Premier League - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liverpool : Crystal Palace - 24. června 2020   21:15

Liverpool
23' Alexander-Arnold  • 44' M. Salah (Fabinho) • 55' Fabinho (Robertson) • 69' Mané (M. Salah)
4:0
(2:0)
Liverpool
Alisson – Alexander-Arnold (74. N. Williams), Joe Gomez, V. van Dijk, Robertson – J. Henderson (C) (64. Oxlade-Chamberlain), Fabinho, Wijnaldum – M. Salah, Firmino (74. Minamino), Mané (84. Keïta).
Atkinson – Burt, West
Anfield Road, Liverpool
Crystal Palace
Hennessey – J. Ward, Cahill (C), M. Sakho, van Aanholt – James McCarthy – Townsend, McArthur (66. Riedewald), Kouyaté (66. Milivojević), Zaha (15. Meyer) – J. Ayew (84. Pierrick).

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera.

Fauly: 7:5
Zápas je u svého konce, Liverpool si splnil roli velkého favorita a porazil na svém hřišti Crystal Palace 4:0. Už v příštím kole po utkání s Manchesterem City mohou Reds oslavit mistrovský titul. V obou poločasech vsítili domácí po dvou gólech. Brankostroj odstartoval už ve 23. minutě Trent Alexander-Arnold, který se krásně trefil z přímého kopu, ve 44. minutě pak zvýšil na 2:0 po Fabinhově skvělé přihrávce za obranu Mohamed Salah. Ve druhém poločase Liverpool pokračoval ve své obrovské herní i územní převaze a byl odměněn dalšími góly. Nejprve se v 55. minutě překrásně trefil z dálky Fabinhoa na 4:0 uzavřel v 69. minutě po vysunutí Salahem Sadio Mané.
90+4'
90+3'
Neco Williams je při střelecké chuti. Znovu se dostal k míči a po rychlé kličce vystřelil. Trefil však jen prostor, kde stál Wayne Hennessey.
90+2'
Do střelecké pozice se dostal po odraženém míči i Neco Williams, jeho rána je sražena na rohový kop.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90+1'
Neco Williams našel výborným pasem Salaha, který se už řítil ze strany sám na Hennesseyho. Ten však předvedl vynikající zákrok a další gól nedopustil.
90'
I napotřetí se Crystal Palace dokázalo ubránit.
90'
Liverpool rozehrál další rohový kop na krátko a za malou chvíli má k dispozici ještě jeden.
90'
Elliott poslal míč na první tyč a s tím si dokázali hosté poradit.
89'
Liverpool bude zahrávat rohový kop, z levé strany se ho ujme Harvey Elliott.
88'
Salah chtěl roztáhnout hru do pravé strany na Williamse, ale toho měl pokrytého Patrick van Aanholt.
87'
Salah s Oxladem-Chamberlainem kombinovali na malém prostoru, ale ani jeden z nich nakonec nedostal prostor na zakončení.
85'
Z pravé strany centroval Neco Williams a hledal Elliotta, ten se ale ke střele hlavou nedostal.
84'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Naby Keïta.
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Brandon Pierrick.
83'
Rozhodčí Martin Atkinson se dotkl míče, takže podle nejnovějších pravidel musel přerušit hru a bude to míč rozhodčího.
82'
Salah si chtěl narazit míč s Minaminem, ale nedostal přesnou přihrávku zpátky.
81'
Je před námi posledních deset minut zápasu a o vítězi je už dávno jasno. Poslední minuty napovídají, že by už nemusel Liverpool tak moc tlačit na pilu.
79'
Průnik van Aanholta úspěšný nebyl, skluzem mu sebral míč Takumi Minamino.
78'
Ani Mané úspěšný nebyl, právě od něj se míč odrazil do zámezí a rozehrávat bude Hennessey.
77'
Fabinho už se chystal ke střele, tentokrát zevnitř vápna, odstavil ho ale Jaïro Riedewald.
76'
Liverpool opět kombinuje a snaží se rychlými přihrávkami odemknout defenzívu Palace.
75'
Williams dostal míč od Salaha, ale ten si míč nedokázal porýt a bude to jen odkop od branky hostů.
74'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Trent Alexander-Arnold, přichází Neco Williams.
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Roberto Firmino, přichází Takumi Minamino.
73'
Salah si seběhl poměrně hluboko, aby pomohl obráncům s rozehrávkou.
72'
Už se zase hraje, Liverpool startuje svou další akci od výhozu Alissona.
71'
Zdá se, že se na lavičce Liverpoolu chystají další střídání.
70'
Následuje pauza na občerstvení.
69'
Liverpool právě vstřelil branku!
Čtvrtý gól Liverpoolu a čtvrtý střelec!; Na přihrávku Salaha si naběhl SADIO MANÉ, který za sebou nechal všechny obránce a pak zakončil neomylně k levé tyči branky Crystal Palace. Asistence: Mohamed Salah.
68'
Vypadalo to, že Ward zahrál rukou, ale hraje se dál a dopředu tak mohou hosté.
67'
Hodně odvážně šel do velké přesily hráčů Liverpoolu Jordan Ayew. Chvíli to vypadalo nadějně, ale skončilo to jen ztrátou míče.
66'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Cheikhou Kouyaté, přichází Luka Milivojević.
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází James McArthur, přichází Jaïro Riedewald.
66'
Plný sil je určitě Alex Oxlade-Chamberlain, který na hřiště přišel teprve před chvílí a hned vystřelil. Z levé strany však přesný nebyl.
65'
Kombinace Liverpoolu je v těchto chvílích trochu pomalejší. Že by se přeci jen Liverpool začal trochu šetřit. Do teď to byl z jejich strany velmi rychlý fotbal.
64'
Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází Alex Oxlade-Chamberlain.
63'
Zpoza vápna vypálil technicky levačkou Egypťan Mohamed Salah, branku Crystal Palace však těsně minul.
62'
A teď už jsou zase domácí fotbalisté nastěhovaní v blízkosti pokutového území soupeře.
61'
Liverpool byl pod mírným tlakem, když vhazoval na vlastní polovině v blízkosti šestnáctky, ale poradil si s tím dobře.
60'
Na zemi zůstává po jednom z tvrdých soubojů Patrick van Aanholt. Měl by být ale v pořádku.
59'
Centr Alexandera-Arnolda z pravé strany nebyl moc povedený, nikdo z hráčů Liverpoolu na něj nemohl dosáhnout.
58'
Přihrávka na nabíhajícího Robertsona byla příliš dlouhá, od své branky bude rozehrávat Hennnessey.
57'
Liverpool málem přidal další branku. Tentokrát se po Maného přihrávce dostal ke střele zevnitř vápna Georginio Wijnaldum, ale Hennesseyho nepřekonal.
55'
Jako blesk z čistého nebe jde Liverpool do vedení 3:0! Robertson posunul míč na osu hřiště na FABINHA. Toho hosté nedostoupili, tak toho tento Brazilec využil, práskl z velké dálky do balónu, a ten skončil až v síti. Nádherný gól. Asistence: Andrew Robertson.
54'
James McArthur se ocitl pod velkým tlakem hned tří hráčů Liverpoolu a ve středu pole ztrácí míč.
53'
Domácí šli do rychlého a nebezpečného brejku, který se nakonec rozhodl zakončit Andrew Robertson, střílel ale vedle.
52'
Wayne Hennessey si připsal jistý zákrok, když vyboxoval míč po centru Liverpoolu.
51'
Jordan Ayew má sice hodně rychlé nohy, ale ani on nedokázal dostihnout nepřesnou přihrávku od Meyera.
50'
Patrick van Aanholt dobře vystihl přihrávku Reds a chtěl se vydat do brejku, jenže si dal míč až příliš daleko od nohy.
49'
Liverpool se nyní dopředu nijak nežene a v rozehrávce si pomáhá i přes brankáře Alissona. Ten zatím dnes nemusel zasahovat.
48'
Henderson hledal centrem na zadní tyč Firmina, ale ten si pomohl v souboji s Wardem rukama.
47'
Liverpool udělal docela vzácnou chybu v rozehrávce, ale Crystal Palace toho nedokázalo využít.
46'
Oba týmy nastoupily do druhého poločasu beze změn v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:18.
První poločas je minulostí a favorizovaný Liverpool už vede nad Crystal Palace 2:0. Domácí mají zápas od samotného zápasu jasně pod kontrolou, soupeři nedovolil vůbec nic. Skóre otevřel ve 23. minutě krásnou střelou z přímého kopu do šibenice Trent Alexander-Arnold, ve 44. minutě pak zvýšil po krásném Fabinhově pasu za obranu Mohamed Salah. Mezi tím ještě trefil tyč Jordan Henderson.
45+3'
45+2'
V nastaveném čase už ani jeden z týmů nikam nespěchá.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Vedení Liverpoolu o dvě branky je na prosto zasloužené a uvidíme, jak přistoupí Liverpool ke druhé půli. Zda se pokusí zasypat soupeře dalšími góly, nebo bude raději šetřit síly na příští zápas s Manchesterem City, ve kterém může rozhodnout o svém titulu.
44'
Liverpool na konci prvního poločasu zvyšuje své vedení na 2:0! Fabinho se podíval a svým nádherným obloučkem za obranu našel MOHAMEDA SALAHA. Ten využil, že van Aanholt míč podskočil a pak z blízka bez problému překonal Hennesseyho. Asistence: Fabinho.
43'
Crystal Palace už chce hlavně dohrát první poločas bez dalšího inkasovaného gólu a snaží se držet míč na kopačkách.
42'
Do střelecké pozice se dostal Max Meyer, ale branku Liverpoolu o nějaký ten metřík netrefil.
41'
Wayne Hennessey byl znovu v akci, tentokrát svým dlouhým nákopem pomohl svému týmu s rozehrávkou.
40'
Wayne Hennessey musel jít daleko z branky, aby stihl odhlavičkovat míč před Maném. Míč poslal sice jen k Salahovi, ale ten svůj obloučkem z velké vzdálenosti branku minul.
39'
Liverpool nedá hráčům Crystal Palace ani na okamžik vydechnout, jeho napadání je zatím po celý zápas příkladné.
38'
James McCarthy chtěl přihrávat dopředu, problém ale byl, že před ním už nikdo nebyl. Takže opět hraje Liverpool.
37'
Do dobré střelecké pozice se dostal nizozemský záložník Georginio Wijnaldum, míč nakonec ovšem skončil těsně vedle pravé tyče.
36'
Gary Cahill opravdu míč rukou zasáhl a neměl ji zcela u těla. Ale sudí Atkinson i VAR zůstali v klidu, penalta to nebude.
35'
FIrmino si chtěl přichystat míč na střelu, ale nedovolil mu to Gary Cahill. Vypadalo to na jeho ruku, ale hra pokračuje.
34'
Pomezní sudí Stewart Burt byl na hosty přísný a pískl jejich aut v okamžiku, kdy podél lajny sprintoval Andros Townsend.
33'
Tentokrát se do míče pravou nohou opřel právě Fabinho, ten ovšem branku přestřelil.
32'
Jordan Ayew znovu fauloval, tentokrát Fabinha. Další pozice pro nebezpečný přímý kop pro Liverpool.
31'
Po pravé straně to Liverpoolu tentokrát nevyšlo. Hosté však poté měli míč ve své moci zhruba tři vteřiny, než o něj zase přišli.
30'
Na chvíli se hrálo na polovině Liverpoolu, domácí vybídli k rozehrávce i brankáře Alissona, který zatím dnes neměl žádnou práci.
29'
Následoval rohový kop Liverpoolu, po kterém hlavičkoval Virgil van Dijk vedle.
28'
Ale i tak z toho byla velká šance pro Liverpool! Odražený míč si našel Jordan Henderson a tvrdě ho napálil do tyče.
27'
Georginio Wijnaldum skončil na zemi po zákroku Kouyatého a je tu další standardka pro Liverpool. Tentokrát to však není na střelu, ale na centr.
26'
Liverpool je při chuti a znovu se usazuje na soupeřově polovině hřiště.
25'
Opět se pokračuje ve hře, rozehrává Crystal Palace.
24'
Hned po gólu je tu pauza na občerstvení.
23'
Liverpool jde do vedení 1:0! Z přímého kopu se parádně pravačkou trefuje obránce TRENT ALEXANDER-ARNOLD. Míč zakroutil přesně do horního růžku, Hennessey na něj nedosáhl.
22'
Jordan Ayew si chtěl pokrýt míč, ale fauloval při tom van Dijka. Liverpool tak má k dispozici standardní situaci z velmi nadějné pozice na ohrožení branky.
21'
Trent Alexander-Arnold poslal od rohového praporku svůj typický prudký centr, ale nikdo z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal.
21'
Liverpool má k dispozici první rohový kop zápasu.
20'
Cheikhou Kouyaté dobře zapracoval v obraně a přerušil akci Liverpoolu, jmenovitě zastavil Saida Maného.
19'
Po centru Alexandera-Arnolda vracel hlavou míč před branku FIrmino, ale našel jen obránce Crystal Palace.
18'
Cheikhou Kouyaté dostal dlouhý a docela náročný pas, který nedokázal zpracovat a udržet na hřišti.
17'
Crystal Palace se také pokouší vystavět nějakou kloudnou akci, zatím kombinuje ve středu pole.
16'
První střela Liverpoolu mezi tyče! Měl ji na svědomí Brazilec Roberto Firmino, ale svým obstřelem pravačkou neuspěl, Wayne Hennessey na jeho přízemní pokus dosáhl.
15'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Wilfried Zaha, přichází Max Meyer.
15'
Zaha po patnácti minutách musí kvůli zranění opustit hřiště. To je velmi špatná zpráva pro Crystal Palace.
14'
Liverpoolu se netypicky vloudila do kombinace nepřesnost, ale Jordan Henderson zabral a ještě udržel míč na hrací ploše.
13'
Zaha už je sice na nohou, ale zároveň už se šel rozcvičovat Max Meyer.
12'
Na trávníku zůstává v pozici v sedě Wilfried Zaha, uvidíme, zda bude schopen pokračovat ve hře.
11'
Hosté zahrozili brejkem po levé straně, ale Patrick van Aanholt v důležitém okamžiku nepřihrál přesně.
10'
Mané našel výborným centrem z levé strany zcela volného Hendersona. Ten pálil z voleje, ale pravačkou branku vysoko přestřelil.
9'
Do vápna Crystal Palace začínají lítat nebezpečné centry, jeden z nich hledal krajního beka Robertsona, ale nenašel ho.
8'
První velká šance Liverpoolu se urodila paradoxně po centru Townsenda před vlastní branku. Salah se sice ještě ke střele nedostal, ale Georginio Wijnaldum už ano. Mířil však vedle.
7'
Mané centroval z levé strany, ale k míči měl nejblíž James McArthur. Domácí pak zase díky pressingu velmi rychle získali míč zpět.
6'
Domácí se pokusili překonat zataženou defenzívu Crystal Palace nákopem na Salaha, ale míč se vzduchu v pohodě stáhl Wayne Hennessey.
5'
Georginio Wijnaldum nenašel Firmina, ale hráči Crystal Palace jen odkopli míč do autu, takže pokračovat budou hráči Reds.
4'
Hosté se poprvé na delší dobu dostali na polovinu Liverpoolu, ale Andros Townsend nakonec míč ztratil.
3'
Crystal Palace se dokázalo ubránit a od branky nyní může rozehrávat Wayne Hennessey.
2'
Liverpool od začátku zápasu diktuje tempo hry, zatím se ale na dostřel branky Palace nedostal.
1'
Přenesení hry v podání Liverpoolu bylo nepřesné a míč skončil v autu, hrát budou hostsé.
1'
Hráči obou týmů už jsou nastoupeni na hrací ploše, začátek utkání se blíží.

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Joe Gomez, V. van Dijk, Robertson – J. Henderson (C), Fabinho, Wijnaldum – M. Salah, Firmino, Mané.
Náhradníci: Adrián – Lovren, N. Williams, Keïta, Oxlade-Chamberlain, Jones, Elliott, Minamino, Origi.

Crystal Palace FC: Hennessey – J. Ward, Cahill (C), M. Sakho, van Aanholt – James McCarthy – Townsend, McArthur, Kouyaté, Zaha – J. Ayew.
Náhradníci: Henderson – Dann, N. Tavares, T. Mitchell, Milivojević, Meyer, Riedewald, Pierrick.

Rozhodčí: Atkinson – Burt, West.
Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání těchto dvou klubů v této sezoně vyhrál Liverpool na hřišti Crystal Palace 2:1, vítězství mu vystřelil až v 85. minutě Firmino. Není to tak dávno co byl Crystal Palace pro Liverpool velmi neoblíbeným soupeřem, v posledních sezonách už tomu tak ale není, Red porazili Palace pětkrát v řadě. Doma Liverpool poslední dva utkání s Crystal Palace vyhrál, předtím však třikrát v řadě před domácími fanoušky prohrál.
Crystal Palace FC

Crystal Palace prožívá letos také vynikající sezonu, což v pro něj v praxi znamená, že nemá starosti s ligovou záchranou a hraje v pohodovém středu tabulky. Dokonce ještě může pošilhávat i po evropských pohárech, jelikož mu s 42 body patří deváté místo a na šestou příčku, která bude znamenat předkolo Evropské ligy, ztrácí jen čtyři body. Formu má Crystal Palace výbornou, čtyři poslední utkání dokázalo vyhrát, a to vždy dokonce bez inkasovaného gólu. Naposledy v prvním utkání po koronavirové přestávce vyhrálo 2:0 na hřišti Bournemouthu. Venku Eagles zatím v této sezoně v lize odehráli 15 utkání s bilancí pěti výher, pěti remíz a pěti porážek. Z posledních šesti venkovních utkání Palace jen jednou prohrálo, dvě poslední zvítězilo.
Liverpool FC

Liverpool je tradičním anglickým klubem, který už ovšem čeká třicet let na mistrovskou trofej. To se má letos ale změnit, Liverpool prožívá v domácí soutěži skvělou sezonu a vévodí tabulce s 83 body. Na druhý Manchester City má osm kole před koncem náskok dvaceti bodů, takže po tomto kole ještě matematicky nemá možnost slavit mistrovský titul. Co se týče aktuální formy Reds, tak zrovna vynikající není, Liverpool vyhrál jen jedno z posledních pěti soutěžních utkání, naposledy jen remizoval 0:0 v derby na hřišti Evertonu. Doma zatím Liverpool v této sezoně v lize odehrál 15 utkání a všechna vyhrál. Poslední domácí utkání hrál Liverpool v osmifinále Ligy mistrů s Atléticem Madrid a prohrál 2:3 v prodloužení, což pro něj znamenalo konec v této soutěži.
Zdravím a vítám všechny příznivce anglického fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 31. kola Premier League mezi týmy Liverpool FC a Crystal Palace FC. Zápas se odehraje na stadionu Anfield v Liverpoolu a bude se hrát bez diváků.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.