Tabulka střelců - FORTUNA:LIGA 2023/2024

Hráč Góly
1. Pavel Šulc Plzeň 13
2. Mojmír Chytil Slavia 11
3. Marek Havlík Slovácko 11
4. Lukáš Haraslín Sparta 10
5. Václav Jurečka Slavia 10
6. Lukáš Juliš Olomouc 8
7. Veljko Birmančević Sparta 7
8. Jan Chramosta Jablonec 7
9. Jan Kuchta Sparta 7
10. Ewerton Paixao da Silva Ostrava 7
11. Abdullahi Tanko Ostrava 7
12. David Buchta Ostrava 6
13. Kryštof Daněk Pardubice 6
14. Rafiu Adekunle Durosinmi Plzeň 6
15. Abdalláh Júsuf Hilál Ml. Boleslav 6
16. Vasil Kušej Ml. Boleslav 6
17. Daniel Mareček Ml. Boleslav 6
18. Tomáš Zlatohlávek Pardubice 6
19. Pavel Bucha Plzeň 5
20. Tomáš Chorý Plzeň 5
21. Daniel Fila Teplice 5
22. Lamin Jawo Ml. Boleslav 5
23. Erik Jirka Plzeň 5
24. Miloš Kratochvíl Jablonec 5
25. Ladislav Krejčí ml. Sparta 5
26. Mick Van Buren Slavia 5
27. Adeleke Akinyemi Karviná 4
28. Christian Frýdek Liberec 4
29. Daniel Horák Hr. Králové 4
30. Muhamed Jásir Teplice 4
31. Adam Karabec Sparta 4
32. Luka Kulenović Liberec 4
33. Erik Prekop Bohemians 4
34. Ľubomír Tupta Liberec 4
35. Jan Vodháněl Olomouc 4
36. Vukadin Vukadinović Zlín 4
37. Conrad Wallem Slavia 4
38. Quadri Adediran Ostrava 3
39. Wale Musa Alli Č. Budějovice 3
40. Lukáš Budínský Karviná 3
41. Vachtang Čanturišvili Jablonec 3
42. Lukáš Červ Liberec 3
43. Rigino Cicilia Slovácko 3
44. Carlos Eduardo Lopes Cruz Plzeň 3
45. Filip Havelka Teplice 3
46. Jakub Hora Č. Budějovice 3
47. Robin Hranáč Plzeň 3
48. Jakub Janetzký Zlín 3
49. Pavel Juroška Slovácko 3
50. Ladislav Krobot Pardubice 3
51. Jakub Kučera Hr. Králové 3
52. Jakub Martinec Jablonec 3
53. Rajmund Mikuš Karviná 3
54. Jhon Mosquera Plzeň 3
55. Victor Olatunji Sparta 3
56. Zdeněk Ondrášek Č. Budějovice 3
57. Václav Pilař Hr. Králové 3
58. Jakub Pokorný Olomouc 3
59. Matěj Pulkrab Ml. Boleslav 3
60. Tomáš Rigo Ostrava 3
61. Tom Slončík Zlín 3
62. David Tkáč Zlín 3
63. Matěj Valenta Slovácko 3
64. Daniel Vašulín Hr. Králové 3
65. Martin Vitík Sparta 3
66. Tomáš Wiesner Sparta 3
67. Ondřej Zmrzlý Olomouc 3
68. Lukáš Bartošák Zlín 2
69. Vít Beneš Olomouc 2
70. Štěpán Chaloupek Teplice 2
71. Matěj Chaluš Liberec 2
72. Juraj Chvátal Olomouc 2
73. Lukáš Čmelík Hr. Králové 2
74. Vlastimil Daníček Slovácko 2
75. Denis Darmovzal Pardubice 2
76. Mohamed Doumbia Liberec 2
77. Václav Drchal Jablonec 2
78. Sampson Dweh Plzeň 2
79. Antonín Fantiš Zlín 2
80. Ahmad Ghali Liberec 2
81. Martin Hála Bohemians 2
82. Lukáš Hejda Plzeň 2
83. Stanislav Hofmann Slovácko 2
84. Tomáš Holeš Slavia 2
85. Filip Horský Liberec 2
86. Matěj Jurásek Slavia 2
87. Kaan Kairinen Sparta 2
88. Jan Kalabiška Slovácko 2
89. Lukáš Kalvach Plzeň 2
90. Jan Kliment Plzeň 2
91. Jan Knapík Teplice 2
92. Dominik Kostka Ml. Boleslav 2
93. Jan Kovařík Bohemians 2
94. Matyáš Kozák Bohemians 2
95. Martin Králik Č. Budějovice 2
96. Dávid Krčík Karviná 2
97. Ladislav Krejčí st. Hr. Králové 2
98. Matouš Krulich Jablonec 2
99. Filip Kubala Ostrava 2
100. Tomáš Ladra Ml. Boleslav 2
101. Marek Matějovský Ml. Boleslav 2
102. Jan Matoušek Bohemians 2
103. Amar Memić Karviná 2
104. Jan Navrátil Olomouc 2
105. Filip Novák Olomouc 2
106. Pavel Osmančík Č. Budějovice 2
107. Jakub Pešek Sparta 2
108. Dominik Preisler Liberec 2
109. David Puškáč Bohemians 2
110. Michael Rabušic Liberec 2
111. Jan Shejbal Bohemians 2
112. Samuel Šigut Č. Budějovice 2
113. Matěj Šín Ostrava 2
114. Martin Suchomel Ml. Boleslav 2
115. Marek Suchý Ml. Boleslav 2
116. Nemanja Tekijaški Jablonec 2
117. Muhamed Tijani Slavia 2
118. Michal Tomič Slavia 2
119. Ibrahim Traoré Plzeň 2
120. Daniel Trubač Teplice 2
121. Tadeáš Vachoušek Teplice 2
122. Matěj Vydra Plzeň 2
123. Christos Zafeiris Slavia 2
124. Filip Žák Zlín 2
125. Alexis Alégué Jablonec 1
126. Ladislav Almási Ostrava 1
127. Daniel Bartl Karviná 1
128. Michal Bílek Teplice 1
129. Jan Bořil Slavia 1
130. Alexandr Bužek Zlín 1
131. Patrik Čavoš Karviná 1
132. Martin Cedidla Zlín 1
133. Jakub Černín Zlín 1
134. Pavel Černý Pardubice 1
135. Filip Čihák Hr. Králové 1
136. Hélio Alberto Delgado Karviná 1
137. Joss Didiba Zlín 1
138. Malick Diouf Slavia 1
139. Martin Doležal Karviná 1
140. Merchas Doski Slovácko 1
141. Lucky Ezeh Karviná 1
142. Jan Fortelný Olomouc 1
143. Jakub Fulnek Ml. Boleslav 1
144. Adam Gabriel Hr. Králové 1
145. Štěpán Harazim Hr. Králové 1
146. Lukáš Havel Č. Budějovice 1
147. Patrik Hellebrand Č. Budějovice 1
148. Michal Hlavatý Pardubice 1
149. Daniel Holzer Slovácko 1
150. Vojtěch Hora Č. Budějovice 1
151. David Huf Bohemians 1
152. Lukáš Hůlka Bohemians 1
153. Marek Icha Pardubice 1
154. Kenneth Ikugar Zlín 1
155. Alex Iván Karviná 1
156. Robert Jukl Teplice 1
157. Petr Juliš Hr. Králové 1
158. Ondřej Karafiát Ml. Boleslav 1
159. Sung-pin Kim Slovácko 1
160. Daniel Köstl Bohemians 1
161. Nedeljko Kovinić Zlín 1
162. Antonín Křapka Bohemians 1
163. Nemanja Krsmanović Teplice 1
164. Qazim Laçi Sparta 1
165. Michal Leibl Hr. Králové 1
166. Ondřej Lingr Slavia 1
167. Jakub Matoušek Pardubice 1
168. Ondřej Mihálik Slovácko 1
169. Jan Mikula Liberec 1
170. Martin Minčev Sparta 1
171. Sebastián Nebyla Jablonec 1
172. Filip Panák Sparta 1
173. David Pavelka Sparta 1
174. Nicolas Penner Liberec 1
175. Milan Petržela Slovácko 1
176. Dominik Pleštil Jablonec 1
177. Marios Pourzitidis Liberec 1
178. Angelo Preciado Sparta 1
179. Lukáš Provod Slavia 1
180. Matěj Ryneš Sparta 1
181. Asger Sørensen Sparta 1
182. Lukáš Sadílek Sparta 1
183. Ondřej Šašinka Hr. Králové 1
184. Ivan Schranz Slavia 1
185. Michal Ševčík Sparta 1
186. Dominik Simerský Zlín 1
187. Vlasij Siňavskij Slovácko 1
188. Jiří Skalák Č. Budějovice 1
189. John Solomon Ml. Boleslav 1
190. Karel Spáčil Hr. Králové 1
191. David Štěpánek Jablonec 1
192. Jan Suchan Č. Budějovice 1
193. Jaroslav Svozil Karviná 1
194. Daniel Tetour Ostrava 1
195. Emil Tischler Pardubice 1
196. Aboubacar Traore Karviná 1
197. Ivan Varfolomejev Liberec 1
198. Filip Vecheta Slovácko 1
199. Denis Ventúra Olomouc 1
200. Jan Žambůrek Liberec 1
201. Petr Zíka Č. Budějovice 1
202. Filip Zorvan Olomouc 1

Základní část 2023/2024

Z V R P Skóre B
1. Sparta 22 19 2 1 55 :15 59
2. Slavia 22 17 4 1 46 :17 55
3. Plzeň 23 15 3 5 55 :28 48
4. Slovácko 23 11 5 7 33 :27 38
5. Ml. Boleslav 23 9 5 9 40 :38 32
6. Ostrava 22 9 4 9 31 :26 31
7. Olomouc 23 8 6 9 31 :31 30
8. Liberec 22 7 8 7 34 :34 29
9. Teplice 22 7 7 8 23 :24 28
10. Bohemians 23 6 8 9 20 :31 26
11. Jablonec 23 5 10 8 30 :36 25
12. Hr. Králové 23 5 9 9 24 :33 24
13. Pardubice 23 6 5 12 23 :33 23
14. Zlín 22 4 6 12 26 :49 18
15. Č. Budějovice 23 5 2 16 23 :50 17
16. Karviná 23 4 4 15 23 :45 16
  • Skupina o titul
  • Skupina o Evropu
  • Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA i v sezoně 2023/2024 pokračuje v herním systému s nadstavbou. Ligový titul získala Sparta Praha, do první nejvyšší soutěže se vrací Karviná.

Po základní části, ve které se všech 16 klubů utká dvoukolově každý s každým, se týmy rozdělí v nadstavbové části do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky.

Skupina o titul: prvních šest týmů si proti sobě zahraje jednou, přičemž první tři týmy budou mít výhodu tří z pěti zápasů v domácím prostředí. Mistra a druhý tým čeká kvalifikace o Ligu mistrů. Třetí tým si zahraje předkolo Konferenční ligy. Tým na 4. místě čeká zápas o Evropu s vítězem skupiny o Evropu

Skupina o Evropu: týmy na 7. až 10. místě se utkají o účast v Konferenční lize. Tato skupina se hraje vyřazovacím způsobem, 7. vs 10. a 8. vs 9. tým dvoukolově. Vítězové pak hrají finále také na dva zápasy. Vítěze čeká dodatečný zápas o Evropu se 4. týmem skupiny o titul.

Skupina o udržení: týká se týmů na 11. až 16. místě, hraje se jednokolovým systémem stejně jako skupina o titul, poslední sestupuje přímo do druhé ligy, 14. a 15. tým čeká baráž s druhým a třetím týmem z druhé ligy.

Články odjinud


Články odjinud