Sparta předvedla perfektní obrat. Dvěma brankami ve třetí části jen potvrdila pohodu, ve které v posledních kolech hraje. O výsledku zápasu rozhodl Petr Tenkrát necelou minutu před koncem. Těšíme se v neděli na viděnou na pražském derby!
60:00
59:09
Sparta právě vstřelila branku!Po chybě Černého ve vlastním obranném pásmu střílí PETR TENKRÁT pravděpodobně vítěznou branku Sparty a s velkou pravděpodobností připravuje Litvínov o předkolo play-off. Asistence: Petr Ton.
58:55
Volke se vrací do branky.
58:55
Ve stejném čase si Litvínov vybírá oddechový čas.
58:55
Ručinský po delší době na útočné zteči v pásmu Sparty. Pöpperle ale jeho střelu lehce pokryl.
58:04
Kučný mohl rozhodnout. Kličku a střelu ale vystihl jeden z obránců Litvínova a zablokoval ho.
57:39
Litvínov v plném počtu.
57:19
Volke se teď musel pořádně sklouznout od tyče k tyči, aby stihl kotouč vypálený z hole Petra Tona.
55:39
Kubát (LIT) vystřelil puk mimo hřiště a dostal dvě minuty. Litvínov si závěr třetiny a snahu o vstřelení vedoucí branky značně zkomplikoval.
55:34
Litvínov se v posledních minutách jen brání. Pöpperle má minimum práce.
54:48
Petr Tenkrát střílel z úhlu, tvrdou střelu ukryl Volke v náručí.
54:07
Sparta je teď několik desítek vteřin navezená v pásmu Litvínova a tomu se nedaří dostat puk mimo nebezpečnou zónu.
53:08
Petr Ton uháněl na křídle, ze střeleckého puku ho ale vytlačil po břiše klouzající litvínovský obránce. Litvínovu se nedá upřít snaha, ale ta není korunovaná nebezpečno uútočnou hrou.
52:42
Pacovský posílá puk na Broše před branku, toho ale zpacifikovala litvínovská obrana a následnou strkanici musí uklidňovat až rozhodčí.
52:15
Spartě se tato přesilovka daří o poznání lépe než předchozí.
51:45
Po prudké střele Sersena zacinkala tyčka!
50:42
Litvínov teď sám sebe brzdí častými vyloučeními. Na trestnou putuje Jan Brejčák (LIT) za hákování. Další přesilová hra Sparty.
50:04
Petr Ton prokličkoval obranou Litvínova, ve skórování mu zabránil až Volke.
48:53
Spartě se ani nedaří probojovat do pásma.
48:09
Pöpperle si vyjel z brány pro puk až mezi kruhy a pak přihrával Ivanu rachůnkovi. Jeho střela nakonec skončila v rukavici Volkeho. Spartě se ale přesilovka příliš nedaří.
47:04
Následný tlak Sparty vyvrcholil faulem Jurčík (LIT). Sparťana si u těla přidržel déle, než je zdrávo a rozhodčí ho poslal na dvě minuty ven za držení protihráče.
46:02
Sparta dvojnásobné oslabení zvládla.
45:50
Poslední vteřiny trestu Kučného. Vhazovat se navíc bude před Volkem.
44:57
Sparťané ale vzorně a obětavě brání. Litvínov z dvojnásobné přesilovky nejspíš nic nevytěží.
44:00
Kučný (SPA) jde ven na dvě minuty za poražení. 59 vteřin dlouhá přesilovka pět na tři pro Litvínov. Druhá v dnešním zápase.
43:28
Sparta ale i v oslabení dokáže zahrozit. Důkazem je pokus o únik v podání Ivana Rachůnka.
42:59
Tomáš Rachůnek (SPA) na trestné lavici. Provinil se hákováním.
41:59
Yorick Treille v absolutní tutovce! V prázdné brance ale trefil přesně rukavici Volkeho.
41:13
Sparta právě vstřelila branku! A je vyrovnáno! MICHAL SERSEN se napřáhl na modré a puk zasvištěl za záda Volkeho. Asistence: Angel Krstev.
40:37
Litvínov se budu bránit. Karel Kubát (LIT) je venku na dvě minuty za držení hole.
40:18
Michal Broš si hned v prvních vteřinách najel z úhlu a poslal puk pod betony Volkeho.
40:01
Druhá třetina nabídla celkem pohledný hokej a tři branky. Litvínovu se podařilo využít dvě přesilové hry a vede. Sparta ale ve 35. minutě snížila a od té doby je výrazně nebezpečnější. Třetí dějství by tak mohlo nabídnout útočný hokej plný pěkných šancí. Startujeme přibližně ve 20:32.
40:00
39:26
Střela Františka Lukeše přeplachtila Pöpperleho branku.
38:25
Ivan Rachůnek za jízdy hledal někoho, komu by přihrál do volného prostoru před brankou. Tam sice nebyli litvínovští obránci, ale ani další sparťanští útočníci.
37:29
Pöpperle stoprocentně nekontroloval puk a Viktor Hübl nepříjemně dotíral svou hokejkou.
36:17
Litvínov se i s notnou dávkou štěstí ubránil. Sparta ale rozhodně přidala a ve vzduchu visí vyrovnávací branka.
34:17
Kousalík v témže čase putuje na trestnou lavici za držení protihráče.
34:17
Sparta právě vstřelila branku!Sparta využívá ponechanou výhodu. ALEX FOSTER přetavil tvrdou ranu z poloviny třetiny v kontaktní gól. Asistence: Dominik Pacovský, Troy Milam.
33:15
Spartě se nedaří probojovat na delší dobu do pásma. Litvínov několikrát vyhazuje.
32:37
Na trestné lavici Skuhrovec (LIT). Dvě minuty za držení protihráče.
32:13
Litvínov právě vstřelil branku!Litvínov využívá druhou přesilovku v zápase. FRANTIŠEK GERHÁT si s přihrávkou poradil až napodruhé, ale nakonec ji za záda Pöpperleho propasíroval. Asistence: Martin Jenáček, Vojtěch Kubinčák.
31:16
Litvínov se po půl minutě probojoval zpět do pásma Sparty a po teči Hübla se puk odrazil od horní tyčky Pöpperleho branky.
30:46
Dvě minuty pro Petra Tona (SPA). Rozhodčí mu odpískal držení.
29:55
Michal Broš se nejrychleji zorientoval ve změti hráčů před brankou, jeho střela šla mimo a ani neměla potřebnou razanci.
28:30
Tenkrát z jízdy nahrával úplně volnému Lapšanskému, tomu ale přihrávka přeskočila v dobré palebné pozici hokejku.
27:57
Gerhát se snažil puk vyšťourat zpod Pöpperleho, ale rozhodčí přerušil hru.
26:52
Počet hráčů na ledě se vyrovná. Viktor Hübl (LIT) svojí hokejku použil k podražení protihráče a rozhodčí jeho "umění" ocenil dvěma minutami.
26:29
Za zdržování hry si odpyká menší trest Jaroslav Kasík (SPA). jím vystřelený puk skončil mimo mantinely.
26:11
Dvakrát upaloval na Volkeho Tenkrát, dvakrát jeho pokus Volke zlikvidoval.
25:31
Jarešovi musí na střídačku pomoci spoluhráči, vypadá to na zranění kolene.
25:19
Snaha Lukeše přihrát do palebné pozice Hüblovi skončila na hokejkách sparťanských obránců.
24:19
Litvínovská obrana se zapomněla v pásmu Sparty a byla z toho nepříjemná mela před Volkem, ten zmatky své obrany před svou brankou ale ustál a nakonec ukryl puk pod výstrojí.
23:17
Sparta už je v plném počtu, nápor Litvínova ale pokračuje i dál.
21:33
Litvínov právě vstřelil branku!Richard Jareš se střelou od modré čáry dlouho otálel. Nakonec se ale opřel do puku a Hübl s MARTINEM RUČINSKÝM drobnými tečemi změnili jeho směr tak dokonale, že ho Pöpperle neměl šanci chytit. asistence: Viktor Hübl, Richard Jareš.
21:08
Dvaapadesát vteřin se bude Sparta bránit dvojnásobné přesile Litvínova. Ivan Rachůnek (SPA) na trestné lavici za hákování.
20:06
Tak na trestné lavici nakonec skončil Angel Krstev za sekání. Litvínov hraje svou první přesilovku v zápase.
20:01
Skončila první třetina zápasu mezi Spartou a Litvínovem bojujícím o play-off. Nicméně takto se o předkolo nebojuje. Sparta byla po většinu třetiny aktivnějším týmem a Litvínov začal hrozit až v závěru dvacetiminutovky. Stav je ale bezbrankový 0:0. Další třetina začne v 19:39.
20:00
19:59
Sparta načne druhou třetinu ve čtyřech. Na trestnou lavici zamíří jeden ze sparťanů. Kdo to bude zjistíme až po pauze, trestoměřiči si jeho jméno nechávají pro sebe...
19:06
Karel Kubát a jeho tvrdá střela z vrcholu kruhu, Pöpperle kryje a vyráží mimo sparťanskou branku.
18:22
Jakub Šrámek obkroužil branku a pokusil se puk za Pöpperleho propašovat podél pravé tyčky. Beton sparťanského gólmana byl ale na svém místě včas.
17:16
Litvínov zvládl první oslabení v zápase bez větších problémů.
16:43
Tvrdou střelu Kasíka od modré Volke jen vyrazil před sebe. Následnou Tonovu pumelici ukryl pod betony.
16:06
Černý vyhazuje.
15:33
Spartě se sice daří držet pásmo, ještě se ale nedostala ke střele.
14:59
První vyloučení dnešního zápasu. Na trestné lavici sedí Jan Brejčák (LIT). Odpyká si dvě minuty za nedovolené bránění.
14:39
Peter Jánský obkroužil v rychlosti branku, k zakončení se ale nedostal.
13:53
Ručinský poslal puk do pásma Sparty, tam se k němu ale jako první probojovali sparťané.
13:09
Yorick Treille vyslal prudkou střelu z úhlu skrz brankoviště.
12:36
To samé se odehrává na druhé straně. Souhra Tona s Tenkrátem byla o poznání přesnější, ale i te´d šel puk mimo klec.
12:04
Rindoš s Majdanem v akci dva na jednoho, puk jde ale mimo!
11:19
Rozehrávku Litvínova často brzdí nepřesnosti a špatné přihrávky, a když se jeho hráči probojují před branku, narazí na pozorného Pöpperleho.
10:46
Tomáš Rachůnek bojuje v rohu o puk, dva na něm nalepení obránci jsou na něj ale moc. Litvínovu se daří oprostit od tlaku a vyváží puk ze svého pásma.
09:55
Střela Brejčáka od modré čáry a Pöpperle se za ní jen otočil. Těsně mimo.
08:34
Michal Broš prokličkoval až před Volkeho, obránci Litvínova ho ale vytlačili ze střeleckého úhlu.
08:08
Litvínovu se nedaří překonat modrou čáru, sparťanská obrana je pozorná a důrazná. Jedinou čestnou výjimkou byl pokus z blízka z hokejky Jurčíka, který ale lapačkou pokryl Pöpperle.
06:27
Fanoušci Litvínova vyvolávají jméno gólmana Volkeho. je pravda, že ten zatím má největší zásluhu na tom, že je stav stále 0:0.
05:28
Litvínov teď ve svém pásmu zle nestíhá a sparťané ho tam točí jako na kolotoči.
04:34
Sparta je v útočném pásmu Litvínova rozhodně aktivnější než severočeský celek před Pöpperlem.
03:38
Litvínov se v útočném pásmu Sparty dlouho neohřál, na druhé straně z protiútoku zahrozil Pacovský, puk ale srazil jeden z obránců.
02:18
Peter Jánský pálil z úhlu, puk skončil v chráničích Volkeho.
01:46
Obránce Litvínova se pokusil obhodit Tomáš Rachůnek, puk sice doklouzal ař před Volkeho, ten ho ale bez problémů přihrál na svého hráče.
00:37
Litvínov začal zostra. František Lukeš byl prvním, kdo vyslal střelu na Pöpperleho, puk se k němu ale nakonec ani nedostal.
00:01
Zápas začne za malou chvilku, z ledu mizí poslední propriety z ceremoniálu.
Legendám Sparty teď přímo na ledě podávají ruce hráči Sparty.
První dva tituly Sparty vybojoval Vladimír Zábrodský.
Obránce Karel Gut dal soupeřům 76 branek.
565 bodů v 15 sezonách - to je vizitka Richarda Žemličky.
47 nul vychytal v dresu Sparty Petr Bříza...
16 sezon strávil v dresu Sparty Jiří Zelenka - nejlepší sparťanský střelec všech dob..
Devět sezon Spartu trénoval František Výborný... opět mohutný potlesk tribun.
Dva tituly v pozici trenéra získal se Spartou Josef Horešovský.
Funkcionář Miroslav Kuneš působí na Spartě už více než 40 let.
Na ledě i Jiří Hrdina a Pavel Richter, na ledě se objevuje Jaroslav Šíma, kterého provází bouřlivý potlesk fanoušků.
Na červeném koberci se pomalu objevují noví členové Klubu Legend. Jako první vystoupil před diváky Jiří Holeček, po něm se na ledě objevil Jan Gusta Havel...
Do Klubu legend jsou in memoriam zařazeni: Josef Maleček, Jiří Hanzl, František Tikal.
Na ledě Viliam Sivek, který pronáší úvodní řeč.
Ještě před utkáním dojde ke slavnostní ceremonii. Do Klubu legend bude za malý okamžik na ledě uvedeno 19 osobností Sparty.
Sparta má své jisté. V minulém zápase proti mladé Boleslavi naplno bodovala a v předstihu si zajistila Prezidentský pohár. To Litvínov má jiné starosti. Postup do předkola play-off nemá ve svých rukou, nicméně vyhrát musí, pokud chce i dál živit alespoň teoretické naděje. Utkání startuje v 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.