7. března 2016 • 04:59

Památné české zápasy na mistrovství Evropy ve fotbale

Autor:
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
VŠECHNA VIDEA ZDE

Památné zápasy české reprezentace na mistrovství Evropy ve fotbale se vryly to paměti fanoušků. Bitvy s Německem a Nizozemskem na EURO jsou nezapomenutelné.Mistrovství Evropy 1976 (finále Československo-Německo 3:2p)

Skvělá generace československých fotbalistů vybojovala na EURO 1976 zlaté medaile. Cestu k nim, ale naši fotbaisté neměli jednoduchou. V zápase s Německem dokázali ztratit dvougólový náskok, ale nakonec se jim podařilo zápas dokopat k penaltám. Hutná atmosféra a napětí se dalo krájet.

Naši se mohli spolehnout na špičkového brankáře Ivo Viktora. Jeden, zcela zásadní pokus, zlikvidoval. Českoslovenští borci ale ukázali pevné nervy. Penalty postupně proměnili Masný, Nehoda, Ondruš, Jurkemik a nakonec Antonín Panenka , který celé drama rozhodl a slavným „vršovickým dloubákem“ znemožnil německého brankáře.

 

Mistrovství Evropy 2004 (skupinová fáze Česko-Nizozemsko 3:2)

Jeden z nejkrásnějších a nejpamátnějších zápasů se odehrál už v základní skupině EURO 2004 v Portugalsku. Česko s Nizozemskem sehráli utkání, které je dodnes považováno za jedno z nejkvalitnějších na mistrovství Evropy. Čeští fotbalisté už v 19. minutě prohrávali 0:2, ale nevzdali se.

Do přestávky ještě snížil český obr Jan Koller . V neskutečném druhém poločase přidali další zářezy Milan Baroš a Vladimír Šmicer . Oranjes se tak nakonec museli před svým soupeřem sklonit. Český výběr předvedl vskutku nevídaný comeback.

SPECIÁL EURO 2016: VŠE O MISTROVSTVÍ EVROPY VE FOTBALE

 

JAROMÍR BOSÁK A JEHO FOTBALOVÝ BLOG NA REFLEX.CZ

.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga

Skupina D
Články odjinud


Články odjinud