Ke třetímu zápasu čtvrtfinálové série play-off přijeli do Ústí nad Labem chomutovští Piráti. Slovan, který se za svůj výkon stydět rozhodně nemusí, nakonec nestačil na favorita 2:9, v sérii tak prohrává 1:2 na zápasy. Šanci vyrovnat sérii mají svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše v pondělí 23. 2. 2015. Na ústecký zimní stadion si našlo cestu 5 113 diváků, což je nový rekord letošní sezóny.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
Pozápasové statistiky:

Branky a nahrávky:
28. Tůma (Kolafa, Roubík), 38. Pořický (Brož, Kloz) – 13. Rutta (Hřebejk, Gajovský), 23. Chlouba (Račuk), 33. Rutta (Dušek, O. Kaše), 35. Růžička (Šagát), 36. Drtina (Kämpf, O. Kaše), 41. Hřebejk (Rutta), 44. O. Kaše (Dušek, Bartejs), 52. Kämpf (Dušek, Chlouba), 57. D. Květoň (Růžička).
Rozhodčí: Petružálek, Jílek – J. Toman, Rozlílek.
Ofsajdy: 0:4.
Vyhraná vhazování: 28:30 (11:10, 11:11, 6:9).

Piráti právě vstřelili branku!
Vladimír Růžička (1+3; dnes 1+1) přihrál z rohu do mezikruží DAVIDU KVĚTOŇOVI (1+3), který střelou mezi betony prostřelil Martina Volkeho. Asistence: Vladimír Růžička (1+3; dnes 1+1).
55:58
Růžička z bezprostřední blízkosti na Volkeho nevyzrál.
55:37
Postavení mimo hru Pirátů (na ofsajdy 0:4).
Dnešní utkání sleduje 5 113 diváků včetně přibližně dvě stě příznivců Chomutova.
54:29
Brož pouze nahodil do útočného pásma.
53:16
Komerční přestávka.
52:30
Chomutov si doslova užívá poslední minuty zápasu.
51:08
Také Martina Volkeho hosté překonávají! Antonín Dušek (0+5; dnes 0+3) nalezl od pravého mantinelu u opačné tyče volného DAVIDA KÄMPFA (1+2; dnes 1+1), který střelou do odkryté branky vyškolil dnes původně připraveného Martina Volkeho. Asistence: Antonín Dušek (0+5; dnes 0+3), Roman Chlouba (1+2; dnes 1+1).
50:33
Zakázané uvolnění Ústí nad Labem (na icingy 1:3).
49:27
Chomutov má utkání pod kontrolou a vše nasvědčuje tomu, že Piráti si zbytek zápasu pohlídají.
48:40
Hanzl pouze nahodil za branku Hanuljaka, do šancí se domácí dostávají pouze ztěžka.
47:34
Komerční přestávka, po které bude následovat vhazování po pravici Martina Volkeho.
46:20
46:16
Dnes v pořadí již třetí postavení mimo hru hostů (na ofsajdy 0:3).
44:50
Vávra z dobré střelecké pozice přestřelil.
44:20
Šance pro Slovan v podobě početní převahy. Štěpán Hřebejk (CHM) vyloučen na dvě minuty za sekání.

Celkem TM v letošním play-off: 2.
Vyloučení celkem v zápase: 6:7.
43:27
V brankovišti domácích došlo ke změně, Michaela Petráska střídá Martin Volke.
43:27
Pohledná souhra dva na nikoho končí gólem. ONDŘEJ KAŠE (2+2; dnes 1+2) a Antonín Dušek (0+4; dnes 0+2) si vyměnili kotouč v předbrankovém prostoru, odkud první jmenovaný přízemní střelou posílá Piráty do vedení 7:2 a zároveň vyhání Michaela Petráska na střídačku. Asistence: Antonín Dušek (0+4; dnes 0+2), Tomáš Bartejs (0+2).
42:58
42:20
Domácí zatím tlaku Chomutova odolávají.
41:45
40:30
Gól při hře čtyři na čtyři! Jan Rutta (2+1; dnes 2+1) od útočné modré čáry vystřelil na domácího gólmana, který vyrazil touš před sebe, kde stál nepokrytý ŠTĚPÁN HŘEBEJK (4+1; dnes 1+1). Posledně jmenovaný dorážel do odkryté branky. Asistence: Jan Rutta (2+1; dnes 2+1).
40:01
Na zahajovacím vhazování třetí části uspěli domácí.
40:01
Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

Michael Petrásek
- 14;
Miroslav Hanuljak – 8.
Druhá část byla na vstřelené branky podstatně bohatší než předchozí. Piráti šli nejprve do dvoubrankového vedení zásluhou Romana Chlouby, ve dvacáté osmé minutě snížil na dosah vyrovnání v přesilovce pět na tři David Tůma. Rozmezí třiatřicáté až osmatřicáté minuty nabídlo celkem čtyři góly, když se postupně trefili tři hráči hostů (Jan Rutta, Vladimír Růžička a Jiří Drtina), na současný stav 2:5 upravil skóre v čase 37:22 min. Jakub Pořický. K druhému vítězství v sérii mají blíže Piráti, na zvrat tříbrankového manka mají hokejisté Ústí nad Labem dvacet minut.
Statistiky úvodního a druhého dějství:

Branka a nahrávky:
28. Tůma (Kolafa, Roubík), 38. Pořický (Brož, Kloz) – 13. Rutta (Hřebejk, Gajovský), 23. Chlouba (Račuk), 33. Rutta (Dušek, O. Kaše), 35. Růžička (Šagát), 36. Drtina (Kämpf, O. Kaše).
Vyloučení: 6:6.
Zakázaná uvolnění: 0:2, 0:1.
Ofsajdy: 0:1, 0:1.
Vyhraná vhazování: 11:10, 11:11.

Další třetina začne přibližně v 18:48 hod.
40:00
39:45
Bude se hrát znovu v rovnovážném počtu. Marek Hovorka (CHM) si za svůj prohřešek proti pravidlům vykoledoval menší trest za podražení.

Celkem TM v letošním play-off: 4.
Vyloučení celkem v zápase: 6:6.
39:25
Chomutov se do ničeho nehrne.
38:58
Přesilovou hru si zahrají hosté. Tomáš Vávra (UNL) inkasoval dvojitý menší trest (dvě plus dvě minuty) za vysokou hůl.

Vyloučení celkem v zápase: 6:5.
38:30
Střelec první dnešní domácí branky opouští led za pomoci spoluhráče.
38:30
David Tůma zůstal po zásahu pukem ležet, hra přerušena.
37:22
Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Gólové hody pokračují, avšak tentokrát mohou slavit hokejisté Slovanu! Dobrým důrazem na brankovišti se prezentoval JAKUB POŘICKÝ (1+2), jenž za záda Miroslava Hanuljaka dopravil kotouč po střele Vladimíra Brože (0+2). Asistence: Vladimír Brož (0+2), Jan Kloz (3+2).
36:09
Icing Chomutova (na icingy 0:3).
35:47
Další trefa hostů do černého v krátkém časovém sledu! David Kämpf (0+2) zahlédl v prostoru mezi kruhy volného JIŘÍHO DRTINU (2+0), který nikým nehlídaný prostřelil maskovaného muže domácích. Asistence: David Kämpf (0+2), Ondřej Kaše (1+2; dnes 0+2).
35:30
Piráti kombinují za domácí brankou a vyčkávají na vhodnou příležitost.
34:02
Chomutov odskakuje do tříbrankového vedení! Martin Šagát (0+1) adresoval do mezikruží přesnou přihrávku VLADIMÍRU RŮŽIČKOVI (1+2), který nechytatelnou střelou pod břevno nedal Michaelu Petráskovi šanci. Asistence: Martin Šagát (0+1).
32:50
Nyní už se Chomutov trefuje do černého! JAN RUTTA (2+0; dnes 2+0) napřáhl na hranici pravého kruhu, odkud obránce z první formace hostů prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Antonín Dušek (0+3), Ondřej Kaše (1+1).
32:10
Marek Račuk se octl v tutové šanci, na poslední chvíli se k opačné tyči přesunul Michael Petrásek, jenž zabránil Pirátům ve vstřelení třetí branky. Komerční přestávka.
31:15
Vágner z rohu hledal před brankou stojícího Tůmu, který před odkrytou brankou promáchl!
30:20
Kämpf od hranice útočného pásma prověřil pozornost Petráska.
29:35
Hanzl si zpoza branky vybruslil před brankoviště hostujícího gólmana, ve finální fázi forvard Slovanu minul.
28:56
28:14
Ústí nad Labem pokračuje v drtivém tlaku, Hanuljak připraven.
27:20
Využitá dvojnásobná přesilovka! Střela Tomáše Kolafy (0+6), kterého mezi kruhy nalezl Jaroslav Roubík (5+4), se odrazila k DAVIDU TŮMOVI (4+1), který trefuje odkrytou část branky. Asistence: Tomáš Kolafa (0+6), Jaroslav Roubík (5+4).
26:56
Chomutov si zahraje ve třech! Jan Rutta (CHM) potrestán menším trestem za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

Vyloučení celkem v zápase: 4:5.
26:50
Početní výhoda ve prospěch žlutomodrých. Lukáš Květoň (CHM) míří za katr na dvě minuty za držení protihráče. Komerční přestávka.

Celkem TM v letošním play-off: 6.
Vyloučení celkem v zápase: 4:4.
26:13
25:40
Gajovský předal kotouč Ruttovi, jehož pokus Petrásek vyrazil.
25:20
Brož v oslabení nastřelil masku Hanuljaka.
24:59
24:13
Hrát se bude čtyři na čtyři. Hráčská lavice Slovanu potrestána menším trestem za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Jakub Suchan (UNL).

Vyloučení celkem v zápase: 4:3.
23:58
Vágner z levého kruhu přestřelil.
23:20
Brož neprostřelil obranný val Pirátů.
22:59
Milan Toman (CHM) míří dnes podruhé na trestnou lavici, tentokrát obdržel obránce hostů dvě minuty za hrubost.

Celkem TM v dnešním utkání: 4.
Celkem TM v letošním play-off: 12.
Vyloučení celkem v zápase: 3:3.
22:28
Z přečíslení dva na jednoho navyšuje Chomutov vedení! Marek Račuk (1+1) nalezl v útočné akci nikým neobsazeného ROMANA CHLOUBU (1+1), který se problémů trefil do odkryté branky. Asistence: Marek Račuk (1+1).
21:25
Slovan se usadil v útočné třetině, defenziva Pirátů se má na pozoru.
20:34
Ofenzivní akci hostů brzdí hvizd čárového rozhodčího, postavení mimo hru (na ofsajdy 0:2).
20:01
Na zahajovacím vhazování druhé části úspěšnější domácí.
20:01
Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

- 16;
Během úvodního dějství zhlédli diváci na ústeckém zimním stadionu jednu branku, o kterou se ve třinácté minutě postaral Jan Rutta. Oba týmy měly možnost vyzkoušet si alespoň na pár sekund dvojnásobnou přesilovou hru, nedisciplinovanost mužstev ale potrestána nebyla. Po dvaceti minutách hry mohou být spokojenější Piráti, kteří vedou jednobrankovým rozdílem. Slovan, jakožto outsider, není rozhodně horším celkem.

Vyhraná vhazování: 11:10.

Další třetina začne přibližně v 17:52 hod.
20:00
19:55
Úvodní část se dohrává u branky Petráska.
19:30
Kloz z dobré střelecké pozice na Hanuljaka recept nenalezl.
18:44
18:37
Vávra se v oslabení dostal do útočného pásma, Hanuljak vyrazil.
18:25
Stehlíkovu dělovku vyrazil Petrásek do ochranné sítě.
18:03
Kolafa vyhazuje.
17:58
Postavení mimo hru hostů (na ofsajdy 0:1).
17:24
Domácí ve čtyřech.
17:20
Hřebejk osamocený před brankovištěm Petráska zamířil nad.
16:44
Také hosté si zahrají ve dvojnásobné převaze. Vladimír Brož (UNL) si musí jít odsedět dvě minuty za nedovolené bránění.

Vyloučení celkem v zápase: 3:2.
16:05
Piráti si vytvořili tlak, Petrásek zatím bez práce.
15:42
15:24
Síly na ledě se srovnají. Martin Hanzl (UNL) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

Celkem TM v letošním play-off: 20.
Vyloučení celkem v zápase: 2:2.
14:54
Chomutov ve čtyřech.
14:23
Tůma si z bezprostřední blízkosti na Hanuljaka nepřišel.
13:42
Hosté jdou do tří. Jakub Stehlík (CHM) inkasoval menší trest za vražení na hrazení.

Vyloučení celkem v zápase: 1:2.
12:54
Přesilovou hru si zahrají také Ústečtí. Milan Toman (CHM) potrestán dvouminutovým trestem za hákování. Komerční přestávka.

Celkem TM v letošním play-off: 10.
Vyloučení celkem v zápase: 1:1.
12:05
Z akce dva na dva jdou hosté do vedení! Štěpán Hřebejk (3+1) si v prostoru mezi kruhy vyměnil touš s JANEM RUTTOU (1+0), kterému nedělalo potíže prostřelit bezmocného Michaela Petráska. Asistence: Štěpán Hřebejk (3+1), Nikola Gajovský (0+2).
11:52
Baránek se prodral od pravého mantinelu až před Hanuljaka, ze souboje vzešel jako vítěz hostující gólman.
11:38
Za brankou Petráska došlo k mele, vylučovat se nebude.
11:13
Milan Toman z levé strany přestřelil.
10:37
10:10
Vágner posílá černou gumu opět na opačnou stranu ledové plochy.
09:20
Domácí vyhazují puk k brance Hanuljaka.
08:37
08:37
Po střetu s chomutovským maskovaným mužem je na dvě minuty odeslán na trestnou lavici Ladislav Gengel (UNL), jenž obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.

Vyloučení celkem v zápase: 1:0.
07:15
Piráti vyvezli touš do středního pásma.
06:48
Chomutov je po tlaku domácích nucen vyhodit na zakázané uvolnění (na icingy 0:2).
05:50
Slovan doslova uzamknul soupeře ve vlastním pásmu, na Roubíka zívala odkrytá branka. Ústecký kanonýr ve finální fázi selhal, odkrytou svatyni přestřelil také Kolafa.
05:00
Dušek z mezikruží prověřil pozornost hájce domácí svatyně.
04:29
Menší tlak v ofenzivní třetině si vytvořilo také Ústí nad Labem, brankář Pirátů nemusel zasahovat.
03:50
Chomutov drží kotouč na svých holích a vyčkává na šanci.
02:27
Piráti se dostali do přečíslení tři na jednoho, na konci souhry hostů stál Gajovský, proti kterému stál vynikající Petrásek.
02:15
Chomutov vyhazuje přes všechny čáry, pískáno je zakázané uvolnění (na icingy 0:1). Následuje buly po pravici Hanuljaka.
02:00
Nepříjemný střelecký pokus z čepele Šuláka domácího gólmana nepřekvapil.
01:02
Na opačné straně zahrozil Martin Hanzl, střela ústeckého centra minula prostor mezi tyčemi.
00:44
David Květoň stíhaný domácími obránci se dostal do samostatného úniku, Michael Petrásek připraven.
00:19
Hovorka z pravého kruhu nemířil přesně.
00:01
Na úvodním vhazování úspěšnější Jaroslav Roubík.
00:01
Petr Hrdlička, zástupce společnosti AVE, vhodí ještě čestné buly.
Ještě před samotným úvodem je poblahopřáno zástupcům společnosti AVE, která podporuje ústecký hokej již deset let.
Domácí nastupují v dresech žlutomodrých, hosté volí bílou kombinaci dresů.
Nejproduktivnější hráči obou týmů v letošních vyřazovacích bojích:

Jaroslav Roubík (5 zápasů; 5+3)

Piráti Chomutov:
Štěpán Hřebejk (1 zápas; 3+0)
David Květoň, Marek Hovorka (oba 2 zápasy; oba 0+3)
Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí:
Miroslav Petružálek, Jan Jílek.
Čároví rozhodčí: Jan Toman, Jiří Rozlílek.

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Kolafa, Holomek, Vl. Brož, M. Vágner, Grin, Smetana, M. Zdvořáček – D. Tůma, Roubík, D. Merta – J. Kloz, M. Hanzl, Pořický – Kuchynka, Gengel, T. Vávra – Baránek, Suchan. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Piráti Chomutov: Hanuljak (M. Kopřiva) – Rutta, Skinner, Scalzo, J. Drtina, J. Stehlík, M. Toman, Šulák, Bartejs – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – D. Květoň, Vl. Růžička, Šagát – Chlouba, Račuk, L. Květoň – O. Kaše, Kämpf, A. Dušek. Trenéři: Břetislav Kopřiva, Aleš Totter.

Exkluzivně pro onlajny.cz před utkáním:

Martin Volke (brankář HC Slovan Ústí nad Labem; v letošním play-off procentuální úspěšnost zákroků 89,58 %):

"Rád bych fanoušky pozval na suprový hokej. Neskládáme zbraně a chceme se pokusit ovládnout opět minimálně jedno utkání. Jdeme zápas od zápasu, nehledíme příliš do budoucnosti. Chceme srdíčkem a vůlí každé střetnutí urvat. Budeme rádi za každého diváka, který nás přijde podpořit a bude při nás stát. Věřím, že nám fanoušci zatleskají a i po případné prohře nás nevypískají."

Tomáš Vávra (útočník HC Slovan Ústí nad Labem; v letošním play-off: 0+0):
"Hrát musíme stejným způsobem, jako hrajeme od doby, kdy jsme museli pouze vyhrávat, abychom se vměstnali mezi prvních deset týmů tabulky v základní části. Každý zápas hrajeme naplno, snažíme se dodržovat pokyny od trenérů. Řekl bych, že od té doby můžeme hrát s kýmkoliv a uspět můžeme s tím samým jako v Chomutově. Chceme na Piráty vlétnout. Máme dobré gólmany, to nám hodně pomáhá."
Letošní čtvrtfinále play-off (18. 2. 2015, 19. 2. 2015):

První zápas:
Piráti Chomutov – HC Slovan Ústí nad Labem

4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 29. Chlouba (Vl. Růžička, Koma), 45. Sinisalo (D. Květoň, Bartejs), 46. J. Drtina (Vl. Růžička, L. Květoň), 49. Toman (Hovorka, Dušek) – 27. Poulíček (D. Merta, J. Kloz).
Rozhodčí: Hrubý, Wágner – Hejl, Podrazil.
Vyloučení: 11:10, navíc Vl. Růžička 10 min. OT [NESP] – Baránek 5 min. + OK [ZHK].
Využití: 3:1.
Diváci: 4 499.
Střely na branku: 41:23 (13:8, 17:7, 11:8).
Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Stav série: 1:0 na zápasy.

Druhý zápas:

5:7 (2:2, 2:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 9. Hřebejk (Toman, Gajovský), 13. O. Kaše (Dušek, Kämpf), 31. Hřebejk (Hovorka), 33. Račuk (D. Květoň, Sinisalo), 60. Hřebejk (Hovorka, D. Květoň) – 13. D. Merta (Roubík, D. Tůma), 18. D. Tůma (Roubík, D. Merta), 27. Gengel (Roubík, Kolafa), 40. Roubík (D. Merta), 49. J. Kloz (M. Hanzl), 53. J. Kloz (Pořický, M. Vágner), 59. Roubík (D. Merta, Vl. Brož).
Rozhodčí: R. Svoboda, Pražák – Gerát, Hynek.
Vyloučení: 9:9.
Využití: 3:3.
Diváci: 3 727.
Střely na branku: 48:28 (13:8, 15:9, 20:11).
Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3, 4:7, 5:7.
Stav série: 1:1 na zápasy.
Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem:

59 zápasů: 27 výher, 7 výher po základní hrací době, 1 remíza, 5 proher po základní hrací době, 19 porážek, skóre 183:173.

V letošním ročníku se hokejistům Slovanu podařilo Piráty zdolat poprvé právě až ve druhém utkání čtvrtfinále play-off. Nejčetnějším výsledkem v historii je výhra Slovanu 3:2 (5x).
Za stavu 1:1 na zápasy vyzve HC Slovan Ústí nad Labem na ústeckém zimním stadionu mužstvo Piráti Chomutov.

Hokejisté Slovanu ve středu v prvním utkání druhého kola vyřazovacích bojů podlehli po nevydařené třetí třetině 1:4, o den později naopak díky vyvedenému třetímu dějství slavili svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše výhru 7:5. Slovan, který nemá co ztratit, zatím favorita celé soutěže kouše a dal najevo, že Chomutovu nedá rozhodně nic zadarmo. Při případném úspěchu v obou domácích zápasech by hráči Ústí nad Labem měli k dispozici tři mečboly!
Příjemné nedělní odpoledne z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky utkání třetího čtvrtfinále I. hokejové ligy ČR. HC Slovan Ústí nad Labem hostí tým Piráti Chomutov.

Favoritem dnešního duelu jsou podle sázkových kanceláří hosté.
Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 17:00 hod.