Mistrovství světa v ragby - Anglie - USA -  ONLINE PŘENOS -  26. září 2019   12:45

Anglie - USA

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Tabulka skupiny C (zápasy – body)
1. Anglie 2 – 10
2. Francie 1 – 4
3. Argentina 1 – 1
4. Tonga 1 – 0
5. USA 1 – 0
Už to vypadalo, že Angličané své soupeře v utkání vynulují, ale po vypršení normální hrací doby nezakopli do autu a chtěli hrát dál. A to se jim nakonec vymstilo, když bojovně naladění Američané dokázali projít až k brankovišti, a byť míč ztratili, rychle ho získali zpátky a dosáhli na kýženou pětku.

Anglie ale v utkání dominovala a jen dobrá obrana Američanů – obrovský kontrast oproti trochu bezzubému útoku – zabránila několika dalším hrozícím pětkám Anglie.
Utkání skončilo.
80+3'
AJ MacGinty proměnil konverzi.
80+2'
Angličané vybojovali míč u vlastního brankoviště, ale dopustili se hrubky v rozehrávce, míč šel zase do držení Američanů a při pořádných zmatcích se podařilo Rubenu De Haasovi proskočit do brankoviště a položit čestnou pětku Spojených států!
80+1'
Američané šli ve dvou do útoku, ale nepovedla se finální přihrávka. Stále ovšem mají šanci útočit.
80'
Čas druhého poločasu končí, zatímco se nepovedlo americkému útoku udržet míč.
79'
Sinckler už měl volnou cestu až téměř k brankovišti, byla před ním volná dálnice. Ale nezpracoval přihrávku a dopustil se předhozu.
78'
Pokračovat se bude mlýnem Angličanů na polovině hřiště.
78'
Američan Hooley je odnášen na nosítkách, v utkání pokračovat nemůže.
78'
Rohodčí zastavil útok Anglie, který už vypadal na další šanci na skórování. Ale rozhodčí neměl na výběr, jeden z Američanů zůstává ležet na hřišti a kolem něho se seběhlo několik doktorů.
77'
Ford využil konverzi. 45:0!
76'
Angličané vybojovali vhazování na své polovině, dostali se do maulu, který nedokázali protlačit, ale předvedli fantastický útok. Ellis Genge vyrazil po křídle, obešel několik protihráčů, než byl složen. Při skládce ovšem našel volného Joe Cokanasigu, který si připsal také dobrých 20 metrů při doběhnutí do brankoviště a přidává další pětku!
74'
Předhoz Anglie. Mlýn pro Američany na polovině hřiště.
73'
De Haas odkopl míč zhruba na polovinu hřiště. Angličané jsou znovu v držení a mohou útočit.
72'
Americký mlýn na vlastních pěti metrech.
72'
Snaha Farrella o předkop k brankovišti a Cokanasiga ve skluzu míč zachytil, poté mu ale vypadl a jednalo se o předhoz.
71'
Watson se nádherně uvolnil a pronikl až ke dvaadvacítce, byť ho atakovali hned tři soupeři.
70'
Quill dostává červenou kartu za útok na hlavu a v utkání končí! Američané budou hrát zbytek zápasu ve 14 lidech.
70'
Předcházel tomu tvrdý zásah Johna Quilla, který ramenem sestřelil Farrella, bez snahy o skládku, a trefil se do oblasti hlavy a krku.
70'
Na hřišti dochází k šarvátce obou týmů, které se do sebe pustili. Farrell má krvavý šrám na nose.
69'
Po chybě Angličanů při příjmu výkopu soupeře se Američané dostali až na hranici pěti metrů, kde ovšem přichází o míč kvůli jeho neuvolnění.
69'
Ford proměnil náročnější konverzi a zvyšuje na 38:0.
68'
Trpělivý útok Angličanů zcela otevřel levé křídlo, kam také zamířila finální přihrávka a zhruba dvacetimetrový, nikým nepokrytý, běh Lewise Ludlama!
66'
Joseph předkopl až poblíž brankoviště Američanů. Američané nakonec odkopává ani ne na polovinu hřiště a Angličané se znovu tlačí do útoku.
65'
Rozběhnutý byl Watson, který se dostal na čtyřiačtyřicítku soupeře, než byl složen.
64'
Po krátkém zdržení kvůli ošetřování už mohli Američané vhodit do mlýnu. A odkopávají na polovinu hřiště.
63'
Angličané se přiblížili znovu do dvaadvacítky soupeře. Dopustili se ovšem předhozu a vhazovat mohou Američané do mlýnu.
60'
Hodně obtížný úhel pro Forda, navíc z velké dálky. Tentokrát to ale zvládl a proměňuje konverzi.
58'
Po vydolování míče z mlýnu se Angličané přiblížili k brankovišti, ale na levé straně byli zastaveni. Rozehráli tak rychlou kombinaci na pravé křídlo, po kterém míč nakonec doputoval až k McConnochiemu, který se po vyhnutí obránci dokutálel do brankoviště!
57'
Rozhodčí nechává mlýn opakovat kvůli dalšímu zborcení ještě před vhozením.
56'
Američané, podle všeho, zbortili mlýn. Míč tak získávají Angličané, kteří budou zahrávat také do mlýnu. Na nějakých 13 metrech amerického území.
55'
Jenže dochází k anglickému předhozu a ztrátě míče. Byla to těžká přihrávka pro Sincklera, který vybíral míč až u země. Mlýn pro Američany.
54'
Američané po obranném odkopu jsou znovu pod tlakem soupeře.
53'
Po vhazování ovšem dochází k předhozu Kruise. Američané mají mlýn.
53'
Předkopnutí Angličanů až ke dvaadvacítky soupeře. Teo pod tlakem musel zakopnout do autu. Anglie vhazuje u dvaadvacítky soupeře.
51'
Angličané budou vhazovat do mlýnu na své polovině. Dál mají na hřišti jasnou převahu, z čehož plynou chyby soupeře. Jako nyní předhoz.
49'
Ford kopal konverzi, ale hodně míjí háčko.
48'
Fantastický průnik Josepha až k brankovišti, když obešel několik protihráčů. Metr zbýval ke skórování, čehož využil po rozehrávce Cokanasiga, jenž pokládá čtvrtou pětku Anglie v utkání!
47'
Ti ovšem přichází o míč kvůli neuvolnění. Trestný kop pro Anglii.
47'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Oba týmy předvedly několik odkopů. Útočit se snaží Američané.
45'
Američané sice nakopli míč až k dvaadvacítce a hnali se za ním, jenže Angličané se ubránili a snaží se posouvat hrou po zemi.
44'
Ford špatně rozehrál, kopl míč nad brankoviště. Američané mohou vykopávat ze své dvaadvacítky. I to se může stát.
43'
Sice Anglie přišla o míč po špatném zpracování, ale favorité měli výhodu, a tak Ford bude moci kopat do autu z trestného kopu.
43'
Parádní průnik zadáka Anglie až do dvaadvacítky. Anglie je blízko zisku bonusového bodu.
42'
Angličané roztáhli hru do pravého křídla a pronikli na polovinu soupeře. Blíží se k dvaadvacítce.
Druhý poločas rozehráli výkopem Američané.
Druhý poločas začne přibližně v 13:50.
Angličané se dopustili předhozu a jejich akce končí u dvaadvacítky. To jim ale nemusí vůbec vadit, v prvním poločase položili tři pětky a vedou jednoznačně 19:0. Spojené státy mají problémy hlavně s bráněním protlačovaných maulů a také celkově se svou ofenzivou, jež zatím Anglii vůbec nezatápí.
40'
Hra probíhá na polovině hřiště. Míč mají Angličané, kteří mají možnost poslední akce.
38'
Ubránili se, a dostali zajímavou šanci na průnik, jenže Lamborn nezpracoval míč a dopustil se předhozu.
37'
Ford zakopl míč až na deset metrů před brankoviště soupeře. Američané vhazují, ale jsou pod tlakem.
36'
Obří síla Angličanů je v maulu, díky němuž už skórovali dvě pětky a nyní předvedli cestu z vlastní poloviny o dobrých patnáct metrů.
35'
Náročnější pozice na konverzi s ostřejším úhlem. Ford trefil tyč!
33'
Po vhazování se Angličané pustili do protlačování maulu a odvedli neskutečnou práci! Luke Cowan-Dickie byl s míčem dotlačen z dvaadvacítky až do brankoviště!
32'
Trestný kop pro Anglii na polovině hřiště po zboření mlýnu.
31'
Američané sice měli možnost na polovině hřiště zahrávat mlýn, ale po předhozu dostanou šanci hrát mlýn zase jejich soupeři.
30'
Jenže Američané kazí autové vhazování!
29'
Heinz odkopl do autu na dvaadvacítku. Američané dál mohou vytvářet tlak.
29'
Překop Američanů na křídlo, Iosefo dokázal zachytit míč, ale byl vytlačen do autu. Vhazuje Anglie na svých sedmi metrech.
28'
Američané se s míčem dostali až ke dvaadvacítce soupeře.
26'
Dvoubodová konverze na vzdálenost 33 metrů pro Gorge Forda. Kop prolétl háčkem.
25'
Po vhazování se podařilo Angličanům protlačit maul až do brankoviště a Billy Vunipola pokládá druhou anglickou pětku v utkání!
25'
Ford mohl kopat na háčko, ale Angličané chtějí pětku. A kopou do autu na pětimetrovou hranici.
24'
Angličané dostali výhodu za neuvolnění hráče po složení ze strany Američanů. Trestný kop.
23'
Angličané svůj maul natlačili a ke třiceti metrům a rozehrávají do levé strany.
22'
Američanům se povedlo odkopnout na polovinu soupeře. Míč se rychle vrátil po nákopu Angličanů a míč poté míří do autu na čtyřiačtyřicítky Spojených států. Vhazuje Anglie.
21'
Anglický útok končí při osmé fázi. Předhoz a mlýn pro Američany.
20'
Američané po mlýnu odkopávají do bezpečí dál od svého brankoviště. Stále je ale Anglie poblíž dvaadvacítky.
19'
Angličané se díky Francisovi dostali až do pětimetrového území Američanů, jenže poté došlo k předhozu. Šance na pětku se rozplývá v americké možnosti vhazovat do mlýnu.
17'
Rozpadlý mlýn, trestný kop pro Anglii, která bude zahrávat do autu na polovině soupeře.
16'
Američanům se zhroutil maul, ve kterém se snažili postupovat s míčem. Tuhá bitva tak vyzněla lépe pro Anglii, která bude vhazovat do mlýnu na polovině hřiště.
14'
Angličané se už dostali k pěti metrům, ale Heinz po skládce hrál na zemi, což nesmí. Trestný kop pro Američany.
13'
Mlýn pro Anglii po předhozu soupeře.
13'
Američané místo odkopu volili hru po zemi, na což doplatili, když se dostali do autu. Jenže při následném boji o míč v racku po rychle rozehraném vhazování zase míč vybojovali.
12'
Trestný kop pro Anglii, která zahrála do autu. Ale vhazování bylo hodně nepovedené.
11'
Navíc při dalším pokračování hry se Angličané dostali až ke dvaadvacítce soupeře. Američané ovšem dostali výhodu po souboji Hooleyho s Dalym.
9'
Anglie ovšem při autu skvěle zahrála, získala míč a odkopla do bezpečí.
9'
Ti rychle hrají do autu a budou vhazovat na polovině soupeře.
8'
Heinz výborně rozehrál k lajně na Cokanasigu, který doběhl hluboko na polovinu Američanů. Jenže poté došlo k prohřešku Angličanů, neuvolnění míče a je to trestný kop pro Spojené státy.
8'
Heinzův obranný odkop chtěl zachytit Hooley, ale míč mu vyklouzl do autu. Anglie vhazuje na svých 44 metrech.
7'
Úspěšná konverze, kterou kopal právě Ford.
6'
Rychlé rozehrání z racku do pravé strany na George Forda, který si doběhl pod háčko do brankoviště pro první pětku zápasu!
6'
Angličané už jsou na šesti metrech!
5'
Davies odkopl míč, ale ne moc daleko a Anglie se tlačí ke dvaadvacítce!
4'
Pro změnu budou vhazovat Angličané na své polovině po obranném odkopu Američanů.
3'
Američané zakopli míč do autu a budou vhazovat na čtyřiačtyřicítce Anglie.
3'
Ainuu opouští hřiště, je podpírán dvěma zdravotníky a dochází ke střídání. Místo něho nastoupí na hřiště Kilifi a pro Američany se jedná o obrovské oslabení defenzivy.
3'
Trestný kop pro Američany. Ještě předtím musí být ošetřený devatenáctiletý pilíř Ainuu.
2'
Vunipola byl zastaven, nebylo mu dovoleno rozehrát a to znamená zisk míče pro Američany. Ti budou vhazovat do mlýnu.
1'
Hned v úvodu vytváří Anglie velký tlak a vypracovala si možnost vhazování na útočné polovině po obranném odkopu týmu USA.
První poločas rozehráli výkopem hráči Anglie.
Anglie
Marler, Cowan-Dickie, Cole, Launchbury, Kruis, Curry, Ludlam, Vunipola, Heinz, Ford (C), Cokanasiga, Francis, Joseph, McConnochie, Daly
Náhradníci: Singleton, Genge, sinckler, Lawes, Wilson, Youngs, Farrell, Watson

USA
Ainuu, Taufetee, Lamositele, Landry, Civetta, Lamborn, Quill, Dolan, Davies, MacGinty, Iosefo, Lasike, Brache, Scully (C), Hooley
Náhradníci: Fawsitt, Kilifi, Mullen, Peterson, Germishuys, De Haas, Campbell, Teo
Američané se naposledy utkali s Anglií v roce 2007 a na Světovém poháru ve Francii prohráli 10:28. Angličané jsou i v nadcházejícím střetnutí velcí favoriti a pro Spojené státy se jedná o opravdu ostrou prověrku hned v prvním utkání šampionátu.
Američané svou přípravu absolvovali na Pacific Nations Cupu. Po výhrách nad Kanadou a Samoou prohráli v závěrečném střetnutí 10. srpna s Japonskem 20:34.
Angličané v úvodním utkání skupiny C v pohodě přehráli Tongu 35:3. Jejich výkon přitom měl do ideálního daleko, často kazili přihrávky a pokud by byli lépe rozehraní, skóre by vystoupalo do úplně jiných hodnot. Důležité pro Angličany ale bylo vítězství, kterým potvrdili role favoritů a získali hned 5 bodů díky více než čtyřem položeným pětkám.
Ragbisty Anglie a Spojených států čeká ve čtvrtek vzájemný zápas na mistrovství světa v Japonsku. Angličané, kteří vedou skupinu C, otestují připravenost týmu USA, které si prožije svou premiéru na probíhajícím turnaji.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 12:45.