Premier League - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Southampton - 21. ledna 2020   20:30

0:2
(0:1)
Southampton
22' Redmond  (J. Stephens) • 48' Armstrong  (Redmond)
Crystal Palace
Guaita – Kelly (62. J. Ward), Tomkins, Cahill, Riedewald – J. Ayew, Kouyaté (62. Meyer), McArthur, James McCarthy, Zaha – Tosun (69. Wickham).
Hennessey – Pierrick, Meyer, Dann, McGregor, Wickham, J. Ward.
Marriner – Greenhalgh, Scholes
Selhurst Park, Londýn
23 739 diváků
Southampton
A. McCarthy – Soares (21. Romeu), J. Stephens, Vestergaard, Bertrand – Armstrong, Ward-Prowse, P.-E. Höjbjerg, Redmond – S. Long (70. Ings), Obafemi (84. Adams).
Gunn – Djenepo, Adams, Romeu, Boufal, Jošida, Ings.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 0:6. Střely mimo: 6:9. Rohy: 0:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:13.
Čtyři nastavené minuty uplynuly a zápas končí! Southampton si odváží všechny tři body za vítězství 2:0 na trávníku Crystal Palace.

Hosté vstoupili do zápasu o poznání aktivněji. Hned v úvodu přitlačili soupeře, ale ke střele se ne a ne prosadit. Po zákroku Riedewalda musel po dvaceti minutách odstoupit ze zápasu Cédric Soares, ihned po střídání ale přišel zásah Southamptonu. Po vynikajícím zpracování a ještě lepším zakončení poslal hosty do vedení Nathan Redmond.

Po změně stran sice domácí přitlačili, ale jen na moment. Již ve 48. minutě totiž zakončil nechytatelně k levé tyči Stuart Armstrong a podruhé překonal Guaitu. Crystal Palace se poté nedokázalo dostat ani k jediné šanci a tak po zásluze před domácím publikem prohrává.
90+4'
90+3'
Jordan Ayew sice ještě napadal rozehrávku hostů, ale Bertrand o něj pouze otřel míč a Southampton může ještě vhazovat zpoza postranní lajny.
90+2'
Domácí už otevírají obranu ve snaze ještě zdramatizovat konec zápasu. Zaha ale musel spěchat zpět a dokázal čistě zastavit Redmonda.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90'
Po faulu na McArthura se domácí dostali k rozehrávce volného přímého kopu, ale balon pouze prosvištěl vápnem a skončil daleko za vzdálenější tyčí.
89'
Do útoku se nahrnuli znovu hosté. Před vápnem ale utekl míč Wardu-Prowseovi, následně se ještě dostal do kombinace Armstrong, ale ani ona proti stažené obraně neuspěl.
88'
Pierre-Emile Höjbjerg chtěl zaskočit Guaitu střelou z velké dálky. Tvrdá rána téměř z poloviny trávníku ale skončila jen metr nad břevnem.
87'
Při obranném zákroku byl přistrčen Zahou Jannik Vestergaard a hlavní sudí znovu píská. Southampton si jde pro důležité tři body.
86'
Střídající Che Adams se okamžitě zapojil do hry. Následně se ale zbytečně zbavil míče a domácí mohou ještě zaútočit.
84'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Michael Obafemi, přichází Che Adams.
84'
Zahova přihrávka do vápna našla Wickhama, ten mohl pálit z velké rychlosti, ale míč napálil jen daleko od přední tyče.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Obafemi si počínal zkušeně proti Cahillovi a donutil ho faulovat.
82'
Ani Wickham nebyl daleko od snížení. Po parádní přihrávce od Ayewa byl střídající útočník ve výborné pozici, ale než si připravil míč ke střele, tak i něj byl Vestergaard.
81'
Zaha chce uspět. Nyní šel sám do třech protihráčů, dokázal se prosmýknout ke střele, ale míč se odrazil od paty bránícího Stephense přesně k brankáři.
80'
Příliš času již domácím na zdramatizování zápasu nezbývá. Bertrand se bezpečně vrátil s unikajícím Zahou a čistě mu odebral míč od kopaček.
78'
Hosté ještě pokračovali rozehrávkou od rohového praporku. Vestegaard se chytl po souboji s Cahillem za hlavu a bude muset být ošetřován.
77'
Zpoza pokutového území na nic nečekal Armstrong, ale jeho pokus bez přípravy skončil jen na chráničích hostující obrany.
76'
Ani jeden z týmů se nemůže dostat do pořádného tlaku. Crystal Palace mělo nakročeno v úvodu druhého poločasu, ale místo vyrovnání přišel druhý gól hostů.
75'
A po několika puštěných soubojích to začíná na trávníku pořádně jiskřit. Za vzájemnou potyčku jsou potrestáni Tomkins a Redmondem.
74'
Od karty nebyl daleko ani Connor Wickham, který zcela zbytečně zajel šlapákem do rozehrávajícího Stephense.
72'
Oriol Romeu je prvním potrestaným hráčem zápasu. Unikajícího Zahu zatáhl za dres přímo před zrakem hlavního rozhodčího.
72'
Hosté se uchylují k dalekým odkopům a tak tlak domácího celku může postupně narůstat. Vestergaard ale snadno zastavil útok Wickhama.
70'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Shane Long, přichází Danny Ings.
69'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Cenk Tosun, přichází Connor Wickham.
69'
Crystal Palace se snaží se zápasem ještě něco udělat. Joe Ward byl na pravé straně téměř osamocený, ale ani tak si nedokázal míč lépe zpracovat.
68'
Wilfried Zaha má chuť útočit. Kličkou k postranní lajně se ale vyhnal ze střelecké pozice a poté skončil daleko mimo hrací plochu.
67'
Dlouhé autové vhazování skončilo jen u Zahy. Domácí si ale balonu příliš dlouho neužili, Tomkins musel čelit náběhu nebezpečného Longa.
65'
Ve druhém poločase se začíná tempo zápasu zvyšovat. V pokutovém území hned dvakrát tvrdě zajel do soupeře Cenk Tosun, ale útočný faul pískán nebyl.
64'
Nathan Redmond nebyl daleko od druhého zásahu. V pokutovém území si posunul míč směrem k levé straně a poté vypálil k tyči. U ní byl ale připravený Guaita.
62'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Martin Kelly, přichází Joel Ward.
62'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Cheikhou Kouyaté, přichází Max Meyer.
62'
Shane Long mohl přidat třetí gól! Po přihrávce od Obafemiho mohl jít útočník hostů sám na Guaitu, ale napálil jen přesný střed branky, kde byl domácí gólman.
61'
Výtečnou práci předvedl ve vlastním pokutovém území Stephens. Stoper hostů se vrhl proti střele Ayewa po hlavě a míč dokázal odrazit mimo nebezpečí.
60'
I po hodině hry vede Southampton na trávníku Crystal Palace o dva zásahy. Nyní spadl v pokutovém území Ward-Prowse, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat.
59'
Zaha měl nalepeného Redmonda na zádech. Střelec dnešní první branky poté poslal soupeře k zemi a tentokrát už hlavní sudí odpískal faul.
58'
Hlavní rozhodčí často pouští tvrdé zákroky a hráči obou týmů začínají být podráždění. Nyní se zlobil na sudího Nathan Redmond.
57'
Před Guaitou byl opět pořádný zmatek. Balon se odrážel v malém pokutovém území až k Vestergaardovi, který ale v pádu zakončil jen nad branku.
56'
Southampton pokračuje ve vynikajícím výkonu. Po zblokovaném centru měli hosté k dispozici rohový kop. Ten rozehrával Redmond k přední tyči.
55'
Domácí jsou podrážděni z vývoje zápasu. Nyní zcela bez úmyslu hrát balon nalétl do Vestergaarda Kouyaté. Hlavní sudí ale domácího záložníka ušetřil od žluté karty.
53'
Až příliš mnoho nepřesností na kopačkách domácích hráčů. Ani Jordan Ayew si nevybojoval po pádu u boční lajny faul na Stephensovi.
52'
Crystal Palace je znovu u míče. Tentokrát se snažil tvořit McArthur, ale míč mu utekl v klíčovou chvíli za postranní lajnu.
51'
A opět byl u míče Zaha. Nyní si počkal na přihrávku Riedewalda, která šla ale pouze do ofsajdu a tak je i další akce domácího útočníka předčasně zastavena.
50'
Wilfried Zaha si to namířil individuálně až do pokutového území. Proti výrazné přesile si ale neporadil a o balon přišel.
48'
Southampton právě vstřelil branku!
Ve druhém poločase tlačilo Crystal Palace, ale hosté udeřili na druhé straně. Po řadě odrazů skončil míč u STUARTA ARMSTRONGA, který si připravil balon na pravačku a poté nechytatelně vystřelil k levé tyči. Guaita marně plachtil vzduchem k tyči, na míč si ani nesáhl.
48'
Po změně stran jsou více u balonu domácí. Kelly přihrával podél postranní lajny k Ayewovi, kterého ale stáhl k zemi střídající Oriol Romeu.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu hosté. Zaha se dokázal uvolnit na hranici vápna, poté ještě nabídl zakončení Tosunovi, který ale hlavou minul.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:33.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Southampton vede na trávníku Crystal Palace o jednu branku.

45+3'
45+2'
Crystal Palace se usadilo v nastaveném čase u míče. Zaha si držel míč u postranní lajny, ale po lehkém kontaktu se skácel k zemi a to nestačilo na rohodčího.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase hned tři minuty.
45'
Bertrandovi trvalo vhazování o něco déle a okamžitě to schytal od domácích fanoušků. Southampton ale může pokračovat v kombinaci ve středu pole.
44'
Minutu před pauzou předvedl vynikající poziční hru Vicente Guaita. Domácí gólman tělem vytlačil Obafemiho ze střeleckého úhlu a nakonec i z trávníku.
42'
Znovu vedl útočnou akci hostujícího celku Redmond. Nyní se ale Southampton zbavil balonu, na druhé straně se Crystal Palace do zakončení neprocpalo.
41'
Long měl proti sobě v rychlostním souboji Tomkinse, kterého se nedokázal zbavit. Domácí hráči se ubránili, ale u balonu jsou i nadále hostující fotbalisté.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Hosté i nadále ovládají střed trávníku a jsou podstatně nebezpečnějším celkem v dnešním zápase.
38'
Už už to vypadalo, že by mohl jít Wilfried Zaha do úniku, ale hostující obrana se okamžitě stáhla k vápnu a zamezila pokusu směrem na McCarthyho.
37'
Redmond s Bertrandem jsou v prvním poločase hodně vidět. Nyní po vzájemné spolupráci centroval druhý jmenovaný, ale jen do soupeře před sebou.
36'
Tak přece jen přišla střela. Právě Stuart Armstrong pálil zpoza pokutového území, ale míč si pohlídal ve středu branky Vicente Guaita.
35'
Domácí se nemohou usadit ani na moment u balonu. Armstrongova přihrávka skrz vápno spoluhráče nenašla. Pokračování akce skončilo faulem Tomkinse.
34'
S dalším centrem do vápna pomohl obraně Guaita. Domácí se ale u balonu příliš dlouho nezdrželi, naopak útočnou akci může zase založit Armstrong.
33'
Také Armstrongův centr dokázal Cahill zblokovat na rohový kop. Od rohového praporku centroval Ward-Prowse, ale obrana domácích opět se štěstím obstála.
31'
Bertrand byl téměř volný na pravé straně, prudkým centrem hledal Longa, který byl ale pohlídán Tomkinsem. Akce hostů ještě pokračovala rohem, ale ani Obafemi nestřílel přesně.
30'
I po půlhodině hry vede Southampton nad Crystal Palace o jednu branku. O tu se postarala před malou chvíli parádní individuální akcí Nathan Redmond.
29'
Ve středu pole musel faulovat Höjbjerg. Domácí měli možnost rozehrávky standardní situace, ale balon pouze prolétl vápnem bez doteku hráčů.
28'
Guaita musel zasahovat! Zčistajasna přišla do vápna přihrávka po trávníku od Bertranda, ale Obafemi pohotovou ránou domácího gólmana nepřekonal.
27'
Gary Cahill neměl daleko od zakončení po prudkém centru do vápna. Nakonec byl ale jako první u balonu Alex McCarthy.
25'
Nápor hostů pokračuje. Po ztrátě ale musel sáhnout k taktickému faulu u středové čáře Vestergaard, který sestřelil Ayewa.
24'
A hosté si jdou pro druhý zásah. Armstrong se pokoušel překonat domácí obranu dloubáčkem do vápna, ale skvěle postavený byl na penaltě Cahill.
22'
Neskutečná branka a Southampton vede! Stephensův pas na hranici pokutového území si mezi třemi protihráči perfektně stáhl do pohybu NATHAN REDMOND. Následně si pohrál i s dalším soupeřem a nakonec vypálil raketu k levému hornímu rohu.
21'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Cédric Soares, přichází Oriol Romeu.
20'
Se Soaresem to nevypadá dobře. Hostující tým bude muset poprvé sáhnut ke snídání.
19'
Po autovém vhazování Armstronga se hosté u míče příliš dlouho nezdrželi. Do stoprocentní šance se dostal Tosun, který ale zaváhání Vestegaarda nepotrestal. Jeho rána vylétla nad břevno.
18'
Cédric Soares je i nadále ošetřován na hrací ploše. Reidewald ihned po rozehrávce sebral míč pro domácí a také Crystal Palace může zahrozit.
17'
Pravá strana hostujícího celku byla otevřená. McCarthy šel do skluzu příliš pozdě a trefil Soarese. Hlavní rozhodčí sice nepískal, ale hostující obránce musí být ošetřován.
15'
Redmondův nadýchaný pas do pokutového území sebral pro sebe Tomkins. Longovi ale nechybělo mnoho a mohl hlavičkovat téměř osamocen.
14'
Vestergaard se vysouval s míčem až do záložní formace, poté předal míč na levou stranu, kde ale skončil po souboji na trávníku Nathan Redmond.
13'
Před pokutovým územím si vyměnil míč Long s Obafemim. Nakonec ale ani jeden z útočné dvojice nestřílel. Obrana domácího celku se stačila rychle zformovat.
12'
Také Crystal Palace se dostalo s míčem na útočnou polovinu. Tosun si říkal o přihrávku na pravou stranu, ale Kouyaté vyslal pas jen za koncovou čáru.
11'
Stephens zkoušel oslovit dlouhou přihrávkou Obafemiho, ale nakonec míč doputoval pouze za koncovou čáru. Následně se píská faul také na Kellyho.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nepřinesla. Zaha se stačil vrátit do obrany, ale pomohl si přistrčením Redmonda a hlavní sudí opět píská.
9'
Přetlačovaná ve středu pole pokračuje. McArthur si narazil se Zahou, poté měla přijít přihrávka k nohám Ayewa, ale ten byl předskočen Redmondem.
7'
Long je zpět na trávníku a zápas může pokračovat. Redmondova pobídka do pokutového území ale skončila jen u Guaity.
6'
Pořádně nepříjemný zákrok byl k vidění ve středu pole. Shane Long se střetl s Ayewem a nakonec musel být ošetřován. Hlavní rozhodčí okamžitě přerušil hru.
5'
Southampton je v úvodu zápasu jednoznačně aktivnější. Armstrong si ale neporadil s prudkou přihrávkou Longa a hosté budou muset o míč znovu zabojovat.
4'
Po dlouhém nákopu se dostal k míči na pravé straně Armstrong. Obrana Crystal Palace měla co dělat s Longem, ale nakonec se po pádu útočníka hostů penalta nepíská.
3'
Také Michael Obafemi se cpal s míčem do pokutového území. Balon mu ale v klíčovou chvíli odskočil od kopačky za koncovou čáru a rozehrávat tak může Guaita.
2'
O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postarali hostující fotbalisté. Redmond vhazoval zpoza postranní lajny, ale dále než několik metrů před vápno se nedostal.
1'

Crystal Palace FC: Guaita – Kelly, Tomkins, Cahill, Riedewald – J. Ayew, Kouyaté, McArthur, James McCarthy, Zaha – Tosun.
Náhradníci: Hennessey – Pierrick, Meyer, Dann, McGregor, Wickham, J. Ward.

Southampton FC: A. McCarthy – Soares, J. Stephens, Vestergaard, Bertrand – Armstrong, Ward-Prowse, P.-E. Höjbjerg, Redmond – S. Long, Obafemi.
Náhradníci: Gunn – Djenepo, Adams, Romeu, Boufal, Jošida, Ings.

Rozhodčí: Marriner – Greenhalgh, Scholes.
Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva kluby už jednou utkaly a není tomu tak dávno. V prosinci se na hřišti Southamptonu urodila remíza 1:1. Platí, že pět posledních soubojů nevyhrál domácí tým. Southampton s Crystal Palace prohrál jen jednou z posledních šesti utkání. Doma Palace z posledních sedmi utkání Southamptonu hned pětkrát podlehlo.
Southampton FC

Southampton už si v minulosti zahrál i v pohárové Evropě, ale v současné sezoně tak velké ambice nemá, spokojený bude, když se zachrání a umístí se v klidném středu tabulky. Zatím se zdá, že by mu to mohlo vyjít, s osmadvaceti body se nachází na třináctém místě tabulky. Naposledy sice Staints prohráli 2:3 doma s Wolverhamptonem, předtím však neprohráli šestkrát v řadě. Venku zatím Southampton odehrál v této sezoně v lize dvanáct utkání s bilancí tří výher, pěti remíz a čtyř porážek. Tři poslední venkovní zápasy Southampton vyhrál, naposledy 2:1 na hřišti Leicesteru.
Crystal Palace FC

Crystal Palace je menším londýnským klubem, který nikdy nepatřil mezi uchazeče o přední místa v Premier League. V této sezoně se mu ale daří a pokud by skončil v horní polovině tabulky, určitě by to pro něj byl úspěch. zatím se nachází s třiceti body na devátém místě tabulky. Crystal Palace už šest soutěžních zápasů v řadě neprohrál, z toho čtyřikrát remizoval. Naposledy hrál na Manchesteru City překvapivě 2:2. Doma zatím Palace odehrálo v této sezoně v lize jedenáct zápasů s bilancí čtyř výher, čtyř remíz a tří porážek. Z posledních osmi domácích utkání Crystal Palace vyhrálo jen dvakrát, naposledy remizovalo 1:1 doma s Arsenalem.
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 24. kola Premier League mezi týmy Crystal Palace FC a Southampton FC. Zápas se odehraje v Selhurst Parku v Londýně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.