NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Islanders - 27. ledna 2021   01:00

Washington
Washington
11:06' Carlson (J. Schultz, Bäckström) • 37:21' Sprong (Carr, Carlson) • 59:34' J. Schultz (Hathaway, Dillon)
3:2
(1:1, 1:1, 1:0)
Islanders
Islanders
15:33' Dobson  (Barzal, Eberle) • 30:01' Barzal
Washington
Vaněček (C. Anderson) – Carlson (A), Dillon, J. Schultz, Chára, T. van Riemsdyk, Siegenthaler – Oshie, Bäckström (A), J. Vrána – Pánik, Eller, Sheary – Hathaway, Dowd, Hagelin – Sprong, Sgarbossa, Carr.
Walsh, Sutherland – Murray, Tobias
Capital One Arena, Washington
Islanders
Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Lee (C) – Clutterbuck, B. Nelson, Jo. Bailey – Bellows, Pageau, Komarov – Johnston, Cizikas, M. Martin.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji klidný zbytek noci.

3. John Carlson (WSH) 1+1
Zápas je u konce, Washington doma porazil New York Islanders 3:2 gólem v poslední minutě třetí třetiny. Washington se dostal do vedení ve dvanácté minutě, kdy se v přesilovce z dorážky Schultzovy střely prosadil John Carlson. Už v 16. minutě ale bylo vyrovnáno, když se střelou od modré prosadil Noah Dobson. Také ve druhé třetině padly dvě branky. Tentokrát to ale byli hosté, kteří skórovali jako první, v přesilovce se prosadil po Chárově chybě Mathew Barzal, s jeho bekhendovou střelou už nemohl Vaněček moc dělat. Washingtonu se povedlo ale vyrovnat, trefil se svižnou střelou zápěstím do horního ruhu branky Daniel Sprong. Ve třetí třetině se hrál vyrovnaný hokej, Wasington hrál dlouhou pětiminutovou přesilovku po tvrdém hitu Lea Komarova na Larse Ellera u mantinelu. Když domácí tuhle příležitost nevyužili, vypadalo to, že zápas směřuje do prodloužení. Na to ale nekonec nedošlo, protože 26 sekund před koncem vstřelil vítěznou branku obránce Caps Justin Schultz.
59:53'
Islanders okamžitě odvolali Varlamova a dostali se do tlaku. Nelson pálil z levého kruhu, Vaněček ale dokázal zasáhnout, a to i přesto, že před ním stál Cal Clutterbuck.
59:34'
Washington právě vstřelil branku!
Domácí se dostávají podruhé v utkání do vedení a na prodloužení to rázem nevypadá! Na útočný výlet se vydal obránce JUSTIN SCHULTZ, dostal výbornou přihrávku od Hathawaye a přesnou střelou zápěstím na vzdálenější tyč překonal Varlamova. Asistence: Garnet Hathaway, Brenden Dillon.
58:55'
Vaněček za brankou zastavil puk a Washington si připravuje jedno z posledních střídní v základní hrací době.
57:18'
Carlsonova střela od modré na branku neprošla a to samé za chvíli potkalo také Dillona.
57:10'
Chárova střela od modré čáry mířila jen do hrudi Varlamova, to byl jeden z nejjednodušších zákroků ruského brankáře v tomto zápase.
56:34'
Po vyhraném vhazování střílel z velmi dobré pozice T. J. Oshie, ale kotouč se mu postavil na hranu a americký útočník přestřelil branku.
56:30'
Carl Hagelin mířil svou rychlou střelu z levé strany mezi betony, tam ale mezírku Semjon Varlamov nenechal.
55:59'
55:30'
Vránova střela z pravého kruhu byla zablokovaná a kotouč poté vyhodil Cal Clutterbuck.
54:58'
Hosté opět vyhodili puk a do konce jejich oslabení už zbývá jen minuta.
54:35'
Chára nabil na střelu z levého kruhu Sprongovi, ten ale pálil jen do zadního mantinelu.
53:53'
Justin Schultz nezachytil přihrávku na modré čáře a domácí znovu přišli o pásmo. Ovečkin Washingtonu při přesilovce hodně chybí.
53:28'
Nicklas Bäckström konečně vystřelil z pravého kruhu, ale Varlamov puk vyrazil a Scott Mayfield pak pohotově vyhodil.
52:31'
Zatím je to stále od Washingtonu bez střely na branku v této přesilovce. Domácí se ani nedokážou dostat do útočného pásma.
51:44'
Bäckströmova přihrávka mezi kruhy neprošla a hosté znovu vyhodili puk.
51:23'
Capitasl už jsou zase nastěhovaní v útočném pásmu, zatím jen kombinují.
51:05'
Hosté vyhráli vhazování a Adam Pelech okamžitě vyhodil puk.
50:59'
Komarov hodně tvrdě dohrál u mantinelu Larse Ellera, který byl hodně otřesený a okamžitě zamířil do útrob stadionu.
50:59'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Leo Komarov – 5 min., vražení na hrazení).
49:49'
Na druhé straně střílel od modré čáry Justin Schultz, zablokoval ho ale Casey Cizikas.
49:07'
Znovu musel Vítek Vaněček zasahovat, tentokrát proti střele Johnstona z pravé strany z blízka.
48:51'
Vaněček chytil střelu Clutterubucka a následně raději přikryl kotouč pod svou lapačku.
48:21'
Barzal znovu zavezl kotouč do útočného pásma, ale tentokrát nebyl úspěšný, rychle totiž zase pásmo ztratil.
47:10'
Schultz si sjel až na levé kruh a vypálil, Varlamov tentorktá zasáhl svou holí.
46:51'
Washingtonu nevyšel přechod do útočného pásma. Píská se ofsajd a he tu komerční pauza.
45:49'
Od modré čáry vypálil Jonas Siegenthaler, kotouč jen zaduněl o beton ruského brankáře Semjona Varlamova.
44:33'
Kieffer Bellows najížděl do útočného pásma a snažil se projít přes Carlsona kličkou. To se mu nepovedo, jeho střelu z pravé strany pak Vaněček v pohodě vyrazil.
43:39'
Johnszon rychle objel branku a předložil puk Pageauovi. Ten ale trefil Vaněčka z blízka jen do betonu.
42:37'
Barzal dnes hraje skvělý zápas a vždy, když je na ledě, tak od něj hrozí nebezpečí. Tentorktá ale Vaněčka svou střelou z pravého kruhu nepřekonal.
41:54'
Nicklas Bäckström se pokusil překvapit Varlamova střelou z ostrého úhlu, ruský brankář kotouč vyrazil.
41:10'
Domácí už jsou kompletní a Lars Eller hned zaútočil a z levého kruhu střílel nepříjemně pár centimentrů nad ledem. Varlamova si ale poradil.
40:40'
Islanders se zatím nedaří usadit se natrvalo v útočném pásmu.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 2:56.
Druhá třetina je za námi, Washington hraje doma s New Yorkem Islanders zatím nerozhodně 2:2. Také ve druhé třetině padly dvě branky. Tentokrát to ale byli hosté, kteří skórovali jako první, v přesilovce se prosadil po Chárově chybě Mathew Barzal, s jeho bekhendovou střelou už nemohl Vaněček moc dělat. Washingtonu se povedlo ale vyrovnat, trefil se svižnou střelou zápěstím do horního ruhu branky Daniel Sprong.
40:00'
39:32'
Ryan Pulock dostal nabito na levý kruh a vypálil z první, jeho ránu ale dokázali hráči Washingtonu přizvednout do ochranné sítě.
39:03'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Lars Eller – 2 min., podrážení).
38:42'
Chára chtěl předat puk podél modré čáry Schultzovi, ale přihrál mu velmi špatně, to se skoro nedalo zpracovat.
37:21'
Domácí srovnávají krok na 2:2 a opět tu máme remízový zápas. Prosadila se čtvrtá formace Capitals. V hlavní roli byl nizozemský útočník DANIEL SPRONG, který vypálil zápěstím z mezikruží a trefil se nad pravé rameno Varlamova přesně do horního růžku. Asistence: Daniel Carr, John Carlson.
36:23'
Vrána velkou rychlostí vnikl do útočného pásma, ale skvěle si ho pohlídal zkušený obránce Andy Green a nedovolil mu vystřelit.
35:24'
35:15'
Nelson vystřelil zápěstím z pravého kruhu. Vaněček zasáhl a s dorážkou mu pak pomohli spoluhráči.
34:29'
Znovu se Islanders nepovedla kombinace a přišli o útočné pásmo.
33:58'
A znovu se domácím povedlo hned vyhodit kotouč do bezpečí.
33:34'
Washingtonu se povedlo vyhrát vhazování a okamžitě vyhodit puk.
33:24'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nicklas Bäckström – 2 min., nedovolené bránění).
32:57'
Po zakázaném uvolnění Washingtonu se bude vhzaovat před Varlamovem.
32:37'
Washington vyrazil do rychlého protiútoku, ale Nic Dowd ho zakončit nedokázal.
32:06'
Matthew Barzal rychle zabrzdil a vytvořil si tím prostor na pravé kruhu. Odtud pak Barzal vyslal rychlou střelu na prnví tyč, Vaněček skvěle zasáhl.
31:09'
New Yorku se nepovedla rozehrávka a píská se zakázané uvolnění.
30:33'
Hra musela být přerušena, protože Vítku Vaněčkovi spadla z hlavy maska.
30:01'
Islanders právě vstřelili branku!
Hosté otáčejí vývoj zápasu a jdou do vedení 2:1! Chára poslal od zadního mantinelu puk nesmyslně středem obranného pásma, kde ho zachytil MATHEW BARZAL a bekhendem zvedl kotouč nad Vaněčkovo rameno a zavěsil ho přesně pod břevno. Bez asistence.
29:08'
I další Pulockovu střelu Vaněček vyrazil betonem a následně domácí vyhodili puk. Za to byl rád hlavně T. J. Oshie, který byl předtím hodně nepříjemně nastřelen a nyní stihl vystřídat.
28:47'
Z levého kruhu střílel Ryan Pulock. Vaněček se stihl přesunout a puk vyrazil betonem.
28:02'
Islanders měli dobré první sekundy přesilovky, ale Washington se ubránil a následně dokázal vyhodit puk.
27:19'
Vyloučení v týmu Washington Capitals (Carl Hagelin – 2 min., vražení na hrazení).
26:08'
Washington pokračuje v aktivitě. Vránovo nahození od modré čáry na branku neprošlo. Pak střílel Vrána z pravého kruhu a to už musel Vrána zasahovat vyrážečkou.
25:32'
Od modré vystřelil z první Dillon, jeho střela byla pro změnu nepřesná.
25:10'
Richard Pánik střílel z jízdy z pravé strany bekhendem, ale jeho střelecký pokus neprošel na Varlamova.
24:30'
Vrána vybídl přihrávkou na modrou čáru ke střele Zdena Cháru. Slovenský obr vypálil, Varlamov dokázal zasáhnout proti jeho střele mezi betony.
23:17'
Barzal zakličkoval a pak našel na modré čáře Pelecha. Jeho střela ovšem byla zablokovaná. Islanders zatím hrají aktivněji než v první třetině.
22:41'
Washington se osvobodil za cenu zakázaného uvolnění a hra se vrátí do jeho obranného pásma.
21:56'
Nahození Greena od levého hrazení bylo před Vaněčkem ještě tečované, český brankář ale dokázal zasáhnout betonem.
21:02'
Nicklas Bäckström dostal od Pelecha tvrdý hit a byl zasažen do obličeje. Okamžitě odešel na ošetřovno na šití.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně ve 2:03.
První třetina je za námi, Washington zatím hraje na domácím ledě s New York Islanders nerozhodně 1:1. Domácí byli od samotného začátku aktivnějším týmem a až na pár střídání měli velkou převahu celou dobu, Islanders přestříleli vysoko 17:11. Washington se dostal do vedení ve dvanácté minutě, kdy se v přesilovce z dorážky Schultzovy střely prosadil John Carlson. Už v 16. minutě ale bylo vyrovnáno, když Dobsonovu střelu od modré tečoval za Věněčkova záda Anders Lee.
20:00'
19:40'
Capitals dostávají puk do středního pásma, více už se toho pravděpodobně v první třetině nestane.
18:55'
Capitals vyhodili puk na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Vaněčkem.
18:16'
Chárovi se střela od modré moc nepovedla, kotouč proskákal vedle branky Islanders.
17:51'
Vaněček zachytil nahození ze středního pásma a rychle hokejkou rozehrál.
17:24'
Barzal rychle projel do útočného pásma a před puk zadovkou na Leeho. Jeho rána ale byla nepřesná.
15:33'
Hosté se poprvé v zápase prosazují a ještě v první třetině vyrovnávají na 1:1. Islanders měli druhé dobré střídání v řadě. Od modré čáry z pravé strany vystřelil obránce Noah Dobson a jeho ránu ještě tečoval jeden z hráčů Washingtonu. Vaněček na tuhle změnu směru nedokázal zareagovat. Asistence: Mathew Barzal, Jordan Eberle.
14:54'
Cal Clutterbuck se rychle otočil na levém kruhu, poté co přijal přihrávku od modré čáry a pak rychle vypálil. Vaněček si připsal výborný zákrok ramenem.
14:25'
Capitals se ale do útočníka nakonec přeci jen dostali. Z pravé strany od modré čáry střílel John Carlson, tentokrát ho však Varlamov dokázal vychytat.
14:01'
T. J. Oshie nezpracoval těžkou přihrávku ve středním pásmu, takže přechod se Washingtonu nepovedl.
13:11'
Od Komarova se puk odrazil mimo hrací plochu, vhazovat by se mělo před Varlamovem.
12:48'
Ross Johnston hledal mezi kruhy Barzala, ale ten nedostal prostor na střelu, to si ohlídal Zdeno Chára.
11:48'
Kotouč se odrazil mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.
11:06'
Domácí proměňují hned první přesilovku v utkání a jdou do vedení 1:0! Od modré čáry vystřelil Schultz. Varlamov sice puk vyrazil, ale ten se mu pak ztratil z dohledu, čehož využil JOHN CARLSON a z levé strany ho pohotově dorazil střelou pod horní tyč. Asistence: Justin Schultz, Nicklas Bäckström.
10:28'
Na ledě je při přesilovce také Jakub Vrána. Domácí ale nezačínají dobře, Islanders vyhodili puk.
10:12'
Vyloučení v týmu New York Islanders (Matt Martin – 2 min., podrážení).
09:34'
Z pravého kruhu hned pálil Barzal, Vaněček předvedl celkem snadný zákrok, puk vyrazil.
09:12'
Nic Dowd proti přesile prohrál souboj o kotouč za brankou Islanders, dobředu už mířil první formace hostů.
08:09'
Carlson střílel od modré. Jeho rána byla sice sražena mimo, ale domácí zůstávají v útočném pásmu.
07:38'
Proti další střele Washingtonu už Semjon Varlamov zasahovat musel.
07:27'
Vrána vystřelil od levého hrazení, ale neměl čas moc mířit a puk prolétl vedle branky.
07:05'
Vítek Vaněček musel být v pozoru a střelu od modré čáry po vyhraném vhazování Islanders dokázal chytit do své lapačky.
06:29'
Anders Lee dostal na druhé straně dobrou přihrávku od Barzala mezi kruhy, ale jeho střela z první byla nepřesná.
05:56'
Michael Sgarbossa si dobře najel do střelecké pozice na pravém kruhu a pěkně vypálil, i jeho ale Varlamov vychytal.
04:56'
A hned je tu další zakázané uvolnění Washingtonu.
04:49'
Capitals jsou v úvodu utkání jasně aktivnější, ale nyní se jejich rozehrávka proměnila na zakázané uvolnění.
04:19'
z levé strany pálil znovu Conor Sheary, tentokrát už branku trefil, Varlamov ale dokázal zasáhnout svo hokejkou.
02:37'
Lars Eller našel před brankou Conora Shearyho, ale ten nedokázal skákající kotouč pořádně trefit a usměrnit na Varlamovovu branku.
02:37'
Od modré čáry vypálil obránce Capitals John Carlson, jeho pokus byla ale zablokovaný, takže Varlamov nemusel zasahovat.
01:53'
Zatím jsme neviděli ani jednu střelu na branku. V zápase Islanders zatím v této sezoně nepadají skoro žádné branky, uvidíme, jak to bude dnes.
00:30'
Washington je v úvodu utkání aktivnější, Islanders se hned od začátku brání a musel si pomoci i zakázaným uvolněním.
00:01'
Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na modrých čarách a stadionem zní hymna Spojených států amerických.

Washington Capitals: Vaněček (C. Anderson) – Carlson (A), Dillon, J. Schultz, Chára, T. van Riemsdyk, Siegenthaler – Oshie, Bäckström (A), J. Vrána – T. Wilson, Eller, Pánik – Hathaway, Dowd, Hagelin – Sheary, Sgarbossa, Sprong.

New York Islanders: Varlamov (I. Sorokin) – Pulock, Pelech, Mayfield, Leddy, Dobson, A. Greene – Eberle, Barzal, Lee (C) – Clutterbuck, B. Nelson, Jo. Bailey – Bellows, Pageau, Dal Colle – Johnston, Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: Walsh, Sutherland – Murray, Tobias.
Češi a Slováci na soupiskách

Vítek Vaněček (WSH) 4 zápasy, úspěšnost 91,18 %, průměr 2,87, 0 čistých kont
Jakub Vrána (WSH) 6 zápasů, šest bodů (3+3)
Michal Kempný (WSH) 0 zápasů, zraněný
Zdeno Chára (WSH) 6 zápasů, 1 bod (0+1)
Richard Pánik (WSH) 6 zápasů, 1 bod (0+1)
Vzájemné zápasy

V této sezoně půjde o první utkání těchto dvou mužstev. V té minulé spolu hrála nejprve čtyřikrát v základní části, z toho třikrát vyhrál Washington. Poté si spolu zahrála i v 1. kole kole play-off, kde uspěli Islanders, kteří vyhráli sérii 4:1 na zápasy. Islanders hrají na ledě Capitals velice rádi, vyhráli tam čtyři poslední zápasy.
New York Islanders

New York Islanders zatím mají odehráno jen pět zápasů a stejně jako Washington, i oni mají rozhodně ambice na postup do play-off. Islanders jsou vnímáni jako defenzivní tým, což potvrzují i jejich statistiky, zejména pak skóre. Islanders v pěti zápasech vstřelili jen osm branek, což je suverénně nejméně ze Severní divize, ale zase jsou nejlepší v obraně, pouze osm inkasovaných branek je toho důkazem. Islanders z pěti zápasů třikrát vyhráli a ani jednou zatím jejich zápas nedospěl do prodloužení. Naposledy prohráli 0:2 na ledě New Jersey. Islanders nemají v první stovce bodování ligy žádného svého zástupce, nejlépe je na tom se čtyřmi body (2+2) Matthew Barzal, největší hvězda mužstva. Islanders půjdou na rozdíl od Wasnhingtonu do zápasu v plné sestavě.
Washington Capitals

Washington má každou sezonu velké ambice a ani tato není výjimkou. Start do sezony měli ale Capitals rozpačitý, z šesti utkání sice zatím vždy bodovali, ale vyhráli jen polovinu zápasů a jen dva v základní hrací době. S devíti body jsou ale Capitals ve vyrovnané tabulce Východní divize první. Naposledy se Washington utkal s Buffalem a na domácím ledě prohrál 3:4 na nájezdy. Washington nemá problémy se střílením branek (23), ale také hodně inkasuje, 21 obdržených branek je druhé nejvyšší číslo v divizi. Lídrem týmové produktivity je se sedmi body (4+3) Švéd Nicklas Backström. Washington se kvůli trestu bude muset znovu obejít bez všech svých ruských hráčů včetně Alexe Ovečkina, nebude hrát ani zraněný český obránce Michal Kempný. V brance by se měl znovu objevit Vítek Vaněček, v prvním útoku pak Jakub Vrána.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmyWashington Capitals a New York Islanders. Zápas se odehraje v Capital One Aréně ve Washingtonu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.