Premier League - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Fulham - 28. února 2021   13:00

Crystal Palace
Guaita – J. Ward, Kouyaté, Cahill, van Aanholt – Riedewald, Milivojević (C), Eze (79. James McCarthy) – J. Ayew, Ch. Benteke, A. Townsend.
Butland – Batshuayi, Kelly, James McCarthy, T. Mitchell, Dann, Mateta, Hannam.
Taylor – Beswick, Nunn
Selhurst Park, Londýn
Fulham
Aréola – Tete, J. Andersen (C), Adarabioyo, Aina (46. A. Robinson) – Anguissa (73. A. Mitrović), Reed – Decordova-Reid (66. Cavaleiro), Loftus-Cheek, Lookman – Maja.

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 1:7. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:12.
Zápas končí bezgólovou remízou, kterou asi budou více brát fotbalisté Crystal Palace. Po prvním poločase, který toho mnoho nenabídl, totiž po změně stran přežili několik šancí Fulhamu. Hosté mohli utkání rozhodnout hlavně v silné pětiminutovce mezi 65. až 70. minutou, kdy si vytvořili snad čtyři gólové příležitosti. Těsně vedle nejprve pálil Maja a hlavičku stejného hráče poté reflexivně vytáhl zpátky do hry brankář Guaita. Za zmínku pak stojí i zakončení Andersena, které v poslední chvíli zablokoval Cahill a rána Loftuse-Cheeka, jež o kousek minula šibenici. V závěru se už hlavně bojovalo o střed hřiště vše tak dospělo k dělbě bodů.
90+3'
90+3'
Tohle mohla být asi poslední příležitost hostů v zápase. Teteho centr směřoval na vzdálenější tyč, kde na míč ke smůle Fulhamu nedosáhl Aleksandar Mitrović.
90+2'
Cavaleirův centr z pravé strany hledal Joshe Maju. Ten se dostal k zakončení přes Cahilla, zamířil však vedle tyče.
90+1'
V hlavičkovém souboji se dopustil faulu domácí Benteke. Fulham tak bude mít k dispozici míč.
90+1'
Rozhodčí nastaví tři minuty. Po standardní situaci hlavičkoval z těžké pozice mimo Tosin Adarabioyo.
90'
Ještě standardní situace pro hosty, kterou vybojoval dravý Josh Maja...
88'
Harrison Reed oslovil moc pěkným pasem Ademolu Lookmana. Ten se snažil o obstřel na vzdálenější tyč, balón ale netrefil ideálně a ještě mu dal opačnou rotaci. Bránu Crystal Palace tak netrefil.
87'
Josh Maja se nyní dostal do šestnáctky z levé strany. Jeho přihrávku před bránu zablokoval dobře hrající Cahill.
87'
V závěrečných minutách je z toho především boj o střed hřiště. Podobný fotbal jsme sledovali v první půli.
85'
Loftus-Cheek se snažil najít Ivana Cavaleira. Před ním zasáhl ve skluzu van Aanholt. Hosté budou vhazovat.
84'
Střely na bránu – 0:4
83'
Antonee Robinson šel pod nohy Ayewovi a jelikož trefil místo míče protihráče, dostal za to žlutou kartu.
82'
V souboji s Townsendem dobře zapracoval Ademola Lookman, který balón čistě vydoloval a může rozjet akci Cottagers.
81'
Tlak hostí, který jsme před několika minutami sledovali, ochabl. Jako by Fulham paradoxně přibrzdil příchod útočníka Mitroviće.
80'
Domácí zahrávali svůj vůbec první roh v zápase. Townsendův centr hledal Bentekeho, který balón hlavou prodlužoval do ohně. Z pohledu Fulhamu ale dobře zakročil kapitán Andersen.
79'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Eberechi Eze, přichází James McCarthy.
78'
Na trávníku zůstal ležet domácí Jordan Ayew. Rozhodčí raději přerušil hru, aby se přesvědčil, že se nejedná o nic vážnějšího.
76'
Do konce utkání schází čtvrthodina a gól stále nepadl. Před několika minutami k němu byli několikrát velmi blízko hosté.
75'
Ivan Cavaleiro si navedl míč z pozice pravého křídla na levačku. Bránu soupeře výrazně minul.
73'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází André Anguissa, přichází Aleksandar Mitrović.
72'
Harrison Reed se dopustil nedovoleného zákroku, kterým přerušil akci Crystal Palace. Obešlo se to bez karty.
70'
Cavaleiro nyní hrudí sklepl míč proti noze Rubena Loftuse-Cheeka, který z první těsně minul pravou šibenici! Jako by Fulham zařadil další rychlostní stupeň.
69'
Gól teď visí na vlásku! Po rohovém kopu balón propadl na kopačku Joachima Andersena, jehož možná gólové zakončení obětavě zablokoval Gary Cahill!
68'
Další šance Cottagers, kteří začínají přitápět pod kotel! Novic na trávníku Ivan Cavaleiro poslal z pravé strany krásný centr, který našel Joshe Maju. Hlavičku tohoto útočníka reflexivně vyrazil Vicente Guaita!
66'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Bobby Decordova-Reid, přichází Ivan Cavaleiro.
66'
Hosté měli zatím asi největší šanci zápasu! Loftus-Cheek protečoval z první míč na Joshe Maju, který se uvolnil kolem bránícího hráče a z hranice šestnáctky vypálil levačkou. Jeho přízemní rána jen těsně minula pravou tyč z pohledu brankáře Guaity!
64'
Zahrával ji Townsend. Jeho centr byl dobrý, míč ale prosvištěl šestnáctkou, aniž by ho někdo zasáhl.
63'
Jordan Ayew si naváděl míč na střed hřiště. Byl podražen Reedem a domácí tak budou kopat standardní situaci...
62'
Zdá se, že domácí přeci jen začínají zvyšovat aktivitu. Obranu Fulhamu nyní zaměstnal centr Jaïra Riedewalda.
60'
Naplnila se hodina hry. Gól jsme stále neviděli. Je znát, že na vítězství se snaží hrát spíše hosté, kterým by hodně pomohlo v boji o záchranu.
58'
Aktivita je na straně Fulhamu. Hned po převzetí míče střílel zpoza šestnáctky Ruben Loftus-Cheek. Brankář Guaita byl na zemi včas.
56'
K exekuci přímého kopu se postavil Joachim Andersen, který nemířil zle! Jeho projektil minul tak o metr levou tyč.
55'
Žlutou kartu dostává Luka Milivojević (Crystal Palace FC), který fauloval Loftuse-Cheeka.
54'
Domácí ubránili roh Lookmana i jeho následný centr. Poté ještě střílel zpoza šestnáctky Bobby Decordov-Reid. Ten trefil bránícího van Aanholta.
53'
Zatím sledujeme podobný fotbal jako v prvním poločase. Je to hodně o běhání a bojovnosti. Tete získal roh pro Cottagers.
51'
Centr ze standardní situaci lízl hlavou Tosin Adarabioyo. Balón končí v rukavicích Guaity.
50'
Ademola Lookman byl u postranní čáry fauloval a standardní situaci bude zahrávat hostující tým.
50'
Z pravé strany se snažil odcentrovat Bobby Decordova-Reid. Míč ale napálil jen do bránícího soupeře.
49'
Antonee Robinson posílal centr do domácího pokutového území. Vše řeší brankář Eagles Vicente Guaita.
46'
Josh Maja vybojoval míč u pravé postranní čáry a okamžitě se pokusil překvapit brankáře Guaitu. Ten se stačil do brány vrátit a balón v pohodě chytil.
46'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Ola Aina, přichází Antonee Robinson.
46'
První poločas gól nenabídl. Hráči obou týmů rozhodně odvedli spousty usilovné práce, kterou jim nemůžeme upřít, neviděli jsme ale jedinou gólovou příležitost a v podstatě vlastně ani žádné zakončení. Doufejme, že to po změně stran bude po divácké stránce přeci jen atraktivnější partie.
45+1'
45+1'
Přetažený centr po standardní situaci vracel hlavou před bránu Cahill, míč ale odkopl do autu Tete. Více se toho v prvním poločase už nestane.
45'
Nyní si Anguissa pomohl faulem proti unikajícího Townsendovi. Ještě standardka pro domácí...
44'
André Anguissa asi mohl střílet. Ještě ale posílal míč do šestnáctky, kde ho získali domácí obránci.
43'
Dlouhý nákop od stoperů nenašel nikoho z hráčů Fulhamu. Míč dolétl až do rukavic gólmana Guaity.
42'
Míč poslal z pravé strany před hostující bránu Andros Townsend, tam si do něj došel brankář Aréola.
40'
Patrick van Aanholt pouštěl do zámezí míč před Bobbym Decordovou-Reidem. Kopat se bude od domácí brány.
38'
Nyní sledujeme takovou klidnější pasáž, během níž mají míč na kopačkách hlavně fotbalisté Fulhamu. Nic zaznamenáníhodného z toho ale zatím nevytěžili.
36'
Tete se ocitl v sevření dua van Aanholt – Milivojević a rozhodčí pískal jednomu z domácích fotbalistů faul. To se vůbec nelíbilo Milojevićovi, jemuž jeho výlev emocí prošel bez karty asi hlavně díky kapitánské pásce.
35'
Další hlavička Andersena po standardní situaci. Balón ale končí vysoko nad břevnem.
34'
Kenny Tete byl faulován Ayewen poblíž brankové čáry. Uvidíme takový zkrácený roh Fulhamu.
32'
Decordova-Reid odcentroval dobře a balón si našel Joachim Andersen. Hlavička hostujícího kapitána nebyla přesná.
31'
Uvidíme vůbec první rohový kop zápasu, který budou zahrávat po obranném zákroku van Aanholta hosté.
30'
Téměř se nám naplnila úvodní půlhodina hry. Fotbalisté Crystal Palace sázejí na zajištěnou obranu a protiútoky. Fulham se snaží hrát kombinačně a trpělivě.
27'
Townsend tentokrát poslal do šestnáctky velmi dobrý centr. Balón by směřoval na vzdálenější tyč na Bentekeho, ovšem výborně to udělal z pohledu Fulhamu Joachim Andersen, který ve své pozici riskoval vlastní gól, balón ale dokázal přiklepnout do rukavic brankáře Aréoly.
26'
Před domácím Androsem Townsendem se otevřel prostor na pravé straně hřiště. Centr ale hráč se zkušenostmi z anglického nároďáku přetáhl a zadní tyč zavírající Eberechi Eze už s balónem neměl možnost moc udělat.
24'
Držení míče – 45 % : 55 %
23'
Harrison Reed poslal do domácí šestnáctky centr, který nenašel nikoho z jeho spoluhráčů.
22'
Jordan Ayew zboural v souboji o míč Kennyho Teteho. Standardní situaci bude zahrávat Fulham.
21'
Po domácí standardní situaci směřoval vysoký míč na Bentekeho. Ten ho chtěl sklepávat pro spoluhráče, odehrál ho ale jen k obraně Cottagers.
19'
Nákop domácího brankáře Vicenta Guaity přelétl nabíhající hráče a míč pak zamířil až do autu.
18'
Teteho přihrávku na Decordovu-Reida přečetl Gary Cahill. Bývalý stoper Chelsea míč odehrál do autu.
16'
I přes snahu hostí o aktivní hru jsme zatím neviděli žádnou gólovou příležitost.
14'
Hosté se snaží na rozehrávající protihráče vytvářet tlak. Tete nyní napadal hráče soupeře až u brankové čáry a donutil obránce Crystal Palace poslat míč do autu.
12'
Eberechi Eze byl v ofsajdu. Rozehrávat budou hosté.
11'
Ademola Lookman důrazně napadal Joela Warda. Ten si dal před míč dobře tělo a donutil presujícího křídelníka Fulhamu k faulu.
10'
Ayew nyní chtěl prodloužit míč pro Patricka van Aanholta, který se rozběhl na levé straně. Balón ale protečoval do autu.
9'
Centr Jordana Ayewa našel Christiana Bentekeho. Ten si míč zpravoval a snažil se zakončovat levou nohou, v čemž mu už zabránil jeden z hostujících zadáků.
8'
Hosté se snažili vysoko napadat rozehrávku soupeře, z čehož nakonec vzešel útočný faul. Rozehrávat tak budou Eagles.
6'
Tete si napravo narazil míč s Decordovou-Reidem. Jeho následný průnik do šestnáctky zastavila defenziva soupeře, konkrétně Riedewald.
5'
Luka Milivojević s našel na hranici šestnáctky odražený balón. Trefil ale jen bránícího hráče.
4'
Pravý bek Fulhamu Kenny Tete se prezentoval přetaženým centrem téměř od rohového praporku. Domácí se ubránili.
2'
Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se založit nějakou kloudnější útočnou akci.
1'

Crystal Palace FC: Guaita – J. Ward, Kouyaté, Cahill, van Aanholt – Riedewald, Milivojević (C), Eze – J. Ayew, Ch. Benteke, A. Townsend.
Náhradníci: Butland – Batshuayi, Kelly, James McCarthy, T. Mitchell, Dann, Mateta, Hannam.

Fulham FC: Aréola – Tete, J. Andersen (C), Adarabioyo, Aina – Anguissa, Reed – Decordova-Reid, Loftus-Cheek, Lookman – Maja.
Náhradníci: Fabri – Ream, Cavaleiro, A. Robinson, A. Mitrović, Bryan, Lemina, T. Kongolo, Onomah.

Rozhodčí: Taylor – Beswick, Nunn.
Ve vzájemných zápasech se daří více Crystal Palace. Hráči tohoto celku vyhráli v posledních třech případech. Při účasti Fulhamu mezi elitou v sezóně 2018/19 zvítězili Eagles v obou duelech 2:0. První utkání v tomto ročníku na hřišti Cottagers pak skončilo výhrou CP 2:1.
Crystal Palace FC (13. místo, 9 – 5 – 11, skóre 29:43, 32 bodů)
Eagles mají momentálně desetibodový náskok na sestupové pásmo, tedy právě na Fulham. Jejich cílem v derby tak musí být minimálně neprohra. Svěřenci manažera Roye Hodgsona naposledy zvítězili 2:1 na půdě Brightonu, před tím se naopak museli smířit s dvěma po sobě jdoucími porážkami. Další z londýnských klubů spoléhá na ofenzivního fotbalistu Wilfrieda Zahu. Ten v lize nastřílel už 9 gólů.

Posledních 5 zápasů Crystal Palace:
Crystal Palace – Wolves 1:0
Newcastle – Crystal Palace 0:2
Leeds – Crystal Palace 2:0
Crystal Palace – Burnley 0:3
Brighton – Crystal Palace 1:2
Fulham FC (18. místo, 4 – 10 – 11, skóre 21:32, 22 bodů)
Nováček soutěže se většinu sezóny nachází na sestupových příčkách. Už to vypadalo, že se z nich Cottagers ani nedostanou šanci vyhrabat, ovšem v poslední době jejich výkony nabraly vzestupnou tendenci. Z posledních čtyři zápasů dokázali vyválčit osm bodů a na první nesestupovou pozici, kterou drží Newcastle, mají už jen tříbodovou ztrátu. Před týdnem londýnský celek doma zdolal 1:0 poslední Sheffield.

Posledních 5 zápasů Fulhamu:
Fulham – Leicester 0:2
Fulham – West Ham 0:0
Everton – Fulham 0:2
Burnley – Fulham 1:1
Fulham – Sheffield 1:0
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V neděli po obědě si budeme moci vychutnat utkání 25. kola anglické Premier League mezi Fulhamem a Crystal Palace. Domácí bojují o záchranu a další body do tabulky by se jim rozhodně hodily. Hostující Eagles se nacházejí na třinácté pozici.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.