Premier League - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Watford : Tottenham - 18. ledna 2020   13:30

0:0
(0:0)
Watford
Foster – Mariappa, C. Dawson, Cathcart, Masina – N. Chalobah (79. Pereyra), Capoue – Sarr (89. Pussetto), Doucouré, Deulofeu – Deeney (C).
Gomes – A. Gray, Holebas, Kabasele, Pereyra, Quina, Pussetto.
Oliver – Burt, Bennett
Vicarage Road, Watford
21366 diváků
Tottenham
Gazzaniga – Aurier, Alderweireld, Vertonghen (C), Tanganga – Winks, Alli (73. Eriksen) – Lamela, Lo Celso (79. G. Fernandes), Son Hung-min – Lucas Moura.
Vorm – Dier, Eriksen, D. Sánchez, R. Sessegnon, Skipp, G. Fernandes.

Je konec! Dnešní utkání nám skutečně nabídlo bezbrankovou remízu. Do druhého poločasu pro změnu lépe vstoupil Watford, který se dostal do několika šancí, avšak ani jedna neskončila za brankářem Gazzanigou, který dokonce pokryl také penaltu v podání Deeneyho. Tottenham se směrem dopředu celkem dost trápil, s trochou štěstí ale rovněž mohl vsítit rozhodující branku, což se ale nestalo.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 8:7. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 13:13.
90+4'
90+3'
Ono to skutečně vypadá, že nám tento duel nepřinese vůbec žádnou branku. Míč se nachází u středového kruhu, ani jeden z celků se nemůže dostat k opačné šestnáctce.
90+2'
Tottenham se během nastavení málem radoval z první trefy, avšak domácí obraně se povedlo zastavit míč před brankovou čárou. Míč se sice nacházel za čárou, avšak ne celým objemem. Hrdinou tohoto okamžiku je střídající Pussetto!
90+1'
Masina si převzal provedení autového vhazování, po kterém zkoušel v pokutovém území oslovit Deeneyho, který však neustál souboj s důrazně hrajícím Alderweireldem.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Ismaïla Sarr, přichází Ignacio Pussetto.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, do konce zápasu tak nezbývá moc času. Zcela jistě se ale dočkáme nastaveného času.
88'
Foster se postaral o hodně prudký odkop, který na opačné straně dokázal odehrát Tanganga. Ten však našel pouze nohu soupeře, načež nebezpečně pálil Deeney.
87'
Po delší době se Tottenham dostal do zakončení, přičemž to z hodně ostrého úhlu zkoušel Lamela. Jeho pokus levou nohou nebyl přesný, bude se vykopávat od branky.
86'
Na opačné straně se pro změnu daleko s míčem nedostal Deulofeu, kterému navíc nevyšla spolupráce s Doucourém, hrací předmět tak skončil daleko v zámezí.
85'
Už to vypadalo, že se hostující Son dostane do šance, avšak nakonec mu v tom zabránil praporek pomezního sudího, který zcela jasně signalizoval další ofsajd.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen něco málo kolem deseti minut. Diváci stále marně čekají na první přesný zásah, je dost možné, že se ho vůbec nedočkají.
80'
Alderweireld se dostal nejvýše k padajícímu míči, který se mu povedl odehrát až na útočnou polovinu, kde se však Sonovi nepovedlo vydolovat balón zpět.
79'
Střídání v týmu Watford FC: ze hřiště odchází Nathaniel Chalobah, přichází Roberto Pereyra.
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Giovani Lo Celso, přichází Gedson Fernandes.
78'
Po jednom ze soubojů ulehl na zelený pažit také domácí Dawson, který se v rychlostním souboji dostal k míči jako první, napadající Winks tak musel faulovat.
77'
Deulofeu se pokoušel prokousat středem hrací plochy, avšak tam číhala smečka hladových protihráčů, který ho čistě odzbrojila. Tottenham si míče moc dlouho neužil.
76'
V ofsajdovém postavení se zapomněl hostující Son, což potvrdil také následný opakovaný záběr. Watford se ihned pokusil zaútočit, avšak bez kýženého úspěchu.
75'
Kousek od středového kruhu si nedovoleným zákrokem pomohl domácí Masina, který místo balónu trefil pouze Lo Celsa. Tottenham ihned rozehrál nakrátko.
74'
Hosté se dostali po značný tlak, avšak ve vzdušném prostoru kralují právě hráči Tottenhamu. Těm se v krátkém časovém sledu povedlo odklidit hned tři centry.
73'
Střídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Dele Alli, přichází Christian Eriksen.
72'
Na pravém křídle si o nahrávku řekl Sarr, který ihned poté zkoušel odcentrovat do pokutového území. Před Deeneym odklízel Alderweireld, avšak pouze k soupeři.
71'
Tottenham tak utekl hrobníkovi z lopaty, avšak ani předešla penalta nepřinesla první branku tohoto zápasu. Oba celky tak mají k vítězství pořád stejně daleko.
70'
K rozehrávce pokutového kopu se postavil sám kapitán Troy Deeney. Jeho zakončení nebylo vůbec dobře, Gazzaniga navíc odhadl směr letu míče.
69'
Žlutou kartu dostává Jan Vertonghen (Tottenham Hotspur).
69'
Vertonghen zahrál uvnitř pokutového území rukou, bude z toho žlutá karta a také penalta pro domácí!
64'
Série nedovolených zákroků pokračuje. Deeney totiž neustál souboj s jedním z protihráčů, avšak následná standardní situace skončila pouze u pozorného Alliho.
63'
Na opačné straně se do zajímavé pozice dostával Son, který se rychlostním způsobem dostal za obránce, avšak zakončení pravou nohou neposlal pod břevno, nýbrž nad.
62'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, stále čekáme na první přesný zásah z jakékoliv strany. Watford má více ze hry, avšak stále nenašel recept na brankáře.
61'
Mariappa si dával s provedením dalšího autu celkem dost načas, nakonec jeho nabídku ještě prodlužoval za sebe Sarr, avšak tento úmysl hravě přečetl Winks.
60'
Žlutou kartu dostává Harry Winks (Tottenham Hotspur).
Žlutou kartu dostává Abdoulaye Doucouré (Watford FC).
60'
Po jednom ze soubojů skončil na zemi hostující Vertonghen, což vyvolalo celkem zbytečnou strkanici, do které se zapojilo celkem dost hráčů. Zcela určitě se bude žlutit.
59'
Vracející se Masina si u svého pokutového území počínal na jedničku, špičkou kopačky totiž odvrátil míč před Sonem, což potleskem doprovodil slušně zaplněný stadion.
58'
Rozehrávky volného kopu se ujal domácí středopolař Chalobah, jehož nadýchaná nabídka sice nebyla vůbec špatná, avšak ve vzduchu si jí našel Vertonghen.
57'
Cathcart nedaroval napadajícímu Lamelovi sebemenší šanci na úspěch, domácí obránce navíc hlavou odvracel k postranní lajně, kde se na zemi ocitl Mariappa.
56'
Tottenham si skutečně zahrává. K další velice hezké ráně totiž napřáhl domácí kapitán Deeney, jehož pokus křížem nakonec o kousek minula vzdálenější konstrukci.
55'
Míč se v krátkém časovém sledu opět ocitl za postranní lajnou, což znamenalo autové vhazování pro Tottenham. Tanganga hledal Winkse, jenž ale čistě přišel o balón.
54'
Najednou jsme sledovali velice hezkou protiakci, při které se Son snažil u vzdálenější konstrukce najít Alliho, který v dobré pozici mířil hlavou vysoko nad branku.
53'
Kroucená nabídka nakonec nebyla vůbec povedená, míč se totiž stočil směrem mimo pokutové území. Posléze to na sebe vzal Deulofeu, který rychle narazil.
52'
Watford to opět zkoušel po pravém křídle, kde Tanganga nedokázal pokrýt aktivně hrajícího Mariappu. Ten vybojoval rohový kop, který rozehraje Deulofeu.
51'
Gazzaniga si tak dal na svém odkopu od branky hodně záležet, načež odkopával daleko za středový kruh, kde před Lucasem dokázal včas zakročit zadák Dawson.
50'
Tentokráte se do zakončení dokázal natlačit Sarr, kterému rána absolutně nesedla. Dost možná hrálo roli také to, že Lo Celso vyrušil protihráče v zakončení.
49'
Po delší době se dostal do akce také pomezní sudí, který byl také v tomto případě velice pozorný. Gazzaniga totiž našel Lamelu, avšak ten se nacházel v ofsajdu.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se do šance dostal domácí Doucouré, který se natlačil až do malého vápna, odkud pravačkou nepřekonal Gazzanigu.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl žádnou branku. Tottenham do něj vstoupil velice aktivně, avšak na první větší šanci si počkal celkem dlouhou dobu. Posléze se směrem dopředu začal projevovat také domácí celek, který nakonec pořádně vyrovnal hru, avšak ani on branku nevsítil.
45+2'
45+1'
Sarrovi se ještě povedlo na dlouhou nohu poslat míč do pokutového území, kde se utvořil menší zmatek, avšak hostující celek se nakonec dokázal osvobodit.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Tanganga si splnil své obranné úkoly, přičemž za sebe nepustil podobně rychlého Sarra. Mariappa se tak ujal autového vhazování, které včas odklidil Vertonghen.
42'
Domácí tentokráte zapomněli na Sona, který si naběhl až do pokutového území, odkud zakončením z jedničky mířil snad do dvacáté řady zaplněného stadionu.
41'
Zatím celkem nevýrazně hrající Lo Celso si dobře zpracoval těžkou nahrávku, načež ho zezadu atakoval Chalobah. Jednoznačný faul, Tottenham ihned rozehrál po zemi.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Tutovka pro hosty! Watford totiž propadl ve středu hrací plochy, poté se Allimu povedlo vysunout Mouru, jehož zakončení z úhlu zneškodnil vyběhnuvší Foster.
36'
Je za námi více než třetina zápasu, na první branku stále čekáme. Rovněž čekáme na první vyloženou šanci, zatím se jednalo o pouhé náznaky šancí.
35'
Žlutou kartu dostává Étienne Capoue (Watford FC).
34'
Domácí nakonec vykřesali zisk rohového kopu, který byl rozehrán nakrátko. Nakonec se do míče opřel Sarr, s jehož pokusem si Gazzaniga dokázal poradit.
33'
Po jednom ze soubojů pro změnu na trávníku skončil Lamela, avšak ani to nepřineslo faul. Watford tak pokračoval v útočení, Deulofeu z úhlu trefil boční síť.
32'
Roztažení hry na levou stranu našlo volného Masinu, jenž se ihned pokusil najít své spoluhráče pod sebou, avšak velmi dobrý zákrok předvedl Alderweireld.
31'
Nakonec to byl Tanganga, kdo se postaral o zpětnou nahrávku až na vlastní obrannou polovinu. Záhy se však do zakončení dostal Son, Foster si připsal další zákrok.
30'
Už se zdá být vše v pořádku, Tottenham tak bude moci rozehrávat volný kop z útočné poloviny. K balónu se ihned postavil Winks, jenž zřejmě rozehraje po zemi.
29'
Chvíli se hrát nebude, jeden z rozhodčích má nějaké technické problémy. Proto musel až za postranní lajnu, kde se podrobuje "technickému ošetření".
28'
Pane rozhodčí, tohle bylo na žlutou kartu. Capoue totiž šel do Tangangy nohou napřed, což znamenalo hodně důrazný nedovolený zákrok, který se obejde bez karty.
27'
Na řadu přišlo přenesení hry na pravou stranu, kde se nacházel Aurier. K němu se včas dostala smečka domácích, která ho donutila k další zpětné nahrávce.
26'
Zpětná nahrávka směřovala až na kopačku znuděného Gazzanigy, kterému se povedlo oslovit vedle stojícího Vertonghena, jenž pro změnu rozjel kombinaci.
25'
Je za námi něco málo přes dvacet minut hry, zatím jsme se žádné branky nedočkali. Nápor Tottenhamu je delší dobu minulostí, nyní jsou aktivnější domácí.
24'
Deulofeu se pokoušel dostat kolem Lo Celsa, avšak těsně před šestnáctkou spadl na zem. Sudí nechal pokračovat ve hře, což se domácímu celku nelíbí.
19'
Žlutou kartu dostává Japhet Tanganga (Tottenham Hotspur).
19'
Aurier si vyzkoušel autové vhazování z pravé strany, načež to na sebe vzal Lo Celso, jenž narazil pouze do Capoueho. Následně se k zakončení dostal Sarr, avšak pálil vysoko nad.
18'
Poprvé se do akce dostal také pomezní sudí, jenž si všiml ofsajdového postavení jednoho z domácích hráčů. Tuto skutečnost potvrdil také opakovaný záběr.
17'
Obrannou povinnost si dokázal splnit domácí Mariappa, kterému se povedlo eliminovat případný výpad v podání Sona. Tottenham Hotspur si přesto vyzkouší aut.
16'
Byl to právě Alderweireld, který musel pořádně spěchat za volným míčem. Nakonec se k němu dostal jako první, před napadajícím Deulofeuem odkopával do zámezí.
15'
Foster se sám ujal rozehrávky volného kopu, který poslal opět na kapitána Deeneyho, jenž i tentokráte proti Alderweireldovi uspěl, avšak našel pouze Lo Celsa.
14'
Watford se stále nedostal k opačnému pokutovému území, tento zápas má zatím tedy celkem jednostranný průběh. Gazzaniga si přitom ještě nesáhl na míč.
13'
K hranici pokutového území se podíval také defenzivně laděný Tanganga, který se pokusil ohrozit branku soupeře nepříjemnou střelou, se kterou si Foster poradil.
12'
Nejprve se k centru dostal Son, který však našel pouze Auriera. Ten si přichystal balón na pravou nohu, avšak centr se povedlo odklidit urostlému Cathcartovi.
11'
Nekompromisním způsobem se rozhodl jednat domácí Chalobah, který ihned po zisku odkopával daleko za postranní lajnu. Vhazovat tak bude moci Aurier.
10'
Do kombinace svého celku se zapojil také Lo Celso, který byl ihned po převzetí nahrávky nepříjemně dohrán Capouem. Volný kop pro Tottenham Hotspur.
9'
Po prvním rohovém kopu si sympaticky způsobem naváděl míč na levou nohu křídelník Lamela, který nakonec našel palebnou pozici, avšak mířil výrazně vedle.
8'
Aurier si to namířil k hranici pokutového území, kde se přízemní nabídkou pokoušel oslovit spoluhráče uvnitř malého vápna, avšak tento záměr zablokoval Masina.
7'
Napadající Capoue dokázal vystihnout rozehrávku soupeře, avšak míč šel právě od jeho kopačky do zámezí. Tanganga si vyzkouší první autové vhazování.
6'
Domácí brankář nakonec zvolil dalekonosný odkop od své branky, přičemž se na opačné straně povedlo uspět Deeneymu, avšak za ním číhal pouze pozorný Winks.
5'
Daleko na útočnou polovinu zavítal také obránce Alderweireld, kterému se velice přesným přenesením hry povedlo najít Sona, s jehož pokusem si Foster poradil.
4'
Lucas se pokoušel odehrát míč uvnitř pokutového území, přičemž dost možná trefil ruku protihráče. Sudí nechal pokračovat, na opačné straně mířil metr vedle Deulofeu.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu jsme sledovali roztažení hry na pravou stranu, kde se sice nacházel hostující Aurier, avšak jeho nahrávku na Sona vystihl Masina.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Watford FC: Foster – Mariappa, C. Dawson, Cathcart, Masina – N. Chalobah, Capoue – Sarr, Doucouré, Deulofeu – Deeney (C).
Náhradníci: Gomes – A. Gray, Holebas, Kabasele, Pereyra, Quina.

Tottenham Hotspur: Gazzaniga – Aurier, Alderweireld, Vertonghen (C), Tanganga – Winks, Alli – Lamela, Lo Celso, Son Hung-min – Lucas Moura.
Náhradníci: Vorm – Dier, Eriksen, D. Sánchez, R. Sessegnon, Skipp.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett.
Tottenham Hotspur

Na opačné straně stojí trápící se Tottenham, který ani díky změně trenéra nehraje tak, jak by potřeboval. Tottenhamu totiž v současné době patří osmá pozice, což je daleko za očekáváním vedení klubu. Hostující tým tohoto zápasu navíc čeká na výhru již tři duely, naposledy se mu povedlo naplno bodovat těsně po Vánocích, kdy uspěl na domácím stadionu díky hubenému výsledku 2:1 proti Brightonu. Tottenham však poslední dva ligové zápasy vůbec nezvládl, dokonce nevstřelil ani jednu branku. Nejprve totiž prohrál proti Southamptonu, načež totožným výsledkem, tedy 0:1, nestačil ani na ve formě hrající Liverpool.
Watford FC

Fotbalisté Watfordu se v tomto ročníku výsledkově trápí, avšak v posledních týdnech konečně zabrali, díky čemuž se vyhrabali mimo sestupové pozice. Watfordu v současné době patří sedmnáctá pozice tabulky, avšak manko na sestupové pásmo je pouze jednobodové. Domácí tým tohoto zápasu se skutečně nachází ve fantastické formě, z posledních pěti duelů se mu pokaždé povedlo bodovat, navíc hned ve čtyřech případech bodoval za tři body. Watfordu se totiž nejprve povedlo porazit Aston Villu, následný duel proti Wolves rovněž skončil ziskem tří bodu. Do třetice Watford uspěl na hřišti devatenáctého Bournemouthu.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Watford FC a Tottenham Hotspur.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.