Premier League - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leicester : Brentford - 20. března 2022   15:00

Leicester
20' Castagne (H. Barnes) • 33' Maddison
2:1
(2:0)
Brentford
85' Wissa  (Mbeumo)
Leicester
Schmeichel (C) – Justin, Amartey, Söyüncü, Castagne (64. J. Evans) – Tielemans, N. Mendy, Dewsbury-Hall (79. Soumaré) – Maddison, Iheanacho (86. Daka), H. Barnes.
England – Burt, Smith
King Power Stadium, Leicester
31 830 diváků
Brentford
Raya – Ajer (66. Rasmussen), P. Jansson (C), Pinnock, Henry (74. Fosu) – M. Jensen, Nörgaard, Janelt (56. Baptiste) – Mbeumo, Wissa – Toney.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 1 – 2.
Brentford nenavázal na dvě výhry ze záchranářských soubojů proti Norwichi s Burnley a zůstává na patnáctém místě s osmi body náskoku na sestupové pásmo. Leicester si desátou výhrou v ročníku polepšil na desáté místo.
Byl to zápas dvou odlišných poločasů. V tom prvním na hřišti panoval Leicester, jenž ve 20. minutě slavil povedenou trefu uzdraveného Castagneho. V 33. minutě bylo na King Powe Stadium ještě veseleji, nechytatelným přímým kopem se o to zasloužil Maddison. Po změně stran lišky zalezly a koledovaly si o problémy. Ty dvěma skvělými zákroky oddálil Schmeichel, který přišel o čisté konto až v 85. minutě. Z domácího pohledu to ale dobře dopadlo, neboť po Wissově gólu z osmnácti metrů nenastaly žádné šance k vyrovnání.
90+4'
90+4'
Toney prodlužoval centr do území nikoho. Fosu vrací balón Rayovi a to už jsou šance Brentfordu na vstřelení vyrovnávajícího gólu mizivé.
90+3'
Lišky v kompletním počtu zalezly do své nory. Brentford hledá nějakou skulinu u pravé autové čáry, jenže tím přichází o drahocenné sekundy.
90+2'
Ve druhé ze čtyř nastavených minut spáchal Maddison drobný faul. O nákop z poloviny hřiště se postará španělský gólman Raya.
90+1'
Maddison vymyslel chytrou rozehrávku standardní situace. Hosté nezachytili Barnesův start za přihrávkou z pravé strany, nicméně se mu nepodařilo bez přípravy ztečovat balon do požadovaných míst.
90'
Částečná úleva pro Leicester! Tielemans po odehrání přihrávky přepadl přes Nörgaarda, kterému sudí England dokonce udělil žlutou kartu.
89'
Daka využil čerstvé síly k aktivnímu napadání. Nörgaard dostal Rayu do krapet svízelné situace, ze které The Bees každopádně vybruslili bez úhony.
88'
Jensen hrál od praporku na přední tyč, kde byl jen jeden z domácích hráčů. Obléhání vápna zastavila chycená dalekonosná rána Mbeuma.
87'
Tarique Fosu útočil na vyrovnání. Tečovaná střela šla vedle brány, ale Schmeichel ji stejně vyrazil na roh.
86'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Kelechi Iheanacho, přichází Patson Daka.
85'
Brentford právě vstřelil branku!
Lišky se ještě musí bát! Svědomí zpytuje Amartey, jehož ztrátu na vlastní třetině hřiště parádním projektilem z osmnácti metrů potrestal YOANE WISSA. I třetí dnešní trefa tedy padla zpoza vápna a rozhodně stála za zopakování.
85'
Na opačném konci hřiště praporek ve vzduchu zavlál, neboť se v nelegálním postavení objevil Ivan Toney.
84'
Ofsajdová past Brentfordu při standardní situaci nezafungovala. Společně s několika dalšími kolegy se za obránci zjevil Iheanacho, nicméně i kdyby o ofsajd skutečně nešlo, tak by stav zůstal stejný. Zakončení letělo mimo tři tyče.
83'
James Maddison měl před sebou poměrně otevřené pole. Pinnock si toho byl vědom a za taktický faul zezadu obdržel žlutou kartu.
82'
Hosté maximálně zjednodušili hru. Z každé možné pozice posílají do ohně jeden centr za druhým, nicméně obrana Leicesteru i nadále odolává.
80'
Mbeumo střihl nůžkami do prázdna, když na něj zleva poslal balónu čerstvý Tariqe Fosu.
79'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Kiernan Dewsbury-Hall, přichází Boubakary Soumaré.
78'
Evans vystihl spolupráci mezi Fosuem a Baptistem. Hra je přerušena a připraveno je další střídání Brendana Rodgerse.
77'
Raya si vzal neškodný centr Barnese. Pak ale zkazil odkop a Leicester může pošetřit další sekundy kombinací na útočné polovině.
76'
Darren England poprvé vyštrachal v kapse žlutou kartu. Za ostrý zákrok na Mbeuma ji spatřil Kiernan Dewsbury-Hall.
74'
Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Rico Henry, přichází Tariqe Fosu.
74'
Do Henryho exkluzivního centru se u penaltové značky hlavou opřel Ivan Toney. Pozice to byla dobrá, přesto autor jedenácti letošních gólů bránu minul.
73'
The Bees neodklidili balon do úplného bezpečí. Na Rayu se řítila další modrá vlna, která skončila trochu ukvapenou střelou Jamese Justina.
72'
Kelechi Iheanacho to vzal vyloženě na sebe, jenže s míčem u nohy sotva doklopýtal do velkého vápna, kde byla jeho pouť definitivně utnuta.
71'
Mbeumovu standardku domácí ubránili. I díky Tielemansovi, který odkopl balon do klidných vod u půlící čáry.
70'
Kvůli faulům a střídáním se hra začala dost kouskovat. V sedmdesáté minutě se přerušila kvůli drobnému faulu Tielemanse.
69'
Çağlar Söyüncü vyšel vítězně z přetlačované s Toneym. Turecký hráč si vynutil faul a sklidil další potlesk King Power Stadium.
68'
Ivan Toney dokonale zalepil dlouhý pas Jensena, při kterém ale stál v postavení mimo hru, takže si míč bere Schmeichel.
67'
Barnese zradil první dotek ve snaze o zpracování Iheanachovy přihrávky do palebného prostoru v pokutovém území.
66'
Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Kristoffer Ajer, přichází Mads Rasmussen.
65'
Toneymu odstřelil míč z kopačky Justin, jenž dobře zajistil propadnuvšího stopera Söyüncüa.
64'
Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Timothy Castagne, přichází Jonny Evans.
63'
Amartey neměl problém s centrem Wissy. Tlak žlutých pokračoval, dokud z dvaceti metrů nepřestřelil bránu Mathias Jensen.
62'
Na průnikovku Ivana Toneyho nikdo nezareagoval. Wissa se kvůli hrozícímu ofsajdu v osudný okamžik zastavil.
61'
Další varování pro liščí smečku! Baptiste měl vpravo úplně volného Wissu. Na centr z jedničky z hranice ofsajdu vybíhal Mbeumo, jenže hlavička zblízka zase letěla na dobře postaveného Schmeichela.
60'
Henryho centr srazil Maddison příhodně pro Schmeichela. Po jeho výhozu to domácí opět zkoušeli přes levou stranu. Castagne tam vyběhl do autu.
59'
Kiernan Dewsbury-Hall měl vlevo dálnici volného prostoru. Dlouho však neměl na koho odcentrovat. Justin doběhl na zadní tyč pozdě, takže těžká střela z voleje za moc nestála.
58'
Centrů před bránu Leicesteru v posledních minutách létá celá spousta. Domácí zdaleka nemají vydlážděnou cestu za třemi body.
57'
Víceméně poprvé je hra pozdržena kvůli zranění. Söyüncü ho šlapákem vytvořil na noze Ivana Toneyho. Jinak se ale hraje velmi čistě.
56'
Střídání v týmu Brentford FC: ze hřiště odchází Vitaly Janelt, přichází Shandon Baptiste.
55'
Ze samotného rohu nebylo nic. Ajer se ale uvolnil přes Justina k centru, z něhož nebezpečně hlavičkoval Jansson. Schmeichel odpověděl skvělým zákrokem.
54'
Zase honem na druhou stranu, kde Jansson komplikoval život vesměs celé domácí obraně. Výsledkem je další rohový kop.
53'
Kelechi Iheanacho na půlící čáře setřásl Pinnocka a pelášil vstříc Rayovi. Ten mu v úniku zmenšil palebný úhel a autor dvou letošních gólů vůbec netrefil bránu.
52'
Çağlar Söyüncü si řekl o pochvalu, když nepustil k hlavičce urostlého Pontuse Janssona. Nic víc Brentford předvést nemohl.
51'
Zásluhou Wissy se připravuje rohový kop. Zároveň probíhá stěhování před Kaspera Schmeichela.
50'
Maddison atakoval bránu ze vzdálenosti, z níž padly oba domácí góly. Raya tentokrát byl schopen předvést svůj první úspěšný zákrok.
49'
Včely byly při likvidaci centru ve vzduchu bezchybné. Poté se jim povedlo srazit další střelu nigerijského útočníka Iheanacha.
48'
Justin podpořil ofenzivu. Právě u něj přistál prodloužený centr, ale Wissa jeho střelecký pokus zablokoval.
47'
Brendan Rodgers i jeho protějšek Thomas Frank ponechali na hřišti své původní jedenáctky. Leicester nyní odevzdal míč vinou Barnesova ofsajdu.
46'
Žluté karty: 0 – 0.
Ve sluncem zalitém Leicesteru panuje dobrá nálada. Domácí fotbalisté potěšili přítomné publikum dvěma góly z dlouhých střel Castagneho a Maddisona a sami pustili Brentford do jediné šance, kterou neproměnil dánský záložník Jensen.
45+1'
45+1'
V jediné nastavené minutě nacentroval Tielemans přímo k Rayovi. Hosté opět předvedli rychlý přechod, ale stejně mají před sebou kompaktní blok.
45'
Raya si přivlastnil centr Dewsburyho-Halla. Rychlý protiútok Brentfordu se zasekl u Janelta a ve finále ho kompletně znegoval Toneyho faul na Barnese.
44'
Po akci Dewsburyho-Halla a Iheanacha se za hostující obranou vynořil Justin. Ocitl se moc blízko Rayovi a musel se spokojit se ziskem rohového kopu.
43'
Rico Henry překazil útočné choutky Justina. Leicester zůstává vysoko během autového vhazování poblíž hostující brány.
42'
Toney fauloval a doslova zalehl Mendyho. Lišky budou v poklidu kombinovat mezi sebou ve středním pásmu.
40'
Balon pořádně nedoletěl ze středu hřiště k pokutovému území a už bylo opět pískáno. Tentokrát v neprospěch Brentfordu kvůli ofsajdu.
39'
Kelechi Iheanacho startoval do protiútoku, avšak kousek za půlkou ho zastavil Englandův hvizd označující přestupek Jamese Justina vůči Wissovi.
38'
Kiernan Dewsbury-Hall získal míč na Nörgaardovi. Poté udělal několik dlouhých kroků, ale zastavil se ještě před vápnem, odkud minul ze svého pohledu pravou tyč.
37'
Timothy Castagne nepustil k centrovanému balónu Mbeuma. Hrudí perfektně sklepl balon do náruče Kaspera Schmeichela.
36'
S výjimkou Jensenovy příležitosti toho ligový nováček směrem dopředu moc nepředvedl. Bodový zisk je v této chvíli velmi vzdálen.
35'
Lišky jsou na dobré cestě. Vedou o dva góly a to ani jednou nevystřelily uvnitř pokutového území.
33'
Leicester právě vstřelil branku!
Na King Power Stadium se oslavuje další nádherný zásah! JAMES MADDISON si přímý kop zařídil a pak z něj sám přidal druhý domácí gól, když pravačkou zametl balon mimo dosah Davida Rayi.
32'
Maddison byl pár metrů před šestnáctkou sražen Jensenem, jenž si v daný okamžik počínal dost neohrabaně. Je zde nebezpečný trestňák.
31'
Roh byl prodloužen na Toneyho, jenž byl na rohu vápna zdvojen. Do ohně vracel balon Nörgaard, ale ani to nemělo kýžený efekt.
30'
Söyüncü srazil Mbeumovu finální přihrávku na rohový kop. Z toho mohou hosté zahrozit, protože mají ve svém středu spoustu urostlých chasníků.
29'
Dewsbury-Hall bez zastavení proběhl středem hřiště. Barnes si pohybem říkal o narážečku, která Iheanachovi nevyšla.
28'
Na přímou střelu si Jensen nevěřil. Nabízel balon na kraj vápna, ale plánované sklepnutí na střed už jeho kolegovi nebylo umožněno.
27'
Nörgaardovou zásluhou mají svěřenci Thomase Franka standardní situaci. Provinil se jinak skvěle hrající Nampalys Mendy.
26'
Hod Pinnocka se dal označit za regulérní standardní situaci. Domácí defenziva si však ve vzduchu věděla rady.
25'
Castagne vycestoval s balonem za postranní čáru a daroval tím hostům autové vhazování, ze kterého jde poslat míč až do pokutového území.
24'
Castagneho pas si Harvey Barnes ve vápně nezpracoval. Potřeboval k tomu provést neuskutečněnou rychlou otočku.
22'
Gólem povzbuzený Leicester aktivně presoval na polovině soupeře. Wissa jeho hráčům ale utekl a zleva nahrál Jensenovi, jehož střelu doprostřed brány Schmeichel vyrazil.
20'
Ve dvacáté minutě padá první gól, který se zařadí mezi ty nejhezčí ve třicátém kole! Mendy krásně roztáhl hru k Barnesovi. Od něj převzal míč TIMOTHY CASTAGNE a nádhernou střelou zpoza vápna do vzdálenějšího horního rohu oslavil svůj návrat po dlouhodobém zranění.
19'
Barnesův centr přistál na hlavě Janssona. Míč ale setrval v domácím držení a pohybuje se nějakých pětatřicet metrů od Rayi.
18'
Justin u praporku nenacentroval kolem Henryho. Navíc se míč odrazil do autu od pravého beka Leicesteru, takže se nebude kopat ani roh.
17'
Toney sebral balon váhajícímu Castagnemu. Zprava nahrál do vápna Mbeumovi. Toho okamžitě vzali do neprostupných kleští Söyüncü a Amartey.
16'
Dewsbury-Hall roztáhl hru na Castagneho. Ten ale nešel dopředu a přes Barnese s Tielemansem se vše pomalu přestěhovalo doprava, kde Justin zkazil nahrávku na Maddisona.
15'
Çağlar Söyüncü v samotném zárodku utnul ofenzivní snažení Brentfordu malou domů na pomalu rozehrávajícího Schmeichela.
14'
Frankův tým předvádí dobře organizovanou defenzivu. Domácí ji obehrávají ze všech stran, ale cestu před Rayu nenachází.
13'
Pontus Jansson v předklonu zády nepříjemně podebral Dewsbury-Halla, na kterého zrovna letěl centr zprava. Oba hráči utrpěli drobné šrámy.
12'
Kasper Schmeichel mizerně rozehrál, nicméně pak jednoduše stáhl do rukou neadresný centr konžského fotbalisty Wissy.
11'
Bryan Mbeumo hledal na hrotu vysunutého Janelta. Amartey ho zkušeně vykrokoval a doprovodil balon mimo hrací plochu.
10'
To samé se nyní dělo i na opačné straně. Raya vše uklidnil přesným odkopem, na který neměl vesměs žádný čas.
9'
Lišky trpělivě rozehrávali tak dlouho, až je hostující fotbalisté nesmělým presinkem vytlačili k Schmeichelovi.
8'
Za dlouhým obloučkem Tielemanse vyrážel James Justin, ale blíže to k němu měl španělský gólman Raya.
7'
Hezký pas za obranu přece jenom zahnal Henryho až k zadní čáře, za kterou mu míč nakonec utekl. Justin ani nemusel podstoupit osobní souboj.
6'
Hezké přenesení si našlo Mbeuma. Ten hrál pod sebe k Ajerovi, jenže centr z hloubi pole neprošel přes první překážku v osobě Dewsburyho-Halla.
5'
Iheanacho přebíral míč zády brance, takže ho raději sklepl pod sebe. Maddison jako první okusil střelecké štěstí, nicméně Raya žádnou práci neměl.
4'
Kristoffer Ajer si vypomohl s Mbeumem. Ani jeho centr ale neměl dostatečné kvality, z vápna ho odkopl Daniel Amartey.
3'
Maddison rozdával balon na Dewsburyho-Halla. Ten už se pokoušel centrovat, ale stopeři The Bees první prověrku zvládli.
2'
Mathias Jensen zvednutým palcem ocenil nákop, který však neměl příležitost dostihnout. Poté se pískal přestupek Mbeuma.
1'
Zahajovací výkop dostali na starost domácí, kteří nastupují v modrobílých barvách. Hosté z Brentfordu jsou ve žlutém.
1'

Leicester City: Schmeichel (C) – Justin, Amartey, Söyüncü, Castagne – Tielemans, N. Mendy, Dewsbury-Hall – Maddison, Iheanacho, H. Barnes.
Náhradníci: Jakupović – J. Evans, R. Pereira, Vestergaard, Thomas, Choudhury, Soumaré, Ayoze Pérez, Daka.
Trenér: Brendan Rodgers

Brentford FC: Raya – Ajer, P. Jansson (C), Pinnock, Henry – M. Jensen, Nörgaard, Janelt – Mbeumo, Wissa – Toney.
Náhradníci: Fernández – M. Jörgensen, Sörensen, Rasmussen, Onyeka, Fosu, Baptiste, Canós, Young-Coombes.

Leicester City

Lišky zažívají krušnou sezonu, kterou částečně kompenzuje úspěšné tažení Evropskou ligou. Tento čtvrtek Leicester potvrdil postup přes francouzské Rennes a ve čtvrtfinále se může těšit na dvojzápas s PSV Eindhoven. Navzdory tomu Brandan Rodgers řeší velké potíže se skládáním sestavy. Na marodce je řada opor jako Vardy, Ndidi, Albrighton, Bertrand, Ward, Castagne, Daka, Evans, Soumaré nebo Söyüncü. V lize jsou Citiy až dvanáctí. Důvodem je i týden stará porážka 0:2 s londýnským Arsenalem. Nejčastěji se do branek soupeřů trefil Vardy. Jak už ale bylo zmíněno, tak svou desetigólovou sbírku dnes nerozšíří.
Brentford FC

Thomasem Frankem řízená dánská enkláva se po sympatickém vstupu do sezonu začala propadat a naplno zabředla do záchranářských prací. V tomto ohledu si Brentford ve dvou březnových zápasech velice pomohl, protože porazil 3:1 poslední Norwich a výsledkem 2:0 o týden později přehrál i předposlední Burnley. Díky tomu se The Bees udrželi na patnáctém místě a zvýšili náskok na zónu sestupu na osm bodů. S jedenácti góly je nejlepším střelcem Ivan Toney. Kvůli karetnímu trestu chybí Josh Dasilva. Zranění jsou Fosu a Jeanvier.
Fotbalová sezóna se dostává do své závěrečné čtvrtiny, a tak vás mohu v tento nedělní den přivítat u sledování textového přenosu z již třicátého kola anglické Premier League. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Leicesterem City a Brentfordem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.