7. března 2016 • 04:59

Památné české zápasy na mistrovství Evropy ve fotbale

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Památné zápasy české reprezentace na mistrovství Evropy ve fotbale se vryly to paměti fanoušků. Bitvy s Německem a Nizozemskem na EURO jsou nezapomenutelné.

Mistrovství Evropy 1976 (finále Československo-Německo 3:2p)

Skvělá generace československých fotbalistů vybojovala na EURO 1976 zlaté medaile. Cestu k nim, ale naši fotbaisté neměli jednoduchou. V zápase s Německem dokázali ztratit dvougólový náskok, ale nakonec se jim podařilo zápas dokopat k penaltám. Hutná atmosféra a napětí se dalo krájet.

Naši se mohli spolehnout na špičkového brankáře Ivo Viktora. Jeden, zcela zásadní pokus, zlikvidoval. Českoslovenští borci ale ukázali pevné nervy. Penalty postupně proměnili Masný, Nehoda, Ondruš, Jurkemik a nakonec Antonín Panenka , který celé drama rozhodl a slavným „vršovickým dloubákem“ znemožnil německého brankáře.

Mistrovství Evropy 2004 (skupinová fáze Česko-Nizozemsko 3:2)

Jeden z nejkrásnějších a nejpamátnějších zápasů se odehrál už v základní skupině EURO 2004 v Portugalsku. Česko s Nizozemskem sehráli utkání, které je dodnes považováno za jedno z nejkvalitnějších na mistrovství Evropy. Čeští fotbalisté už v 19. minutě prohrávali 0:2, ale nevzdali se.

Do přestávky ještě snížil český obr Jan Koller . V neskutečném druhém poločase přidali další zářezy Milan Baroš a Vladimír Šmicer . Oranjes se tak nakonec museli před svým soupeřem sklonit. Český výběr předvedl vskutku nevídaný comeback.

SPECIÁL EURO 2016: VŠE O MISTROVSTVÍ EVROPY VE FOTBALE