro jistotu vyrazil nad svoji branku. Bude tady roh.
39'
Šance pro hosty! Tielemans fantasticky ze středu hřiště vyslal Vardyho, domácí stopeři včele s Cahilem zaspali. Guaita byl ovšem velmi pozorný a stihl k míči doběhnout a skrýt do rukavic.
37'
Domácí se u míče dlouho nezdrželi. V posledních minutách má navrch hostující výběr. Crystal Palace ovšem výborně brání, předvedl to i Zaha, který se vrátil až před své vápno.
36'
Na roh si naskočil Soyuncu, jeho hlavička zamířila vysoko nad branku Guaity.
35'
Roh pro hosty. Ricardo Pereira na pravé straně dostal míč, po kombinaci se k centru dostával Perez, ten se přes pozorné hráče domácích nepropracoval.
34'
Již to vypadalo, že domácí rozjedou rychlou akci, nakonec se však přihrávkami vracejí ke svým obráncům.
33'
Domácí se po centru Maddisona nedorozuměli v obraně, k hlavičce naskakoval Ricardo Pereira, ten však byl od míče až příliš daleko.
32'
Po trpělivé hře se míč dostal k Maddisonovi. Ten sice před šestnáctkou přišel o míč, při návratu do obrany ovšem získal standardní situaci pro svůj tým.
32'
U míče jsou však znovu hosté. Ti rozjíždějí jeden z mnoha postupných útoků.
30'
Maddison po signálu přihrával po zemi na Tielemanse, jeho střela ovšem letěla vysoko a vedle domácí branky.
30'
Hosté následně zahrávali rohový kop, chvíli po něm standardní situaci. Z té vznikl další roh.
28'
Crystal Palace jsou již pár minut usazeni na obranné polovině hostů. Šance z toho však nevznikly. Naopak Vardy na půlce hřiště vybojoval míč pro Pereze, který měl před sebou posledního obránce domácích. Ke střele se ovšem nedostal.
26'
Po tom druhém se míč dostal do vápna. Za ním na střelu číhal van Aanholt, brankář hostujícího týmu ovšem znovu zůstal bez zákroku. Domácí si při střelách netykají s přsností.
25'
Jsme za polovinou prvního poločasu. Zaha na vlastní půlce získal míč, rychle rozehrál na pravou stranu hřiště. Domácí během krátké chvíle vybojovali dvě vhazování.
24'
O pár minut později se na zemi ocitl Wilfred Ndidi, který po tvrdém souboji měl problémy s kotníkem. Jak to však vypadá, v zápase by měl bez problémů pokračovat.
23'
Kasper Schmeichel podruhé v utkání stáhl míč do rukavic. Centr z pravé strany ho neměl šanci ohrozit, Crystal Palace chyběla větší podpora útoku.
22'
Na opačném konci hřiště se Maddison pokoušel umotat pravou stranu domácího týmu. Úspěšný však nebyl. Domácí se tak můžou soustředit na útok.
21'
Domácí se po rychlé akci na pravé straně hřiště dostali ke střele. McArthur po efektivních kličkách střílel pouze vedle brány.
18'
Největší šance zápasu, do které se propracoval Jamie Vardy. Po fantastické přihrávce Maddisona se na levé straně hřiště dostal do šesnáctky, Guiaity však předvedl výborný zákrok.
18'
Domácí kapitán Milivojevič několik metrů za polovinou hřiště rozehrával standardní situaci. Míč poslal přímo do vápna, balón však prolétl až do zámezí.
17'
Chvíli poté se míče chopili domácí. Jednalo se o poklidný přechod na útočnou polovinu hřiště.
15'
Leicester uzamkl domácí tým u šestnáctky. Maddison přihrál na Chilwella, ten centroval do vápna. Tam ovšem byl připravený kapitán Crystal Palace Garry Cahil.
14'
Hostující výběr v této chvíli nehodlá pustit míč ze svých kopaček. Trpělivě kombinují, k žádné šanci to prozatím nevede. Jedná se o trpělivé bezpečné přihrávky.
13'
Po chybě obrany domácího týmu se po pravé straně hnal Perez. Ten zaslal míč ze své kopačky do vápna. Tak jako po většinu dosavadního utkání však byli stopeři Crystal Palace pozorní.
12'
Crystal Palace se na menší chvíli usadil na útočné polovině. Vznikl z toho centr do vápna. Ayew si zpracoval míč, ale nedokázal se již obtočit kolem obránců hostů.
10'
Hosté se snažili se o postupný útok, nepřesnou rozehrávku ale vystihl zastihl. Ten po menším průniku přihrál Ayewovi. Ten se deset metrů za šestnáctkou pokusil o střelu, k přesnosti však měla hodně daleko.
9'
Ricardo Pereira pronikal po pravé straně hřiště, nikoho ze svých spoluhráčů ale v šestnáctce soupeře nenašel. Domácí se ubránili odkopem do autu.
8'
Domácí fotbalisté se po souhře Kouyateho a Zahy dostali do vápna soupeře. Ke střele se propracoval Ayew, jeho pokus však byl zblokovaný.
6'
Guaita si připsal první zákrok, přímou střelou na bránu však viděl včas a bez větších problémů kryl do rukavic.
4'
Domácí hráči následně měli míč na kopačkách jen krátkou chvíli. Znovu tak sledujeme trpělivé zakládání útoku soupeře.
3'
Hosté se snažili o postupný útok. To přešlo v nákop na Vardyho, kanonýr se však k míči nedostal.
2'
Fotbalisté Crystal Palace získali míč na svoji stranu, nevydařil se jim však přechod do útoku. Na své polovině tak budou vhazovat hráči Leicesteru.
1'
Úvodní výkopu v zápase zhostili domácí fotbalisté. Ti okamžitě přešli do útoku, po výborném napadání protivníka se však míč dostal k Guaitovi, který odkopl do autu.
1'
Hráči již přišli na hrací plochu.
Utkání se rozjede již za malou chvíli. Crystal Palace se bude snažit navázat na remízu na Arsenalu, Leicester se pokusí dorovnat Chelsea.

Crystal Palace FC: Guaita – J. Ward, Tomkins, Cahill, van Aanholt – Kouyaté, Milivojević (C), McArthur – Zaha, Schlupp – J. Ayew.
Náhradníci: Hennessey – Ch. Benteke, Camarasa, Dann, Kelly, James McCarthy, Meyer.

Leicester City: Schmeichel (C) – R. Pereira, J. Evans, Söyüncü, Chilwell – Ndidi – Ayoze Pérez, Tielemans, Maddison, H. Barnes – Vardy.
Náhradníci: D. Ward – Albrighton, D. Gray, Iheanacho, Justin, Morgan, Praet.

Rozhodčí: Tierney – Lennard, Hussin.
LEICESTER CITY

Lišky na začátku sezóny převzal nový kouč, kterého jsme znali z jeho poměrně úspěšného působení v Liverpoolu. Brendan Rodgers, který přišel z Celticu Glasgow ale zatím ukazuje mnohem víc, než se čekalo. Přestože Leicester přepustil například svůj základní kámen obrany – Harryho Maguiera – do United, Leicester za 10 zápasů získal již 20 bodů. Nachází se na fantastické třetí pozici tabulky, až za ním jsou týmy jako Chelsea, Arsenal, United nebo Tottenham. V týmu to klape parádně, sestava je spolu velmi silná, nedávno porazila Tottenham, nebo například vedla vyrovnanou partii s lídrem z Liverpoolu. Leicester chce opět do pohárové Evropy, a zatím je na velmi, velmi dobré cestě.

Naposledy nám Leicester opět předvedl, jak fantastický tým to vlastně je. Hráči vyjeli na hřiště Southamptonu a světce rozdrtili v poměru 0:9. Neskutečná paráda, lišky aktualizovaly největší vítězství v Premier League, který do té doby držel Manchester United, přičemž v bráně byl tehdy Peter Schmeichel, otec dlouhodobé jedničky Leicesteru Kaspera Schmeichela.

Forma: V – V – P – V – V

Poslední zápasy:
Southampton – Leicester 0:9¨
Leicester – Burnley 2:1
Liverpool – Leicester 2:1
CRYSTAL PALACE FC

Tým z jihovýchodního Londýna si zatím vede velice dobře. Po deseti odehraných kolech si zatím připsal už 15 bodů, což i v důsledku tragických výsledků některých velko-klubů stačí na šesté místo. Takové umístění by byl pro Crystal Palace opravdu úspěch a londýňané se proto budou snažit toto místo neztratit. Zatím ale skórovali pouze desetkrát v deseti zápasech, a s průměrnou jednou brankou na zápas se jim bude vyhrávat obtížně.

Naposledy však hráli utkání s Arsenalem, které na Emirates Stadium vypadalo pro kanonýry velmi dobře. V 10. minutě už vedli 2:0. Jenže Crystal Palace se vzchopilo a dokázalo stav zápasu srovnat na 2:2. A tento stav platil až dokonce. Hosté tak uhráli velmi cenný bod.

Forma: R – P – V – V – R

Arsenal – Crystal Palace 2:2
Crystal Palace – Manchester City 0:2
West Ham – Crystal Palace 1:2
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.