Premier League - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Fulham : Newcastle - 23. května 2021   17:00

0:2
(0:1)
Newcastle
23' Willock   • 88' Schär
Fulham
Rodák – Tete, Adarabioyo, Ream (C) – Decordova-Reid, Anguissa (46. Loftus-Cheek), Onomah, Bryan (76. Francois) – Carvalho, Lookman (64. Maja) – Cavaleiro.
Aréola – Aina, M. Hector, Lemina, Loftus-Cheek, Maja, Jasper, Francois.
Kavanagh – Cook, Masseyová-Ellisová
Craven Cottage, Londýn
2 000 diváků
Newcastle
Dúbravka – Jacob Murphy, Krafth (73. Schär), F. Fernández, P. Dummett, Ritchie – S. Longstaff, Shelvey (C), Willock – Saint-Maximin (65. Gayle), Almirón (80. Hendrick).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 7:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:6.
Díky třem výhrám ze závěrečných čtyř kol se Newcastle vyhoupl na solidní dvanácté místo. Fulham končí třetí od konce s mankem jedenácti bodů na sedmnácté Burnley.
Fulham se loučí s Premier League jubilejní dvacátou porážkou v sezóně. Na domácím hřišti nenašel recept na dobře organizovanou obranu Newcastlu, který úspěšně sázel na rychlé brejky. Jeden takový v třiadvacáté minutě dovedl do gólového konce Joe Willock. Cavaleiro ve druhé půli největší šanci na vyrovnání spálil a pár minut před koncem se tak podruhé radovali hosté, když se ze značky pokutového kopu nezmýlil střídající Schär.
90+1'
90+1'
Ani rozhodčího Kavanagha tento duel asi příliš nebaví. Dostkrát přerušenou druhou půli nastavuje o symbolickou minutu.
90'
Je to trpký konec sezóny pro Fulham, který i dnes doplatil na nekvalitu v útoku. Ten je hend po Sheffieldu druhý nejhorší.
88'
Newcastle právě vstřelil branku!
FABIAN SCHÄR si vychutnal Rodáka pomalou střelou umístěnou do dolního rohu branky. Slovenský gólman si vybral špatnou stranu, takže nemohl penaltovému gólu na 0:2 jakkoliv zabránit.
87'
Joe Willock vymyslel chytrou patičku na Ritchieho, který ve společnosti Teteho upadl na zem. Sudí píská penaltu, byť tam byl jen nepatrný kontakt.
86'
Tradičně nepovedený centr Cavaleira ještě sebral Tete, který nastřeloval míč do ohně, ale několik útočníků se tam ke střele nedostalo.
85'
Ofenzivně je to od hostů slabota. Až na nepřesnou hlavičku Dwighta Gaylea nebyl Marek Rodák v žádném ohrožení.
84'
Dúbravka trochu podráždil za ním sedící fanoušky, když otálel s odkopem od branky. Newcastle pochopitelně natahuje čas při každé příležitosti.
83'
Dwight Gayle odnesl nepříjemnou kolizi s Reamem menší bolístkou. Sudí raději zastavili hru, ale ošetření tentokráte zapotřebí nebylo.
82'
Zlepšení nepřišlo ani z rohového kopu. Centrovaný míč se od nohy Seana Longstaffa odrazil směrem k růžovně oděnému brankáři.
81'
Domácí produkují jeden mizerný centr za druhým. Často to má na svědomí Cavaleiro, který neomylně nalézá Martina Dúbravku.
80'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Miguel Almirón, přichází Jeffrey Hendrick.
79'
Teď už Londýňané opětovně obehrávají zatažený blok. Začínají hezky od půlící čáry.
78'
Hosté se připravili o přečíslení čtyři na tři. Neviditelný Miguel Almirón zpackal mírné roztažení k levému kraji.
76'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Joe Bryan, přichází Tyrese Francois.
75'
Čtvrthodinu před koncem se poprvé žlutí. Ve zbytku zápasu si bude muset dávat větší pozor nizozemský zadák Kenny Tete.
75'
Dvaatřicetiletý gólman Newcastlu si zkušeně stáhl onen centr od rohového praporku a nedal domácím sebemenší šanci na zakončení.
74'
Federico Fernández uklidil Cavaleirův pas z levého křídla na rohový kop. K Dúbravkovi se logicky stěhuje Adarabioyo.
73'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Emil Krafth, přichází Fabian Schär.
71'
Máme tady vynucené přerušení. Nějaké zdravotní trable řeší hostující obránce Emil Krafth.
70'
Loftus-Cheek s Cavaleirem dostali míč do vápna na Maju, který si ho rychle navedl na levačku, ale i on branku United vysoko přestřelil.
69'
Pachatelem útočného faulu na Fernándeze se stal Maja, takže Dummettův rezolutní odkop již byl mimo soutěž.
67'
Matt Ritchie posadil míč na hlavu nově příchozího Gaylea, který se odpoutal od domácí obrany, ale z pěkné pozice zamířil nad břevno.
66'
Willock byl při vyvážení míče faulován vracejícím se Cavaleirem. O chvíli později se pískalo znovu, takže se bude centrovat před Rodáka.
65'
Střídání v týmu Newcastle United: ze hřiště odchází Allan Saint-Maximin, přichází Dwight Gayle.
64'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází Ademola Lookman, přichází Josh Maja.
64'
Fabio Carvalho se nadále pouze zastřeluje. Nedaleko od rohu velkého vápna přestřelil vzdálenější tyč o dobrý metr.
63'
S kapitánskou páskou hrající Jonjo Shelvey centroval na Dummetta, o kterého se postaral Tete. Hosté pokračují autem z prostoru vedle pokutového území.
62'
Jacob Murphy byl faulován a Newcastle si snad poprvé ve druhé půli užije trochu času na polovině soupeře.
61'
Američan Tim Ream neudržel míč ve hřišti. Zpátky ho bude posílat švédský obránce Emil Krafth.
60'
Držení míče: 62 % – 38 %.
59'
Tete byl donucen vrátit balon k Reamovi, který našel na levé straně Lookmana. Vše skončilo mizerným nákopem Bryana.
58'
Když pomineme nedávnou chybu v rozehrávce, tak United brání v bloku opravdu výborně. Daří se jim rozbíjet vesměs všechny akce.
57'
Obraz hry se po změně stran příliš nezměnil. Fulham má více ze hry, ale na vyrovnání to nestačí. Teteho střela z hranice šestnáctky nyní neprošla.
56'
Ivan Cavaleiro spálil tisíciprocentní šanci na vyrovnání, kterou mu Newcastle připravil minelou v rozehrávce. Po nabídce od Carvalha sám před Dúbravkou ale trestuhodně přestřelil.
54'
Matt Ritchie schytal ránu do hlavy. Lékaři reagují oblast u pravého oka. Hra je na chvíli přerušena.
53'
Hezký ťukes dovedl Fulham až dovnitř pokutového území. Finální pas Lookmana však ztroskotal na pozorné defenzivě.
52'
Bryanův střílený pas do ohně se neujal. Stejný hráč o pět vteřin později ještě jednou centroval, ale bylo to do náruče Dúbravky.
51'
Marek Rodák dobře zanalyzoval vysoký centr a teď už sleduje pozvolnou výstavbu útoku v podání jeho spoluhráčů.
50'
Dúbravkova rozehrávka nakrátko nebyla úplně nejlepším řešením. Domácí si míč rychle vybojovali, byť ho nepřesnou nahrávkou zase odevzdali.
49'
Lookman měl dobrou myšlenku, ale samotnou realizaci přihrávky na Cavaleira vůbec nezvládl. Je nařízen odkop od branky Newcastlu.
48'
Jacob Murphy musí odložit vhazování, protože si u něj klekl na trávník Willock. Autor dosud jediného gólu se drží za břicho.
47'
Fulham začal poslední poločas mezi anglickou smetánkou. Od nové sezóny bude znovu brázdit pouze druholigové stadiony.
46'
Střídání v týmu Fulham FC: ze hřiště odchází André Anguissa, přichází Ruben Loftus-Cheek.
46'
Žluté karty: 0 – 0.
Poněkud ospalý první poločas byl v režii Fulhamu, který ale nedokázal proměnit územní převahu v kvalitní šance. Hostům naopak stačilo málo k několika zajímavým příležitostem. Jedna z nich skončila v třiadvacáté minutě také jediným gólem, jenž z individuálního výpadu zaznamenal rozjetý Joe Willock. Jinak obranu Fulhamu zlobil především Saint-Maximin, který již v sedmé minutě zahrozil křižnou střelou.
45+1'
45+1'
Rozběhla se jediná nastavená minuta. Fulham vytvořil další kolotoč nic neřešících přihrávek. Když šlo do tuhého, tak centr zleva sebral Dúbravka.
45'
Saint-Maximin jako jediný dokáže podržet míč na hostujících kopačkách. Teď si uprostřed hřiště vynutil faul z dílny Tosina Adarabioya.
44'
Bobby Decordova-Reid si nevěřil na centr. Zase vrátil míč dozadu, na což fanoušci reagovali nespokojeným zabučením.
43'
Allan Saint-Maximin v rychlosti rozdal míč na pravý kraj, jenže Krafthův centr nenašel původně plánovaného adresáta.
42'
Sean Longstaff nedostal míč ke spoluhráčům na útočné polovině. Fulham aktivoval napadání a do riskantní kombinace musí také Dúbravka.
41'
Fabio Carvalho při centru podklouzl a jeden z bránících hráčů ho nadzvedl příhodně pro Dúbravku, který to celé uklidní.
40'
Bobby Decordova-Reid našel jen hlavu Fernándeze. Finální přihrávky do předbrankového území se domácím stále nedaří.
39'
Straky vedou, ale v posledních pěti minutách prakticky nevylezly z obranné ulity. Trochu si tím koledují o vyrovnávající gól.
37'
Až teď se Fulham propracoval až k zakončení. Sražená střela zpoza vápna se odrazila příhodně pro Cavaleira, který ve statické pozici pravačkou přestřelil.
36'
Další obléhání hostující šestnáctky uzavřel neúčinný centr z dílny Bryana, který zaplul do rukavic Martina Dúbravky.
35'
Poměrně dlouho trvající zámek před Dúbravkou neměl žádné střelecké vyústění. Saint-Maximin vyrazil do protiútoku, ale z dálky se vůbec netrefil do prostoru brány.
34'
Bryanův centr si defenziva Newcastlu pohlídala. Saint-Maximin poté ztratil míč na půlce, ale domácí se znovu nikam neženou.
33'
Držení míče: 53 % – 47 %.
32'
Ivan Cavaleiro vrátil míč z útočné třetiny až na půlku, čímž asi nepotěšil domácí fanoušky. Straky vyčkávají v hlubokém bloku.
31'
Vytlučenými bloky na pravém křídle se United jednoduše dostali k rohovému kopu. Ritchieho centr však zahájil jen nepovedený brejk Lookmana.
30'
Vysoký oblouček Cavaleira se stal jednoduchou záležitostí pro Martina Dúbravku, jenž je zatím spokojenější než jeho krajan na opačném konci hřiště.
29'
Fabio Carvalho předvedl dobré krytí míče. Sean Longstaff jej zastavil jen za cenu nedovoleného zákroku. Resultuje z toho standardka Fulhamu.
28'
Emil Krafth vyrazil na útočné dobrodružství. Úplně si ale nerozuměl s Murphym a vše se obešlo bez ohrožení Marka Rodáka.
27'
Dúbravka ve spolupráci s obranou nepodlehl opětovně vysokému presinku ze strany Fulhamu. Hosté s přehledem vybruslili na útočnou polovinu.
26'
Krátce po Willockovi dostal hodně místa k přímočarému posunu také Miguel Almirón. Střelu z výrazně delší vzdálenosti však Rodák pokryl skokem k levé tyči.
25'
Joe Willock má skutečně výbornou formu. Po příchodu z Arsenalu má na kontě osm gólů, ke kterým potřeboval pouhých osmnáct střel.
23'
Třiadvacátá minuta přináší první gól! Famózní střeleckou formu potvrdil JOE WILLOCK, který vystartoval z hloubi obranné poloviny až k pokutovému území. Tam se sice zasekl, ale míč se k němu odrazil nazpátek a pak už ho zkušeně uklidil za Marka Rodáka.
22'
Matt Ritchie nabízel míč k zadní tyči, kde marně hledal pokrytého Fernándeze. Rodák mohl zůsat v klidu.
21'
Také Joe Willock zkusil štěstí z nějakých dvaadvaceti metrů. Předním stojící hráč vypálený projektil ztečoval vedle brány, takže se bude konat rohový kop.
20'
Lookman ve sprintu překonal střed hřiště. Ve finále rozdal míč Cavaleirovi, který si ho před Krafthem navedl na pravou nohu, ale zpoza vápna minul ze svého pohledu pravou tyč.
19'
Teteho přenesení k levé autové čáře se minulo účinkem, protože přehnaně vysoký pas přeletěl čekajícího Bryana.
18'
Jonjo Shelvey otočil těžiště na prázdnější pravou stranu. Murphy se ale k ničemu neodhodlal a hra zůstává zaseklá ve středu pole.
17'
Cavaleirův centr Dummett lehounce prodloužil na rohový kop. Ani ten se portugalskému hráči zrovna nepovedl.
16'
Opět je pískáno proti Newcastlu. Na zemi skončil Ivan Cavaleiro a to už se chystá zajímavější standardní situace.
14'
Jonjo Shelvey u středového kruhu zboural kamerunského středopolaře Anguissu. Fulham bude navyšovat vedení ve statistice držení míče.
13'
Newcastle nedává do presinku tolik energie, domácí mají spoustu možností na kombinaci na vlastní polovině.
12'
Dvě tisícovky fanoušků si i přes jistý sestup zápas užívají. Teď hlasitě doprovodili odkop od branky Martina Dúbravky.
11'
Londýňané se sami vyhnali z hrací plochy nepřesnou přihrávkou k levé postranní čáře na Ivana Cavaleira.
10'
Emil Krafth zcela neuhlídal Lookmana, který si ve vápně navedl míč na střelu. Ta šla na bližší tyč, ale skončila o pár čísel vedle.
9'
Newcastle opět kombinovali pod tlakem napadajících soupeřů. Jeden z hráčů se zmohl na odkop k nohám Adarabioya.
8'
Pokus Seana Longstaffa byl sražen na opakující se roh. Rodák příchozí centr vyrazil pryč z pokutového území.
7'
Allan Saint-Maximin se s nečekanou lehkostí prohnal do pokutového území. Křižnou střelu zleva Rodák lehce prodloužil za vzdálenější tyč.
6'
Vysoké napadání Fulhamu přineslo jen částečný úspěch. Od Decordovy-Reida šel získaný balon zpátky do zámezí.
5'
Ivan Cavaleiro kopal pravačkou směrem od Dúbravky. Anguissa se nesrovnal k hlavičce a dvaatřicetiletého gólmana nevystrašil.
4'
Bobby Decordova-Reid otřel míč o Dummetta a zařídil pro domácí mužstvo premiérový rohový kop.
3'
Fulham se postupně posunul až k šestnáctce. Přihrávka před bránu ale neprošla a po autu se už zase hraje ve středu pole.
2'
Zahajovacího výkopu se zhostili hosté, kteří nastupují v černých, zatímco domácí v bílých dresech.
1'

Fulham FC: Rodák – Tete, Adarabioyo, Ream (C) – Decordova-Reid, Anguissa, Onomah, Bryan – Carvalho, Lookman – Cavaleiro.
Náhradníci: Aréola – Aina, M. Hector, Lemina, Loftus-Cheek, Maja, Jasper, Francois.

Newcastle United: Dúbravka – Jacob Murphy, Krafth, F. Fernández, P. Dummett, Ritchie – S. Longstaff, Shelvey (C), Willock – Saint-Maximin, Almirón.
Náhradníci: Gillespie – Carroll, Clark, Gayle, Hendrick, Lewis, M. Longstaff, Manquillo, Schär.

Rozhodčí: Kavanagh – Cook, Masseyová-Ellisová.
1. vzájemný zápas

19.12.2020
Newcastle – Fulham 1:1
Branky:
64. Wilson – 42. Ritchie vl.
Newcastle United

Straky hrají v závěru soutěže v solidní formě, kterou jinak moc neoplývaly. Od konce února prohrály jen třikrát a díky tomu mohou pomýšlet na postup tabulkou směrem vzhůru. Před posledním kolem jsou United na patnáctém místě, z něhož ztrácí na dvanáctý Wolverhampton tři body. Ještě blíže to mají k Southamptonu a Crystal Palace. Po remíze s Liverpoolem se Newcastlu nepovedl domácí duel s Arsenalem. Pak ale vyhrál nad Leicesterem a po těsné prohře 3:4 s Manchesterem City si poradil s posledním Sheffieldem 1:0. Největší ofenzivní oporou je s dvanácti trefami a pěti gólovými nahrávkami aktuálně zraněný Callum Wilson.
Fulham FC

Domácí se před rokem na první pokus vrátili z druhé ligy zpátky mezi elitu, nicméně po pouhém roce se s ní musí opět rozloučit. Londýňané vyhráli pouze pět zápasů a už delší dobu jsou smířeni se sestupem. Přinejlepším mohou skončit na osmnáctém místě, z něhož ztrácí na sedmnácté Burnley propastných jedenáct bodů. Poslední výhru Fulham oslavil sedmého března na hřišti Liverpoolu. Z dalších devíti zápasů ukořistil jen dva body, rovněž proti silným soupeřům. Před pár dny remizoval 1:1 na půdě Manchesteru United. Celek z Craven Cottage se dlouhodobě trápí v ofenzivě, která je druhá nejslabší v Premier League. Nejlepším střelcem je pětigólový Bobby Reid, jenž se naposledy trefil v lednu.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu posledního kola anglické Premier League. Od sedmnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Fulhamem a Newcastlem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.