Premier League - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Everton : Southampton - 1. března 2021   21:00

Everton
9' Richarlison (G. Sigurdsson)
1:0
(1:0)
Everton
Pickford – Godfrey, M. Keane, Holgate, Digne – A. Doucouré, Allan, A. Gomes (87. Iwobi) – G. Sigurdsson (C) – Calvert-Lewin, Richarlison (90+1. J. King).
Virginia – John, Astley, Broadhead, Onyango, J. King, Iwobi, Bernard, Nkounkou.
Atkinson – Betts, Smart
Goodison Park, Liverpool
Southampton
Forster – Salisu (63. Tella), Bednarek, Vestergaard, Bertrand – Djenepo, Armstrong, Ward-Prowse (C), Redmond (88. Watts) – Adams (77. N'Lundulu), Ings.

Je konec! Dnešní utkání nakonec přeci jenom nabídlo jedinou branku, o kterou se v samotném úvodu zápasu postaral domácí Richarlison. Druhý poločas se hodně podobal tomu prvnímu, i tentokráte jsme sledovali spíše bojovnou podívanou, která nabízela minimum vyložených šancí. Everton byl většinu času na míči a soupeře tak nepouštěl do ničeho vážnějšího. Svatí se navíc do první gólovky dostali až v závěru zápasu, Djenepovi se ovšem nepovedlo zamířit přesně, navíc ho v neproměněné šanci napodobil také Vestergaard, který odmítl vyrovnání.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 2:4. Rohy: 4:10. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 13:9.
90+5'
90+4'
Stále se hraje, nakonec z toho bude autové vhazování pro hosty na útočné polovině.
90+2'
Do konce tohoto zápasu nezbývá moc času. Evertonu se navíc daří držet míč na polovině soupeře, což mu pochopitelně vyhovuje.
90+1'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Richarlison, přichází Joshua King.
90+1'
Vestergaard ve skluzu mohl dopravit míč za brankáře Pickforda, avšak ten dokázal podržet svůj celek a bude z toho pouze rohový kop.
90'
Tři minut nad rámec.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, domácí stále vedou o jednou branku. Ještě ale musíme počítat s nastaveným časem.
88'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Nathan Redmond, přichází Callum Watts.
87'
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází André Gomes, přichází Alex Iwobi.
85'
Málem bylo vyrovnáno! Southampton se až nyní dostal do vyložené šance, do které se prodral Djenepo, který pravačkou ale minul branku.
85'
Do útočného snažení se navíc zapojil také Doucouré, který ovšem narazil pouze do kopačky protihráče. Tellovi se poté povedlo zavézt míč na levou stranu.
84'
Navíc z toho byl zisk dalšího autového vhazování pro domácí celek. Digne pochopitelně nikam nespěchal, nakonec se mu ke spolupráci nabídl Sigurdsson.
83'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen poslední desetiminutovka. Southampton si před malým momentem vybojoval další roh, který ale odvracel Gomes.
82'
Nedovoleným způsobem si nyní pomohl také Calvert-Lewin, z jehož strany se jednalo spíše o taktický faul. Everton ovšem v posledních minutách nehraje dobře.
81'
Southampton si vyzkoušel další standardní situaci, která se i tentokráte nebezpečně snášela k hranici malého vápna, kde ovšem včas zakročil protihráč.
80'
V krátkém časovém sledu tu máme další kartu, vyfasoval jí hostující Tella, který si nakonec pomohl nedovoleným zákrokem.
79'
Digne se neprosadil přes levou stranu, jenomže přesto si dokázal míč udržet. Everton toho přesto moc nepředvedl, nakonec z toho bude autové vhazování.
78'
Na pořadu dne byl další rohový kop, který si i tentokráte vzal na starost Ward-Prowse. Jeho nabídka se snesla do branky, kde ovšem zasahoval Pickford.
77'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Che Adams, přichází Daniel N'Lundulu.
77'
Žlutou kartu dostává Stuart Armstrong (Southampton FC).
76'
Posléze to směrem dozadu ukázkově provedl Richarlison, kterému se navíc čistým způsobem povedlo zastavit Djenepa. Southampton bude ale vhazovat.
75'
Pokračovalo se autovým vhazováním z levé strany, kde se domácí přesto daleko s míčem nedostali. I tak se od Bednarka odrazil balón zpět do zámezí.
73'
Nyní snadná práce pro brankáře Pickforda, který si tak přichystal odkop od branky. Na opačné straně si ho dokázal najít Calvert-Lewin, který ihned prodloužil.
71'
Do konce tohoto zápasu nám zbývá poslední dvacetiminutovka. Everton FC si stále drží nadějné jednobrankové vedení, které je zároveň hodně ošemetné.
70'
Ward-Prowse to nakonec zkoušel centrem do malého vápna, kde ovšem zasahoval Keane. Míč se přesto dostal do šestnáctky, kde ovšem zaváhal Ings.
69'
Poté šel příliš agresivním způsobem do souboje domácí Digne, který nakonec přeci jenom fauloval Djenepa. Southampton se tak ujme další standardky.
68'
Poté Sigurdsson dokázal na útočné polovině přehlavičkovat Djenepa a jeho celek se tak mohl pustit do útočení. Holgate svým centrem našel pouze brankáře.
67'
Sigurdsson rozehrával volný kop z pravé strany, který se mu nebezpečně povedlo zakroutit k hranici malého vápna, kde se ovšem podařilo zakročit protihráči.
66'
Holgate si nakonec rozehrávku z pravé strany mohl zopakovat. V tomto případě se pokoušel oslovit Calverta-Lewina, který šikovně sklepl na nohu Allana.
65'
Doucourému se na jistotu povedlo odehrát míč směrem do zámezí, což znamenalo zisk autového vhazování, neboť se jako poslední dotkl balónu Redmond.
64'
Před malým momentem jsme sledovali nahrávku směrem na Adamse, jenomže toho ve vzduchu dokázal předčít Digne, který odvracel pouze k protihráči.
63'
Střídání v týmu Southampton FC: ze hřiště odchází Mohammed Salisu, přichází Nathan Tella.
62'
Máme za sebou hodinu hry. Druhý poločas se zatím jednoznačně podobá tomu prvnímu, i tentokráte sledujeme bojovnou partii, která toho moc nenabídla.
61'
Znovu se k rozehrávce postavil Sigurdsson, který nabídku cpal směrem do malého vápna. Tam se ve vzduchu objevil Keane, který ale hlavičkoval vedle branky.
60'
Hodně agresivním způsobem šel do souboje o míč hostující Bednarek, který klidně mohl vyfasovat první kartu tohoto zápasu. Nakonec je z toho jen standardka.
59'
Everton nyní zahrával rohový kop, který nám přinesl poměrně zajímavý rozruch před hostující brankou. Nakonec z toho nebylo nic vážnějšího, bude se odkopávat.
58'
Na levé straně si sice o nahrávku řekl obránce Bertrand, avšak odkop z nohy Forstera se snesl pouze na hlavu Holgata, který odvracel míč na druhou stranu.
57'
Na pořadu dne byl rohový kop z levé strany, který se ovšem zakroutil přímo na hlavu hostujícího obránce Bednarka, který odehrál míč mimo pokutové území.
56'
Za volným míčem se poté jako první dostal Salisu, který před napadajícím protihráčem vyprodukoval zpětnou nahrávku, a sice znovu na brankáře Forstera.
55'
Do kombinace byl zapojen také hostující brankář Forster, který si přichystal odkop směrem na Djenepa. Ten nakonec uspěl, odražený míč poté sebral Bednarek.
54'
Na vlastní polovině poté sáhl do nahrávky domácí Holgate, který poté zapojil do kombinace také brankáře Pickforda, jehož odkop se snášel k autové lajně.
53'
Další vzdušný souboj, do kterého se pouštěl také domácí Calvert-Lewin. Z jeho strany se nakonec jednalo o nedovolený zákrok, a sice na zadáka Salisa.
52'
Southampton se poté jednoduše dostal na druhou stranu, kde s míčem pracoval Ings. Jeho zpětná nahrávka putovala na Vestergaarda, který rychle rozehrál.
51'
Rohový kop si rovněž vzal na starost Sigurdsson. Jeho vzdušná nabídka se snesla k hranici malého vápna, kde si nakonec útočným faulem pomohl Holgate.
50'
K avizované rozehrávce se nakonec postavil Sigurdsson, který to pochopitelně zkoušel přímo na branku. Jeho zakončení ovšem směřovalo pouze do zdi.
49'
Calvert-Lewin se drzým způsobem dostal k hranici pokutového území, kde ho ovšem nedovoleným zákrokem zastavil Vestergaard. Na řadu přijde standardka.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se o rozehrávku volného kopu postaral hostující Bednarek. Ten nakonec hledal kolegu Salisa, který ještě přeposlal do strany.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl jedinou branku, o kterou se už v úvodu zápasu postaral domácí Richarlison. Everton byl v prvním dějství směrem dopředu nebezpečnější, navíc se málem dostal do dvoubrankového vedení, avšak branku nakonec neuznal VAR. Domácí si přesto hubené vedení uhlídali do konce, svého dnešního soupeře navíc za celou dobu nepustili do žádné vyložené šance.
45+2'
45+1'
První poločas se spíše jen dohrává. Pickford se nyní dostal k odkopu na levou stranu hrací plochy, kde se ve vzduchu povedlo uspět Dignemu.
45'
Nastavují se dvě minuty.
44'
Na levém křídle se poté k míči dostával domácí Digne, kterého ovšem skluzem dokázal zastavit vracející se Djenepo, jenž pro svůj celek vybojoval další aut.
42'
V posledních minutách skutečně nesledujeme nic moc zajímavého. Pickfordovi se povedlo v tísni rozehrát na Allana, který to zkoušel nákopem kupředu.
40'
Calvert-Lewin se nyní dostal mezi trojici protihráčů, proti které se mu nakonec povedlo vybojovat autové vhazování, ke kterému se postavil zadák Holgate.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
37'
Pokračovalo se rozehrávkou z hostující poloviny. Příliš agresivním způsobem šel totiž do souboje o míč Vestegaard, který tak nedovoleně zastavil protihráče.
36'
Pickford se v krátkém časovém sledu znovu zapojil do kombinace. Krátce poté se mu povedlo přesně přenést hru na Digneho, který se ale nikam netlačil.
35'
Pickford si tak přichystal svůj další odkop od branky. Nakonec to zkoušel rozehrávkou po zemi na vedle stojícího Keanea, který pro změnu hledal Holgata.
34'
Poté do pokutového území přiletěl další centr, tentokráte z kopačky Redmonda. Jeho nabídka byla ale dost nepřesná a míč doputoval pouze do zámezí.
33'
Djenepo to vzal po pravém křídle, kde ovšem neměl podporu spoluhráčů. Nakonec vyprodukoval zpětnou nahrávku, po které Salisu raději přenášel hru.
31'
Je za námi třetina hry, domácí stále vedou o jednu branku. Nyní se k odkopu od své branky dostal domácí brankář Pickford, který našel pouze protihráče.
30'
Southampton si poté vyzkoušel rohový kop z levé strany. Ward-Prowse tentokráte cpal centr k malému vápnu, kde ve vzduchu zasahoval Keane.
29'
K rozehrávce se pro změnu postavil Ward-Prowse, který to zkoušel střílenou nabídkou. Na malém vápně reagoval Calvert-Lewin, který odehrál míč vedle.
28'
Poté si Ings řekl o faul kousek od pokutového území, v tomto případě si nedovoleným způsobem pomáhal Holgate. Southampton bude zahrávat volný kop.
27'
Forster tak mohl odkopávat na druhou stranu, kde se Djenepovi povedlo vybojovat autové vhazování. Bednarek to zkoušel dalekonosnou nahrávkou.
26'
Everton se sice radoval ze druhého zásahu, který nakonec neplatí. Holgate se v době centru nacházel v ofsajdu, který byl celkem dost zřetelný.
25'
Everton se nyní s míčem usadil na útočné polovině, kde ovšem soupeř velice aktivně napadá rozehrávku. Proto sledujeme poměrně dlouhou kombinaci.
24'
Před malým momentem se daleko s míčem nedostal ani hostující Ings, kterého dokázal včas zastavit pozorný Godfrey, jenž ihned přenášel hru na Holgata.
23'
Djenepo se dokázal včas vrátit, díky čemuž eliminoval výpad v podání Richarlisona. Poté to centrem do pokutového území zkoušel Digne, jenž našel soupeře.
22'
Podél pravé autové lajny si to namířil vpřed hostující Armstrong, který to zkoušel nahrávkou k hranici pokutového území, kde na jistotu zasahoval Keane.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku tohoto zápasu, která nám zatím nabídla jedinou branku, o kterou se po devíti minutách hry postaral Richarlison.
20'
Na opačné straně se Southamptonu povedlo ukořistit další autové vhazování. Bertrand nakonec zkoušel najít Armstronga, který si narazil s Ward-Prowsem.
19'
A tam se nacházel hostující Bertrand, který se pokoušel o překvapivé zakončení. To nakonec putovalo vysoko nad branku, Pickford nemusel zasahovat.
18'
Southampton si na opačné straně dokázal vybojovat rohový kop, který si ovšem na přední tyči dokázal najít domácí Godfrey, který odehrál míč ven z vápna.
17'
Hostující brankář poté předvedl vysoký odkop na opačnou polovinu, kde se pokoušel ve vzduchu najít Ingse. Ve vzdušném souboji ovšem uspěl zadák Keane.
16'
A ta nakonec přinesla vyloženou šanci pro Richarlisona. Ten se do míče položil rybičkou, jenomže jeho zakončení Forster zneškodnil. Přesto šlo o ofsajd.
15'
Před malým momentem si pro změnu nedovoleným zákrokem pomohl hostující Salisu, který šel do souboje hodně agresivně. Bude z toho první standardka.
14'
Poté za volným míčem spěchal hostující Adams, který ještě přenechal k postranní lajně. Tam se ovšem dobře vracel Digne, jenž navíc zakročil čistým způsobem.
13'
Poté se vysoký nákop snášel směrem na Richarlisona, který měl k míči hodně daleko. Jako první se k němu dostal Forster, který ho sevřel do svých rukavic.
12'
Southampton tak nerozhodný výsledek nedokázal moc dlouho udržet. Nyní to po rozehrávce zkoušel nákopem na levou stranu, kde měl k míči daleko Ings.
11'
Předchozí vstřelenou branku nakonec ještě posuzoval VAR. Jednalo se o případný nedovolený zákrok Calverta-Lewina, který byl ve vzduchu hodně důrazný.
9'
Everton právě vstřelil branku!
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat! Calvert-Lewin dokázal nadvakrát uspět v hlavičkovém souboji, načež se mu povedlo najít kapitána Sigurdssona. Ten dokázal načasovat nahrávku mezi obránce na RICHARLISONA. Ten se dostal před brankáře Forstera, kterého dokázal oběhnout a poté se mu povedlo míč poslat do prázdné branky.
9'
Po levém křídle to na sebe vzal hostující Digne, který se nakonec dostal až k centrované nabídce. S tou si ovšem na hranici malého vápna poradil Bednarek.
8'
Poprvé se k míči dostal také Ings, kterému se povedlo ustrážit hrací předmět před protihráčem. Po nahrávce ovšem zakročil Allan, bude z toho první roh.
7'
Další zpětná nahrávka směrem na brankáře Forstera, který to v tomto případě zkoušel vysokým odkopem na opačnou polovinu, kde se nacházel Gomes.
6'
K odkopu od své branky se nyní postavil hostující brankář Forster, který to nakonec zkoušel rozehrávkou nakrátko. Nakonec se mu povedlo najít Salisa.
5'
Everton se poté znovu dostal zpět k míči, načež pokračoval v kombinaci na vlastní polovině. Do ní se zapojil také brankář Pickford, který našel nohu Keanea.
4'
Na útočnou polovinu se poté dostal Gomes, který se snažil oslovit kolegu Richarlisona. Ten ovšem po souboji skončil na zemi, dle sudího v tom nebyl faul.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se povedlo zakročit domácímu Godfreyovi, od kterého se míč odrazil směrem do zámezí. Bertrand se tak postaral o první aut.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzal na starost hostující celek, který bude hrát zleva doprava.
1'

Everton FC: Pickford – Godfrey, M. Keane, Holgate, Digne – A. Doucouré, Allan, A. Gomes – G. Sigurdsson (C) – Calvert-Lewin, Richarlison.
Náhradníci: Virginia – John, Astley, Broadhead, Onyango, J. King, Iwobi, Bernard, Nkounkou.

Southampton FC: Forster – Salisu, Bednarek, Vestergaard, Bertrand – Djenepo, Armstrong, Ward-Prowse (C), Redmond – Adams, Ings.
Náhradníci: A. McCarthy – Tella, Watts, J. Stephens, Ramsay, N'Lundulu, Chauke, Jankewitz, Ferry.

Rozhodčí: Atkinson – Betts, Smart.
Everton FC

Na domácí straně se představí papírový favorit tohoto zápasu, kterým je Everton. Ten pro změnu okupuje sedmou pozici tabulky a na pohárové pozice se dívá s čtyřbodovým odstupem. Evertonu se v minulém kole povedlo ukončit třízápasovou sérii bez vítězství, letošní dvanáctá výhra přišla až v minulém kole, kdy Evertoon v derby proti Liverpoolu dokázal uspět výsledkem 2:0. Everton je přesto až šestnáctým nejlepším domácím týmem Premier League, z dvanácti domácích zápasů se mu povedlo nasbírat pouhých čtrnáct bodů. Navíc poslední domácí vítězství se datuje do loňského kalendářního roku, letos Everton na domácím stadionu vybojoval jediný bod za remízu proti Leicesteru.
Southampton FC

Fotbalisté Southamptonu se po pětadvaceti odehraných zápasech nacházejí až na čtrnácté ligové pozici, což pochopitelně nebylo cílem vedení klubu. Svatí mají na svém kontě třicet bodů, v případě vítězství se t tak maximálně mohou bodově dotáhnout na třinácté Crystal Palace, které má o tři body více. Southampton z posledních pěti ligových duelů dokázal vybojovat pouze jediný bod, což značí vůbec nejhorší formu ze všech týmů Premier League. Jediný získaný bod přišel na domácím stadionu proti londýnské Chelsea, a sice za nerozhodný výsledek 1:1. Southampton ovšem na tento bodový zisk nedokázal navázat, v následujícím kole totiž podlehl Leedsu poměrem 0:3.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Anglická Premier League má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Everton FC a Southampton FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.