Premier League - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Southampton : Crystal Palace - 28. prosince 2019   16:00

Southampton
74' Ings
1:1
(0:0)
Crystal Palace
50' Tomkins  (Milivojević)
Southampton
A. McCarthy – Soares, J. Stephens, Bednarek, Bertrand – Boufal (68. Armstrong), Ward-Prowse, P.-E. Höjbjerg (C), Redmond – Ings, Adams (64. Djenepo).
Gunn – Armstrong, Djenepo, Romeu, Vestergaard, Jošida, Smallbone.
Madely – Robathan, Beck
St. Mary's Stadium, Southampton
31108 diváků
Guaita – Kelly, Tomkins, M. Sakho, Riedewald – James McCarthy, Milivojević (C), McArthur – Meyer (84. Kouyaté), Zaha – J. Ayew.
Hennessey – Camarasa, Daly, Kouyaté, Pierrick, Wickham, Woods.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1. Druhý poločas byl jednoznačně v režii domácího celku, kterému se povedlo srovnat krok. Southampton měl i po vyrovnávací brance výrazně více ze hry, navíc si přichystal celou řadu zajímavých šancí, avšak žádná další už neskončila za brankářem Guaitou. Crystal Palace určitě bude hodně rád za jednobodový přínos do tabulky.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 12:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:7.
90+4'
90+3'
Jedna z posledních šancí také pro domácí celek, který si rovněž vybojoval rohový kop. Ward-Prowse ho bude moci rozehrát z levé strany.
90+2'
Hned dva rohové kopy zahrával Crystal Palace. I ten druhý si vzal na starost kapitán Milivojević, který ho poslal na zadní tyč, avšak Tomkins hlavičkoval do rukavic brankáře.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, zřejmě se dočkáme nerozhodného výsledku. Ještě ale musíme počítat s nastavením.
88'
Nakonec to na sebe vzal Ward-Prowse, který to nemyslel vůbec špatně. Jeho obstřel přeletěl zeď, avšak Guaita předvedl vynikající zákrok.
87'
Rýsuje se slibná standardní situace pro domácí. Djenepo byl skolen k zemi zhruba pětadvacet metrů od branky, zcela jistě to bude na přímý střelecký pokus.
86'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem pěti minut, stav je i nadále nerozhodný. Crystal Palace se pouze brání, naopak domácí jsou nesmírně aktivní.
85'
Žlutou kartu dostává James McArthur (Crystal Palace FC).
84'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Max Meyer, přichází Cheikhou Kouyaté.
83'
Hra je opět přerušena, tentokráte se v bolestech ocitl na zemi brankář Guaita. K němu se dostavil lékařský personál, na nic vážnějšího to ale určitě nevypadá.
79'
Žlutou kartu dostává James Ward-Prowse (Southampton FC).
78'
Vedoucí branku domácích měl na kopačce Djenepo, který mířil přesně pod břevno. Guaita se prezentoval skvělým zákrokem, míč totiž vyrazil nad branku.
77'
V koncovce tohoto zápasu to bude ještě hodně zajímavé. Southamptonu se totiž povedlo srovnat krok, navíc do konce duelu zbývá ještě dost času.
76'
Mezi smečku protihráčů si to posléze namířil domácí Redmond, který ještě spolupracoval s Djepenem. Druhý jmenovaný navíc spal na zem, faul to ale nebyl.
75'
Crystal Palace se po rozehrávce dostal na druhou stranu, kde se nepřesnou nahrávkou prezentoval McArtrhur, který na levém křídle našel pouze Soarese.
74'
Southampton právě vstřelil branku!
Obrovskou hrubici při rozehrávce udělal hostující celek! Nepřesnou nahrávku navíc dokázal vystihnout pozorný DANNY INGS, který měl před sebou pouze brankáře. Přesná rána směřovala do protipohybu, oba celky tak mají k vítězství zase stejně daleko.
74'
Milivojević tentokráte zahrával rohový kop z levé strany, na který si naskakoval urostlý Tomkins. Ten ještě otřel míč o hlavu protihráče, následovat bude další roh.
73'
Höjbjerg se postaral o provedení volného kopu, po kterém jeho celek celkem dlouho kombinoval na vlastní polovině, načež se kolmice snesla daleko od Redmonda.
72'
O nahrávku si na pravém křídle řekl zcela osamocený Soares, který se bezpečně dostal na opačnou polovinu, jenomže Tomkins včas vystoupil z obranné linie.
71'
Pokus o přenesení hry našel hlavu střídajícího Djenepa, který ještě vracel balón směrem do pokutového území, kde jeho nabídku včas odklidil hostující Sakho.
70'
Na jistotu se rozhodl odehrát míč domácí Bednarek, který ho poslal až ke středovému kruhu. Tam se navíc nacházel Höjbjerg, jenž rozvinul rychlou protiakci.
69'
Riedewald už je zpět na hrací ploše, hostující celek si tak první střídání schoval na pozdější chvíli. Navíc si nedovoleným zákrokem pomohl domácí Bertrand.
68'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Sofiane Boufal, přichází Stuart Armstrong.
67'
Nehrálo se více než minutu, zdravotní problémy totiž má hostující Riedewald. Ten si to nakonec namířil ven z hrací plochy, dost možná se bude opět střídat.
64'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Che Adams, přichází Moussa Djenepo.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Crystal Palace stále vede o jedinou branku, v posledních minutách se domácí dostávají do značného náporu.
60'
Po pravém křídle se proháněl vpřed Zaha, který ještě pod sebou hledal kolegu Meyera. Ten se poroučel k zemi, avšak dle sudího z toho penalta nebude.
59'
Crystal Palace to zkoušel po levém křídle, kde měl Zaha příliš málo času na práci s míčem. Navíc následnou kolmici nedokázal forvard Ayew včas odhadnout.
58'
Guaita si připsal další práci, avšak v tomto případě se nejednalo o nic nebezpečného. Naopak se padající míč snesl přímo do míst, kam si vyběhl tento brankář.
57'
Southampton tak musel rozjíždět další útočný výpad až ze své poloviny hřiště. Stephens si všiml volného Höjbjerga, který pro změnu přenášel hru vlevo.
56'
Obrannou povinnost si splnil také pozorný Tomkins, který za sebe nepustil nahrávku na Adamse. Následné odklizení zamířilo daleko na opačnou polovinu.
55'
V krátkém časovém sledu přišlo na řadu další autové vhazování. Krátce po něm se do útoku hnal Ings, kterému se povedlo oslovit vedle stojícího Ward-Prowse.
54'
Nekompromisním způsobem se povedlo jednat Soaresovi, který poslal hrací předmět daleko na opačnou polovinu, kde se nacházel pouze hostující Riedewald.
53'
Další útočná snaha domácích navíc přinesla ofsajdové postavení. To soupeři rozhodně vyhovuje, Kelly navíc obstará rozehrávku volného kopu z hlouby hrací plochy.
52'
Krátce po rozehrávce to dalším nákopem zkoušel domácí Stephens, který se na hranici pokutového území snažil najít Ingse, avšak toho přehlavičkoval Sakho.
51'
Na první branku tohoto zápasu jsme čekali přesně padesát minut, do vedení se dostal Crystal Palace, přičemž se hosté konečně dostali k regulérní trefě.
50'
Crystal Palace právě vstřelil branku!
Hosté se přeci jenom dostávají do kýženého vedení! Crystal Palace totiž zahrával standardní situaci z velice nebezpečné vzdálenosti od branky. Kapitán Milivojević velice přesným centrem našel hlavu JAMESE TOMKINSE, který se postaral o ještě přesnější zakončení hlavou.
50'
Následně Guaita vyprodukoval dalekonosný odkop na opačnou polovinu, kde se ve vzdušném souboji dokázal prosadit Bednarek, jenž odvracel pouze do autu.
49'
Na řadu přišlo autové vhazování z levé strany, o které se postaral domácí Bertrand. Jeho nabídka směřoval na Adamse, jenž se pokoušel ihned vrátit hrací předmět.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali centrovanou nabídku do pokutového území. Tam se do zakončení dostal Ings, který trefil pouze protihráče.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl žádnou branku. Směrem dopředu byl aktivnější Southampton, avšak ten neustále narážel na pozornou obranu soupeře. Crystal Palace se naopak dostal do kýženého vedení, avšak branka nakonec neplatila kvůli těsnému ofsajdu Zahy.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Kousek od středového kruhu rozehrával další volný kop Tomkins, který dalekonosným způsobem přenášel hru na levou stranu, kde se povedlo uspět Soaresovi.
42'
Redmond to ještě zkoušel chytrou patičkou za sebe, nicméně s tímto úmyslem počítal také pozorný Sakho, který navíc odehrál míč tak, aby z toho byl zisk autu.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Středem hrací plochy si to namířil Meyer, kterému se ještě povedlo roztáhnout hru na Zahu. Druhý jmenovaný nepřesně hledal nevýrazného McArthura.
36'
Poté se povedlo zakročit Tomkinsovi, který tak za sebe nepustil kolmici pro Ingse. Nápor Southamptonu pokračuje, ten bude zahrávat další rohový kop.
35'
Na zadní tyč si naběhl domácí Bednarek, který měl před sebou prázdnou branku. Nepříjemný odskok míče ale přinesl zakončení vysoko nad.
34'
Southampton rozehrával z hlouby hrací plochy, přičemž jsme sledovali rozehrávku po zemi. Bednarek našel na levém křídle Bertranda, který pracuje s míčem.
33'
Hodně agresivně si před malým momentem počínal hostující Milivojević, který tvrdým kopem zhatil protiakci pro soupeře. Máme tady první žlutou kartu.
32'
Žlutou kartu dostává Luka Milivojević (Crystal Palace FC).
31'
Máme za sebou třetinu zápasu, stále na první branku čekáme. Boufalova další nabídka přistála pouze na hlavě McArthura, do protiútoku se tak žene soupeř.
30'
Milivojević poslal do pokutového území vysoký centr, avšak ten nepřinesl nic nebezpečného. Naopak se nejvýše do vzduchu dostal Stephens, který odvracel.
29'
Nepřesnost v kombinaci domácího celku končí autovým vhazováním pro Crystal Palace. Kelly se opět postaral o rozehrávku, přičemž se mu nabídl Ayew.
28'
Southampton stále pracuje na útočné polovině, nicméně i nadále naráží na pozornou obranu. Stejně tak tomu bylo po nebezpečném centru od křídelníka Boufala.
27'
Hodně prostoru měl kolem sebe Boufal, který se dostal na opačnou polovinu, kde ho ještě atakoval Milivojević. Hlavní sudí nakonec ponechal výhodu.
26'
Sakho zmatkoval ve vlastním vápně, avšak to nemělo fatální následky. Nakonec se k centru dostal Adams, nicméně jeho nabídka se snesla pouze k Tomkinsovi.
25'
Ofsajdové postavení prokázal také následný opakovaný záběr. Tomkins tak dalekonosně odkopával na opačnou stranu, kde se Ayew nedokázal prosadit.
24'
Do šestnáctky se dostal domácí Boufal, který byl nakonec odzbrojen čistým způsobem. Crystal Palace se dokázal ubránit, navíc se jednalo o ofsajd domácích.
23'
O rozehrávku volného kopu se postaral obránce Bednarek, který přízemní rozehrávkou oslovil vedle stojícího Stephense, jenž hledá vhodného adresáta.
22'
Na opačné straně se k hranici pokutového území dostal Ayew, avšak tomu scházela podpora spoluhráčů. Nakonec mu na pomoc přispěchal kolega Milivojević.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku tohoto zápasu. Zatím na úvodní branku čekáme, nicméně stále platí, že směrem dopředu je aktivnější Southampton.
16'
To jsou věci! Hostující celek se radoval z úvodní branky, avšak ta nakonec neplatí. Zaha se totiž v době nahrávky nacházel ve velice těsném ofsajdu.
15'
Trochu divným způsobem to před malým momentem vyřešil McCarthy, který odkopával míč pouze do zámezí. Domácí si tak vyzkoušejí autové vhazování.
14'
McCarthy měl uprostřed hrací plochy celkem dost prostoru na kombinaci. Poté se do ní zapojil také rychlonohý Zaha, ke kterému se seběhla trojice protihráčů.
13'
Domácí se opět pohodlně dostali na útočnou polovinu, nicméně soupeř vzorně napadá rozehrávku. Höjbjerg se navíc postaral o další zpětnou nahrávku.
12'
Guaita tentokráte odkopával daleko na opačnou stranu, kde se Zaha pokoušel proniknout kolem Stephense, avšak ten zodpovědně odklidil balón do autu.
11'
Guaita musel pořádně spěchat s rozehrávkou, aktivně ho totiž napadal domácí Ings. Výsledkem bylo odklizení do zámezí, následovat bude autové vhazování.
10'
Centrovaná nabídka se snášela do malého vápna, kde se povedlo nejvýše vyšplhat do vzduchu Riedewaldovi. Domácí začínají tlačit, následovat bude rohový kop.
9'
V krátkém časovém sledu sudí odpískal další faul. Southampton se stěhuje do pokutového území soupeře, kam Ward-Prowse pošle další vzdušnou nabídku.
8'
Zaha se snažil rozvinout rychlou protiakci, přičemž mezi obránce hledal kolegu Ayewa. Kolmice byla celkem dost prudká, navíc bezpečně odklidil balón Stephens.
7'
Do kombinace Southamptonu se vměstnala nepřesnost, Redmond měl k míči hodně daleko. Vhazovat tak bude soupeř, konkrétněji se ho ujme zadák Kelly.
6'
U středového kruhu operoval s míčem Bednarek, který nakonec vyprodukoval zpětnou nahrávku až na Stephense, jenž pro změnu ještě hledal Bertranda.
5'
Crystal Palace tak měl možnost zahrát úvodní standardní situaci, avšak ta se zrovna povedla. Netrvalo dlouho a k nedovolenému zákroku sáhl také Zaha.
4'
Poté si na pravé křídlo seběhl hostující Ayew, který byl zastaven nedovoleným zákrokem. Tím se prezentoval Bednarek, jenž omylem zaškobrtl o protihráče.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu si autové vhazování vyzkoušel hostující Riedwald, kterému se povedlo najít kolegu Zahu, jenž vybojoval další autové vhazování.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Southampton FC: A. McCarthy – Soares, J. Stephens, Bednarek, Bertrand – Boufal, Ward-Prowse, P.-E. Höjbjerg (C), Redmond – Ings, Adams.
Náhradníci: Gunn – Armstrong, Djenepo, Romeu, Vestergaard, Jošida, Smallbone.

Crystal Palace FC: Guaita – Kelly, Tomkins, M. Sakho, Riedewald – James McCarthy, Milivojević (C), McArthur – Meyer, Zaha – J. Ayew.
Náhradníci: Hennessey – Camarasa, Daly, Kouyaté, Pierrick, Wickham, Woods.

Rozhodčí: Madely – Robathan, Beck.
Crystal Palace FC

Na opačné straně stojí mírný favorit tohoto zápasu, kterým je Crystal Palace. Tomu pro změnu patří devátá pozice tabulky, což značí horní polovinu. Crystal Palace do této chvíle nasbíral šestadvacet bodů, navíc ho od pohárových pozic dělí pouhé tři body. Hostující tým tohoto zápasu z posledních pěti duelů prohrál pouze v jednom případě, nicméně hned dva duely přinesly nerozhodné výsledky. Poslední hrací den měl na svědomí vyrovnaný souboj proti West Hamu, který se krátce po změně stran dostal do kýženého veden, avšak Crystal Palace otočil výsledek ve svůj prospěch a dokázal zvítězit těsně 2:1.
Southampton FC

Fotbalisté Southamptonu letos podávají tak trochu očekávané výkony, nicméně cílem vedení klubu bylo postavení nad sestupovým pásmem, což se zatím daří plnit. Domácí tým tohoto zápasu totiž okupuje čtrnáctou pozici, navíc má na svém kontě jednadvacet bodů. Southampton tak dělí od sestupového pásma tři body, avšak v případě vítězství se může dostat před třináctý Evertonem. Southamptonu se v posledních týdnech výsledkově daří, vyhrál totiž dva předešlé duely. V tom prvním se mu povedlo vyhrát na půdě Aston Villy výsledkem 3:1, v minulém kole navíc šokoval Stamford Bridge, přičemž Chelsea porazil výsledkem 2:0.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Southampton FC a Crystal Palace FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.