Premier League - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sheffield Utd. : Wolves - 8. července 2020   19:00

Sheffield Utd.
90+3' Egan (Norwood)
1:0
(0:0)
D. Henderson – Basham, Egan, O'Connell – Baldock, S. Berge, Norwood, Osborn, Stevens – McBurnie (49. Mousset), Sharp (C) (71. R. Živković).
Atkinson – Betts, Cann
Bramall Lane
Wolves
Patrício – Boly, Coady (C), Saïss – Doherty, Neves, Moutinho, J. Castro – Traoré (79. Dendoncker), Diogo Jota – Jiménez.

Sheffield se v tabulce posunul na sedmé místo a na šestý Wolverhampton už ztrácí pouze jediný bod. Nováček soutěže se tak drží ve hře o postup do Evropských pohárů. S tímto konstatováním se s vámi loučím a přeji pohodový večer!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 3:5. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 5:6.
Ve vyrovnaném zápase byli nakonec šťastnější fotbalisté Sheffieldu, kteří si připisují do tabulky Premier League tři body za vítězství 1:0! V první půli mohl domácí poslat do vedení McBurnie, po jehož hlavičce se blýskl brankář Patrício. Na druhé straně orazítkoval z přímého kopu břevno Rubén Neves. Po změně stran se dlouho hrálo, až na pro ofsajd neuznaný gól domácího Sharpa, bez šancí. Až v závěrečné čtvrthodině ukázali Blades asi větší touhu po výhře a tu jim ve třetí minutě nastavení zajistil hlavičkou po rohovém kopu stoper John Egan.
90+4'
90+3'
Sheffield United právě vstřelil branku!
A z následného rohu domácí s největší pravděpodobností rozhodují! Na centr Olivera Norwooda si naskočil JOHN EGAN, jehož neuhlídal Willy Boly a hlavička stopera Sheffieldu, která mířila po pravé ruce brankáře Patrícia, skončila v síti.
90+2'
Šance Blades! Po centru Baldocka bylo zablokováno zakončení Živkoviće. Míč si pak po několika odrazech našel Ben Osborn, jehož zakončení vytěsnil vedle levé tyče ze svého pohledu Rui Patrício!
90+2'
Centr Bashama před bránu neprošel. Domácí vhazují poblíž rohového praporku.
90+2'
Po rohovém kopu Norwooda k ohrožení hostující brány nedošlo.
90+1'
Domácí sehráli po standardní situaci nacvičený signál. Balón putoval na levé křídlo k Osbornovi, jehož nástřel byl sražen na roh.
90+1'
Rozhodčí Atkinson nastaví tři minuty!
90'
Centr Stevense trefil do ruky Dohertyho. Rozhodčí Atkinson nařizuje přímý kop, byť hostující obránce ukazuje, že měl ruku u těla.
89'
Po spolupráci s Bashamem mohl odcentrovat George Baldock. Na přetažený míč ale nikdo ze spoluhráčů nedosáhl.
87'
Hostující kombinaci u šestnáctky domácích se podařilo obraně Sheffieldu přerušit. Následoval odkop přes půlící čáru a Wolves mohou zkusit rozjet další útok.
85'
Vypadá to, že utkání směřuje k bezgólové remíze. Šancí je k vidění málo. Je to taktická bitva.
84'
Diogo Jota vyvezl míč dopředu po levé straně a předal ho Jiménezovi. Ten už na práci svého krajana z Portugalska nenavázal, prezentoval se totiž nepřesnou přihrávkou.
83'
Zahrával ho Oliver Norwood, ale hostující obrana to zvládla dobře. Stejně si vedla i v případě centru Stevense.
82'
Další centr Baldocka byl sražen na roh...
81'
Centr Baldocka z pravé strany se stal poměrně snadnou kořistí pro brankáře Wolves Ruie Patrícia.
79'
Útočník Sheffieldu Lys Mousset vyhrál souboj ve středu hřiště a díky tomu mohl doběhnout až do blízkosti šestnáctky hostí, odkud vystřelil. Střela mu ale nesedla a skončila vysoko nad.
79'
Střídání v týmu Wolverhampton Wanderers: ze hřiště odchází Adama Traoré, přichází Leander Dendoncker.
77'
Domácí mohl nasměrovat ke třem bodům George Baldock! Ten si naběhl na centr Živkoviće, ale z dobré pozice hlavičkoval vedle vzdálenější tyče.
77'
Běží už závěrečná čtvrthodina normální hrací doby. Uvidíme, zda některý z týmů dokáže rozhodnout.
76'
Domácí vysunutým presinkem zkomplikovali obráncům soupeře konstruktivní rozehrávku. Míč se nakonec od Živkoviće odrazil za brankovou čáru a tak to mohou hosté zkusit znovu.
75'
Ze zkráceného rohu ale domácí příležitost nevytěžili. Centr na bližší tyč odvrátil hráč Wolverhamptonu.
74'
Živković se snažil vybojovat v souboji s WIllym Bollym roh. Nakonec získal dokonce o něco výhodnější standardní situaci, protože ho obránce Vlků přistrčil na trávník.
72'
Už se opět hraje. Na pravém křídle nabral rychlost Adama Traoré, jehož centr hledal Raúla Jiméneze. Toho ale pohlídal Egan.
71'
Domácí manažer Wilder využil pauzy k vystřídání. Odstoupil kapitán Billy Sharp, jehož nahradil Richairo Živković.
70'
Rozhodčí nařizuje přestávku na občerstvení.
69'
Diogo Jota skončil v šestnáctce na zemi po kontaktu s Bashamem. Rozhodčí Martin Atkinson ale zůstává naprosto klidný a penaltové volání hostů nevyslyšel.
68'
Doherty napravo posouval na Traorého, před kterým odehrál míč ve skluzu do bezpečí domácí obránce Egan.
67'
Zápasu scházejí gólové příležitosti. Možná ho rozhodne jediný gól, jediná chyba.
65'
Na druhé straně to zkoušel po pravé straně Sander Berge. Dostal se ale do úzkých a jeho přihrávku ve skluzu defenziva soupeře pokryla.
65'
Opět Raúl Jiménez, jenž se uvolnil přes Stevense. Jeho centr ale lapil Henderson.
63'
V přerušené hře si prohlédl žlutou kartu Enda Stevens, jenž fauloval Willyho Bolyho. Hosté následně dostali výhodu.
63'
Raúl Jiménez odcentroval z pravé strany na hlavu Dioga Joty, který ale balón usměrnil jen za sebe. Nikoliv směrem na bránu domácích.
61'
Hosté se nyní snažili zklidnit hru přihrávkami kolem půlící čáry. Conor Coady se pak rozhodl zrychlit celou akci pasem dopředu, ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
60'
Vlci se po změně stran zatím nemohou dostat do hry. Možná je na čase, aby manažer Nuno Espírito Santo poslal na trávník čerstvé síly.
58'
Fotbalisté Sheffieldu se výborně dostali i z presinku soupeře a nakonec měl před sebou na levé straně dost prostoru Enda Stevens. Na jeho povedený přízemní centr na zadní tyči ve skluzu nedosáhl Billy Sharp.
57'
Domácí hráči nadále u míče. Snaží se proti defenzivě soupeře něco vymyslet.
55'
Blades – tedy Sheffield – po změně stran lehce zvýšili aktivitu. Momentálně mají mírnou převahu.
53'
Enda Stevens našel parádním pasem Billyho Sharpa, jenž se v šestnáctce šikovně uvolnil a střelou, kterou ještě přizvedl bránící hráč, překonal Ruie Patrícia. Vzrušení ale bylo zbytečné, Sharp byl totiž v těsném ofsajdu, který viděl a mával pomezní Betts.
52'
Míč poslal do šestnáctky Moutinho, který našel jen hlavu bránícího hráče. Odražený balón pak napálil hodně mimo Matt Doherty.
51'
Raúl Jiménez byl faulován Eganem a hosté tak mají k dispozici standardní situaci.
50'
Lys Mousset, který před chvílí přišel na trávník, zařídil v prosinci svým gólem Sheffieldu remízu 1:1 na Molineux – tedy na hřišti Wolves.
49'
Střídání v týmu Sheffield United FC: ze hřiště odchází Oliver McBurnie, přichází Lys Mousset.
48'
Sražený centr Chrise Bashama doputoval až do náruče brankáře Ruie Patrícia.
47'
Domácí zakombinovali po pravé straně. Míč se přes Bashama a Norwooda dostal k Georgeovi Baldockovi, který se pokusil odcentrovat. Trefil ale pouze protihráče.
46'
Ani jeden z manažerů o přestávce nestřídal.
46'
Statistiky po 1. poločase:
Držení míče – 43 % : 57 %
Střely na bránu – 1:1
Střely mimo – 1:3
Rohy – 3:1
První poločas gól nepřinesl. Hrál se poměrně vyrovnaný fotbal a oba celky si kromě pár náznaků vytvořily po jedné gólové příležitosti. První si připravili domácí, když McBurnieho hlavičku dokázal vyrazit brankář Patrício. Na druhé straně pak z přímého kopu nastřelil břevno Rubén Neves. Uvidíme, s čím oba soupeři přijdou po změně stran.
45+3'
45+3'
Odražený míč napálil hodně daleko mimo domácí bránu João Moutinho. Vypadá to, že první poločas skončí bez gólů.
45+2'
Nyní si oba hráči role vyměnili. Stevens čistým skluzem odzbrojil Dohertyho.
45+2'
Enda Stevens se nadechl k zajímavému průniku na levé straně. Centr mu ale zablokoval Matt Doherty.
45+1'
Rozhodčí nastaví první půli o tři minuty. I druhý roh v krátkém sledu Vlci přestáli.
45+1'
Hosté roh Norwooda odvrátili, ale po střele, kterou zablokoval Moutinho, budou vzápětí čelit dalšímu.
45'
Stevensův centr z levé strany odvrátil do zámezí Conor Coady. Roh pro Sheffield.
43'
Po autu se dostal k míči Rubén Neves, který ho přes padajícího obránce napálil před bránu. Střílený centr musel krýt Henderson, který balón zachytil na brankové čáře a zabránil tak rohovému kopu proti svému týmu.
43'
Matt Doherty se napravo neprosadil proti Eganovi. Hosté budou alespoň vhazovat.
42'
Střely celkem – 2:2
40'
Adama Traoré se odhodlal k centru od pravé postranní čáry, který ale dolétl přímo do náruče Deana Hendersona.
39'
A nyní už zase sledujeme postupný útok Wolverhamptonu...
37'
Domácí po delší době vystrčili růžky. Norwood vysunul krásnou přihrávkou Billyho Sharpa, který se snažil poslat míč před bránu, ale byl zablokován obráncem. Rozhodčí navíc signalizuje pouze odkop od brány, byť si domácí kapitán myslí, že by jeho tým měl zahrávat roh.
36'
K další ráně natáhl Rúben Neves, Z velké dálky ale zamířil nad břevno.
34'
Další standardní situace hosté, kterou tentokrát zpacifikovala defenziva Sheffieldu. Hosté jsou v posledních minutách aktivnější.
32'
Hosté málem ujali vedení! Rozehrávky přímého kopu se ujal Rúben Neves a jeho parádní střela se otřela o břevno Hendersonovy svatyně!
30'
Průnik Dioga Joty zastavil faulem Jack O'Connell. Domácí stoper za to vyfasoval žlutou kartu. Wolves navíc mají výhodu zajímavé standardní situace.
29'
Adamaa Traoré udělal napravo pár rychlých kroků a odcentroval na zadní tyč, kde byl Diogo Jota. Ten hlavičkoval v záklonu do rukavic Hendersona.
29'
Zase postupný útok Wolves. Tentokrát už hosté kombinují v blízkosti šestnáctky.
26'
Hosté se ale nemohou dostat s míčem přes půlku. Obrana Sheffieldu tam rozestavila neprostupnou hráz.
25'
Teď se ale na míči zase delší dobu drží v oranžovém hrající hosté, kteří se snaží nějak zaskočit defenzivu United.
24'
Utkání je zatím velmi vyrovnané. I v držení míče, v čemž měli v úvodu navrch hráči Wolverhamptonu.
22'
Držení míče – 47 % : 53 %
20'
Na druhé straně to dobře udělal Adama Traoré. Ten posílal míč před bránu, kde tušil Raúla Jiméneze. Ten na balón těsně nedosáhl a hrací předmět pak odkopli do bezpečí zadáci Sheffieldu.
18'
Šance domácích! Na centr O'Connella z levé strany si naskočil Oliver McBurnie a Rui Patrício musel vytáhnout výborný zákrok!
16'
Rohový kop Vlků domácí obrana bez problémů přestála.
15'
Tentokrát to hosté zkusili po levé straně. Z zpětnou přihrávku Dioga Joty odvrátil na roh John Egan.
14'
To se nyní mohlo změnit! V ofsajdu stojící Doherty pustil na pravé straně míč k Adamovi Traorému, který v postavení mimo hru nebyl. Rychlonohý křídelník pak doběhl s míčem až do šestnáctky, kde hledal Raúla Jiméneze, který, pokud by ho nezradil první dotek, mohl zakončovat už tváří v tvář brankáři Hendersonovi!
13'
Zatím se hraje bez gólové příležitosti. Obrany obou týmů působí spolehlivým dojmem.
12'
Diogo Jota uvolnil na levém křídle Jonnyho Castra. Jeho centr ale až před domácí bránu neprošel.
10'
V ofsajdu byl přistižen domácí kapitán Billy Sharp.
9'
Ten rozehrál Norwood, jehož centr odvrátil Saïss. Hosté si následně poradili i s dalším centrovaným balónem z druhé strany.
9'
Hostující brankář Rui Patrício už nedokázal přes všechnu snahu lapit míč na hrací ploše. Domácí budou zahrávat roh.
8'
Rúben Neves se nadechl k zajímavému průniku. Na jeho konci však nedokázal najít nikoho z ofenzivně laděných spoluhráčů.
6'
Oba celky sázejí na hru se třemi stopery. Domácí mají vpředu dva klasické hroty. Wolverhampton pak Raúla Jiméneze, jehož ze stran doplňují Diogo Jota a Adama Traoré.
5'
Na levé straně se snažil něco vymyslet Ben Osborn. Přes bránícího hráče neprošel, získal však pro domácí další aut na útočné polovině.
4'
Hosté se v úvodu snaží častěji hrát na míči, teď ale Romain Saïss rozehrál pod tlakem do autu a Sheffield tak bude vhazovat.
3'
Traoré snad bude po krátkém ošetření v pořádku. Lékaři se zřejmě povedlo vykloubené rameno vrátit na své místo.
2'
Domácí Enda Stevens chytil za ruku Adamu Traorého, který se nečekaně v bolestech zřítil za trávník a drží se za rameno. Zřejmě se jedná o dislokaci kloubu.
1'
Utkání rozehráli úvodním výkopem hostující Wolves, kteří také zatím drží míč.
1'

Sheffield United FC: D. Henderson – Basham, Egan, O'Connell – Baldock, S. Berge, Norwood, Osborn, Stevens – McBurnie, Sharp (C).
Náhradníci: Moore – Robinson, Rodwell, R. Živković, Lundstram, L. Freeman, Mousset, Jagielka.

Wolverhampton Wanderers: Patrício – Boly, Coady (C), Saïss – Doherty, Neves, Moutinho, J. Castro – Traoré, Diogo Jota – Jiménez.
Náhradníci: Ruddy – Dendoncker, Gibbs-White, Campana, Buur, Vinagre, Podence, Jordao, Kilman.

Wolverhampton Wanderers

Hosté si na průběh finišující sezóny nemohou příliš stěžovat. Wanderers nebodovali jen v sedmi kolech a je tak velmi pravděpodobné, že se budou moci těšit z postupu do Evropě. Svěřenci Nuna Espírita Santa sídlí na šestém místě, z něhož se dnes mohou teoreticky dotáhnout na Manchester United. Vlci se však musí dívat hlavně pod sebe, protože na svého dnešního soupeře mají čtyřbodový náskok. Tato cifra mohla být vyšší, kdyby Wovlerhampton zvládl pár dní starý duel s Arsenalem, který skončil porážkou 0:2. V tabulce střelců neohroženě vládne mexický útočník Raúl Jiménez, který má na kontě patnáct ligových tref. To je přesně třetina všech týmových zásahů.
Sheffield United FC

Jednoznačně nejlepší ze tří ligových nováčků stále živí naději na senzační postup do evropských pohárů. S bilancí dvanácti výher, dvanácti remíz a devíti porážek nalezneme „The Blades“ na devátém místě, z něhož ztrácí na sedmý Arsenal jen dva body a navíc má o jedno odehrané utkání méně. Sheffield před třemi dny navazoval na cennou výhru 3:1 s Tottenhamem a s tabulkovým sousedem z Burnley remizoval 1:1. Za dobrou sezónu United může zejména třetí nejlepší obrana v Premier League. Útočná fáze tak kvalitní není, největší zásluhu na čtyřiatřiceti brankách má šestigólový Lys Mousset.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu čtyřiatřicátého kola anglické Premier League. Od devatenácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Sheffieldem United a Wolverhamptonem Wanderers!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.