Premier League - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Manchester City : West Brom - 15. prosince 2020   21:00

Manchester City
31' Gündoğan (Sterling)
1:1
(1:1)
West Brom
43' Rúben Dias (vl.)
Ederson – Cancelo, Rúben Dias, N. Aké, B. Mendy (75. Walker) – Rodri, Gündoğan – Foden (76. Agüero), De Bruyne (C), Sterling – Jesus.
Steffen – Laporte, Mahríz, Agüero, B. Silva, F. Torres, Walker.
P. Banks
Etihad Stadium, Manchester
West Brom
Johnstone – Furlong, Ajayi, O'Shea, Gibbs – Livermore (C) (80. Krovinović) – Diangana, Gallagher, Sawyers, Phillips (87. Peltier) – Grant (70. Ch. Austin).
Button – Ch. Austin, Grosicki, Ivanović, Krovinović, Robinson, Peltier.

Děkuji vám za pozornost a přeji vám příjemný zbytek večera! Dobrou noc.
Senzace je na světě! West Brom dokázal ve druhé půli odolat drtivému tlaku Citizens, když zejména v závěrečných minutách měli domácí řadu gólových šancí, ale když už byli blizoučko gólu, Sam Johnstone vytasil několik fantastických zákroků. Hlavně díky němu tak má West Brom velmi cenný bodík do boje o záchranu.
90+4'
90+4'
Žlutou kartu dostává Nathan Aké (Manchester City).
90+4'
Útočný výpad West Bromu zastavuje faul, ale zdá se, že Citizens už se do zakončení nedostanou.
90+4'
Neskutečné! Fantastický centr De Bruyneho našel na malém vápně zcela volného Sterlinga, jenž se položil do míče, ale jeho hlavičku Johnstone famózním zákrokem vyráží.
90+3'
Ilkay Gündoğan byl opět blízko druhému gólu, ale svůj pěkně kopnutý přímý kop na přední tyč poslal jen do boční sítě!
90+2'
Žlutou kartu dostává Kieran Gibbs (West Bromwich Albion).
90+2'
Velmi zajímavý přímý kop City z hranice vápna! Sawyers srazil Sterlinga, který šel ochotně k zemi a vybojoval si faul.
90+1'
Fantastický Johnstone! De Bruyneho centr na zadní tyč si našel Gündoğan, jehož hlavičku vyrazil brankář West Bromu na brankové čáře!
90'
Žlutou kartu dostává Lee Peltier (West Bromwich Albion).
90'
Trenér Pep Guardiola zuří mezi střídačkami a hádá se s rozhodčími, protože se mu nelíbí, že nastavují jen čtyři minuty!
90'
Zakroucený centr Cancela hledal zřejmě Jesuse, jenže skončil jen v náručí hostujícího brankáře.
89'
Austin mohl utéct do brejku po pravé straně, ale nikdo z unavených spoluhráčů ho nedoplnil. Hosté míč ztrácí, přesto získali cenné zkušenosti.
88'
Rodrigo hledal lehkým centrem Agüera, před kterým zakročil bránící hráč West Bromu.
87'
Citizens utekli do rychlého brejku, při kterém Stering jen přiklepl míč do strany na Agüera, jenž z hranice vápna míří těsně nad branku!
87'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Matt Phillips, přichází Lee Peltier.
86'
Kevin De Bruyne zakroutil přízemní střelu k levé tyči, kam se úspěšně natáhl Johnstone a udržel své mužstvo ve hře!
85'
Gündoğan se tlačil do střely z hranice vápna, díky čemuž si vybojoval velmi zajímavý kop ze středu! Gólová šance pro Citizens.
84'
Vysoký míč obrana West Bromu odvrací až na polovinu hrací plochy. Citizens útočí znovu!
83'
Zdá se mi, že už jsou hráči City trošku dřevění a v jejich kombinaci ubývá lehkosti, ale známe domácí tým. Nikdy není na místě ho odepisovat.
82'
West Brom je nečekaně blízko senzačnímu bodu, navíc získává další cenné vteřiny, protože Aké na útočné polovině zbytečně fauluje.
81'
K zakončení se Sterling nedostal, ale získal alespoň rohový kop, který domácí rozehráli neúspěšným centrem na přední tyč. Následně jejich akci zastavila příliš dlouhá přihrávka do zámezí.
80'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Jake Livermore, přichází Filip Krovinović.
79'
Sawyers chtěl ve středu hřiště napravit nepřesnou rozehrávku soupeře, ale v souboji bohužel pro hosty fauloval.
79'
Úsměvná situace. City rozehrálo standardku na přední tyč, kde Agüero místo hlavičky uhýbal soupeři, ale míč se nakonec odrazil od jeho zad směrem k brance. Johnstone byl pozorný.
78'
Centr na přední tyč štěstí nepřinesl, přesto nátlak City pokračoval, až přinesl druhý roh v krátkém sledu.
78'
Zpoza vápna se opřel do míče Walker, jehož tvrdou ránu tečoval hostující hráč nad branku – rohový kop.
77'
Dobývání pokračuje, ale čas běží a Citizens další výraznější šance nepřidávají.
76'
Brankář West Bromu vykopává míč daleko od své branky, kde ho získávají domácí a rozjíždí další útočnou akci.
76'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Philip Foden, přichází Sergio Agüero.
75'
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Benjamin Mendy, přichází Kyle Walker.
74'
Nátlak City je stále neúspěšný, proto nikoho nepřekvapí, že domácí oživí svou ofenzivu! Chystá se střídání.
73'
Karty se obrací, vhazují domácí, zatímco Slaven Bilič chystá další střídání ve svém mužstvu.
72'
Napadající hráči City donutili hosty chybovat. Foden už se tlačil do zakončení, ale jeho akci ve vápně zhatil odkop soupeře – autové vhazování.
71'
Citizens se tlačí do útoku. Už jde cítit, že chtějí dát finální smrtelný úder, ale West Brom se úspěšně brání.
70'
Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Karlan Grant, přichází Charlie Austin.
69'
Velmi pěknou akci na jeden dotyk zakončil střelou zpoza vápna Rodrigo, jehož pokus mířil těsně nad branku!
69'
Z rohového kopu City nezahrozilo, přesto rychle získalo odvrácený míč do své moci a dobývá šestnáctku soupeře.
68'
De Bruyne si na pravé straně hezky narazil se Sterlingem, jenž ho kolmicí vyslal do velkého úhlu, odkud belgický záložník pálil k přední tyči. Johnstone byl pozorný!
67'
Trpělivá kombinace Citizens ke střelám prozatím nevede. West Brom se úspěšně brání a po více než hodině hry drží překvapivý remízový stav.
66'
Citizens se tlačí do zakončení, ale zatím marně. Sražený centr do vápna padal k Fodenovi, jenž vystřihl nůžky, které usměrnil jen vedle pravé tyče.
66'
Chytrý a načechraný centr do vápna trefil Mendyho, kterému se ale nepodařilo v souboji s obráncem zakončit. Za to dostal fén také od svého trenéra.
65'
West Brom sám pokazil svůj brejk, po němž odevzdal míč soupeři. Další postupný útok Citizens startuje.
64'
Gündoğan se pokusil z hranice vápna propálit obrannou zeď, která však jeho střelu srazila. Ke skákajícímu míči se hnali dobíhající hráči City, ale Johnstone včas zabránil dorážce.
63'
U rohu velkého vápna se opřel do míče Phillips, jehož rána k přední tyči míří jen vedle domácí branky.
62'
Zakroucený míč z pravé strany odkopl z vápna bránící hráč West Bromu a jeho tým má možnost zaútočit!
61'
Vysoký míč do vápna Johnstone pohlídal. Brankář West Bromu může vykopávat od své branky.
60'
City sice brejk nevyšel, ale domácí už znovu drží míč za půlící čárou a snaží se otevřít defenzivní blok West Bromu.
59'
Domácí útočník už kluše kolem hrací plochy a zdá se, že se brzy vrátí na hrací plochu. Hra pokračuje na útočné polovině West Bromu.
58'
Aktuálně se nehraje, protože Gabriel Jesus potřebuje asistenci lékařů. Zdá se, že mu teče krev z nosu, navíc by se mohlo jednat také o lehký otřes mozku, protože domácí útočník zřejmě trefil rameno soupeře.
57'
Velmi zajímavá šance City gólem nekončí! Centrovaný míč hlavičkoval Jesus jen do bránícího hráče, od něhož se míč odrazil ke Sterlingovi, jehož střelu pohotový Johnstone vykryl!
57'
Autor poslední zajímavé šance dobře zabojoval o nakopnutý míč, díky čemuž vybojoval v souboji s O'Sheou rohový kop.
56'
K zajímavé hlavičce se na zadní tyči dostal Gabriel Jesus, jehož pokus míří jen těsně nad pravou spojnici branky!
55'
West Bromu útočná kombinace nevyšla, zatímco City ztroskotalo při svém brejku na hranici velkého vápna. Vzápětí si vybojovalo alespoň roh.
53'
K míči se na hranici vápna dostal De Bruyne, ale okamžitě proti němu vystoupili dva bránící hráči, kteří mu nedovolili pohodlně zakončit.
53'
Přetahovaná ve středu hřiště vyzněla lépe pro Citizens, kteří už kombinují na útočné polovině hrací plochy.
52'
Domácí však zachytili hostující rozehrávku, až se ke střele zpoza vápna odhodlal Rodrigo, jehož pokus míří hodně mimo.
51'
Cancelovu vysokou pobídku do vápna Johnstone vyboxoval na rohový kop, z něhož City nezahrozilo.
51'
Foden se dostal k centru z levé strany, jenž pouze proletěl velkým vápnem. City však udrželo míč na svých kopačkách.
50'
City už opět kombinuje kolem hostující šestnáctky. Sterling si táhl míč podél delší strany velkého vápna, ale místo střely zvolil nepřesnou přihrávku.
49'
Tečovaný centr z pravé strany srazil bránící hráč do Edersonova náručí, ale domácí protiútok zastavuje Phillips faulem.
49'
Branku hosté neohrozili, ale vybojovali si alespoň rohový kop. Centr do vápna však domácí defenziva odvrátila.
48'
West Brom se vydal do útoku po pravé straně, který domácí zastavili odkopem do zámezí.
47'
Citizens začali stejně, jako v první půli skončili. Nebezpečnou střelu však zastavuje obránce, následně domácí posílají míč do rukavic domácího brankáře.
46'
Co k tomu říct. Nikoho nepřekvapí, že City dominuje a drží pevnou defenzivu West Bromu pod tlakem. První střelu si však připsali hosté, kteří důsledně bránili, ale jednou polevili, což Citizens potrestali vedoucí trefou Ilkaye Gündoğana. V závěru první půle však neuhlídali standardku soupeře, při které Rubén Dias nešťastnou tečí vyrovnal.
45+2'
45+2'
Joao Cancelo (MAC) dostává žlutou kartu za řeči mimo hřiště.
45+1'
Rodri míč do vápna nedostal, City bude ještě vhazovat. Rozhodčí nastavil jednu minutu.
45'
Do souboje se Sterlingem šel Diangana, jenž dostal lehký úder do obličeje. Byl to ale on, kdo fauloval, proto domácí rozehrávají v blízkosti vápna.
44'
City pokračuje v útočném napadání a chce ještě do půle získat vedení zpět na svou stranu.
43'
West Brom právě vstřelil branku!
Vyrovnáno! Centrovaný míč Citizens odvrátili, přesto se míč rychle vrátil na hranici vápna, kde se ke střele z otočky dostal Sami Ajayi. Jeho ránu nešťastně zasáhl vracející se RÚBEN DIAS, kvůli jehož teči nedokázal Ederson zareagovat.
43'
Cancelo si u postranní čáry vyšlápl na Dianganu, což znamená přímý kop pro hostující celek.
42'
City se musí činit i v defenzivě, protože hosté po dlouhé odmlce vhazují na útočné polovině.
41'
De Bruyneho přímý kop na zadní tyč Foden nezasáhl a míč opouští hrací plochu bez domácího zakončení.
40'
Conor Callagher (WBA) se jako členové Fanklubu defenzivního fotbalu diví, ale jeho skluz je oceněn žlutou kartou.
40'
Callagher vystřihl ukázkové sáně, kterými sestřelil nejen Jesuse, ale také vlastního spoluhráče O'Sheu.
39'
Neujal se ani dlouhý nákop West Bromu podél pravé postranní čáry, tudíž domácí získávají míč na své polovině a znovu rozehrávají.
38'
Centrovaný míč našel volného Cancela, kterému zakončení nacvičeného signálu nesedlo, proto míč letí jen mimo branku!
38'
De Bruyne dostal míč u levé postranní čáry, odkud parádní přihrávkou našel Fodena, jehož zpětnou přihrávku sráží obránce na rohový kop.
37'
Ne ne, po pravé straně to nejde. City znovu přesouvá hru do středu a na levou stranu své sestavy.
36'
Konec přihrávek! Cancelo se zpoza vápna opřel do míče a z pravačky vyslal dělovku do středu branky, kterou musel Johnstone pokrýt!
35'
Levá strana City je dneska velmi vytížená, ale s průchodem do šestnáctky mají domácí náročnou práci.
34'
Přízemní centr z levé strany si Johnstone bezpečně pohlídal. A co následuje? Dlouhý nákop na útočnou polovinu.
33'
Citizens kombinují kolem hostující šestnáctky. West Brom nebude určitě bláznit, ale pokud chce pomýšlet na body, musí přidat i směrem dopředu.
32'
K zajímavé střele z velké vzdálenosti se odhodlal Gallagher, za jehož prudkým pokusem se musel Ederson natáhnout!
31'
Manchester City právě vstřelil branku!
Trpělivost se domácím opět vyplatila! Defenziva West Bromu polevila a nechala na pravé straně volného Raheema Sterlinga, jenž vletěl do vápna. Vzápětí našel na penaltě ILKAYE GÜNDOGANA, který uklidil míč do odkryté sítě.
30'
Grant si možná pomohl při zpracování míče rukou, přesto hra pokračuje, ale Mendy stejně vybojoval míč do své moci.
29'
Na druhou stranu musíme West Brom pochválit, protože kolem svého vápna nedává domácím příliš prostoru. City má s pevným defenzivním valem problémy.
28'
A pokračuje stejná písnička. Brankář West Bromu posílá dlouhý nákop na polovinu hřiště, který domácí bez problému sbírají. Chápu, že jsou hosté opatrní, ale možná by to chtělo trošku více odvahy a nápaditosti.
27'
Z levé strany vletěl do vápna Sterling, ale Phillips ho skvěle podržel za svými zády a pohlídal cestu míče za brankovou čáru – odkop od branky.
27'
Obránci West Bromu vůbec nevyšel odkop z hranice vápna, protože poslal míč jen k De Bruynemu, jehož centr Jesuse nenašel.
26'
Forlongův nákop na nabíhajícího Phillipse zastavil Mendy, který tak získal míč pro své mužstvo.
25'
Ve vápně naskakovali Dias s Rodrim, načež se k hlavičce dostal druhý jmenovaný, jehož pokus míří nad břevno.
25'
De Bruyne se pokusil prodrat do vápna k centru, jenže jeho pas byl sražen bránícím hráčem na rohový kop.
24'
Už jsme za polovinou první půle a Citizens stále čekají na střelecký pokus mezi tři tyče. West Brom se dobře brání a domácí k ničemu nepouští.
23'
Rodri pokazil přihrávku ve středu hřiště, po čemž hosté rozehráli a po dlouhém nákopu se dopustili ofsajdu.
22'
West Bromwich prohrává spoustu vzdušných soubojů, čímž soupeři usnadňuje zakládání akcí. City opět hraje na útočné polovině.
21'
Rychlé přenesení hry zakončil z levé strany Mendy, jehož volej z hranice vápna míří jen nad hostující branku.
21'
Velkou zábavu dnešní utkání nenabízí. City nadále kombinuje na útočné polovině, leč bez zakončení.
20'
Kapitán West Bromu na polovině hřiště zabrousil do Gündoğana, tudíž mohou domácí v poklidu rozehrát. Tady se mohlo klidně žlutit.
19'
Náběh Fodena po levé straně přerušil další ofsajd, ale v tomto případě jsem přesvědčený, že se čárový rozhodčí unáhlil.
18'
Na scéně znovu De Bruyne, tentokrát v roli nahrávače, ale jeho přízemní pas na přední tyč si Johnstone pohlídal.
18'
Uvolněný De Bruyne si hezky naběhl do středu vápna, jenže letící míč byl velmi vysoký a nepřesný. Výkop od branky.
17'
Svěřenci Pepa Guardioly jsou pochopitelně aktivnějším týmem a drží míč na svých kopačkách, ale k ohrožení branky se na rozdíl od West Bromu zatím nedostali.
17'
Citizens rohový kop nevyšel, nepovedl se ani následný centr z levé strany, proto to musí domácí zkoušet znovu.
16'
Přízemní centr z levé strany srazil bránící hráč West Bromu na další rohový kop. Johnstone už nestihl zachytit míč na hrací ploše.
15'
Zakroucený míč končí na hlavě hostujícího hráče, jenž odvrací míč ven z vlastní šestnáctky.
14'
Brankáři West Bromu výkop nevyšel, protože ho snadno sebral Cancelo, jehož centr do vápna srazil bránící hráč. Rohový kop.
14'
City svou útočnou akci překombinovalo, přihrávka do vápna šla na Jesuse, stojícího v milimetrovém ofsajdu.
13'
Mendy vyhrál hlavičkový souboj na půli hřiště, čímž svému týmu vybojoval útočnou polovinu hrací plochy.
13'
Centr belgického záložníka si však bezpečně hlídá Johnstone a sbírá míč do svých rukavic.
12'
Defenziva West Bromwiche si dává pozor na De Bruyneho, což potvrdila i tentokrát, když ho po zpracování přihrávky poslala k zemi – přímý kop.
11'
Rodri se snažil najít na levé straně nabíhajícího Mendyho, ale ten se v souboji s obráncem neprosadil. Míč končí v zámezí.
11'
A výsledkem je zbytečně odevzdaný míč, protože dlouhý pas doskákal jen do náručí Edersona, jenž ho posouvá ke svým obráncům.
10'
Útočnou kombinaci domácích zastavuje ofsajd u levé postranní čáry. Johnstone dlouhým nákopem vrací míč na útočnou polovinu.
9'
Albion z rohového kopu nezahrozil, naopak se musí znovu bránit, protože u míče jsou domácí hráči a zakládají útok.
8'
Centr do šestnáctky hostům nevyšel, ale pak Gallagher hezky posunul do vápna Granta, jehož tvrdou střelu Ederson vyráží na roh!
7'
West Brom si vybojoval vhazování na útočné polovině, po němž se dostal až k rohovému praporku, kde dobře zabojoval Diangana.
6'
Na centr z kopačky De Bruyneho si naskočilo několik jeho spoluhráčů, ale k míči se dostal hostující hráč, načež domácí faulují.
5'
Kombinace domácích je zatím velmi trpělivá. Gündoğan se pokusil prostrčit míč na nabíhajícího Cancela, ale obránci odvrací na rohový kop.
4'
Míč se vrací do moci domácího týmu, jenž ho na útočné polovině ztratil, ale Gallagherův dlouhý pas míří jen k obránců City.
3'
West Brom neuspěl vysokým míčem, přesto se udržel na míči a kombinuje kolem půlící čáry.
2'
Nakonec se jim to podařilo. Cancelo utekl po pravé straně, narazil si s De Bruynem, jehož finální přihrávka byla příliš dlouhá.
2'
Citizens strávili úvodní minutu a půl na své polovině, odkud se snaží přesunout hru na polovinu soupeře.
1'

Manchester City: Ederson – Cancelo, Rúben Dias, N. Aké, B. Mendy – Rodri, Gündoğan – Foden, De Bruyne (C), Sterling – Jesus.
Náhradníci: Steffen – Laporte, Mahríz, Agüero, B. Silva, F. Torres, Walker.

West Bromwich Albion: Johnstone – Furlong, Ajayi, O'Shea, Gibbs – Livermore (C) – Diangana, Gallagher, Sawyers, Phillips – Grant.
Náhradníci: Button – Ch. Austin, Grosicki, Ivanović, Krovinović, Robinson, Peltier.

Rozhodčí: P. Banks.
West Bromwich Albion

Nováček z West Bromwiche vstoupil do sezóny mezi elitou s jasným cílem, a sice udržet se. Tento vytyčený cíl však zatím zatím nevychází podle představ, The Baggies jsou po dvanácti kolech na předposledním 19. místě se ziskem šesti bodů, na nesestupovou příčku, 17. Burnley, ztrácí body tři. Bruceova družina dokázala zvítězit jen jednou, doma udolala 1:0 trápící se Sheffield, další tři body vybojovala zásluhou nerozhodných výsledků s Chelsea, Burnley a Brightonem. V ofenzivě se doposud nejvíce dařilo Gallagherovi a Robinsonovi, oba mají na kontě po dvou gólech.

Fotbalisté Manchesteru City s první třetinou sezóny nemohou být spokojeni ani zdaleka. Mají sice oproti týmům před sebou jeden zápas k dobru, i v případě vítězství by ovšem Citizens poskočili ze současné deváté na pátou pozici a svěřenci kouče Guardioly by se určitě s účastí v příštím ročníku Evropské ligy nespokojili. V posledních týdnech nabrala modrá strana Manchesteru poměrně dobrou formu. Po přesvědčivém vítězství 5:0 nad Burnley porazila i 2:0 Fulham, načež Citizens o víkendu sehráli městské derby s United, na Old Trafford se zrodila bezbranková remíza. Nejlepším ligovým střelcem týmu je momentálně Rijád Mahríz se čtyřmi zásahy.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný úterní večer! Od 21:00 budeme sledovat utkání vloženého 13. kola anglické Premier League mezi Manchesterem City a West Bromwichem Albion.