21. října 2011 • 13:57

VIDEO: Na oslavu gólu popravil spoluhráče, pokutu zaplatí oba

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Čeští kouči by měli být jako Priske, říká Čech. Další práce? Baví mě trénování
Birmančevič a Priske před závěrem sezony: EURO, odchod a Rosa v základu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dva fotbalisté v Mexiku dostali od svého klubu z Guadalajary pokutu za to, že oslavovali vydařenou gólovou akci imitací popravy. V zemi, kde si boje mezi drogovými kartely vyžádaly už přes 40 tisíc obětí, autor branky Marco Fabián de la Mora na hřišti jakoby střelil do hlavy spoluhráče Alberta Medinu. Každý z nich zaplatí 50.000 mexických pesos (asi 67 tisíc korun).Útočník Fabián dal v sobotním zápase proti Estudiantes při výhře 5:2 hattrick a gól po spolupráci s Medinou byl nejhezčí. Míč mu poslal patičkou.

"Nesmírně lituji toho, co se stalo. Když jsem to viděl ze záznamu na videu, naplnil mě hněv a lítost, že jsem si zahrával s něčím tak posvátným, jako je lidský život," kál se dvaadvacetiletý Fabián.

Pokutu s Medinou zaplatili dokonce dvojnásobnou, další peníze vybrali jejich spoluhráči a tým dohromady celkem milion pesos (asi 1,34 milionu korun) věnoval sirotčinci z nedalekého města Ciudad Juarez.

To patří k nejnebezpečnějším oblastem v Mexiku, protože leží na drogové trase do USA. "Oslavovat ve fotbale je v pořádku, ale nikdy ne takhle. Klaním se Mexiku, Mexiku bez násilí a také matkám a sourozencům obětí," dodal fotbalista.

Vstoupit do diskuse
0

EURO 2024 v Německu

Program EURO 2024 Los EURO 2024 Vstupenky na ME ve fotbale Kvalifikace na EURO 2024

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 se koná od 14. června do 14. července v Německu. Turnaje se zúčastní 24 týmů. Česká fotbalová reprezentace se představí ve skupině F proti Portugalsku, Turecku a Gruzii.

Fotbal dnes * Evropská liga * Program MS v hokeji

Články odjinud


Články odjinud