MS do 20 let -  ONLINE PŘENOS -  Kanada : USA - 6. ledna 2021   03:38

Ukončeno
Kanada
Kanada
0:2
(0:1, 0:1, 0:0)
USA
USA
13:25' Turcotte  (Helleson, Zegras) • 20:32' Zegras  (Kaliyev)
Kanada
Sestavy:
Levi (Garand) – Byram (C), Drysdale, Harley, Schneider, Guhle, Barron, Korczak – Pelletier, McMichael (A), Cozens (A) – Quinn, Newhook, Krebs – Holloway, Byfield, Perfetti – Mercer, Suzuki, Tomasino – Zary.
Rozhodčí
Gouin, Sandlak – Deschamps, Vanoosten
Rogers Place, Edmonton
USA
Sestavy:
Knight (Wolf) – Sanderson, Helleson, York (C), Faber, Johnson, Thrun, LaCombe – Zegras, Turcotte (A), Kaliyev – Boldy, Beniers, Caufield (A) – Berard, Farinacci, Brink – Brisson, Slaggert, Moynihan – Colangelo.
Přenos se aktualizuje automaticky

To už bude ode mě pro tuto chvíli vše. Děkuji všem čtenářům za pozornost a za rok opět na Mistroství světa na počtenou!
Statistiky
Střely na branku: 34 – 21
Vyloučení: 1 – 1
Využití: 0/1 – 0/1
Vyhrané buly: 31 – 23
USA si nakonec došlo pro vytoužené vítězství, o které se zasloužil výborným výkonem ve finále zejména Spencer Knight! Velkým dílem přispěl také nejproduktivnější hráč turnaje Trevor Zegras, který byl u obou dnešních gólů. Nyní si pojďme zhodnotit celé utkání.

Nástup do zápasu měli podle očekávání Kanaďané, kteří však moc dlouho nevydrželi. Pomalu začínali otěže zápasu přebírat Američané, kteří si vytvářeli jeden tlak za druhým, za což byli náležitě odměněni, protože Alexander Turcotte tečoval nahození mimo dosah Devona Leviho. Kanada pak v prvním dějství sehrála přesilovku, ale nevytvořila si prakticky nic.

Zlomový okamžitě duelu pak přišel na začátku druhé části. Trevor Zegras si výborně našel odražený kotouč a naprosto neomylně ho poslal za záda Devona Leviho, který byl naprosto bezmocný. Od té doby už se pomalu začínali do tempa dostávat Kanaďané. Ti mohli comeback začít v polovině základní hrací doby, kdy byl v dobré šanci Bowen Byram, ale nastřelil jen brankovou konstrukci.

V závěrečné periodě už dělali Kanaďané první poslední, ale vytoužené branky se nedočkali. Přes skvěle bránící USA prostě nemohli najít cestu, v bráně to pak ještě jistil skvěle chytajícího Spencer Knight. Ten tak díky 34 zákrokům udržel neskutečně cenné čisté konto ve finále Mistroství světa.
Nejlepší hráči utkání
Kanada: Bowen Byram
USA: Spencer Knight
Zlaté medaile jdou po čtyřech letech do USA!
Konec zápasu.
59:52'
Americký hráč jen těsně míjí prázdnou branku, to mu ale určitě vadit nebude.
59:28'
Matthew Boldy kupuje co nejvíce času u mantinelu, kotouč tam nakonec vyšťoural Quinton Byfield.
59:04'
Patrick Moynihan získal trochu času ve středním pásmu, což je ale v aktuální situaci nesmírně cenné.
58:36'
Nyní už má Kanada na ledě šest bruslařů a pevně se drží v útočném pásmu, ale k ničemu to nevede ani v power play.
58:03'
Bowenu Byramovi trestuhodně utekl kotouč do středního pásma, Devon Levi tak nemůže opustit svou klec.
57:52'
Kanaďané už riskují bez brankáře a na bránu posílají jeden projektil za druhým, ale USA i nadále pokračuje ve skvělé práci a nedovoluje soupeři žádné nebezpečný dorážky. O zbytek se pak postará Spencer Knight.
57:29'
Kanada se usazuje v útočném pásmu, z tohoto tlaku nakonec vznikla dobrá rána Dylana Hollowaye, ale Spencer Knight drží!
56:58'
Connor McMichael zničehonic mířil sám na brankáře, ale pod tlakem se nedokázal rozhodnout, jak to zakončí, což se mu nakonec ani nepovedlo. Kotouč prostě navezl na Spencera Knighta!
56:39'
USA ještě útočilo do rozhozené obrany soupeře, Trevor Zegras přitom hledal před odkrytou brankou Alexandera Turcotteho, který ale skákající kotouč minul!
56:17'
Braden Schneider velmi špatně nahazuje dopředu, následně ale selhal také Spencer Knight, který přihrál jen protihráči, ale následně svou chybu napravil jistým zákrokem.
55:46'
Američané hrají opravdu hodně obětavě, nyní se do střely Jacka Quinna vrhl Cameron York, který tak ušetřil práci svému gólmanovi.
55:15'
Matthew Beniers vystihl za brankou přihrávku soupeře, čímž získal pro svůj tým útočné pásmo, kde tak může sbírat další cenné sekundy.
54:39'
Devon Levi pomáhá svým spoluhráčům s rozehrávkou, přičemž našel najíždějícího Dylana Cozense, který ale ani tentokrát nic nebezpečného nevymyslel.
54:27'
Alex Newhook udržel kotouč u levého mantinelu a vybídl ke střele spoluhráče na modré čáře, s čímž už měl Spencer Knight nemalé problémy, ale nakonec si za pomoci spoluhráč poradil.
53:46'
Dawson Mercer potřebuje vystřídat, kotouč tak jen nahazuje dopředu, kde to následně lépe vyřešili Američané.
53:17'
Kanaďané už začínají svůj finální nápor, aktuální stav rozhodně nechtějí nechat jen tak. USA je však směrem dozadu stále naprosto bezchybné.
52:38'
O další velkou šanci se zasloužil Thomas Harley, který před brankou mezi protihráči uvolnil Connora McMichaela, ale ani on střelecké trápení neprolomil!
51:45'
Peyton Krebs výborně zvládl souboj s dvěma protihráči, následně tak uvolnil Dylana Cozense, který způsobil před brankou obrovský zmatek, přičemž nakonec zvoní do tyč, ale té udeřila jen jedna z hokejek!
51:07'
Jamie Drysdale také zkusil štěstí od modré čáry, ale jeho pokus se svezl od jednoho z protihráčů na zadní hrazení.
50:52'
Peyton Krebs vyváží kotouč jen do ofsajdu, čas tak opravdu rychle plyne. Nyní se vhazuje ve středním pásmu.
50:17'
Kanadě teče do bot, s čímž se už konečně viditelně pokouší něco udělat. USA však veškerým výpadům soupeře stále bez problémů odolává.
49:48'
Connor McMichael zpoza branky servíroval nebezpečný kotouč před amerického brankáře, ale žádný spoluhráč nedokázal na jeho nabídku zareagovat.
49:18'
Bowen Byram ztratil trpělivost při první možnosti pálil, jeho pokus z pravého kruhu nevypadal vůbec zle, ale stejně se nevešel mezi tyče.
48:49'
Arthur Kaliyev si počínal na hraně pravidel, tentokrát mu ale zákrok u rozhodčích prošel, avšak Kanada se pořád drží v útočném pásmu.
48:14'
Trevor Zegras samozřejmě umí pomoci i při bránění, ve středním pásmu tak odstavil protihráče od kotouče, ale zdržel tak rozehru soupeře jen na okamžik.
47:55'
Nakonec to na sebe musel vzít Dylan Cozens, který se individuálně dostal k zakončení, ale to mu stejně nebylo vůbec platné, protože mířil jen mimo.
47:23'
Kanaďanům už dochází síla, což jde opravdu dobře vidět. Z průběhu utkání jsou dost frustrováni, přičemž pořád neví, jak se mají prosadit.
46:50'
Hosté měli při rozehrávce dost prostoru, ale jejich nahození nakonec skončilo na zakázaném uvolnění, takže Spencer Knight bude muset opět zpozornět.
46:14'
Američané už nejsou směrem dopředu příliš nebezpeční, ale oni moc dobře ví, že už to není úplně potřeba. V útoku se tak soustředí zejména na to, aby získali co nejvíce času.
45:52'
Kaiden Guhle připravil své spoluhráče o pásmo zblokovanou střelu. Následně ho tam vracel pomocí nahození, ale to skončilo jen pod rukavicí Spencera Knighta.
45:13'
Jake Sanderson si na modré čáře několikrát vyměnil puk s Drewem Hellesonem a následně pálil, ale jeho pokus měl velmi slabou razanci, takže nemohl Devonu Levimu nadělat žádné problémy.
44:37'
USA se rozhodně nezatáhlo do obranné ulity, ale pokračuje ve velmi aktivním napadáním, čímž alespoň trochu komplikuje soupeři rozehrávku.
44:13'
Kanada se sice usadila v pásmu, ale kombinace jí v dnešním utkání příliš nejde, kvůli čemuž nepřišlo zakončení ani tentokrát.
43:25'
Na druhé straně se po nahození k dorážce tlačil Dawson Mercer, ale ani on nemířil mezi tři tyče, ale jen do zadního mantinelu.
43:03'
Brett Berard pálil ihned po vyhraném vhazování, ale i on sám byl střeleckou pozicí docela zaskočen, takže nemířil přesně.
42:39'
Bowen Byram se pokusil o nahození od modré čáry, ale to je sraženo jen mimo hrací plochu, takže se ještě jednou bude vhazovat v americkém pásmu.
42:26'
Dalším střílejícím hráčem byl Quinton Byfield, ale také on mířil přímo doprostřed, což samozřejmě pro Spencera Knighta není pomalu ani mírné vzrušení.
41:50'
Kanaďané už logicky dávají většinu úsilí do útočení, zejména pak do forčekinku, ale USA stále všechno víceméně bez problémů zvládá.
41:18'
Cole Perfetti nebezpečně pálil mezi nohama bránícího hráče, ale ani to nestačilo na překonání amerického brankáře.
41:01'
Spencer Knight si i nadále ví rady se střelami od modré čáry, i když toto bylo trochu schované.
40:35'
Trevor Zegras mohl přidat další branku, protože měl spoustu prostoru na levé straně, ale nakonec ho dobruslil jeden z obránců, který mu nic nebezpečného nedovolil.
40:10'
Vhazování tentokrát vyznělo pro Kanadu, která okamžitě nahazuje dopředu, kde zkouší vybojovat kotouč za brankou soupeře, ale neúspěšně.
40:01'
Začala třetí třetina.
Statistiky po druhé třetině
Střely na branku: 19 – 20
Vyloučení: 1 – 1
Využití: 0/1 – 0/1
Vyhrané buly: 20 – 14
Kanada ztrácí i po druhé třetině a to rovnou dva góly! Ten druhý hned v úvodu druhé části vsítil Trevor Zegras, který využil šťastného odrazu, čímž ukázal skvělý přehled. Následně už se Kanaďané začali dostávat do hry a vytvořili si několik dobrých příležitostí. Tu nejvýraznější měl Bowen Byram, který to sice celé udělal výborně, ale následně pálil jen do pravé tyče americké branky! To se navíc stalo ve vlastním oslabení, čímž Kanada potvrdila, že už se probudila, ale stále nemůže najít recept na skvěle chytajícího Spencera Knighta.
Další třetina začne přibližně v 5:20.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:29'
Ryan Johnson výborně vystihl rozehrávku soupeře a byl tak ve výborné pozici, jenže z levého kruhu pálil jen těsně nad horní tyč!
39:02'
Bowen Byram pokračuje ve své aktivitě, ale ani jeho dalekonosný pokus úspěšný nebyl, protože se nevešel mezi tyče.
38:34'
Connor McMichael nahazoval na první pohled na icing, ale svým pohybem donutil protihráče ke hře, kteří to vyřešili dobře a nakonec mohli rozehrát.
37:55'
Dawson Mercer výborně zapracoval na útočné modré čáře, následně předal kotouč Ryanu Suzukimu, který pak před bránou ještě uvolnil Connora Zaryho, ale ani on si na Spencera Knighta nepřišel!
37:15'
Bojuje se doslova o každý centimetr ledu, další souboj tentokrát dopadl lépe pro domácí, kteří tak mohou pokračovat v náporu, ale pomocí ran od modré čáry se rozhodně neprosadí.
36:58'
Peyton Krebs z rychlé protiakce pálil jen doprostřed brány, s čímž samozřejmě Spencer Knight neměl žádné problémy, takže následně mohl přerušit hru.
36:30'
Kanadský brankář výborně zachytil nahození soupeře za vlastní klecí, jeho spoluhráči následně rychle rozehrávají, ale pas na Kaidena Guhleho neprošel.
35:55'
Po delší době se musel činit také Devon Levi, před jeho klec vyvezl puk Trevor Zegras, o dorážku se pak pokoušel Drew Helleson, ale ani jeden nebyl úspěšný.
35:27'
Američané už se snaží vyloženě o to, aby do přestávky neinkasovali. To by ale mohlo být hodně těžké, protože Kanada je útok od útoku nebezpečnější.
34:53'
Dylan Holloway netrefil skákající kotouč, následně ho alespoň udržel pod kontrolou, ale jeho snažení dalo vzniknout jen zblokované ráně.
34:26'
Brock Faber nakonec osvobozuje své unavené spoluhráče, ale na dlouho, takže USA stále nemůže vystřídat.
33:45'
Braden Schneider podpořil útok, za což byl náležitě odměněn dobrou střeleckou pozicí, ale Spencer Knight ho vytlačil z dobrého střeleckého úhlu!
33:13'
I na americké straně už začínají být vidět výraznější nepřesnosti, protože Kanada začíná být mnohem aktivnější. Spencer Knight však i nadále zůstává neprostřelen.
32:32'
Americký brankář ležel ve vlastním brankovišti po nepřehledné situaci na zádech, ale jeho spoluhráči žádnou dorážku nedovolili, čímž mu opravdu dost pomohli!
32:10'
Kanada má oslabení úspěšně za sebou a dokonce v ní byla nebezpečnější než soupeře. Ihned početní nevýhody po konci tak pálil Cole Perfetti, který ale našel jen lapačku Spencera Knighta.
31:08'
Kanaďané mohli snížit ve vlastním oslabení! Dylan Cozens se vydal do útoku, nebál se toho, což se nakonec vyplatilo. Před bránou totiž následně šikovně uvolnil Bowena Byrama, jenž šel do bekhendového zakončení, které ale skončilo jen brankové konstrukci!
30:40'
Arthur Kaliyev byl v dobré střelecké pozici, přičemž do zakončení se dostal rovnou dvakrát, ale v obou případech mířil do středu brány, takže ho Devon Levi vychytal a nakonec přerušil hru!
30:20'
Dawson Mercer ve vlastním oslabení může zamířit dopředu, avšak nepokouší se o skórování, nýbrž chtěl získat co nejvíce času.
30:03'
Vyloučení v týmu Kanada (Jakob Pelletier – 2 min., hákování).
29:45'
Braden Schneider si zkušeně pohlídal nahození, které zpracoval rukavicí a následně vymyslel i bezproblémovou rozehrávku.
29:18'
Jake Sanderson trochu zaváhal při rozehrávce, kvůli čemuž se kotouč pořád drží v americkém pásmu, ale svou chybu následně dokonale odčinil.
28:53'
Devon Levi ztratil při pokusu o vypíchnutí hokejku, jeho spoluhráči však následně situaci zvládli bez něho, takže si při jejich rozehrávce pro ni mohl zajet.
28:13'
John Farinacci výborně vybojoval kotouč za bránou a vybídl tak k zakončení Bobbyho Brinka, který tak prověřil Devona Leviho velmi nebezpečnou střelou!
27:36'
Američané se zničehonic dostali do přečíslení dva na jednoho, které zakončoval Cole Caufield, ale kotouč se mu při zakončení svezl po čepeli, takže skončil jen někde na tvrzeném skle!
27:03'
Kanada se přece jen konečně dostává do hry a pomalu začíná být aktivnější. Kotouč tak drží v útočném pásmu, ale na nějakou nebezpečnější šanci stále čeká.
26:27'
Alexander Turcotte se dobře uvolnil ve středním pásmu a šel do souboje jeden na jednoho, který zkoušel vyřešit zaseknutím, ale to mu protihráč dobře přečetl.
25:58'
Domácí vyhrávají buly v útočném pásmu, tam následně něco zkoušel vymyslel Dawson Mercer, ale dostal se jen k dost slabé přihrávce.
25:27'
Spencer Knight musí hrát za svou bránou, což udělal dobře, protože tak nedal kotouč soupeři. Kanada si ho však následně vybojovala u mantinelu.
24:48'
Nahození se Kanaďanům od mantinelu vrací až do středního pásma, následně může podniknout útočný výpad John Farinacci, který ale nakonec jen nepřesně přihrál.
24:16'
Oba týmy nyní selhali při rozehrávce, hosté ale pokračují v aktivním napadání a působí tak protivníkovi obrovské problémy.
23:45'
USA se opět bez problémů usazuje v útočném pásmu, kde vypálil Henry Thrun, ale jeho tvrdá rána nakonec skončila jen vedle levé tyče.
23:13'
Spencer Knight si připisuje zákrok, nic složitého to ale nebylo, nahození ze středního pásma byla pro něj spíš taková jednohubka.
22:46'
Devon Levi chytá nahození soupeře za svou klecí a vybízí své spoluhráče k založení útočné akce, které se konečně aspoň trochu povedlo, ale vepředu stejně nepřišlo zakončení.
22:03'
Američanů pokračují v náporu a stále nemají dost. Kanada i nadále spíše jen váhá a vůbec se jí nedaří.
20:32'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Tak to je tvrdá rána pro Kanadu, která ani po přestávce vůbec neví, jak má hrát! Nutno ale podotknou, že při tomto gólu měli Američané štěstí. Arthur Kaliyev nahazoval od modré čáry za bránu, avšak trefil se do boční sítě brány, od které se kotouč odrazil k TREVORU ZEGRASOVI, který využil dezorientované obrany soupeře, zcela mimo byl také Devon Levi. Aktuálně nejproduktivnější hráč turnaje tak pohotově zasunul kotouč do sítě podél levé tyče. Asistence: Arthur Kaliyev.
20:13'
Úvodní vhazování jde tentokrát pro USA, které se hned od začátku tlačí dopředu. Pálil tak Trevor Zegras, ale ten nemířil přesně.
20:01'
Začala druhá třetina.
Statistiky po první třetině
Střely na branku: 9 – 13
Vyloučení: 0 – 1
Využití: 0/1 – 0/0
Vyhrané buly: 12 – 11
To jsou věci! Kanaďané v první třetině po většinu času nestíhali a naprosto zaslouženě si do šaten odnáší jednobrankovou ztrátu! Zpočátku sice domácí hokejisté byli o něco málo lepší, ale nic extra nebezpečného nevymysleli, což se ale nedá říci o Američanem. Ti byli v druhé polovině první části mnohem aktivnější, soupeře několikrát zamkli v pásmu, což jim nakonec přineslo vytouženou branku. O tu se výbornou tečí postaral Alexander Turcotte, který po nahození využil prostoru mezi kruhy a poslal puk do protipohybu Devona Leviho. Kanada pak ještě v závěru prvního dějství sehrála přesilovou hru, ale i tady chyběly vyložené šance, takže manko bude muset dohánět ve druhé třetině!
Další třetina začne přibližně ve 4:32.
20:00'
První třetina skončila.
19:54'
Peyton Krebs ještě v závěru třetiny tvrdě sestřelil protihráče, ale faul to nebyl, takže se bude pokračovat za stejného počtu hráčů.
19:33'
Cole Caufield se zničehonic našel odražený kotouč a zkusil překvapit Devona Leviho, který to absolutně nečekal, protože vůbec nereagoval, ale nakonec měl štěstí, protože puk skončil mimo tři tyče!
19:11'
Domácí chtějí do přestávky vyrovnat stav v zápasu, Dylan Holloway zavazel v brankovišti Spencera Knighta, takže hlavní sudí vykazují hru do středního pásma.
18:53'
Dylan Holloway při souboji s Alexanderem Turcottem skončil na ledové ploše, přičemž následně doklouzal až do vlastní branky, kterou posunul, takže hra musí být přerušena.
18:34'
Philip Tomasino také pálil nadvakrát, přičemž po jeho druhé ráně poskakoval kotouč v brankovišti a po něm se natahoval Cole Perfetti, ale nakonec se k zakončení nedostal!
17:55'
Nepřesný pas stojí Kanaďany útočné pásmo, takže se jejich přesilovka rychle blíží ke konci. Oba celky mezitím mění své formace na ledě.
17:27'
USA sice dostalo kotouč z pásma, ale ne na dlouho. Vzápětí tak opět pálil Connor McMichael, ale ten tentokrát přestřelil.
16:57'
V přesilovce jako první pálil Connor McMichael, který se pokusil o skórování rovnou dvakrát. V obou případech však trefil jen dobře postavené protihráče.
16:38'
Vyloučení v týmu USA (Bobby Brink – 2 min., podrážení).
16:13'
USA však i nadále vítězí ve většině osobních soubojů, další zvládl dobře Brendan Brisson, který zkusil založit protiútok, ale sám toho vepředu moc nezmohl.
15:38'
Kanada se přece jen začíná probouzet, nyní předvedla dobrou obranu modré čáry, kvůli čemuž se soupeř nedostal do útočného pásma.
15:11'
Po opravdu dlouhé době se hra přesune do útočného pásma Kanady, protože se Američanům nepovedla rozehrávka, takže se proti nim píská zakázané uvolnění.
14:39'
Brett Berard od modré čáry pálí jen do prvního protihráče před sebou, i následný souboj však vyzněl pro USA, které tak získalo další buly v útočném pásmu.
14:29'
Dylan Cozens po opravdu dlouhé době vyváží kotouč dopředu, ale nic z toho nebude, protože byl jeden z jeho spoluhráčů přistižen v ofsajdu.
13:55'
Američané pokračují v náporu a soupeře nyní jednoznačně přehrávají. Vyhráli tak i další souboj u mantinelu a jejich zámek může pokračovat.
13:25'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Kanaďané jsou zcela šokováni, protože poprvé inkasují v play off a USA se dostává do vedení! Domácí v posledních minutách přestali hrát, což se jim nakonec vymstilo. Drew Helleson totiž nahodil od pravého mantinelu mezi kruhy, kam si výborně najel ALEXANDER TURCOTTE, který vytáhl opravdu skvělou teč do protipohybu Devona Leviho, který i přes své kvality nestačil zareagovat! Asistence: Drew Helleson, Trevor Zegras.
12:50'
Trevor Zegras kroužil kolem branky soupeře, z otočky následně poslal kotouč před ní, ale tam to měli dobře pohlídané kanadští hokejisté.
12:19'
Matthew Boldy si pěkným zaseknutím vylepšil střeleckou pozici, ale následně mířil jen do středu brány, kde byl připravený Devon Levi!
12:00'
USA dostává soupeře pod tlak, domácí se nyní museli osvobodit čistým vyhozením, které Spencer Knight udržel ve hře.
11:25'
Patrick Moynihan clonil před brankou, ale nešťastně zablokoval zakončení svého spoluhráče, čehož Kanada dokonale využila, protože se ho potom chopila a rychle rozehrává.
10:48'
Jake Sanderson nebezpečně nahazoval z dálky, přičemž jeho projektil byl ještě tečovaný, takže se kanadskému brankáři těžko reagovalo, ale nakonec kotouč vytěsnil svou holí!
10:09'
Connor McMichael se z těžké pozice pokusil o zakončení, které se mu ale svezlo jen na zadní mantinel. Kotouč pak ještě zkoušel vybojovat, ale jeho spoluhráči střídali, takže to sám nemohl zvládnout.
09:33'
Dylan Cozens následně uklidňuje svůj tým vyhraným vhazování, následuje nahození do útočného pásma, kde ale následný souboj zvládli lépe Američané.
09:05'
USA po delší době našlo cestu dopředu, kde nakonec od modré čáry pálil Cameron York, ale Devon Levi neměl dostatečně zakrytý výhled, takže jistě zasáhl.
08:41'
Spencer Knight je odstřelován jednou střelou za druhou, tentokrát ho prověřil Dawson Mercer, ale brankář hostů si stále plní své povinnosti dokonale.
08:16'
Ryan Suzuki díky výbornému bruslení zamezil zakázanému uvolnění a Kanada tak opět kombinuje vepředu, ale vzápětí o kotouč musí bojovat u mantinelu.
07:35'
John Farinacci byl při rozehrávce příliš laxní, to tak domácí hokejisté mohli potrestat, ale USA včas zahustilo prostor a zakončení nedovolilo.
06:48'
Dylan Cozens byl ve správný čas na správném místě, po přihrávce byl tak ve skvělé palebné pozici, ale výborně to zvládl také americký gólman, který mu nic nedaroval!
06:27'
Kanada se po vyhraném vhazování usadila v útočném pásmu, následovaly dva dalekonosné projektily, které ale moc nebezpečné nebyly, takže se Američané bez problémů osvobodili.
06:12'
Bowen Byram podnikl individuální útočný výlet, který i zakončil, avšak Spencer Knight neměl s jeho ránou sebemenší problém a přerušil hru.
05:48'
Kanaďané už pomalu začínají získávat převahu, v posledních chvílích ale marně hledají cestu k nějakému náporu. Při souboji se tak kotouč odráží mimo hrací plochu.
05:04'
Kaiden Guhle při rozehrávce zkušeně změnil směr, čímž uklidnil hru, ale ne na dlouho, protože vzápětí už rozjíždí další útok svého týmu.
04:26'
USA při rozehrávce trochu zazmatkovalo, což Kanaďané okamžitě mohli potrestat, avšak Spencer Knight potvrdil pozornost a jistě zasáhl lapačkou.
04:14'
Peyton Krebs byl přichycen v ofsajdovém postavení, po delší chvíli se tedy přerušuje a následovat bude buly ve středním pásmu.
03:50'
Cameron York šikovně udržel kotouč v útočném pásmu, po jeho nahození následovala přihrávka před bránu, ale tu si Kanada bez problémů pohlídala.
03:19'
Devon Levi chytá nahození za svou klecí a kotouč rychle hází pryč z vlastního pásma, ve střední třetině ale žádného spoluhráče nenašel.
02:45'
Trevor Zegras měl prostor na levé straně, ale kotouč mu utekl k hrazení, takže se musel pokusit o přihrávku, kterou mu ale bránící protihráč vystihl.
02:24'
Ryan Suzuki selhal při zpracování, kotouč mu tak utekl až na zakázané uvolnění, takže se opět bude vhazovat před jeho spoluhráčem v bráně.
01:53'
Dylan Holloway dobře vystihl přihrávku, díky čemuž přišlo nahození od modré čáry, po kterém dorážel Cole Perfetti, ale Spencer Knight si prostor u tyče velmi dobře pohlídal.
01:34'
Ryan Johnson pálil okamžitě po vyhraném vhazování, ale Devon Levi měl dobrý výhled, takže si připisuje velmi jistý zákrok lapačkou.
01:10'
Arthur Kaliyev se po nahození vrhl do velmi důrazného napadání, díky čemuž vybojoval kotouč a po přihrávce spoluhráče mohl sám pálit, ale kotouč netrefil úplně ideálně, takže z toho nebylo nebezpečné zakončení.
00:29'
I přesto se k prvnímu zakončení dostali domácí, při rychlém průniku pálil Alex Newhook, ale ten se mezi tři tyče netrefil.
00:08'
Jdeme na to! Úvodní vhazování patří Kanaďanům, ale ti následně nerozehrávají zrovna nejpřesněji.
00:01'
Utkání právě začalo.
Vítězná sestava se nemění! Oba celky ponechaly stejnou sestavu z vítězného semifinále, uvidíme tak velmi zajímavý brankářský souboj mezi Devonem Levim a Spencerem Knightem! Kdo dotáhne svůj tým ke zlaté medaili?
Úvodní sestavy:

Kanada: Levi (Garand) – Byram (C), Drysdale, Harley, Schneider, Guhle, Barron, Korczak – Pelletier, McMichael (A), Cozens (A) – Quinn, Newhook, Krebs – Holloway, Byfield, Perfetti – Mercer, Suzuki, Tomasino – Zary.

USA: Knight (Wolf) – Sanderson, Helleson, York (C), Faber, Johnson, Thrun, LaCombe – Zegras, Turcotte (A), Kaliyev – Boldy, Beniers, Caufield (A) – Berard, Farinacci, Brink – Brisson, Slaggert, Moynihan – Colangelo.

Rozhodčí: Gouin, Sandlak – Deschamps, Vanoosten.
Nastavte budíky nebo si užijte celou hokejovou noc, která startuje již ve 23:30 duelem o bronz mezi Finskou a Ruskem. Vyhraje po čtyřech letech USA nebo podruhé za sebou bude slavit Kanada? Čeká nás opravdu kvalitní hokej, tak si ho rozhodně nenechte ujít!
Dylan Cozens vs. Trevor Zegras
Za zmínku také určitě stojí tento velmi zajímavý souboj. Oba velké prospekty totiž mají před závěrečným zápasem celého turnaje na kontě stejný počet bodů. O něco lépe je na tom mladý nadějný Kanaďan, který vstřelil o dva góly více, ale o tom, kdo dosáhne tohoto velkého individuální ocenění, bude rozhodovat dnešní duel. Pokud se navíc jeden z těchto dvou hokejistů dobře vyspí a bude se mu dařit, mohl by svůj tým dotáhnout k vytouženému vítězství. Oba borci by navíc mohli vézt podobný souboj také v NHL, kde se sice nepotkají v základní části a rozhodně nebudou mezi nejproduktivnější hráči, ale určitě to bude velmi zajímavé na sledování.
Nejlepší hráči USA:

Brankář:
Spencer Knight 4 výhry, 2 SO, 92,12%, 1,98 GAA
Wolf Dustin 1 výhra, 1 SO, 100%, 0,00 GAA

Tři nejproduktivnější obránci:
Cam York 6 bodů (1+5)
Brock Faber 5 bodů (0+5)
Ryan Johnson 4 body (1+3)

Pět nejproduktivnějším útočníků:
Trevor Zegras 16 bodů (6+10)
Matthew Boldy 7 bodů (5+2)
John Farinacci 7 bodů (5+2)
Arthur Kaliyev 7 bodů (3+4)
Alex Turcotte 7 bodů (2+5)
Semifinále

USA vs. Finsko – 4:3 (1:1, 2:0,1:2)

Branky a nahrávky:
13. Turcotte (Kaliyev, Faber), 36. Farinacci (LaCombe), 37. Boldy (Zegras, Caufield), 59. Kaliyev (Turcotte, Sanderson) – 15. Simontaival (Puutio, Heinola), 52. Simontaival (Puutio, Helenius), 57. Hirvonen (Lundell, Heinola).

USA: Knight (Wolf) – Sanderson, Helleson, York (C), Faber, Johnson, Thrun, LaCombe – Zegras, Turcotte (A), Kaliyev – Boldy, Beniers, Caufield (A) – Berard, Farinacci, Brink – Brisson, Slaggert, Moynihan – Colangelo.

Finsko: Piiroinen (Taponen) – Hatakka (A), Heinola, Kokkonen (A), Niemelä, Viro, Puutio, Rajaniemi – Hirvonen, Lundell (C), Petman – Pyyhtiä, Pärssinen, Aku Räty – Puhakka, Nikkanen, Lambert – Korhonen, Helenius, Simontaival – Mäntykivi.
USA
USA mělo cestu šampionátem mnohem složitější a v semifinále dokonce byla na hraně vyřazení. Na rozdíl od Kanady navíc padla hned v prvním utkání turnaje, ale i přesto skončilo ve skupině B na prvním místě, takže do finále se opravdu dostaly nejlepší celky celého turnaje.

Jak jsem již zmínil, pro Američany nezačínalo Mistrovství ideálně. Na úvod se utkali se silným Ruskem. Oba týmy v prvním dějství předváděly vyrovnaný hokej, ale ve druhé třetině to byla zcela jiná pohádka, protože Rusko vsítilo tři branky bez odpovědi, díky čemuž nakonec vyhrálo. USA sice v závěru snížilo na rozdíl jediného gólu, ale manko nakonec nedotáhlo a připsalo si tedy první porážku.

Ve druhém zápase si skoro domácí hokejisté měli zlepšit náladu, což se jim dokonale povedlo. Proti Rakousku se ani nemuseli příliš snažit, protože ty góly tam padaly víceméně samy. Nakonec na kostce svítil výsledek 11:0, o který se přičinil zejména Matthew Boldy a Trevor Zegras. První jmenovaný zaznamenal hattrick, druhý zase dva góly a dvě asistence.

Následně mladý Američanům zkřížilo cestu Česko, což už měl být o dost vyrovnanější zápas. USA však stejně docela bez problémů potvrdilo roli favorita, i když se dlouho nemohlo prosadit. Prvního gólu so dočkalo až ve druhé třetině, přičemž potom se česká defenziva rozsypala jako domeček z karet. Američané tak s chutí navyšovali vedení a bez problémů si zajistili vítězství, Trevor Zegras byl navíc u pěti ze sedmi branek.

Na závěr čekala zámořský výběr ještě jedna velká zkouška, protože se utkal se Švédy. Seveřané ale již od prvních minut nestíhali, čehož USA dokonale využilo a hned v úvodu si vytvořilo dvoubrankové vedení, které potom už nepustilo. Výhru si definitivně pojistilo ve druhé části, kdy vstřelilo další dvě branky a zajistilo si tak nejlepší možné místo pro čtvrtfinále.

To se Američanům vyplatilo, protože se v něm střetli s papírově nejslabším týmem druhé skupiny, tedy Slovenskem. Naši východní sousedé ale i přesto byli nepříjemným soupeřem, protože v průběhu turnaje předváděli dobré výkony. Na skvěle hrají USA však nemohli stačit, což Američanů potvrzovali již od samotného začátku. Postupně si vytvořili tříbrankové vedení, které už Slováci těžko stahovali a nakonec padli poměrem 2:5.

USA pak na turnaji porazilo i druhého severského soupeře, i když v semifinále to už bylo mnohem těsnější. Američané se však opět prosadili jako první, protože když se tomu tak stane, tak na tamto šampionátu vždy zvítězili. Finové sice našli odpověď, ale ve druhé periodě USA ještě jednou odskočilo, dokonce na rozdíl dvou branek. Finsko však protivníkovi nedalo nic zadarmo a necelé čtyři minuty před koncem manko dohnalo, avšak USA se i přesto radovala z výhry, protože ještě před koncem základní hrací doby rozhodl Arthur Kaliyev.

USA je na tom při pohledu na skóre o něco hůře než Kanada. Na turnaji osm branek, ale i přesto brankářská jednička Spencer Knight podává spolehlivé výkony. Soupeře dvakrát vynuloval, jednou se to povedlo také jeho kolegovi Wolfu Dustinovu, který si ale střihl duel s Rakouskem, takže moc práce neměl. Dnešní minisouboj velkých gólmanských talentů ale určitě bude velmi zajímavý.

Dnes budeme moci sledovat také souboj dvou nejproduktivnějším hráčů turnaje. Americkým tahounem je samozřejmě Trevor Zegras, který má na kontě šestnáct bod (6+10), takže nyní by byl nejproduktivnějším hráčem vyhlášen Dylan Cozens, protože vsítil o dvě branky více. USA má pak hned čtyři sedmibodové hráče, přičemž všichni mohou rozhodnout o výsledku dnešního duelu. Záležet to ale nejspíš bude na Trevoru Zegrasovi, který byl loni na draftu vybrán z devátého místa Anaheimem. Dnes tak bude moci ještě více oslnit svého budoucího zaměstnavatele.

USA je pro finále Mistrovství světa do 20 let mírným outsiderem, favorizované Kanadě ale určitě nic nedaruje, rozhodně se tedy může zrodit překvapení. Možná rozhodujícím faktorem ale bude to, kdo vsítí v utkání první branku. Uvidíme, kdo to bude a jestli pak dotáhne zápas do vítězného konce.
Nejlepší hráči Kanady:

Brankář:
Devon Levi 6 výher, 3 SO, 97,46%, 0,53 GAA

Tři nejproduktivnější obránci:
Bowen Byram 5 bodů (1+4)
Kaiden Guhle 3 bodů (2+1)
Justin Barron, Jamie Drysdale 2 body (0+2)

Pět nejproduktivnějším útočníků:
Dylan Cozens 16 bodů (8+8)
Connor McMichael 8 bodů (4+4)
Peyton Krebs 8 bodů (3+5)
Jakob Pelletier 7 bodů (3+4)
Quinton Byfield 7 bodů (2+5)
Semifinále

Kanada vs. Rusko – 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky:
2. Newhook (Schneider, Quinn), 11. McMichael (Pelletier, Cozens), 16. Perfetti (Byram, Cozens), 25. Schneider (Suzuki, Mercer), 59. Cozens (Pelletier).

Kanada: Levi (Garand) – Byram (A), Drysdale, Harley, Schneider, Guhle, Barron, Korczak – Pelletier, McMichael (A), Cozens (C) – Quinn, Newhook, Krebs – Holloway, Byfield, Perfetti – Mercer, Suzuki, Tomasino – Zary.

Rusko: Askarov (Achťamov) – Čisťakov (A), Muchamadullin, Kuzněcov, Byčkov, Kňazev, Kirsanov, Čajka – Amirov (A), Chusnutdinov, Podkolzin (C) – Gricjuk, Abramov, Afanasjev – Spiridonov, Safonov, Baškirov – Grošev, Bardakov, Ponomarjov – Činachov.
Kanada
Kanada je zatím jediný tým na celém šampionátu, který nezaznamenal ani jednu porážku, přičemž Kanaďané v šesti odehraných duelech inkasovali jenom čtyři branky, navíc v play off nedostali ani jeden gól, což je neuvěřitelná statistika. Nyní se zaměřme na kanadskou cestu šampionátem.

Kanada tedy zatím neprohrála. Turnaj začala jednoznačnou výhrou na oslabeným Německem, které hralo na tři útočné formace. To bylo zatraceně poznat, protože domácí hokejisté nasázeli rovnou šestnáct branek. Nejvýraznější postavou utkání byl Dylan Cozens, který zapsal dvojnásobný hattrick, protože měl na kontě tři góly a tři asistence.

Na další výhru už se Kanaďané ale pořádně nadřeli, což se rozhodně nečekalo. Slováci totiž do závěrečných minut ztráceli jenom jednu branku, avšak krátce před koncem zápasu se trefil Phillip Tomasino, který tak uklidnil své spoluhráče. Slovensko se však tak lehko nevzdalo a při power play snížilo na rozdíl jedné branky. Druhý gól už ale nepřidalo, přičemž Kanada si definitivně pojistila tři body gólem do prázdné branky, o který se zasloužil Jack Quinn.

V následném duelu se Švýcarskem to ale opět bylo opravdu jednoduché. Tentokrát Kanada nasázela "pouhou" desítku. U většiny branek byla tentokrát dvojka posledního draftu Quinton Byfield, který dva sám vsítil a na čtyři asistoval.

V posledním zápase skupiny pak Kanaďané narazili na papírově nejsilnějšího soupeře, tedy Finsko. Tomu však také téměř nic nedovolili, první dvě třetiny si postupně vybudovali tříbrankové vedení, které už samozřejmě nepustili. Finové sice snížili, ale vítězství svého týmu definitivně zpečetil gólem do prázdné branky Dylan Cozens.

Kanada tak naprosto bez konkurence ovládla skupinu A a ve čtvrtfinále ji tak čekal čtvrtým tým ze skupiny B, což bylo Česko. To sice s gigantem sehrálo vyrovnanou partii, ale hned zpočátku utkání dvakrát inkasovalo, což v konečném součtu rozhodlo. Mladí Češi totiž nedokázali přes skvěle chytajícího Devona Leviho dostat kotouč do sítě, takže na výhru nemohli pomýšlet, i když měli na kontě více střel.

V semifinále pak čekala Kanaďany dosavadní největší zkouška v podobě silného Ruska. To se však na tomto turnaji trápí, což se potvrdilo i v semifinále. Hlavnímu favoritovi na celkový triumf nedala ani jeden gól, přičemž Kanada si zase zajistila vítězství v první části, kdy tentokrát skórovalo rovnou třikrát. Kanadské fanoušky tak může jenom mrzet, že tyto skvělé výkony svých miláčků nemohou sledovat přímo na Rogers Place.

Kanada vděčí za tak hladký postup do finále hlavně svému gólmanovi Devonu Levimu, který byl v letošním draftu docela překvapivě draftován až 212. Floridou Panthers. Na Floridě si ale určitě musí mnout ruce, protože tento mladý Kanaďan podává skvělé výkony. V šesti zápasech si připsal tři čisté konta, úspěšnost zákroků je 97,46% a průměr gólů na zápas 0,53. To jsou naprosto senzační čísla, které určitě Devon Levi zkusí dnes ještě vylepšit.

Hlavním útočným tahounem je samozřejmě Dylan Cozens, který v šesti duelech zaznamenal úctyhodných 16 bodů (8+8). Tento hokejista byl draftován loni Buffalem Sabres na sedmé pozici, takže i tam musí být určitě spokojeni. Po osmi bodech pak nasbírali Connor McMichael a Peyton Krebs.

Kanada tak i přes neúčast Alexise Lafrenièreho a Kirbyho Dacha podává naprosto fantastické výkony nejspíš si dojde pro zlaté medaile. V cestě však stojí ještě USA, což nám slibuje velmi atraktivní zámořské derby!
Zdravím všechny hokejové fanoušky! Je tady první velký svátek roku 2021 a to jsme teprve na začátku lednu! Tradičně se v tyto dny totiž hraje finále Mistrovství světa do 20 let, což platí i letos. Do zápasu o zlatou medaili tak dokráčela Kanada a USA. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.


Články odjinud