Premier League - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Arsenal - 28. února 2021   13:00

Leicester
7' Tielemans
1:3
(1:2)
Arsenal
39' David Luiz  (Willian) • 45+2' A. Lacazette   • 52' Pépé
Leicester
Schmeichel (C) – Castagne, J. Evans (69. Amartey), Söyüncü, Thomas (46. Albrighton) – R. Pereira, Ndidi, Tielemans, H. Barnes (51. Ünder) – Iheanacho, Vardy.
Tierney – Cook, Lennard
King Power Stadium, Leicester
Arsenal
Leno – Soares, David Luiz, Marí, Tierney – Alnaní (66. Partey), Xhaka – Pépé, Smith-Rowe (42. Odegaard), Willian – A. Lacazette (C) (84. Aubameyang).

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek neděle.

Fauly: 15:3
Zápas je u konce, Arsenal dokázal zvítězit na hřišti Leicesteru 3:1. Domácí měli skvělý start do utkání a už v sedmé minutě se dostali do vedení, když dostal trestuhodně mnoho prostoru Youri Tielemans, a ten ho využil k otevření skóre. Jenže od té doby už byl Leicester horším týmem, většinu času se jen bránil akcím či standardním situacím Arsenalu. Právě po jedné ze standardek se hosté dočkali vyrovnaní, ve 39. minutě se hlavou po centru Williana prosadil David Luiz. Už v nastaveném čase pak zahrál ve vápně rukou záložník domácích Wilfred Ndidi rukou a po poradě sudího Tierneho se systémem VAR se kopala penalta. Tu si vzal na starosti Alexandre Lacazette a chladnokrevně ji proměnil. Druhý poločas začal pro Leicester tragicky. V 51. minutě musel kvůli zranění vystřídat klíčový útočník Foxes Harvey Barnes a jen o minutu později už Arsenal vedl 3:1, když míč pohodlně do prázdné branky uklidil Nicolas Pépé. Zbytek zápasu už toho příliš zajímavého nepřinesl, Arsenal si pohlídal důležité vítězství.
90+8'
90+7'
Cengiz Ünder poslal ještě jeden prudký míč před branku, ale ten se neujal, stejně jako střela Amarteye z druhé vlny, ta byla zablokovaná.
90+6'
Rohový kop Leicesteru rozehrával Marc Albrighton. Míč spadl na zadní tyči k nohám Kelechimu Iheanachovi, ten ale branku z bezprostřední blízkosti vysoko přestřelil.
90+6'
Castagne hledal centrem z pravé strany na zadní tyči Pereiru, toho ale k hlavičce nepustil jeho krajan Soares.
90+5'
Ještě jeden míč z pravé strany směřoval před branku Arsenalu, ale skončil jen v moci německého brankáře Arsenalu Bernda Lena.
90+4'
Leicester zahrával z pravé strany standardní situaci. Arsenal to ale zvládl a dokázal se ubránil. Domácí potřebují nutně vstřelit kontaktní gól, aby ještě mohli pomýšlet na vyrovnání.
90+3'
Kieran Tierney dostává žlutou kartu za faul na Vardyho.
90+3'
Ze střední vzdálenosti vypálil Thomas Partey, i on ale trefil jen prostor, kde stál dánský brankář Leicesteru.
90+2'
Pierre-Emerick Aubameyang dokázal z levé strany přes Amarteye odcentrovat, ale našel jen připraveného Schmeichela.
90+2'
Také Kieran Tierney snad nakonec bude v pořádku a i on asi tohle velmi fyzicky náročné utkání dohraje až do konce.
90+1'
Nastavuje se sedm minut.
90'
Útočného faulu se dopustil Cengiz Ünder, který loktem doslova knock-outoval Kierana Tierneyho. S obráncem Arsenalu to nevypadá moc dobře.
89'
Nicolas Pépé je po krátkém ošetření na nohou a měl by být schopen dnešní povedený zápas dokončit.
88'
Marc Albrighton sportovně zakopl míč do autu, protože na zemi zůstal po souboji s Söyüncüm Pépé.
87'
Na hřišti se už po dvou minutách zviditelnil Pierre-Emerick Aubameyang. Přichystal si míč na pravačkou a vypálil přesně z hranice šestnáctky. Branku Leicesteru ale o kousíček minul.
85'
Uvidíme, jestli dnes ještě uvidíme nějakou zápletku, k tomu bychom potřebovali kontaktní gól Leicesteru. Zatím to však spíše vypadá na klidný závěr zápasu, což samozřejmě hraje do not Arsenalu.
84'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Alexandre Lacazette, přichází Pierre-Emerick Aubameyang.
83'
Po dalším rohovém kopu se za vápnem dostal k míči levý bek Arsenalu Kieran Tierney a ihned míč zase napálil na bránu, tu ale o kousek netrefil.
82'
První rohový kop Arsenalu domácí ubránili, hned bude ale následovat další.
81'
Štítový záložník Arsenalu Thomas Partey občas dostane útočné choutky. To se stalo právě nyní, jeho dalekonosná rána byla ztečovaná na rohový kop.
80'
Tentokrát to zkusil Nicolas Pépé individuálně, ale ani on přes Daniela Amarteye neprošel, ten mu míč ve vápně odebral.
79'
Nicolas Pépé se rozběhl po pravém křídle a pak našel ve vápně skvělou přihrávkou Soarese. Ten se ale s míčem trochu zamotal a nakonec mu ho odebral Amartey.
77'
Xhaka vyslal dopředu po levém křídle Williana, ten ale do centru nešel, raději míč zasekl a poslal pod sebe. Arsenal pokračuje kombinačně.
76'
Protentokrát Youri Tielemans žluté kartě unikl, ale ve zbytku zápasu už by neměl faulovat.
75'
Na zemi zůstává ležet švýcarský středopolař londýnského klubu Granit Xhaka, který byl zasažen loktem Tielemanse do obličeje. Belgičan už jednu žlutou kartu má, takže už by si měl dávat velký pozor.
74'
Cengiz Ünder přes dvojici hráčů Arsenalu neprošel a navíc ještě fauloval Pabla Marího, který dnes hraje velmi slušný zápas.
73'
Arsenal se nyní pokouší trochu zklidnit situaci kombinací na vlastní polovině, nechce pouštět Leicester do soustavného tlaku.
72'
Youri Tielemans fauloval Williana a dostává žlutou kartu.
72'
Leicester ještě rozhodně nevzdává svou snahu dnes minimálně bodovat, míč teď před branku směřoval Albrighton, dobře ale dokázal zasáhnout Portugalec Cédric Soares.
71'
Ve druhém poločase zatím hra nemá moc velké tempo, často se přerušuje, kvůli faulům a někdy i ošetřením.
69'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Jonny Evans, přichází Daniel Amartey.
69'
Ošetřován je mezitím právě Jonny Evans a vypadá to, že i on bude muset střídat.
69'
Jonny Evans fauloval v souboji o míč Lacazetteho, hosté tak budou rozehrávat z půlící čáry.
68'
Martin Odegaard našel pěkným obloučkem v náběhu Soarese, tomu ale nevyšel první dotyk s míčem a pak jeho centr z pravé strany skončil jen v náručí Schmeichela.
67'
Granit Xhaka se dopustil útočného faulu proti stoperovi Leicesteru Çağlaru Söyüncüovi, hrát tak budou moci z vlastní poloviny domácí.
66'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Muhammad Alnaní, přichází Thomas Partey.
65'
Arsenal si podruhé v krátkém časovém sledu zavařil v rozehrávce, tentokrát do předu mohl spěchat Jamie Vardy. Svou rychlost ale ukázal obránce Pablo Marí a anglického střelce od míče odstavil.
64'
Arsenal by se mohl jen bránit, ale snaží se stále hrát i směrem dopředu, nyní se opět usazuje na útočné polovině.
63'
Z pravé strany pokutového území se přes Luiza s Alnaním dostal ke střele Kelechi Iheanacho, branku ale netrefil a není z toho ani rohový kop.
62'
Leicester nyní bude muset dobývat obranu Arsenalu, což není zrovna jeho silná stránka, raději spoléhá na smrtící brejky.
61'
Po špatné zpětné přihrávce Arsenalu mohl dopředu postupovat Kelechi Iheanacho. Ten ještě přihrával na Vardyho, jeho centr před branku byl sražený.
60'
Çağlar Söyüncü poslal do vápna Arsenalu nadýchaný míč, byl to však vlastně jen dárek pro brankáře Lena.
59'
Na trávníku chvíli zůstával sedět Youri Tielemans, rychle se ale zvedl a bude moci pokračovat ve hře.
57'
Soares se k centru z pravé strany nedostal, nepustil ho Ricardo Pereira. Hosté však u míče zůstávají.
56'
David Luiz je asi mírně otřesený, ale bude v pořádku a znovu se postaví do srdce defenzívy Arsenalu.
55'
Rohový kop Arsenal ubránil a nyní je hra přerušena, protože byl zřejmě do obličeje zasažen David Luiz.
54'
Vardy se snaží vytáhnout svůj tým z bláta, jeho cent z levé strany přináší alespoň rohový kop.
52'
Arsenal právě vstřelil branku!
Hosté jdou do dvoubrankového vedení! Arsenal šel v pěti hráčích do pokutového území a dokázal přečíslit obranu Leicesteru. Střela Williana z levé strany byla sražena Tielemansem jen před prázdnou branku, kde byl připravený NICOLAS PÉPÉ a míč uklidil do sítě. Bez asistence.
51'
Po delší přestávce opět pokračujeme ve hře. Arsenal rozehrával rohový kop, na centr Williana si naskakoval Marí, ale nedokázal se dostat k míči.
51'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Harvey Barnes, přichází Cengiz Ünder.
50'
Harvey Barnes bude odnesen na nosítkách ze hřiště, snad jeho zranění levé nohy nebude tak vážné, jak se nyní zdá.
49'
Barnes je stále ošetřován a trenér Rorgers už přemýšlí, koho místo něj pošlo do hry.
47'
Na zemi končí Harvey Barnes a nevypadá to s ním dobře. Po souboji s Pépém špatně došlápl a asi si natáhl sval.
46'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Luke Thomas, přichází Marc Albrighton.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 14:07.
První poločas je za námi a Arsenal zatím vede na hřišti Leicesteru 2:1. Domácí měli skvělý start do utkání a už v sedmé minutě se dostali do vedení, když dostal trestuhodně mnoho prostoru Youri Tielemans, a ten ho využil k otevření skóre. Jenže od té doby už byl Leicester horším týmem, většinu času se jen bránil akcím či standardním situacím Arsenalu. Právě po jedné ze standardek se hosté dočkali vyrovnaní, ve 39. minutě se hlavou po centru Williana prosadil David Luiz. Už v nastaveném čase pak zahrál ve vápně rukou záložník domácích Wilfred Ndidi rukou a po poradě sudího Tierneho se systémem VAR se kopala penalta. Tu si vzal na starosti Alexandre Lacazette a chladnokrevně ji proměnil.
45+5'
45+3'
Leicester se snažil ještě dostat dopředu pomocí dlouhého nákopu, ale Arsenal si už to vzadu hlídá.
45+2'
Arsenal ještě v prvním poločase otáčí skóre, jde do vedení 2:1! ALEXANDRE LACAZETTE proměnil penaltu suverénně střelou k pravé tyči, kdežto brankář Schmeichel se vrhl na opačnou stranu.
45+2'
Míč už si chystá francouzský útočník Arsenalu Alexandre Lacazette.
45+1'
Rozhodčí Tierney se ještě šel podívat na video a stačil mu jediný záběr a už ukazuje na penaltový puntík! Penalta pro Arsenal!
45+1'
Nastavují se tři minuty.
45'
Pépé opravdu trefil svým centrem do ruky Ndidiho, takže VAR už dnes podruhé zkoumá potenciální penaltu pro Arsenal.
45'
Pépé reklamoval, že domácí hráli v šestnácte rukou, ale zatím se hraje dál.
44'
Momentálně ale zase drží míč na kopačkách Arsenal, Leicester už vysunuje svůj presink.
43'
Oba týmy se dnes prosadili hned ze své první střely na branku. Arsenal byl po inkasované brance aktivnější a vyrovnání si rozhodně zasloužil. Uvidíme, jestli nyní Leicester zase ožije směrem dopředu.
42'
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Emile Smith-Rowe, přichází Martin Odegaard.
41'
Zdravotní potíže má Emile Smith-Rowe, vypadá to na pravý kotník. Mladý záložník už je ošetřován.
39'
Arsenal se přeci jen dočkal vyrovnání! Povedlo se mu to ze standardní situace. Tu rozehrál z pravé strany namísto Pépého tentokrát Willian a našel přesně hlavu Davida Luize, který míč poslal do sítě. Schmeichel se za míčem natahoval marně. Asistence: Willian.
38'
Thomas už poněkolikáté dnes fauloval Pépého a teď už se nevyhne žluté kartě. Je více než jasné, že to Pépé na Thomase bude zkoušet i dál.
37'
Centr Arsenalu ze standardní situace našel hlavu Xhaky, který míč vracel před branku, tam už ale spoluhráče nenašel.
36'
Çağlar Söyüncü šel hodně tvrdě do souboje s Nicolase Pépém a křídelníka Arsenalu fauloval.
36'
Z dálky se rozhodl zkusit štěstí Kelechi Iheanacho, jeho střelu ale Leno bez problému pokryl.
35'
Timothy Castagne se snažil z pravé strany individuálně proniknout do pokutového území Arsenalu, tudy to ale tentokrát nešlo.
33'
Centr Soarese z pravé strany měl najít Lacazetteho, ale výše dosáhly ruce Kaspera Schmeichela, dánský brankář si míč stáhl pro sebe.
32'
Evans je v pořádku, takže se může pokračovat ve hře.
31'
Právě David Luiz se dostal k hlavičce po dalším rohovém kopu, ale míč na branku nenasměroval. Stejně by případný gól neplatil, protože Xhaka nepříjemně zasáhl loktem do hlavy stopera Jonnyho Evanse.
31'
Centr Williana byl přetažený až na zadní tyč, kde se nacházel David Luiz, ale ten jen vybojoval další rohový kop.
30'
Arsenal už rozehrál standardní situaci, tentokrát Schmeichel zasahovat nemusel. Poté ještě z levé strany střílel Tierney a Tielemans míč srazil na rohový kop.
29'
Nicolas Pépé byl zastaven Thomase znovu jen za cenu faulu a mladý obránce Leicesteru už si musí dávat pozor, příště by mohl dostat žlutou kartu.
28'
Po delší době byl zase vzruch před brankou Arsenalu. Centrovaný míč hledal tradičně Vardyho, ale ten se k němu nedostal.
27'
Arsenal se čím dál tím blíží k první střele na branku, Willianova rána z pravé strany po zemi byla jen o kousek nepřesná.
26'
Tierney z levé strany poslal ideální míč do vápna pro Pépého, střela reprezentanta Pobřeží Slonoviny byla ale zablokovaná. To byla zatím největší šance Arsenalu na vyrovnání.
26'
Pépé znovu zvolil prudký střílený centr rovnou na branku, Kasper Schmeichel si ale poradil a míč vyboxoval.
25'
Pépé byl faulován Thomasem u pravé postranní čáry a Arsenal bude zahrávat standardní situaci.
24'
Centr z pravé strany se na chvíli ohřál ve vápně Leicesteru, míč však nebyl v prostoru, ze kterého by se dalo zakončovat.
23'
Leicester se tentokrát k žádné kloudné akci nedostal a pouze odevzdal míč, takže teď bude zase výstavba akce na Arsenalu.
22'
Pépé s Willianem se snažili dostat míč do vápna do střelecké pozice, ale jejich spolupráce nakonec úspěšná nebyla.
21'
Z velké dálky se do míče opřel Harvey Barnes. Ta rána mířila doprostřed branky, i tak s ní ale měl Leno docela problémy.
21'
Iheanacho se snažil centrem z pravé strany oslovit ve vápně Vardyho, ale ten na míč nedosáhl.
20'
Arsenal tentokrát míč do vápna Leicesteru nedostal a jsou to tak nyní domácí, kteří rozehrávají. Arsenal se snaží presovat vysoko.
19'
Hosté už jsou zase u míče a znovu se pokusí překonat zataženou obranu Leicesteru.
18'
Willian našel pěknou přihrávkou za obranou Tierneyho, který chtěl hned míč cpát před branku. Míč ale zablokoval Castagne a není z toho ani rohový kop, poslední se balónu dotkl Tierney.
17'
Leicester už je zase zatažený kompletně na vlastní polovině a čeká, s čím přijdou hosté.
16'
Willianovi se znovu rohový kop nepovedl. Leicester se poté pokusil jít do brejku, ale daleko se nedostal.
16'
Pépé poslal z pravé strany střílený centr před branku. Dobře postavený byl Luke Thomas a odhlavičkoval míč na rohový kop.
15'
Penalta to nakonec není! Faul sice ano, ale mimo šestnáctku, takže to bude pouze přímý kop pro Arsenal.
14'
Nevypadá to, že tam byl nějaký velká kontakt Tielemanse s Pépém. Uvidíme, jak to nakonec rozhodčí rozsoudí.
13'
Domácí ihned reklamovali, že o faul nešlo a rozhodčí už se radí s kolegou u systému VAR.
13'
Na zemi skončil po faulu Tielemanse Nicolas Pépé a Arsenal bude kopat penaltu!
12'
Willianova přihrávka do vápna žádného adresáta nenašla, Arsenal ale může pokračovat v tlaku, bude házet aut.
11'
Arsenal se snaží být od té inkasované branky aktivnější a dobývá nyní pokutové území Leicesteru.
10'
Stoper Arsenalu Marí hledal dlouhým pasem na levém křídle Tierneyho. Tentokrát už to bylo přesnější, ale krajní bek Arsenalu se znovu k centru nedostal.
9'
Arsenal rozehrál rohový kop na krátko, ale nebylo to pro branku Leicesteru nijak nebezpečné, míč se ani nepodíval do vápna.
8'
Arsenal bude chtít rychle odpovědět, po akci Smitha-Rowa budou hosté zahrávat rohový kop.
7'
Leicester právě vstřelil branku!
Domácí se hned z první střely na branku dostávají do vedení! Do vápna Arsenalu se z pravé strany přímočaře vřítil YOURI TIELEMANS. Bylo tam hodně volno, marně ho stíhal Xhaka. Belgičan pak překonal Lena křížnou střelou přesně k pravé tyči. Bez asistence.
5'
Také Arsenal v úvodu zápasu nikam nespěchá a v rozehrávce zapojuje také brankáře Bernda Lena.
4'
Tierney si nabíhal na přihrávku na levé křídlo, ale nebyl to přesný pas, skotský reprezentant neměl šanci se k míči dostat.
3'
Leicester je znovu u míče a bude rozehrávat trpělivě ze své poloviny. Zahraje si i brankář a kapitán domácích Kasper Schmeichel.
2'
Leicester to zkusil po levé straně, Barnes si nabíhal podél postranní čáry, přihrávka na něj ale byla příliš dlouhá.
1'
Série soubojů ve středu pole nakonec skončila faulem na Lacazetteho, takže hrát budou hosté.
1'
Domácí Leicester bude hrát ve svých tradičních modrých dresech, arsenal nastoupí ve své venkovní bílo-vínové variantě dresů.
Hráči obou mužstev už nastupují na trávník King Power Stadium, utkání za malou chvíli začne.

Leicester City: Schmeichel (C) – Castagne, J. Evans, Söyüncü, Thomas – R. Pereira, Ndidi, Tielemans, H. Barnes – Iheanacho, Vardy.
Náhradníci: D. Ward – Daley-Campbell, Amartey, Fuchs, Albrighton, Ünder, Choudhury, N. Mendy, Tavares.

Arsenal FC: Leno – Soares, David Luiz, Marí, Tierney – Alnaní, Xhaka – Pépé, Smith-Rowe, Willian – A. Lacazette (C).
Náhradníci: Macey – Bellerín, Holding, Saka, D. Ceballos, Odegaard, Partey, Aubameyang, Martinelli.

Rozhodčí: Tierney – Cook, Lennard.
Vzájemné zápasy

V této sezoně se tyto dva kluby utkaly už dvakrát. Nejprve v rámci Ligového poháru vyhrál Arsenal na hřišti Leicesteru 2:0, v rámci Premier League pak zase vyhrál Leicester na hřišti Arsenalu 1:0, když jediný gól vstřelil Jamie Vardy. Leicester prohrál jediné z posledních pěti střetnutí s Arsenalem, doma ho porazil ve třech posledních ligových soubojích.
Arsenal FC

Arsenal je tradiční anglický klub z Londýna, který má velmi slavnou minulost, ve své sbírce má 13 mistrovských trofejí. Tu poslední ale získal ještě v sezoně 2003/04, od té doby je úspěšný výhradně v domácích pohárech, FA Cup vyhrál čtyřikrát za posledních šest let. Právě díky vítězství v FA Cupu hraje Arsenal v této sezoně Evropskou ligu, ve které postoupil už do osmifinále, když vyřadil v prvním kole jarní fáze Benfiku. V domácí soutěži mají výsledky Arsenalu sestupnou tendenci, mezi nejlepšími třemi se umístil naposledy v sezoně 2015/16, v minulé sezoně skončil až osmý. Aktuálně je Arsenal v tabulce Premier League s 34 body dokonce až jedenáctý, na páté místo a Evropskou ligu ztrácí devět bodů a na čtvrté místo a Ligu mistrů ještě o dva body více. Z posledních sedmi soutěžních utkání Arsenal vyhrál jen dvakrát, naposledy porazil v rámci Evropské ligy Benfiku 3:2. V rámci Premier League naposledy prohrál 0:1 na hřišti Manchesteru City. Venku Arsenal v této sezoně v lize odehrál dvanáct utkání s bilancí pěti výher, jedené remízy a šesti porážek. Z posledních pěti soutěžních venkovních zápasů vyhrál Arsenal jediný, v rámci domácí ligy naposledy prohrál 0:1 na hřišti Aston Villy.
Leicester City

Leicester v posledních letech pronikl mezi širší anglickou špičku. V sezoně 2015/16 všechny šokoval ziskem mistrovského titulu a i v minulé sezoně ještě pár kol před koncem bojoval o Ligu mistrů, do které však nakonec nepostoupil a musel se tak spokojit s Evropskou ligou, ve které vypadl v prvním kole vyřazovací fáze se Slavií. Domácí soutěž má Leicester opět velmi dobře rozehranou, se 49 body se nachází na třetím místě tabulky se stejný počet bodů má i druhý Manchester United. Leicester naposledy prohrál v rámci Evropské ligy se Slavií 0:2, předtím měl sérii šesti utkání bez porážky, v rámci domácí ligy naposledy vyhrál 2:1 na hřišti Aston Villy. Doma zatím Leicester v této sezoně v lize odehrál 12 utkání s bilancí šesti výher, jedené remízy a pěti porážek. Z posledních šesti domácích utkání Leicester čtyřikrát vyhrál, v rámci domácí soutěže naposledy doma porazil 3:1 Liverpool.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.