Utkání jako řemen, Berani celý zápas dotahovali těsný náskok hostů, až se jim povedlo během 25 vteřin strhnout díky dvěma brankám vedení na svoji stranu. Pražané už se nezmohli na vyrovnání. Nepomohlo jim k tomu ani power-play a několik přesilovek v poslední třetině. Dnes si musel přijít na své i ten nejnáročnější hokejový fanoušek, protože branky padaly v rychlém sledu a tempo hry bylo od druhé třetiny velmi slušné. Ševci dokázali zvítězit podruhé v řadě na domácím ledě a vypadá to, že se blýská na lepší časy. Navíc si dnešní výhrou udrželi druhou pozici v tabulce. Pro dnešek je to vše, napočtenou.
60:00
59:40
Power-play hostů.
59:27
Teď rozhodčí odpustili hostům jasné dvě minuty. Furch se rozhodl opustit brankoviště a Jelínek byl na ledě dříve, než hostující brankář opustil ledovou plochu.
59:10
Dnešní zápas sleduje 3689 diváků.
58:54
Zlín tohle oslabení zvládl výborně a je kompletní. Navíc vybojoval vhazování před Furchem.
58:30
Tesařík si dovolil drzou kličku před Horčičkou, ale klička mu vyšla a prošel přes dva hráče do středního pásma, odkud vyhodil puk na Furcha.
57:02
Berani ve čtyřech.
56:53
Dalibor Řezníček (ZLN) 2 minuty za podražení.
56:01
Sobotkovi přeskočil kotouč na útočné modré a hosté se sami připravili o útočné pásmo.
55:38
Skončila krátká přesilovka hostů 4na3, nyní pokračuje v podání 5na4.
55:02
Hertl se šikovně propletl zlínskou obranou a za pomocí nedovoleného zákroku ho musel zastavit obránce Radim Tesařík (ZLN) 2 minuty za držení protihráče.
53:38
Oba týmy budou hrát se čtyřmi hráči v poli.
53:38
David Skokan (SLA) 2 minuty za krosček.
53:38
Bedřich Köhler (Zlín) 2 min za hrubost.
53:07
Köhler se zjevil v útočné třetině a vystřelil z levého kruhu. Jeho střela byla nepřesná a to mohl ještě posunout puk na volného Lešku.
52:40
Zmatky před Furchem, Čajánek nedokázal překonat ležícího Furcha. Pražané vyhazují k Horčičkovi.
51:08
Tomáš Hertl (SLA) 2 minuty za držení protihráče.
51:08
Filip Čech byl ze zadu faulován Hertlem a Berani si zahrají přesilovku.
49:34
Čajánek přihrával Veselému, ten se rozhodl pro střelu ale přestřelil.
48:33
Horčička musel zasahovat proti střele jednoho ze slávistů.
47:35
Střela domácího Kubiše končí v lapačce Furcha.
46:40
Po čtvrté brance Zlína nám tempo lehce uvadlo.
44:54
Čech byl v zakončení sražen k zemi, diváci pískají, ale rozhodčí se vylučovat nechystají.
43:29
Zlín právě vstřelil branku!
Diváci vůbec nemusí litovat, že dnes dorazili na ZS Luďka Čajky, ba naopak. PETR HOLÍK využil bekhendovou nahrávku Filipa Čecha a Ševci se ujímají těsného vedení 4:3. Domácím stačilo ke vstřelení dvou branek pouhých 25 sekund. Asistence: Filip Čech, Pavel Kubiš.
43:04
Berani stihli srovnat ještě před návratem Kadlece z trestné lavice. Köhler našel před brankou osamoceného JAROSLAVA BALAŠTÍKA, který překonává Furcha druhou brankou v utkání. Asistence: Bedřich Köhler, Petr Leška.
42:24
Honejsek vystřelil i přesto, že byl tísněn obráncem. Bohužel pro domácí celek střela mířila mimo Furchovu branku.
41:17
Hosté ve čtyřech.
41:04
14 vteřin budou hrát domácí pět na tři. Petr Kadlec (SLA) 2 minuty za hru vyskou holí.
40:01
Zlín bude dohrávat 1:17 dlouhou přesilovku pět na čtyři.
40:01
Prostřední třetina nám nabídla pěkný hokej a dokonce hned pět branek! Začátek třetiny okořenila bitka mezi Linhartem a Mickou, kdy oba aktéři předčasně zamířili pod sprchy. Poté ale začaly brankové hody. Vždy, když se podařilo domácím srovnat, tak hosté dokázali strhnout vedení na svoji stranu. Dvě ze tří slávistických branek padly po teči a Horčička neměl nárok reagoat. Zásahy brankářů: Horčička (5) - Furch (13). Třetí třetina začne asi v 19:20.
40:00
39:17
Berani si zahrají přesilovou hru, kterou pokud se gólově neprosadí budou dohrávat i z kraje poslední třetiny. Vladimír Růžička (SLA) 2 minuty za sekání.
38:48
Vladimír Růžička si bere oddechový čas. Zřejmě jim předešlé oslabení dalo pořádně zabrat.
37:41
Hosté přečkali tohle oslabení bez újmy. Po zakázaném uvolnění hostů se vhazuje před Furchem.
36:20
Domácí kapitán Petr Čajánek teď zahodil velikou šanci, když z blízkosti pouze trefil hostujícího Furcha.
35:41
Tomáš Hertl (SLA) 2+2 minuty hrubost. Zlín tak bude mít výhodu přesilové hry pět na čtyři.
35:41
Pavel Kubiš (ZLN) 2 minuty hrubost
35:41
Další šarvátka a na trestnou lavici už míří její aktéři.
34:19
Slavia právě vstřelila branku!
Tak dnes máme brankové hody. Pražené opět strhávají vedení na svoji stranu. Rána MICHALA KEMPNÉHO z pravého kruhu končí za brankovou čarou. Střela slávistického obránce byla těsně před Horčičkou opět někým tečována. Asistence: Jaroslav Bednář.
33:29
Kuriózní trefa zlínského útočníka. JAROSLAV BALAŠTÍK se kolem mantinelu prohnal do útočného pásma, kde střelou z velikého úhlu překonává hostujícího brankáře. Bez asistence.
Zlín zřejmě dosáhl branky, ale o regulérnosti se bude konzultovat s videorozhodčím.
32:32
Petr Jelínek (SLA) 2 minuty hrubost.
32:32
Petr Čajánek (ZLN) 2 minuty hrubost.
32:32
Čajánek s Jelínkem se do sebe pustili u mantinelu a oba také putují na lavici hříšníků.
31:09
Hosté ale nechtějí připouštět žádné drama a opět převažují misky vah na svoji stranu. Při střele MICHALA KEMPNÉHO vypadalo, že si puk do vlastní branky ztečoval domácí Urbanec. Horčička mohl jen těžko reagovat na rychlou změnu kotouče. Asistence: Vladimír Sobotka, Jakub Sklenář.
30:11
PATRIK URBANEC přihrál Čajánkovi do útočného pásma. Zlínský kapitán zadovkou zpět vrátil zlínskému mladíkovi a ten střelou do horního růžku poprvé překonává Furcha. Zlínský bek si připisuje premiérovou branku v extralize. Asistence: Patrik Urbanec.
28:54
Při dorážce Řezníčka to jenom zahučelo v domácím hledišti.
27:43
Čajánek střílel z levého kruhu přímo do připraveného Furcha.
27:10
Nevyužitá přesilovka Slavie a Zlín je opět kompletní.
25:10
Vyloučen je domácí Jaroslav Balaštík (ZLN) dvěma minutami za sekání.
24:03
JAROSLAV BEDNÁŘ ukazuje, jak je důležitou posilou pro Pražany. Vladimír Sobotka ve vlastním oslabení našel při přečíslení dvou na jednoho připraveného BEDNÁŘE a slávistický útočník se prosazuje i ve třetím utkání po návratu do extraligy. Asistence: Vladimír Sobotka.
23:07
Na ledě se začíná ostřit Jiří Kučný (SLA) atakoval Balaštíka holí do obličeje a odsedí si dvě minuty.
22:22
Tomáš Micka (SLA) 5 min + do konce utkání za hrubost.
22:22
Tomáš Linhart (ZLN) 5 min + do konce utkání za hrubost. Ze zlínské strany je to dnes už druhý hráč, který míří předčasně pod sprchy.
21:40
Zlínský obránce a hostující útočník se do sebe pustili v prostoru střídaček. Po celou dobu vyrovnaný souboj končí pro oba aktéry trestem 5 min + do konce utkání.
21:40
Bitka mezi Linhartem a Mickou
21:40
Kubiš si sjel před branku, odkud vyslal pokus na Furcha, ten Kubišovu ránu vychytal.
20:48
Icing Slavie, hra se vrací před Furcha.
20:32
Kotouč se ocitl v hledišti a bude se vhazovat ve středním pásmu.
20:01
První třetina byla hodně opatrná z obou stran. Na obou mužstvech se projevuje únava z předchozích zápasů. Slávisté měli pětiminutovou přesilovku pět na čtyři, ale nic pořádného v ní vymyslet nedokázali. Za Zlín byl v největší šanci Köhler.Ten ale místo nahrávky na volného spoluhráče zvolil nepřesné zakončení. Zásahy brankářů:Horčička (13) - Furch (8). Druhá třetina začne přibližně v 18:22.
20:00
19:36
Hertl ještě našel mezi kruhy Jelínka, ale tomu se kotouč zamotal mezi bruslemi.
18:45
Horčička vykopl betonem střelu Stránského.
17:48
Köhler s Balaštíkem v přečíslení dvou na jednoho. Zlínské křídlo se rozhodlo vystřelit nepřesně, přitom u pravé tyčky byl zcela osamocený Balaštík.
16:52
Oba celky jsou kompletní.
16:32
Krenželok se protáhl až před Horčičku. zlínský brankář jeho lehkou střelu vyrazil a domácí mohou kupředu.
16:08
Z pravého křídla střílel Holík, jeho tvrdý pokus mířil mimo branku.
15:28
Zakázané uvolnění Zlína, buly u Horčičky.
14:52
Tomáš Linhart (ZLN) 2 minuty za hrubost.
14:52
Jakub Sklenář (SLA) 2 minuty sekání.
14:42
Za Horčičkovou brankou se strhla hromadná strkanice a rozhodčí budou trestat.
14:20
Berani přečkali dlouhé oslabení na výbornou, hostům se zatím nepovedlo najít recept na domácího brankáře. Oba týmy hrají v plném počtu.
13:52
Ševci jsou kompletní a budou hrát 22 vteřin přesilovou hru 5na4.
13:11
Linhart je na ledě, hraje se čtyři na čtyři.
13:00
Výborný zákrok Horčičky proti Kubošově střele z mezikruží.
12:13
První vyloučení i na straně hostů. Vladimír Sobotka (SLA) 2 minuty za hákování. Slavie hraje přesilovou hru 5na4.
12:03
Horčička si připsal slušný zákrok proti zakončení Jaroslava Bednáře.
11:11
Hosté budou hrát 2:41 dlouhou přesilovou hru 5na3. Tomáš Linhart (ZLN) fauloval v zakončení Tomáše Hertla a odpyká si dvouminutový trest.
11:03
Slávisté dlouho kombinovali, až se ke střele odhodlal Kempný. Jeho střela ale postrádala přesnější mušku.
10:13
Kadlec svoji tvrdou ranou orazítkoval pouze hrazení za Horčičkovou brankou.
8:52
Za Furchovou brankou zůstal v rohu kluziště ležet slávistický obránce Kučný. Rozhodčí se rozhodli, že zákrok Marka Melenovského (ZLN) potrestají trestem 5 min + do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku.
8:52
Hertl svým pohybem vychýlil zlínskou klec ze správného postavení a hra se přesouvá do středního pásma.
7:56
Oba celky se střídají v dobývaní soupeřovy branky. Za domácí dvakrát v šanci Honejsek, ale ani jednou nedokázal zkrotit neposedný kotouč. Na druhé straně chyběl krok do finálního zakončení Sobotkovi.
6:36
Veselý je na ledě, domácí hrají v plném počtu.
6:24
Zlínští se v oslabení dostali ke střele, Hamrlíkovu ránu Furch dokázal zlikvidovat.
5:40
Domácí se osvobozují, konkrétně puk vyhodil z obranného pásma Melenovský.
4:58
Kadlecovu ránu tečoval Růžička, Horčička zasahovat nemusel, protože tečovaný pokus zamířil mimo tři tyče.
4:36
Máme tu první vyloučení. Odpykají si ho domácí hokejisté, konkrétně Ondřej Veselý (ZLN) 2 minuty držení.
4:20
Domácím se ale podařilo vyhodit a hosté mohou znovu zakládat útočnou akci.
3:40
Pražané se usadili v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.
2:15
Melenovský v první vážnější šanci domácích. Furch ale zasahovat nemusel.
1:31
Alinč tečoval rozehrávku hostů a ta znamená zakázané uvolnění. Buly před Dominikem Furchem.
1:19
Honejsek šikovně prošel až do útočné třetiny, kde hledal Čajánka, ale ke zlínskému kapitánovi se puk nedostal.
00:01

PSG Zlín: Horčička - Hamrlík, Linhart, Matějíček, Řezníček, Šenkeřík, Tesařík, Urbanec - Balaštík, Čajánek, Čech, Holík, Honejsek, Köhler, Kubiš, Leška, Melenovský, Okál, Šlahař, Veselý

HC Slavia Praha: Furch - Beňovič, Dresler, Kadlec, Kempný, Kolařík, Kuboš, Kučný, Šulc - Alinč, Bednář, Hertl, Jelínek, Krenželok, Micka, Poletín, Růžička, Sklenář, Skokan, Sobotka, Stránský

Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Gebauer, Lederer.
PSG Zlín - Berani drželi dlouho venkovní neporazitelnost a chtěli to potvrdit na ledě Plzně. Jenže v Plzni se jim dlouhodobě nedaří a tak jejich šnůra děvíti zápasů bez prohry na venkovním ledě skončila. Přesto se žlutomodří drží na druhé pozici a dnes je čeká nelehký úkol. Udržet druhou příčku v utkání se Slavií. Domácím bude scházet zraněný útočník Jiří Ondráček, který nedohrál střetnutí v Českých Budějovicích.

HC Slavia Praha - Svěřenci kouče Vladimíra Růžičky ve včerejším utkání těsně porazili Třinec 2:1. Když se vítěznou trefou prezentoval minutu a půl před koncem navrátilec Jaroslav Bednář. Výkony sešívaných se v letošní sezoně zvedly a pražané stoupají tabulkou. Momentálně se nachází na šesté příčce. V případě výhry by mohli dokonce poskočit na druhou pozici. Do Slavie se nedávno vrátil ze Švýcarska střelec Jaroslav Bednář a ze dvou zápasů se dokázal vždy trefit.

Čeká nás určitě zajímává podívaná. Uvidíme, kdo se nakonec bude radovat. O tom se můžete přesvědčit v 17:30, kdy bude vhozeno úvodní buly.
Pěkné pondělní odpoledne, v netradičním termínu dnes vyjedou k extraligovému klání hokejisté PSG Zlín a HC Slavia Praha. Ševci v minulém kole nestačili na Plzeň, a dnes tak budou chtít potvrdit svou druhou příčku v tabulce.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.