Premier League - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Crystal Palace : Newcastle - 27. listopadu 2020   21:00

0:2
(0:0)
Newcastle
88' C. Wilson  (Joelinton) • 90' Joelinton  (C. Wilson)
Crystal Palace
Guaita – Clyne, Cahill, Dann (C), van Aanholt – Kouyaté, McArthur (82. Batshuayi) – A. Townsend (67. Riedewald), Schlupp, Eze – J. Ayew (66. Ch. Benteke).
Butland – Batshuayi, Ch. Benteke, M. Sakho, Riedewald, J. Ward, Tomkins.
Scott – Kirkup, Long
Selhurst Park, Londýn
Newcastle
Darlow – Manquillo, F. Fernández, Clark, Lewis – Hendrick, S. Longstaff, Shelvey (C) – Almirón (68. Ritchie), Joelinton (90+3. Schär), C. Wilson.
Gillespie – M. Longstaff, Jacob Murphy, Schär, Ritchie, Yedlin, Anderson.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Dobrou noc!
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 9:5. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 9:10.
Je konec! Newcastle díky skvělému závěru zvládl duel na půdě Crystal Palace a vítězí 2:0. V první obrovské šanci se zjevil Eze, jehož pokus skončil v rukavicích brankáře. Po půlhodině hry zakončoval ve vápně Schlupp, ale brankář jeho dělovku skvěle vyškrábl. Na opačné straně měl největší šanci chvíli před přestávkou Joelinton, ale po chybě v rozehrávce Crystal Palace daroval Guaitovi snadný zákrok. Po změně stran tempo hry poněkud opadlo a k vidění byl velký boj. V 68. minutě Callum Wilson hlavičkoval těsně vedle. Právě Callum Wilson však v 88. minutě otevřel skóre. O dvě minuty později pak přidal zásah Joelinton.
90+3'
90+3'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Joelinton, přichází Fabian Schär.
90+2'
Žlutou kartu dostává Jeff Schlupp (Crystal Palace FC).
90+2'
Joelinton byl faulován ve druhé minutě nastaveného času a získal pro hosty další rozehrávku na polovinu domácího Crystal Palace.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Newcastle právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto! Newcastle totiž bleskově přidává i druhou branku! Pro domácí je takový průběh hodně krutý! JOELINTON se dostal do pokutového území a jeho ránu si obránce Cahill nešťastně srazil do vlastní branky!
88'
Newcastle se krátce před koncem dostává do vedení a přibližuje se k důležitému triumfu! CALLUM WILSON si naběhl na Joelintonovu přihrávku a zakončil mezi nohy domácího brankáře!
87'
Gary Cahill uspěl v dlaším souboji na levé straně a jednoduše odehrál míč mimo velké vápno. Newcastle se po delší době může podívat na polovinu londýnského celku.
86'
Patrick van Aanholt si tentokrát splnil také defenzivní povinnosti na pravé straně vlastní poloviny. Domácí fotbalista následně nedokázal přesně přihrát.
85'
Benteke si udělal prostor tělem na hranici velkého vápna. Urostlý Belgičan chtěl střílet levačkou, ale místo toho našel van Aanholta, jehož centr prolétl vápnem bez teče.
84'
Cheikhou Kouyaté se ve velkém vápna dostal k odraženému míči a zakončil levačkou. Jeho ránu skvělým blokem zastavil obětavý Federico Fernández.
83'
Newcastle zahrával přímý kop v blízkosti velkého vápna. Centrovaný míč se snesl na bližší tyč, ale obrana Crystal Palace pokusy o zakončení zablokovala.
82'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází James McArthur, přichází Michy Batshuayi.
81'
Javier Manquillo na opačné straně centroval z pravé strany hrací plochy, ale jeho pobídku srazil Garry Cahill na rohový kop. Zkušený zadák dnes táhne obranu Crystal Palace.
80'
Domácí celek se dostal na polovinu soupeře, jenže nikdo v červenomodrém dresu neprocedil přihrávku do pokutového území.
79'
Newcastle zahrával v blízkosti pokutového území přímý kop. Jeho rozehrávky se ujal Matt Ritchie, ale jeho pokus si pohlídal Vicente Guaita.
78'
Dann fauloval v blízkosti velkého vápna a vidí žlutou kartu.
78'
Jeffrey Hendrick získal volný míč na polovině hřiště a přihrál na levou stranu hrací plochy. Jeho pobídku si našel Lewis, jenže ten si pomohl zpětnou přihrávkou.
77'
Eberechi Eze se po levé straně dostal do blízkosti pokutového území, jenže jeho přihrávka byla hodně pomalá. Newcastle se brání bez problémů.
76'
Ani další roh se domácímu celku příliš nepovedl. Patrick van Aanholt vymyslel krásný centr na značku pokutového kopu, kde kralovali fotbalisté ve žlutém.
75'
James McArthur se dostal do pokutového území, přešlapovačkou si připravil míč na levačku, ale jeho zakončení srazil obránce skluzem na rohový kop.
74'
Cahill nakopl míč za obranu hostujícího celku, jenže zadáci Newcastlu zatím hrají opravdu skvěle a nepouštějí hráče domácího celku do zakončení.
73'
Jonjo Shelvey přenesl hru na levou stranu, odkud přiletěl centr na malé vápno, jenže Joelinton ani Wilson z malého vápna nedostali míč do sítě.
72'
Gary Cahill poslal přihrávku na levou stranu, kam si naběhl Jeff Schlupp, ale individuálním průnikem zhatil akci domácího mužstva.
71'
Javier Manquillo prošel po pravé straně do blízkosti velkého vápna, ale tam k němu přistoupili hned dva hráči v dresech domácího celku, kteří mu zatarasili vstup do šestnáctky.
70'
Patrick van Aanholt našel přihrávkou na hranici velkého vápna Ezeho, který ještě sklepával míč na Bentekeho, ale belgický útočník se do zakončení neprotlačil.
69'
Federico Fernández zůstal po souboji na pravé straně ležet na trávníku. Hostující obránce se však rychle zvedl zpátky na nohy a pokračuje ve hře.
68'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Matt Ritchie.
68'
Newcastle si vypracoval největší šanci dnešního souboje! Callum Wilson si naskočil na centr z pravé strany, ale o kousek minul branku domácího mužstva!
67'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Andros Townsend, přichází Jaïro Riedewald.
66'
Střídání v týmu Crystal Palace FC: ze hřiště odchází Jordan Ayew, přichází Christian Benteke.
65'
Ani po rohovém kopu se domácí celek nedočkal úvodní branky. U zadní tyče sice operoval Cahill, ale z ostrého úhlu vrátil míč jen do rukavic brankáře.
64'
Patrick van Aanholt získal odražený míč na polovině hrací plochy, potáhl jej vpřed a vybojoval pro domácí celek rohový kop. Do vápna míří všichni hlavičkáři.
63'
Scott Dann nakopl míč na hranici velkého vápna, kde se do souboje vrhl Jordan Ayew, ale hlavou poslal míč jen do rukavic připraveného brankáře.
62'
Patrick van Aanholt byl znovu velmi aktivní, jenže jeho průnik skončil u prvního obránce v dresu Newcastlu.
61'
Domácí celek zahrával přímý kop v blízkosti pokutového území. Jeho rozehrávky se ujal Patrick van Aanholt, ale i on napálil míč do zdi.
60'
Sean Longstaff fauloval unikajícího Schluppa a vidí žlutou kartu.
60'
Je za námi hodina dnešního souboje a stále čekáme na úvodní branku. Po změně stran se ze hry navíc vytratily prakticky všechny šance. Bojuje se převážně ve středu pole.
59'
Jamal Lewis si na levé straně krásně přehodil míč na pravačku a odcentroval do pokutového území. Jeho pobídka skončila u prvního obránce.
58'
Joelinton dostal přihrávku na hranici velkého vápna, jenže si míč nezpracoval zrovna dobře a míč mu utekl do prostoru, kde kraloval Cahill.
57'
K exekuci přímého kopu se postavil Jonjo Shelvey, který zkusil štěstí prudkou střelou pravačkou, ale jeho dělovku zastavila připravená zeď.
56'
James McArthur se na vlastní polovině dopustil nedovoleného zákroku a daroval hráčům Newcastlu přímý kop z dobré pozice.
55'
Jordan Ayew se v pokutovém území dostal k přihrávce, jenže musel zakončovat ve skluzu. Jeho pokus prolétl kolem vzdálenější tyčky.
54'
Jonjo Shelvey skvěle napadal rozehrávku domácího celku, jenže ani on nezískal pro Newcastle míč. Po změně stran se na trávníku vyloženě bojuje.
53'
Domácí celek zahrával další rohový kop. Centrovaný míč přiletěl do pokutového území, kde zakončoval Cahill, jehož hlavička prolétla nad břevnem.
52'
Cheikhou Kouyaté dostal prostor ve středu hrací plochy, kolmicí vysunul Schluppa, jenže jeho průnik skončil nepřesným centrem na malé vápno.
51'
Hra je přerušena! Domácí obránce Patrick van Aanholt zůstává po souboji ležet na levé straně a drží se za kotník. Podle všeho ale bude nadále pokračovat.
50'
Jordan Ayew dostal přihrávku na levou stranu hrací plochy, jenže na prudkou pobídku nedosáhl a míč mu utekl do zámezí. Vhazovat bude Newcastle.
49'
Cheikhou Kouyaté si naskočil na nákop na polovinu hrací plochy, jenže jeho hlavička skončila u obránců hostujícího celku. Hosté kombinují v zadních řadách.
48'
Javier Manquillo dostal přihrávku na levou stranu, krásně se otočil a pomohl si malou domů. Newcastle se v úvodu druhého poločasu nikam nežene.
47'
Patrick van Aanholt dostal přihrávku na levou stranu a přihrál do pokutového území. Po míči se sice natahoval Ayew, ale hostující brankář měl k němu blíže.
46'
Domácí celek obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Vypadá to, že ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nesáhl ke změně v sestavě.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce platí v Londýně bezbrankový stav. O něco nebezpečnější byl domácí celek. V první obrovské šanci se zjevil Eze, jehož pokus skončil v rukavicích brankáře. Po půlhodině hry zakončoval ve vápně Schlupp, ale brankář jeho dělovku skvěle vyškrábl. Na opačné straně měl největší šanci chvíli před přestávkou Joelinton, ale po chybě v rozehrávce Crystal Palace daroval Guaitovi snadný zákrok. Do kabin se proto odchází bez branek.
45+1'
45+1'
Domácí fotbalisté hrají v nastavení s míčem na kopačkách a soupeři jej nechtějí půjčit. Vše nasvědčuje tomu, že v první půli branku neuvidíme.
45'
Nastavuje se jedna minuta!
45'
Na opačné straně si na centr z levé strany naskočil Jeff Schlupp, jenže ten musel hlavičkovat v těžké pozici a poslal míč vysoko nad břevno hostující svatyně.
44'
Joelinton mohl potrestat chybu domácích v rozehrávce. Po špatné přihrávce se Brazilec dostal k míči, ale z hranice velkého vápna poslal hodně pomalý pozdrav domácímu brankáři.
43'
Andros Townsend získal volný míč na levé straně hrací plochy, jenže jeho průnik skončil nepřesnou přihrávkou za obranu Newcastlu.
42'
Jamal Lewis si v blízkosti velkého vápna krásně přehodil míč na pravačku a vyslal technickou střelu. Pozorný Vicente Guaita si proti jeho ráně připsal snadný zákrok.
41'
Newcastle zkusil po delší době přejít do útoku pomocí vysokého nákopu za obranu, jenže důrazný Cahill uspěl v hlavičkovém souboji a odehrál míč na polovinu soupeře.
40'
Jordan Ayew dostal přihrávku na polovinu hřiště a špičkou kopačky přihrál na levou stranu. Nikdo v modrém dresu Crystal Palace se k míči neprodral.
39'
Nathaniel Clyne dostal prostor na pravé straně a okamžitě odcentroval na hranici velkého vápna. Schlupp doplnil akci náběhem z druhé vlny, ale ke střele se nedostal.
38'
Patrick van Aanholt prošel po levé straně na polovině soupeře, ale důrazný Longstaff mu míč odkopl do zámezí. Nadále pokračuje bojovný duel plný osobních soubojů.
37'
Jeff Schlupp se na levé straně riskantním skluzem položil pod nohy Shelveymu a vypíchl míč do zámezí. Newcastle bude pokračovat v kombinaci na polovině domácích.
36'
Newcastle zahrával svůj první rohový kop v dnešním souboji. Jeho rozehrávky se ujal Jonjo Shelvey, jehož přízemní centr odvrátil hned první zadák.
35'
Cheikhou Kouyaté si došel pro míč na polovinu hrací plochy. Domácí záložník přenesl hru na pravou stranu, ale ani Nathaniel Clyne obranu Newcastlu nepřekvapil.
34'
Karl Darlow rozhodně nespěchal s odkopem míče od branky. Následně poslal dlouhý nákop na levou stranu, ale Miguel Almirón se k míči nedostal přes zásah van Aanholta.
33'
Patrick van Aanholt odcentroval z levého křídla do pokutového území. Jeho pobídku si bez problémů pohlídal hostující brankář, který si pro míč došel na malé vápno.
32'
Eberechi Eze chtěl urychlit rozehrávku domácího celku, jenže jeho prudký pokus o přenesení hry na pravou stranu přečetl skvěle postavený Jonjo Shelvey.
31'
Joelinton si na opačné straně zpracoval odražený míč, jenže si netroufl na průnik proti přesile obránců. Newcastle raději zahájil postupnou kombinaci.
30'
Další obrovská šance Crystal Palace! Schlupp si naběhl na přihrávku za obranu, protlačil se do pokutového území, ale jeho ránu levačkou Darlow vyškrábl rukou na roh!
29'
Scott Dann se krásnou kličkou na polovině soupeře zbavil Longstaffa. Domácí celek však nedokázal najít recept na důraznou obranu Newcastlu.
28'
Javier Manquillo si dal pozor na vysoký nákop na polovinu Newcastlu a před sprintujícím Ezem odehrál míč hlavou. Domácí hráči ihned získali odražený balón.
27'
Joelinton se zatím vrátil zpátky na trávník a podle všeho ještě vyzkouší, co jeho tělo vydrží. Do útoku se postupně ženou fotbalisté domácího mužstva.
26'
Velké komplikace pro Newcastle! Ofenzivní hvězda Joelinton totiž zůstává ležet na trávníku a drží se za nohu. Uvidíme, zda bude Brazilec schopen pokračovat.
25'
Právě Eze se nakonec dostal do první velké šance dnešního souboje! Domácí záložník napřáhl zpoza velkého vápna a hostující brankář jeho ránu musel vyrážet!
25'
Andros Townsend kouzlil s míčem u nohy na pravé straně. Místo centru do velkého vápna ještě našel Ezeho, který se nechal vytlačit daleko od velkého vápna.
24'
Jordan Ayew se na pravé straně zbavil hned dvojice hráčů Newcastlu, jenže v poslední chvíli si míč předkopl daleko před sebe a získal pro londýnský klub jen vhazování.
23'
Domácí obránci uklidňují hru postupnou kombinací na vlastní polovině. Nikdo ve žlutém dresu hostujícího Newcastlu rozehrávku neatakuje.
22'
Domácí celek zahrával další rohový kop. Jeho exekuce se tentokrát chopil Andros Townsend, pro jehož centr levačkou si na malé vápno došel Karl Darlow.
21'
James McArthur diriguje rozehrávku domácího celku na polovině hřiště. Fotbalista domácího celku přenesl hru na pravou stranu, ale Clyne si na průnik netroufl.
20'
Miguel Almirón dostal přihrávku na levou stranu hrací plochy, kde si míč zasekl kolem domácího obránce, jenže následně si pomohl jen přihrávkou do zadních řad.
19'
Jamal Lewis dostal přihrávku na levou stranu hrací plochy, kde si míč krásně zasekl kolem obránce, jenže už nedokázal přihrát na rozběhnutého Joelintona.
18'
Callum Wilson po pravém křídle pronikl do pokutového území. Akci Newcastlu doplňovali další dva hráči, jenže ani jeden z nich na přízemní centr na malé vápno nedosáhl.
17'
Federico Fernández na levé straně fauloval sprintujícího Schluppa a sudí jej potrestal žlutou kartou.
17'
Javier Manquillo postupoval vpřed po pravé straně hrací plochy. Aktivní krajní obránce Newcastlu svedl souboj s van Aanholtem, který jej odstavil.
16'
Jamal Lewis dostal přihrávku na levou stranu hrací plochy, odkud přihrál na hranici velkého vápna, ale Joelinton se nechal vytlačit domácím zadákem.
15'
Javier Manquillo vhazoval na pravé straně hrací plochy. Krajní obránce hostujícího mužstva našel Joelintona, který neměl proti přesile obránců sebemenší šanci.
14'
Fotbalisté Newcastlu sice napadali rozehrávku domácího celku, jenže obránci Crystal Palace nakonec poněkud krkolomně odehráli míč daleko od velkého vápna.
13'
Federico Fernández skvěle zasáhl na hranici velkého vápna, kde vypíchl míč rozběhnutému Ayewovi. Domácí útočník si podle rozhodčího navíc pomohl útočným faulem.
12'
Gary Cahill přenesl hru na pravou stranu, kde byl Nathaniel Clyne. Krajní obránce domácího celku potáhl míč na polovinu Newcastlu, ale narazil na prvního obránce.
11'
Exekuce prvního rohu dnešního souboje se ujal Andros Townsend, který levačkou poslal míč na malé vápno. Dobře postavený Jonjo Shelvey balón odhlavičkoval.
10'
Jordan Ayew sprintoval za přihrávkou na hranici velkého vápna, jenže Federico Fernández proti němu skvěle vystoupil. Domácí tak získali jen rohový kop.
9'
První zakončení dnešního souboje! Hostující Joelinton si navedl míč do blízkosti velkého vápna, jenže rána brazilského fotbalista prolétla vysoko nad břevnem.
8'
Gary Cahill si dal pozor na prudkou přihrávku do volného prostoru. Zkušený domácí stoper vyrazil proti míči a před dobíhajícím soupeřem jej raději zakopl do autu.
7'
Darlow se musel zapojit do rozehrávky hostujícího celku. Brankář Newcastlu přenesl hru na levou stranu hrací plochy, kde si pro míč došel Lewis.
6'
Také do Selhurst Parku se podle aktuálních informací vrátí fanoušci už v prosinci. Začátkem nového měsíce by jich mělo být vpuštěno 2000.
5'
Joelinton si došel k rohovému praporku, kde si zpracoval přihrávku z autového vhazování. Proti přesile domácích zadáků však neměl šanci a přišel o míč.
4'
Cheikhou Kouyaté svedl na levé straně tvrdý souboj s Hendrickem. Domácí fotbalista prokázal své fyzické parametry a odtlačil soupeře až do zámezí. Newcastle bude pouze vhazovat.
3'
Joelinton si naběhl na krásnou přihrávku za obranu domácího celku a levačkou pohotově odcentroval na malé vápno. Jeho centr na poslední chvíli odvrátil Gary Cahill.
2'
Vicente Guaita vyrazil ven z pokutového území a došel si pro nepřesnou rozehrávku hostujícího Newcastlu. Domácí celek může rozjet další akci od své branky.
1'
Hostující Newcastle obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje, ve kterém se střetnou týmy, které mají v letošní sezóny jedny z nejhorších statistik ohledně držení míče.
1'
Z avizované minuty ticha se nakonec stala minuta potlesku.
Před úvodním výkopem se bude držet minuta ticha za zesnulého Diega Maradonu.
Oba týmy už jsou na hřišti. Domácí budou hrát v modrém, zatímco Newcastle oblékne žlutou sadu.

Crystal Palace FC: Guaita – Clyne, Cahill, Dann (C), van Aanholt – Kouyaté, McArthur – A. Townsend, Schlupp, Eze – J. Ayew.
Náhradníci: Butland – Batshuayi, Ch. Benteke, M. Sakho, Riedewald, J. Ward, Tomkins.

Newcastle United: Darlow – Manquillo, F. Fernández, Clark, Lewis – Hendrick, S. Longstaff, Shelvey (C) – Almirón, Joelinton, C. Wilson.
Náhradníci: Gillespie – M. Longstaff, Jacob Murphy, Schär, Ritchie, Yedlin, Anderson.

Rozhodčí: Scott – Kirkup, Long.
Newcastle United
Newcastle je na tom bodově skoro stejně jako jeho dnešní soupeř, má pouze o dva body méně. United navíc také nedokázal vyhrát dvakrát za sebou a ještě k tomu také si po remíze připsal výhru, jinak vesměs střídá porážku s výhrou. Naposledy se mu to ale přece jen nepovedlo, protože před přestávkou padl 0:2 se Southamptonem, ale tento nezdar nedokázal jako v ostatních případech ihned napravit, protože stejným poměrem nestačil také na Chelsea. Magpies tak tedy drží šňůru dvou proher v řadě, které dnes budou chtít za každou cenu zlomit.

Poslední tři utkání
Newcastle vs. Chelsea – 0:2
Southampton vs. Newcastle – 2:0
Newcastle vs. Everton – 2:1
Crystal Palace FC
Crystal Palace trpí střídavou formou, kvůli čemuž je i přes své občasné dobré výkony až na jedenáctém místě se třináctibodovým ziskem, takže je na tom podobně jako třeba Arsenal nebo oba kluby z Manchesteru. Jak jsem ale již zmiňoval, dnešní domácí ještě ani jednou nevyhráli dvakrát za sebou. Nejlepšími výsledky byla remíza s Brightonem a následná výhra nad Fulhamem, jinak vždy Orli po výhře prohrají, čemuž tak bylo i naposledy. Ještě před reprezentační přestávkou totiž jednoznačně přejeli Leeds 4:1, ale následně překvapivě padli s Burnley. Nyní to tedy vychází, že dnešní domácí vyhrají, tak uvidíme, jestli se jim to povede.

Burnley vs. Crystal Palace – 1:0
Crystal Palace vs. Leeds – 4:1
Wolves vs. Crystal Palace – 2:0
Dobrý večer při anglické kopané! Jako již tradičně se nám v pátek večer rozjíždí další kole Premier League, tentokrát přesněji desáté, které zahájí svým soubojem Crystal Palace a Newcastle. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.