Tolik pro tento den z Paříže. Z hokeje se odsud přihlásíme znovu ve čtvrtek. Dobrou noc.
AccorHotels aréna potemněla. Poslední středeční zápas byl však pohledný, nabídl hezké branky a pěkný hokej. Diváků na něm bylo sice málo, ale nudit se nemuseli.
Finové děkují svým fanouškům, ale i Slovinci těm svým tleskají, což se po prohraném zápase málokdy stává. Středoevropané to však budou mít v cestě za záchranou těžké a klíčové zápasy je ještě čekají, zejména ten s Běloruskem, které ještě nezískalo ani bod.
Nyní zní finská hymna na počet vítěze.
Nejlepší hráči utkání
Gasper Krošelj (SLO)
Veli-Matti Savinainen (FIN)

Gasper Krošelj chvílemi v brance doslova čaroval, po právu slovinští fanoušci vyvolávají jeho jméno. I Savinainenovi se dařilo, a to i bodově (1+1).
Dlouho nerozhodnutý duel nakonec ovládlo Finsko, které definitivně rozhodlo o svém vítězství ve třetí třetině, kdy se třikrát prosadilo. Slovinsko tedy ani tentokrát nebodovalo a stále se musí strachovat o setrvání mezi světovou hokejovou elitou.
Střely na branku: 49:14
59:15
Slovinci pokračují ve hře s brankářem. Ten se vrátil zpět mezi tři tyče.
59:15
Finsko právě vstřelilo branku!
Slovinci udělali chybu, kotouč šel sám k jejich brance a s ním i TOMI SALLINEN, který jej bez problémů uklidil tam, kam chtěl. Finsko tedy zvítězí podruhé na tomto šampionátu za tři body. Asistence: Mika Pyörälä, Joonas Järvinen.
59:06
Jan Muršak jen těsně přestřelil.
58:43
Jeden ze slovinských hráčů se prodral k pravé tyči, odkud chtěl udeřit, ale finský brankář byl proti.
58:15
Slovinsku se nedaří vystřelit na branku. Opticky mají sice tlak, ale na to, že mají v poli převahu dvou hráčů, není moc znatelný.
57:43
Středoevropané jsou opět v útočném pásmu. Finové však šikovně drží puk po rozích a nepouštějí hráče v zelenobílých dresech před brankáře Säteriho.
57:16
Slovinci vyhráli vhazování ale zatím si nemohou vytvořit tlak, Finové navíc šikovně vyhodili puk tak, že z toho není zakázané uvolnění.
57:08
Slovinsko hraje bez brankáře v šesti hráčích v poli.
57:08
Oddechový čas pro Slovinsko.
57:08
3 436 diváků uvidí nejspíš poslední přesilovku v tomto utkání. Slovinci mají poslední šanci, jak zdramatizovat utkání. Menší trest za vražení na hrazení dostal Tomi Sallinen (FIN).
55:00
Z mezikruží vystřelil Bostjan Goličič, trefil však připraveného finského brankáře.
54:38
Zápas už se víceméně jen dohrává, Slovincům se nedaří vytvořit si tlak k tomu, aby s výsledkem ještě něco udělali.
53:40
Hru přerušilo postavení mimo hru. Za chvíli se bude pokračovat, jen co proběhne buly ve středním pásmu.
53:05
Finové se stále snaží přidat další gól. Z kruhu například vystřelil Oskar Osala, ale vychytal ho Gasper Krošelj.
51:49
Znovu se vhazuje v útočném pásmu Finska, které má více ze hry. Opět to vypadá, že Slovincům docházejí síly.
51:16
Finští hokejisté stále nemají dost a okupují prostor kolem slovinské branky.
50:34
V tuto chvíli je už nejspíš rozhodnuto. Jeden ze slovinských hráčů udělal v obranném pásmu chybu, nahrál MARKUSU HÄNNIKÄINENOVI, který byl u mantinelu a pohotově prostřelil slovinského gólmana. Asistence: Jani Lajunen.
49:57
Finové tedy znovu vedou, což může být studená sprcha pro Slovinsko, které nutně potřebuje body, které by mu pomohly ke kýžené záchraně.
49:30
Seveřané měli v posledních sekundách velký tlak a nakonec se z něj přeci jen prosadili. SEBASTIAN AHO si najel mezi kruhy, kde se napřáhl a nasměroval puk do horního rohu Krošeljovy brány. Asistence: Mikko Rantanen, Oskar Osala.
48:48
Jeden z hráčů Suomi se opět dral co nejvíc do brankoviště, avšak Gasper Krošelj přerušil hru a navíc se po dotyčném hráči okamžitě vrhli slovinští hráči a čistili brankový prostor.
48:13
Hra plyne dál, Finové se snaží dostat do útočného pásma, jenže Slovinci stále obstojně napadají.
47:08
Na několik sekund přerušil hru ofsajd, následuje komerční přestávka.
46:30
Slovinsku tedy stačilo jen několik sekund na využití početní výhody, poté se Finové vydali do útočného pásma, aby se pokusili znovu dostat do vedení. Do větší šance se však, alespoň prozatím, nedostali.
45:50
Slovinsko právě vstřelilo branku!
Slovinci se proti favoritovi nevzdávají, podařilo se jim vyrovnat. Po střele na branku zůstal přímo před ní osamocený ROK TIČAR, který dostrkal puk mezi brankářovými betony. Asistence: Robert Sabolič.
45:16
Poprvé v tomto utkání si Slovinsko zahraje přesilovou hru. Dvě minuty za hákování dostal Joonas Järvinen (FIN).
44:27
Po několika nepřesnostech se hra přestěhovala dostala do útočného pásma Slovinska.
42:37
Obrovská šance Antti Pihlströma, který usilovně dorážel puk přímo před brankou, ale Gasper Krošelj předvedl ukázkový zákrok, když své betony roztáhl tak šikovně, že puk nepřekročil brankovou čáru.
41:25
Zatím se puk drží v okolí finské branky, kde se Slovinci snaží dostat do nějaké šance. Z mezikruží vystřelil Ken Ograjenšek, ale trefil pouze připraveného brankáře Finska.
40:01
Další třetina začne za několik sekund. Finsko vede jen o jeden gól. Zda se dočkáme závěrečného dramatu, nebo Finsko po druhé na turnaji zvítězí za tři body, se dozvíme již brzy.
Utkání sleduje 3 436 diváků.
Střely na branku po druhé třetině: 33:9
Ve druhé třetině strávil z finského týmu nejvíc čase na ledě útočník Valtteri Filppula (7:09), zatímco ze slovinského celku to byl Rok Tičar (6:42). Finský kapitán Laase Kukkonen stále nehraje a do utkání již nejspíš nezasáhne.
Druhá třetina nabídla rychlý obrat Finska. To během necelých šesti minut vstřelilo dva góly a po čtyřiceti minutách je blíž k výhře, jelikož vede 2:1.
Další třetina začne přibližně ve 21:50.
40:00
39:40
Druhá dvacetiminutovka se jen dohrává, kotouč mají na hokejkách Finové.
39:10
Druhé dějství je téměř u konce. Ještě se vhazuje v útočném pásmu Slovinska.
38:22
Od pravého mantinelu vystřelil Atte Ohtamaa, ale puk včas zachytil jeden z bránících hráčů Slovinska.
36:33
Finové vyhráli vhazování v útočném pásmu a několikrát si svižně přihráli tak, že to připomínalo přesilovku, ale vystřelit kloudně na branku se jim během tohoto střídání nepodařilo.
35:54
Bostjan Goličič si najel přímo až k brankáři Finska a zkusil uspět, ale slovinskému útočníkovi se nepodařilo vyrovnat.
35:28
Vallteri Filppula vystřelil z pravého kruhu a mířil mezi betony. I tuto situaci však Gasper Krošelj zvládl.
34:41
Po souboji u mantinelu v útočném pásmu Slovinska vyhodili Finové puk až k brance soupeře, a tak je z toho zakázané uvolnění.
34:00
Finové znovu poměrně prudce vystřelili na branku. Branka z toho však nebyla.
33:39
Z levého kruhu vystřelil Bostjan Goličič, trefil však jen připraveného Harriho Säteriho.
32:41
Slovinsko hraje v plném počtu.
32:17
Finsko hraje početní výhodu velice zkušeně, ale slovinští hokejisté se srdnatě brání.
31:58
Další velkou šanci měl v mezikruží Jesse Puljujärvi, ale ani on se svou střelou neuspěl.
31:33
Výborná střela Villea Lajunena, jenže puk nakonec zachytil jeden z bránících hráčů.
31:01
Po střele jednoho z Finů, který zkusil uspět z levého kruhu, už to chvíli vypadalo, že by mohli hráči Suomi vést o dva góly, avšak Gasper Krošelj situaci zvládl.
30:41
Slovinsko se bude bránit. Menší trest za držení protihráče dostal někdejší obránce Mladé Boleslavi Luka Vidmar (SLO).
29:51
Po nepříjemné střele Joonase Kemppainena od levého mantinelu předvedl Gasper Krošelj pohotový zákrok lapačkou.
28:46
Juuso Hietanen vystřelil z levého kruhu, u branky stínilo Krošeljovi hned několik hráčů, ale ani přesto za brankovou čárou kotouč neskončil.
28:07
V posledních minutách se hra poněkud zklidnila a již se žádný z týmů nedostává do tak vyložených šancí jako předtím.
26:23
Finové předvedli bleskový a výborný vstup do druhé třetiny. Necelých šest minut jim stačilo na to aby otočili utkání.
25:51
Tentokrát už slovinský brankář neměl šanci zareagovat. Poté, co Savinainen rozhýbal, nahrál k pravé tyči MIKKU RANTANENOVI, který už to měl jednoduché, protože mířil do odkryté brány. Asistence: Veli-Matti Savinainen, Sebastian Aho.
25:36
Finsko má poměrně velký tlak a slovinský brankář musí krotit jednu střelu za druhou. Poté, co přerušil, hraje arénou písnička, která zde bývá ke slyšení většinou zhruba pětkrát denně.
25:15
Z levého kruhu vystřelil Valtteri Filppula, ale trefil pouze připraveného Gaspera Krošelja.
25:07
Po vhazování dokázali Slovinci vyhodit puk na druhou stranu kluziště.
24:53
I podruhé v zápase byl vyloučený Žiga Jeglič (SLO). Tentokrát na dvě minuty za hákování.
24:42
Finsko jako by najednou ožilo. Po závaru u branky se mohlo dočkat dalšího gólu. Chybělo skutečně málo.
24:06
Finové se radují z vyrovnávacího gólu. Puk po střele VELLI-MATTI SAVINAINENA propadl za záda slovinského brankáře. Asistence: Julius Honka, Tomi Sallinen.
24:00
Hra byla přerušena, následuje vhazování před Gasperem Krošeljem.
23:02
AccorHotels arénou se znovu ozývá "Suomi" a značí to jen jedno jediné, stále zde v hledišti mají převahu finští fanoušci, kterých nakonec dorazilo poměrně hodně, alespoň na poměry francouzského hokeje určitě ano.
21:56
21:26
Hráči v modrých dresech stále krouží v pásmu a dokonce i vystřelili, puk však trefil jen připraveného Gaspera Krošelja.
21:03
Finsko už se usadilo v pásmu a zdržuje se tam poměrně dlouho, jelikož hraje přesilovou hru.
20:29
Finští hokejisté se hned po vyhraném vhazování ženou vpřed směrem ke slovinskému brankáři.
20:01
Druhá třetina začne za několik sekund, buďte u toho společně s námi prostřednictvím živého přenosu přímo z pařížského Bercy.
Finský kapitán Lasse Kukkonen prozatím vůbec nenastoupil do utkání, jeho čas strávený na ledě je 0 sekund. Nejvíc času na ledě strávili shodně Sebastian Aho a Atte Ohtamaa (6:11). Co se týče slovinského týmu, tak tam hráli v první třetině úplně všichni hráči, kteří jsou v sestavě. Největší čas strávený na ledě má Sabahudin Kovačevič (6:35).
První třetina nabídla skvělý hokej. Hrálo se nahoru dolů se šancemi na obou stranách. Diváci se mohli dobře bavit. Zejména na začátku měli Finové poměrně velký tlak, což dokazuje i počet střel na branku (15:5), jenže Slovinci postupem času zjistili, že se s hokejisty Suomi dá hrát a že by z toho mohlo pro tým, který nutně potřebuje bodovat, aby se zachránil, něco kápnout. Po jedné z chyb v obranných řadách se tedy Středoevropané prosadili a velice překvapivě vedou.
Další třetina začne přibližně ve 21:00.
20:00
19:56
Jen čtyři sekundy před koncem první třetiny nastává první přesilová hra tohoto utkání. Žiga Jeglič (SLO) dostal dvě minuty za držení hole. Finsko tedy vstoupí do druhé třetiny přesilovou hrou.
19:26
A další chybu udělal David Rodman, který vyslal do útoku osamoceného Mikka Rantanena, ale tomu se nepodařilo prostřelit Gaspera Krošelja.
18:55
Jan Urbas udělal znovu chybu. Ve středním pásmu chtěl přihrát svým spoluhráčům, jenže místo toho namazal jednomu z finských hráčů.
18:01
Po chybě ve finské rozehrávce jel jeden z finských hráčů úplně sám na bránu, jenže trestuhodně přestřelil.
17:44
Slovinští hokejisté jsou ke konci prvního dějství poměrně aktivnější a hned několikrát zahrozili v útočném pásmu.
15:53
Finové si vytvořili následně poměrně velký tlak a mohli vyrovnat. Znovu hokejisté Suomi ukázali, že se umí pořádně natlačit do brankoviště a ačkoliv byla brána jednu chvíli téměř prázdná, kotouč do ní nikdo z hráčů v modrých dresech nedostal. Po komerční přestávce se bude pokračovat.
15:35
Jan Urbas střílel z mezikruží, jenže o několik centimetrů přestřelil. Nechybělo však mnoho a mohlo to být 0:2.
14:55
To je pro většinu diváků na stadionu i samotné finské hráče poměrně rána, a tak se hokejisté Suomi bleskově ženou do útoku a snaží se s nepříznivým výsledkem něco udělat.
14:21
Z dalšího protiútoku se Slovinci radují z úvodní branky zápasu. Ze situace dva na dva se dokázal z prostoru mezi kruhy prosadit ANŽE KURALT. Asistence: Nik Pem.
13:00
Slovincům se podařilo založit bleskový protiútok, avšak finští hráči je zahnali i s pukem do rohu. Stále platí, že Harri Säteri má práce velice poskrovnu.
11:56
Velká šance Mikka Rantanena, který si najel přímo před bránu a chtěl do ní dotlačit puk, jenže Gasper Krošelj byl i tentokrát proti. Navíc se jednalo o postavení útočícího hráče v brankovišti.
10:57
Jeden ze Slovinců nahrával v přečíslení spoluhráčům, jenže co naplat, když hned dva hráči v zelenobílých dresech solidní přihrávkou pohrdli.
09:51
Finsku znovu poměrně dlouho trvá zahájení útoku. Sice jsou hokejisté Suomi oproti soupeři mnohem aktivnější a mají více ze hry, avšak zatím to nevyšlo najevo gólově.
08:47
Buly před Gasperem Krošeljem se muselo opakovat, jelikož během něj Rok Tičar upadl.
07:50
Finům se v posledních sekundách hned několikrát nezdařilo dostat z vlastní obranné třetiny. Slovinci zatím soupeře dobře napadají. Jenže to zvládali mnohokrát i v úvodech jiných zápasů a pak jako by jim odešly síly. Stane se něco podobného i tentokrát nebo uvidíme jinak hrající Slovinsko?
06:24
V slibné pozici byl Sebastian Aho, který z mezikruží vypálil, jenže talentovaný finský útočník si na brankáře Slovinska nepřišel.
06:02
Přestávka uplynula a hra pokračuje dál. Vhazuje se v útočném pásmu Suomi.
06:02
Následně zahrozili znovu hokejisté Finska, Gasper Krošelj přerušil hru a následuje komerční přestávka.
05:44
Slibná šance Aleše Krajnce, který střílel z levého kruhu, jenže skrz několik hráčů, z nichž mělo několik za úkol i stínit brankáři, puk mezi tři tyče nezapadl.
05:03
Slovincům se však podařilo na chvíli dostat puk z vlastního obranného pásma. Mezitím se stadionem ozývá "suomi", což znamená jen jedno jediné. Finští fanoušci mají v aréně převahu a ženou svůj tým vstříc vedoucí brance.
04:30
Juuso Hietanen se ve středním pásmu ujal kotouče a vydává se pokusit překonat Gaspera Krošelja.
04:11
Oba týmy střídají a následně se Finové vrhají znovu do útoku.
03:26
N\a hranici vlastního obranného pásma obdržel Jan Urban výbornou přihrávku a mohl jet sám na branku. Slovinský asistent kapitána však trestuhodně nezpracoval puk a nakonec z toho nic nebylo. Právě s podobnými záležitostmi mají na tomto šampionátu problémy poměrně často.
03:18
Tlak Finska je hned v úvodu poměrně znatelný. Dočkají se Finové úvodní branky?
03:05
Jani Lajunen z blízkosti vystřelil, jenže ani on nebyl úspěšný.
02:38
Obrovská šance v podání Anttiho Pihlströma, po jehož střele chybělo jen velmi málo k tomu, aby skončil puk v bráně. Následně se jeho spoluhráči snažili ještě dorážet, ale výborný Gasper Krošelj neinkasoval.
02:07
U mantinelu bylo poněkud těsno, hned několik hráčů se tam sjelo bojovat o puk. Ten však nakonec skončil u trestoměřičů v boxu. Vhazuje se tedy poblíž ve středním pásmu.
01:43
Naopak zahrozili také poprvé slovinští hokejisté, již si po jedné ze střel vynutili vhazování v útočném pásmu.
01:19
První střela na branku byla z hole Topiho Jaakoly, který těsně minul Krošeljovu pozici.
00:36
Slovincům se znovu podařilo vyhnat hokejisty v modrých dresech z pásma. Ti jsou tedy prozatím kolem své branky.
00:06
Finové vyhráli první vhazování a chtěli se hned hnát na slovinskou branku. V tom jim však bleskově zabránila obrana Středoevropanů.
00:01
V AccorHotels aréně se za několik sekund začne hrát. Zhruba tisíc diváků očekává začátek utkání.
Dobrý večer z Paříže, kde před několika minutami začalo rozbruslení před zápasem. Paříž za sebou má pěkný a slunečný den s teplotami kolem dvaceti stupňů. Středu zakončí večerní utkání Finska se Slovinskem. Nechme se překvapit, zda bude zápas podobně pěkný jako středeční den, alespoň co se počasí týče.

Finsko: Säteri (Korpisalo) – Ohtamaa, Honka, Jaakola (A), V. Lajunen, Lehtonen, Hietanen, Kukkonen (C), Järvinen – Aho, Filppula (A), Rantanen – Kemppainen, Pyörälä, Puljujärvi – Savinainen, Sallinen, Pihlström – J. Lajunen, Hännikäinen, Osala.

Slovinsko: Krošelj (Pintarič) – Pretnar, Kovačevič (A), Gregorc, Robar, Vidmar, Kranjc, Podlipnik, Repe – Jeglič, Tičar, Sabolič – Urbas (A), Muršak (C), Verlič – Rodman, Ograjenšek, Goličič – Mušič, Pem, Kuralt.

Rozhodčí: Ohlund (SWE), Stricker – Kaderli (oba SUI), Vanoosten (CAN).
Nominace rozhodčích
Jako hlavní rozhodčí budou zápas řídit Ohlund (SWE) a Stricker ze Švýcarska. Ze stejné země je i čárový sudí Kaderli, jenž nastoupí spolu s Vanoostenem z Kanady. Jako náhradník je připraven český hlavní rozhodčí Jeřábek, jako čárový pak Dedioulia z Běloruska.
Jasným favoritem zápasu je podle sázkových kanceláří Finsko.
Slovinsko
Slovinsko se po roční pauze znovu vrátilo do elitní skupiny MS, kde však ještě nevyhrálo. Uzmulo pouze jeden bod ze zápasu se Švýcarskem, když dotáhlo čtyřbrankové manko. Naposledy v pondělí Slovinsko nestačilo na Norsko poměrem 1:5.
Finsko
Finové jsou v utkání jasným favoritem, přesto zatím jejich cesta šampionátem není zrovna hladká. Zatím je Finsko v tabulce šesté se čtyřmi body. Což jsou jen tři body náskoku na Slovince, již jsou předposlední. Finové dokonce v neděli prohráli 1:5 s Francií a v pondělí ztratili vedení 3:0 nad Českou republikou, když nakonec prohráli 3:4 po samostatných nájezdech. Zvítězí alespoň nad předposledním týmem skupiny B?
Další hrací den mistrovství světa v ledním hokeji je tady. Středeční program zakončí střetnutí Finska se Slovinskem. Tedy dvou diametrálně odlišných soupeřů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.