Bonusový bod dnes bere Kladno, které poprvé v sezoně vyhrálo v prodloužení/nájezdech. Středočeši ztrácí na 6. Třinec 4 body, na 5. Litvínov pak bodů 5. Příští utkání odehraje Kladno v neděli právě v Litvínově, Plzeň hostí doma Zlín. Ode mne to je vše, přeji hezký víkend.
65:00
Kladno právě vstřelilo branku!
Chábera si pohlídal střelu mezi betony a KOBA JASS a jeho proměněný nájezd se stávají zárukou dvou kladenských bodů. Středočeši ztrácí na šestku stále 4 body.
A Petr Vampola za Plzeň.
Mazanec bekhendovou kličku vystihl - 1:0.
Michal Dragoun...
Chábera si pohlídal střelu mezi betony - 1:0.
Jan Kovář...
Koba Jass vymíchal Marka Mazance a zakončil do prázdné branky - 1:0.
Koba Jass za Kladno.
Chábera lapačkou zastavil - 0:0.
Jiří Hanzlík pojede první.
Samostatné nájezdy začínají.
Prodloužení nerozhodlo, o výsledku tak rozhodnou samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:55
Kratěna po křížném pasu minul poloodkrytou branku.
64:38
Chábera zakročil proti střele St. Pierra.
Oddechový čas si vybírají také hosté.
64:25
Vladimír Kameš (KLA) dostává dvě minuty za krosček.
64:00
Poslední minuta prodloužení.
63:20
Kratěna se už už dostával za kladenskou obranu, ale neobešel Růžičku.
62:38
Petr Hořava minul branku střelou švihem.
62:13
Procházka dostal nahrávku od M. Hořavy, jeho střelu Mazanec vyrazil.
60:42
I přes ztracené vedení byla na lavičce Kladna radost. Bod definitivně Středočechy posunul minimálně do předkola.
58:40
Kladno otočilo hru a Jass prověřil Mazance.
58:28
Cháberovi vypadlo lehké nahození Plzeňských. Naštěstí pro domácí stihl brankář Kladna zareagovat dřív, než se k němu dostal kdokoliv ze Západočechů.
58:10
57:54
Plzeň dostala puk do středního pásma.
57:26
Domácí už se usadili.
56:53
Procházka trefil z kruhu prvního obránce před sebou. Teď to Kladno sehrálo pěkně.
56:10
David Havíř (PLZ) dostává dvě minuty za držení.
55:42
Piskáček udržel útočnou třetinu, ale Kladno se nevymanilo z rohu.
54:51
Kotouč skončil v ochranné síti za Mazancem, vhazovat se bude ve středním pásmu.
54:22
Hra se teď sice přelévá ze strany na stranu, ale šancí je poskrovnu.
52:17
Kotouč zůstal ležet na síťce Cháberovy branky. Vhazovat se bude v obranném pásmu Středočechů.
51:42
Akce Kladna 3 na 2 skončila velmi dobrou střelou Dragouna. Mazanec se vytáhl se skvělým zákrokem.
51:10
Hollweg zchytal ránu St. Pierra od modré.
50:42
Chábera si připisuje další zákrok.
50:11
Valský pálil pohotově, ale mimo hostující branku.
49:03
Plzeň právě vstřelila branku!
Jeden z kladenských obránců, tuším, že Růžička, namazal před branku Kratěnovi. Ten posunul na Kováře, který zpracoval a poslal puk zpět k druhé tyči na ONDŘEJE KRATĚNU, který zasunul za bezmocného Cháberu. Asistence: Jan Kovář.
48:50
Kladno vyhodilo jen na zakázané uvolnění.
47:40
Mazanec udržel střelu Piskáčka. Před branku dojížděl Miloslav Hořava, takže důležitý počin hostujícího brankáře.
47:33
46:54
Plzeň vyhazuje za Cháberu.
46:09
Mazanec snadno kryje nahození Libora Procházky.
45:33
Dragoun byl před brankou faulován Dominikem Boháčem (PLZ) a ten dostává dvě minuty za držení.
44:31
Mazanec měl problémy s nahozením Doudery ze středního pásma.
44:03
A domácí se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.
43:50
Plzeň se usadila v pásmu kladenských Rytířů.
42:39
Vampola cpal puk před Cháberu, který ho nedokázal přikrýt. Hosté z toho nic nevytěžili.
41:57
41:25
Hollweg zkusil z úhlu zaskočit Cháberu, což se ale nepovedlo.
40:49
Plzeň znovu bez potíží při bránění kladenských přesilovek.
40:27
Piskáček znovu neudržel útočné pásmo.
40:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 13 - Marek Mazanec (PLZ) 10.

Ve druhé třetině jsme nakonec regulérní branku neviděli. Hosté byli aktivní především ve vlastním oslabení, kdy Vampola málem překonal Cháberu. Hostujícímu útočníkovi se to nakonec přeci jen povedlo, ale rozhodčí pro jeho předchozí prohřešek branku neuznali.
40:00
39:57
Hosté docílili branky, kterou sudí nejprve uznali, ale po domácích protestech se nakonec shodli, že Petr Vampola (PLZ) podrazil Jana Cháberu a za svůj faul dostává dvě minuty.
39:26
Chábera byl přilepený k tyči, zatímco puk byl volný na brankovišti. Domácí beci padali před svého brankáře, ale Chábera dobrých pět sekund stále zůstával přilepený na tyči a nevěděl, kde je puk. Nakonec byl vysvobozen hvizdem rozhodčích.
38:31
37:59
Kladno se brání poměrně obstojně.
37:17
Vampola ztratil puk a Patera se vydal do přečíslení s Miloslavem Hořavou. Domácí kapitán ale puk do jízdy spoluhráči neprocpal.
36:31
David Kuchejda (KLA) naprosto zbytečně zkoušel hokejkou hrát vysoký kotouč a poslal ho mimo hřiště. Přesilovka pro hosty.
36:10
Po delší době také zákrok pro Jana Cháberu.
35:48
35:30
Bída Kladna v přesilovkách pokračuje dál, kotouč za Cháberou.
35:09
Plzeň vyhazuje.
34:52
Teď natlačili puk do brankoviště, ale Mazanec odolal.
34:40
Domácí si nejsou schopni ani pořádně nahrát puk.
34:29
Hosté ve čtyřech.
33:58
Hosté vyhodili po buly.
33:48
Jiří Hanzlík (PLZ) dostává dvě minuty za zdržování a Kladno dostává 41 sekund výhody 5/3. Time out pro Zdeňka Vojtu a jeho tým.
33:44
Lukáč se dostal před Mazance, který ale nepustil puk.
33:18
Kladnu se dnes přesilovky prostě vůbec nedaří.
32:29
Kladno toho využilo a vytvořilo si velký tlak, který resultoval faulem Petra Vampoly (PLZ), který dostává dvě minuty za sekání.
31:59
Hosté unaveni, ale vystřídat nemohou, protože odpálili na zakázané uvolnění.
31:28
Dragoun dostával zpětný pas mezi kruhy, ale puk mu přeskočil hokejku.
31:00
30:30
Luxusní zákrok Marka Mazance, který při přesunu vyrazil gólovou střelu Koby Jasse. Opravdu parádní zákrok.
29:30
Procházka dvakrát nahazoval směrem na Mazance. Podruhé hostující brankář přikryl kotouč.
29:07
Kladno kompletní, hosté ve čtyřech.
29:00
Jakub Lev (PLZ) dostává dvě minuty za podražení. S tresty se roztrhl pytel.
28:05
Jako tank se probíjel Jakub Valský obranou Plzně, ale na konci už neměl dost sil pro přesnou nahrávku.
27:07
Tak to byla hodně rychlá přesilovka. Petr Vampola (PLZ) dostává po vhazování za svůj prohřešek dvě minuty za podražení.
27:04
Libor Procházka (KLA) dostává dvě minuty za hákování. Plzeň si vyzkouší první přesilovku.
26:24
Kovář hledal před brankou Kratěnu, který těsně na puk nedosáhl.
25:54
Melka si klepal o přihrávku tak dlouho, až mu kotouč prošel mezi nohama.
25:14
Kuchler zpoza branky našel Pateru, kterého ale vychytal Mazanec!
24:59
24:25
Střelu Miloslava Hořavy srazil před brankou jeden ze spoluhráčů.
24:03
Teď se Kladno mohlo usadit, ale Procházkovi na modré přeskočil puk hokejku.
23:16
Jestli se dnes něco daří hostům výborně, tak je to oslabení. Kladno se nejen nedostane do pásma, ale musí občas bránit dobré šance Západočechů.
22:59
Jakub Jeřábek (PLZ) dostává dvě minuty za držení.
22:23
Kratěna ve středním pásmu vystihl rozehrávku a našel u druhé tyčky Kováře. Cháberův zásah pravým betonem udržel Kladnu vedení.
21:44
Valský nahodil z rohu na branku, kde se o kotouč pral statečně Kuchejda. Hra je nakonec přerušena pro posunutou branku.
21:28
Eberlemu nesedl střelecký pokus, ale Mazanec raději podržel puk.
21:05
20:50
Znovu navíc ztratilo puk při rozehrávce a Vampola se zjevil před Cháberou, který ale udržel beton na ledě.
20:34
Kladno se ještě ani nedostalo přes střední pásmo.
20:05
Domácí byli úspěšnější na vhazování a ještě pokračují v početní výhodě.
20:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 11 - Marek Mazanec (PLZ) 5.

Kladno zvládlo první třetinu lépe a vede 1:0. O jedinou branku se už v 6. minutě postaral Michal Dragoun, který dokončil akci Antonína Melky. Střelecky ale měli navrch hosté, kteří zasypali Cháberu 11 střelami.
20:00
19:43
Kladno riskuje. Komplikovanou rozehrávku Miloslava Hořavy málem potrestal Kovář, ale ze vzduchu puk netrefil.
19:05
Poprvé se bude vylučovat. Pavel Kašpařík (PLZ) dostává dvě minuty za sekání.
18:15
Růžička zcela zbytečně vyvážel sám puk a hosté mu ho vzali. V akci 3 na 1 si Kratěna dvakrát vyměnil puk s Petruškou, jehož střelu ale Chábera stihl vyrazit mimo.
17:29
Dragoun se tlačil před brankou a byl podražen, rozhodčí to ale posoudili jako nezaviněný střet.
15:58
Tak to bylo zajímavé střídání. Nejprve se Piskáček dostal do dobré pozice, ale jeho rána branku minula a odrazila se tak šikovně pro hosty, že mohl ze strany pádit na Cháberu Kratěna. Ani on ale branku netrefil.
15:10
Johnson prověřil od modré Cháberu, lehký zákrok pro domácího brankáře.
14:41
Čtvrtá pětka Kladna zase operovala v útočném pásmu, ale hosté bránili celkem v pohodě.
13:52
Doudera si najížděl do střelecké pozice, ale dostal od Kuchejdy neřešitelnou přihrávku a ze slibné pozice je vhazování ve středním pásmu.
13:31
Plzeňský přechod do útoku zastavil ofsajd.
12:52
Látal nabral rychlost a přenechal pukna přední tyči spoluhráčům. Eberle se dostal k dorážce, ale prostor mezi tyčkou a Mazancovým betonem nenašel.
12:27
Komerční přestávka číslo dvě.
11:28
Třetí formace Kladna se snažila vytvořit tlak, ale nahozené kotouče hosté sbírali.
10:36
Jass si narazil s Paterou, ale zpětnou přihrávku stihli hosté přečíst.
10:07
Kratěnova opakovaná střela nadělala domácímu brankáři problémy. Puk nakonec končí pod lapačkou Chábery.
09:09
Průnik Lva Kladno zastavilo a hosté odjíždějí střídat.
08:38
Hra se usídlila ve středním pásmu, hosté zkoušejí něco vymyslet.
07:38
Hosté se provinili zakázaným uvolněním.
07:26
Chábera jen vyrazil střelu Mozíka, ale domácí Plzeň k dorážce nepustili.
06:29
Chábera ponechal puk pod lapačkou a je tady první komerční přestávka.
05:57
Jakub Lev zkoušel dvakrát vypálit přes beka, ale ani jedna střela neprošla.
05:27
Domácí jdou do vedení. Melka dostal puk na pravý kruh, počkal si na padajícího obránce a zpoza něj adresoval přihrávku MICHALU DRAGOUNOVI, který si před Mazancem věděl rady. Asistence: Antonín Melka, Jan Dalecký.
04:36
Schleiss měl štěstí, když se puk odrazil od čárového přímo do šance mladému útočníkovi. Chábera vyrazil nebezpečnou střelu.
03:44
Kašpařík si nahodil na Cháberu, který přerušil hru.
03:27
Kotouč v ochranné síti, vhazovat se bude ve středním pásmu.
03:14
Látal znovu sjížděl před branku na nahrávku, ale Plzeňští zatím brání před Mazancem dobře.
02:21
Dalecký hledal před brankou Melku, ale jeden z hostujících obránců stihl puk tečovat.
01:50
Lehký zákrok Mazance proti nahození navrátilce Černoška.
01:30
Frolo chyboval v rozehrávce a Kladno se zadarmo dostalo k puku.
00:46
Na druhé straně pálil dobře Kovář, jenže branku netrefil.
00:17
Eberle vystřelil směr Mazanec. Hostující brankář vyráží.
00:01

Rytíři Kladno: Chábera - Procházka, Růžička, P. Hořava, Piskáček, Kameš, Černošek, Kužel - Eberle, Lukáč, Látal - Jass, Patera, M. Hořava - Valský, Kuchler, Kuchejda - Melka, Dragoun, Dalecký.

HC Škoda Plzeň: Mazanec - Frolo, Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík, Havíř, Mozík - Schleiss, Vampola, Kratěna, Kašpařík, Lev, Sedláček, Kovář, Hollweg, Petruška, Johnson, Boháč.

Rozhodčí: Kalivoda, Pešina - Lederer, Gebauer.
Oba týmy neúspěšně odehrály poslední kolo. Zatímco Škodovka padla s Českými Budějovicemi 1:2 po nájezdech, Kladno padlo stejným poměrem na ledě Slavie, kde sice bylo aktivnější, ale ne efektivnější. Na 6. Litvínov ztrácí Středočeši 4 body a v příštím kole se ve vzájemném souboji utkají o onu poslední pozici, která zajišťuje přímý postup. Otázkou je, o kolik bodů do ní Severočeši půjdou lépe naladěni.
V letošních vzájemných zápasech má zatím navrch Plzeň, která dokázala dvakrát uspět na domácím ledě (2:1, 4:1). Svůj stadion ale uhájilo i Kladno, které doma Západočechy porazilo 4:3.
Poslední tři kola zbývají odehrát v Tipsport extralize. Jeden duel se dnes odehraje v Kladně, kde domácí Rytíři přivítají Plzeň. Oběma celkům jde o hodně, domácí ještě nevzdali boj o šestku, ale zároveň nemají ani jistou účast v play off. Na tu jim stačí dnes uhrát jakýkoliv bod, ale svěřenci Zdeňka Vojty myslí určitě na tři. Hosté promrhali náskok v čele tabulky a pokud chtějí Prezidentský pohár, musí znovu začít vyhrávat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.