ATP Dubaj - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marcel Granollers-Pujol : Jiří Veselý - 27. února 2017   11:11

Ukončeno
Marcel Granollers-Pujol
30 let  pravák  190 cm  Španělsko
2
6
6
Jiří Veselý
Jiří Veselý
23 let levák  198 cm  Česká rep.
0
3
2
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to pro tento okamžik vše, pondělní tenisové utkání však ještě pokračují. Od 16:00 se ve Vratislavi představí Zdeněk Kolář, od půl osmé by měl na stejném turnaji hrát Petr Michnev.
Marcel Granollers-Pujol narazí v osmifinále na vítěze utkání Stan Wawrinka/Damir Džumhur.
Jiří Veselý končí na turnaji v Dubaji již v prvním kole. V dnešním duelu mu byl nad síly lepší a koncentrovanější Španěl, který se v tomto duelu propracoval ke třem brejkům, naopak o žádné podání nepřišel. První a druhý brejk v obou sadách měl stejný průběh. Český tenista pokaždé vedl 30:0, v obou případech však gem nedokázal dopodávat, čímž soupeři situaci o hodně usnadnil. Marcel Granollers-Pujol na svém servisu působil velice jistě, po prvním podání ztratil pouhé čtyři míčky, jeho úspěšnost prvního servisu činila 72%, na rozdíl od 50% Veselého.
Veselý v letošní sezóně vyhrál 4 utkání, 6 dalších prohrál. Potřetí v tomto roce skončil již v prvním kole. Nejlepší tenista, kterého letos porazil, byl Horacio Zeballos, 71. tenista světa.
Konec zápasu
6:2
Španěl toto utkání ukončuje nejlépe, jak jenom může, esem na kříž!
40-15
To by však na druhé straně nesměl stát dnes výborný Marcel Granollers-Pujol, který se bez nervů propracovává ke dvěma mečbolům!
30-15
Jiří Veselý se může ještě nadechnout, protivník zahrává dvojhcybu a český tenista má tak šanci ještě uspět.
30-0
A opětovně, český tenista svůj return netrefuje ideálně a dopřává soupeři pohodlné vedení 30:0.
15-0
Výborný vstup Španěla do hry, když trefuje servis na kříž, po kterém protivník nedokázal dostat return přes síť.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Marcel Granollers-Pujol.
5:2
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2
O zápase je patrně rozhodnuto, Marcel Granollers-Pujol získává druhý brejk ve setu a půjde servírovat na vítězství v zápase. Jiří Veselý se pokoušel o úder po lajně, ten vyletěl za základní čáru!
40-15
První šance soupeře odvrácená, ten se vyhodil před síti do autu.
40-0
Tohle je špatné! Tři brejkboly poté, co třiadvacetiletý hráč na podání chybuje úderem pomocí voleje vedle postranní lajny do autu!
30-0
Veselý u sítě dostal míček přes pásku, ale bylo to pouze za cenu toho, že Granollers-Pujol balónek doběhl a stihl protivníka znovu prohodit.
15-0
Český borec vypadá rozhozený. V této výměně měl na svém forhendu šanci s fiftýnem něco udělat, zahrál však do míst, kde číhal připravený rodák z Barcelony. Ten krásně prohodil svého soupeře u sítě.
4:2
Rodák z Příbrami se pokoušel zariskovat a odehrát míček k lajně, zbytečně se však vyhodil do autu. Potvrzení brejku na 4:2.
40-0
Situace jako přes kopírák u prvního fiftýnu téhle hry. Jiří Veselý se dostal znovu do výměny.
30-0
Hráči se dostali do delší výměny, ve které ovšem hráč na returnu neuspěl.
15-0
Španěl začíná novou hru výborně, nedává soupeře šanci se dostat do výměny poté, co zapracoval servis na kříž.
3:2
Konec přestávky, podávat bude Marcel Granollers-Pujol.
3:2
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2
Marcel Granollers-Pujol tento brejkbol využívá a získává brejk na 3:2! Veselý po druhém podání ven z kurtu měl výbornou situaci, jak odvrátit hrozbu. Jeho forhend po lajně však nesmyslně skončil v autu!
40-30
Jiří Veselý vytváří ve špatně zvolenou chvíli dvojchybu a musí čelit brejkbolu!
30-30
V jedné z nejdelších výměn tohoto střetnutí si tenisté hráli téměř na raketu a nemuseli udělat skoro žádný pohyb. Marcel Granollers-Pujol už to nevydržel a zkrátil úspěšně výměnu, Čech tuto alternativu nečekal.
15-30
Tenista na returnu excelentně zkrátil rozehru, český borec zůstal stát na základní lajně. Neměl absolutní nárok tento balónek doběhnout.
0-30
Jiří Veselý se odhodlal ke zkrácení výměny. Marcel Granollers-Pujol tento úmysl doběhl a zahrál také těsně za síť. Čech poslal míček po lajně, stále však neukončil výměnu vítězně. Španěl balónek doběhl, ten však odehrál pouze do autu.
0-15
Konečně do hry na vlastním podání vstupuje český borec úspěšně, kdy hlavní slovo hrálo první podání, po kterém se dočkal i vítězného míčku na svoji stranu.
2:2
Tento hráč získává čistou hru a srovnává na 2:2. V delší výměně se třicetiletý hráč dostal k síti, kde to neměl snadné, svůj volej však stihl zahrát po lajně. Veselý už nedokázal včas odpovědět.
40-0
Přichází první eso v dnešním duelu pro rodáka z Barcelony.
30-0
Španěl si opět pomohl servisem, po kterém se dostal před síť. Zde měl snadnou práci. Počkal si, než se soupeř přemístí zpátky na střed kurtu, aby pohodlně a lehce po lajně mohl zahrát forhendový úder k základní čáře.
15-0
Marcel Granollers-Pujol musel jít do výměny až přes druhé podání. To však bylo natolik kvalitní, že jeho soupeře nepřehrál míček správně do dvorce.
1:2
Konec přestávky, podávat bude Marcel Granollers-Pujol.
1:2
Následuje přestávka a výměna stran.
1:2
Veselý přebral od úvodu výměny hlavní slovo a neustále zatlačoval soupeře za základní lajnu. Vyplatilo se mu to po forhendovém winneru po lajně.
15-40
I nyní hrálo podání velkou roli. Jiří Veselý skvěle dostal servis na druhou stranu, Granollers-Pujol pouze vrátil return za základní čáru.
15-30
Okamžitě si rodák z Příbrami pomáhá výborným servisem, třetím esem v tomto zápase.
15-15
Tenista na returnu se po krátké výměně dostal k parádnímu lobu. Jiří Veselý očekával, že balóne skončí za základní lajnou, ale mýlil se.
0-15
Tenisté nejprve na sebe hráli křížem, Veselý pak možná z donucení hrál lehký forhendový míček po lajně, po kterém se dostal na síť. Granollers-Pujol tuto variantu nečekal a po lajně chyboval do sítě.
1:1
Třicetiletý rodák ze Španělska rychle získává druhou hru na svoji stranu. Nyní mu pouze stačilo poslat podání přes síť, Veselý se k returnu přes pásku nedostal.
40-15
Veselý se snažil po krosech změnit tempo rozehry a zahrát balónek po lajně. Úspěšný však nebyl, neboť forhend vyletěl za základní lajnu.
30-15
Marcel Granollers-Pujol třetí míček v tomto gemu získal pro sebe.
15-15
Tenista na podání měl výměnu skvěle rozehranou, nakonec však balónek odevzdal soupeři. Veselý se objevil u sítě, kde možná Španěla zastrašil, ten totiž snadno poslal míček po lajně do sítě.
15-0
Toto bylo hodně těžké. Granollers-Pujol zahrál druhé vysoce kvalitní podání na tělo soupeři, který jen tak tak vrátil return přes pásku. Hráč na podání poté snadno zahrál winner k lajně.
0:1
Konec přestávky, podávat bude Marcel Granollers-Pujol.
0:1
Následuje přestávka a výměna stran.
0:1
Skvěle, Veselý důležitou první hru druhé sady urval pro sebe a zatíná pěst! Marcel Granollers-Pujol se po jednom z dalších jeho úderů do bekhendu k míči dostal, ale přes pásku neposlal.
40-A
Výborné podání přišlo na téčko, po kterém se soupeř Veselého propracoval pouze k vysokému returnu. Jirka se dostal k síti, před kterou pohodlně zasmečoval po lajně. Marcel Granollers-Pujol se po míčku natáhl, ale nebylo mu to nic platné.
40-40
Ale, ale, takhle by to nešlo. Jiří Veselý měl skvěle rozehranou výměnu a snažil se po oběhnutém forhendu zahrát po lajně. Balónek však nečekaně skončil jenom v síti.
30-40
Veselý skvěle zapracoval, kdy hrál bekhendem i forhendem v téhle výměny. Nakonec se ujal forhend po lajně, který protivník dostal jenom do sítě.
30-30
Jirkovi se nyní povedlo druhé podání ven z kurtu do bekhendu soupeře, který se po returnu natahoval, balónek ovšem skončil jenom v síti.
30-15
Rodák z Příbrami celou dobu tlačil soupeře svým forhendem krosem, najednou však tento úder skončil jenom v síti. Míček sotva doletěl k pásce.
15-15
Následně mu však podání výrazně pomohlo, když bekhendový return protivníka skončil až za základní lajnou. Jirka si stihl včas ustoupit, aby ho míček netrefil.
15-0
Tohle je hodně špatný vstup do druhého setu, Jiří Veselý vytvořil druhou dvojchybu v zápase.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Jiří Veselý.
0:0
Následuje přestávka po konci prvního setu, ve kterém rozhodl jediný brejk.
6:3
Třetí šanci v této sadě již zkušenější borec využívá a znovu mu k tomu razantně pomohlo první podání, po kterém se soupeř nedostal ani do výměny!
40-30
Setbol! Po podání na téčko odehrál Veselý return pouze vedle postranní lajny do autu!
30-30
Španěl si tuto situaci pohlídal, když nedovolil soupeři dostat se do výměny. Čech returnoval za základní lajnu.
15-30
Následně nastal i jednoduchý vyhozený forhend do autu a Jirkovi se naskytá šance na brejkboly.
15-15
Možná jsem to zakřikl, neboť přišla od třicetiletého hráče dvojchyba.
15-0
Granollers-Pujol vypadá psychicky nerozhozený, což potvrdil i kvalitním úderem na druhou stranu. Veselý se do hry dostat již nedokázal
5:3
Gem je ukončený esem a Veselý tak stále v tomto setu živí naděje! Možná mu i pomůžou dva odvrácené setboly z osmé hry.
40-A
Třetí míček v řadě pro Veselého. Jirka byl opětovně aktivnějším hráče a zahrál balónek po lajně. Granollers-Pujol si sice natahoval, přes síť však již balónek nedostal.
40-40
I tento ovšem rodilý Čech odvrací po kvalitně zasazeném úderu k základní lajně, po kterém soupeř nedokázal vrátit míček do hry.
40-30
Vzápětí mohla nastat totožná situace, zkušenější hráč ovšem odehrál míček těsně do autu. Jeden setbol zbývá.
40-15
Dva setboly si přišly pro španělského hráče! Jiří Veselý měl otěže výměny ve svých rukou, kdy byl lepším tenistou. Nakonec zahrál úder po lajně, po kterém se však soupeř natáhl a prohodil ho u sítě!
30-15
Druhá snadná nevynucená chyba Veselého v této hře. Český hráč byl před síti, pod kterou se snažil odehrát volej na druhou stranu. Tento balónek však skončil jenom v síti. Rodák z Příbrami musí zabrat, jinak bude čelit brejkbolům a setbolům.
15-15
Nyní to bylo o poznání lepší. Roli hrálo i kvalitní podání, po kterém se tenisté na chvíli dostali do hry. Nakonec však Jirka výborným úderem po lajně nedal soupeři moc šanci na ideální úder.
15-0
Tohle nebylo vůbec ideální. Veselý si výměnu skvěle rozpracoval a dostával se k síti, svým bekhendem do sítě však celou akci totálně zhatil.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Jiří Veselý.
5:2
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2
Čistá hra od bývalého 19. singlisty světa. Ten nejprve vyslal podání ven z kurtu, po kterém zahrál míček k lajně. Veselý se pokusil balónek doběhnout, ale byl bez šance.
40-0
Rodák z Barcelony si pomáhá kvalitním podáním, po kterém nedává soupeři šanci se dostat do výměny.
30-0
Jiří Veselý se po zkrácení do soupeře dostal k síti, který ho stačil ideálně přelobovat. Jirka se k míčku na základní lajnu vrátil, ale svůj forhendový úder přes hlavu vytáhl pouze daleko za základní čáru.
15-0
Tenisté se po delší době dostali k pořádnější výměně, tu ovšem lacino ukončil hráč na returnu úderem do sítě.
4:2
Jiří Veselý získává tuto hru rychle na svoji stranu a poděkovat za to může opětovně výbornému podání, které jeho zkušenější soupeř returnoval za základní lajnu.
15-40
Další skvělé podání Veselého a nezreturnovaný servis v podání Španěla.
15-30
I když musel využít Čech až druhé podání na tělo, získal tento bod na svoji stranu. Marcel Granollers-Pujol na returnu včas neustoupil a odehrál míček do autu.
15-15
Jirka hrál svůj forhend příliš v záklonu a tak se nemohl divit, že tento úder po lajně skončil těsně vedle postranní lajny v autu.
0-15
Český tenista se po servisu ven z kurtu dostával k síti, před kterou rychlým forhendem zasadil míček nechytatelně k základní lajně.
4:1
Konec přestávky, podávat bude Jiří Veselý.
4:1
Následuje přestávka a výměna stran.
4:1
Jiří Veselý se dostal k síti, kde měl na výběr, jak zahrát tento balónek. Zvolil však špatnou variantu, svůj forhend křížem trefil jen do prostoru, kde u lajny čekal připravený Španěl. Ten zahrál míček po lajně. Čech se sice ještě stihl vrátit do středu kurtu, Granollers-Pujol však odehrál skvělý forhend k lajně.
40-15
Jiří Veselý svůj bekhendový return dostal do středu kurtu. Granollers-Pujol si výborně všiml, že Jirka je vzadu za základní lajnou a efektivně výměnu zkrátil z forhendu za síť.
30-15
Nečekaně však přišla nevynucená chyba rodáka z Barcelony od základní lajny.
30-0
Španěl to provedl výborně. Nejprve si Veselého přitáhl na síť, který tak tak tento balónek stihl doběhnout. Následně hráč na podání nastavil pouze u sítě raketu, ze které míček šel bez problémů na druhou stranu kurtu.
15-0
Marcel Granollers-Pujol se po returnu protivníka dostal k razantnímu úderu, díky kterému nakonec tento fiftýn uhrál.
3:1
Následně přichází i úvodní eso rodáka z Příbrami v tomto duelu, který tak snižuje na 1:3.
15-40
Vzápětí si 55. tenista světa pomáhá vydařeným servisem, který soupeř nedokázal vrátit správně do kurtu.
15-30
Bývalý čtvrtý deblista světa pouze vrátil rychlé podání na druhou stranu kurtu a Veselý si mohl s míčkem dělat, co chtěl. Ovšem vyhodil se z forhendu pouze do autu.
0-30
Nyní si pomohl třiadvacetiletý hráč prvním podáním do forhendu protivníka, který returnoval za základní lajnu.
0-15
Český tenista působil po druhém podání agresivně, což se mu vyplatilo. Po forhendovém krosu donutil soupeře vyhodit balónek daleko do autu.
3:0
Následuje přestávka a výměna stran.
3:0
Marcel Granollers-Pujol měl v téhle hře sice problémy a musel odvracet i brejkbol, přesto dokázal potvrdit brejk a vede 3:0. K tomuto fiftýnu mu pomohl první servis, po kterém se Veselý nedostal returnem do hry.
A-40
Hráči se dostali do skutečně dlouhé výměny, kterou ovšem ukončil nevynucenou chybou mladší tenista.
40-40
Granollers-Pujol si ovšem pomohl výborným podáním, po kterém následoval forhendový winner po lajně. Jirka byl bez šance.
30-40
Čech se po další chybě soupeře propracovává k brejkbolu!
30-30
Tohle bylo nečekané. Jiří Veselý nejprve vytáhl skvělý obranný forhendový úder do výšky k základní lajně, se kterým si protivník nedokázal správným úderem nad hlavou poradit, když zahrál do autu.
30-15
Po špatném náběhu na síť byl rodák z Příbrami prohozený po lajně.
15-15
Český hráč však bude chtít napravit zaváhání z předchozí hry a pokusit se o rebrejk.
15-0
Granollers-Pujol začíná potvrzování brejku na výbornou.
2:0
Ačkoliv se Marcel Granollers-Pujol musel vypořádat s prvním podáním protivníka, dokázal tento fiftýn a zároveň i celý gem urvat na svoji stranu!
A-40
Jenže Jirkovi zatím nechodí ideálně první servis a tak potřetí ve druhém gemu dovoluje soupeři brejkbol!
40-40
Jiří Veselý i nyní dokázal hrozbu odvrátit a diváci uvidí druhou shodu v téhle hře!
A-40
Po první dvojchybě v zápase se však Španěl může těšit na druhou brejkbolovou příležitost!
40-40
Bývalý 35. hráč světa ovšem v pravou chvíli ukázal pevné nervy a brejkbol odvrátil!
40-30
A tato skutečnost také nastala! Jiří Veselý musí zabrat, jinak hned zkraje duelu přijde o vlastní podání!
30-30
Granollers-Pujol dostává protivníka lehce pod tlak. Pokud vyhraje i třetí bod v řadě, propracuje se k brejkbolu.
15-30
Tyto plány mu ovšem třicetiletý soupeř bude chtít zhatit.
0-30
Veselý vyhrál i následující míček a tak si postupně kráčí za ziskem druhé hry.
0-15
Rodák z Příbrami také získává při vlastním podání úvodní fiftýn na svoji stranu.
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
A hned první využívá a bez problémů si drží vlastní servis. Uvidíme, jak odpoví Jiří Veselý.
40-15
Marcel Granollers-Pujol se ujímá vedení 40:15 a bude mít tak dvě možnosti na to ukončit tento gem.
30-15
Tenista na podání se však nechce dostat do potíží a další bodík získává právě on.
15-15
Rychlého prvního získaného bodu v zápase se dočkal i jeho dnešní protivník, který se momentálně nachází na 55. místě světa.
15-0
A právě také rodák z Barcelony získává úvodní fiftýn v duelu na své konto.
0:0
Utkání právě začalo.
Prvního servisu v duelu se ujme španělský hráč.
Vzájemné zápasy

Jediné vzájemné utkání mají za sebou tito tenisté, kteří na sebe narazili minulý rok na turnaji v Cincinnati, kde vyhrál Španěl 6:4 6:7(5) 6:2.
Jiří Veselý

Jeho dnešní soupeř si vede o něco lépe, v součtu s Davis Cupem totiž z devíti zápasů vyhrál ve čtyřech z nich. Český tenista nastoupil do probíhající sezóny v Dauhá, kde v osmifinále nestačil na krajana Berdycha. O kolo dále dokráčel v australském Aucklandu, ve kterém však ve čtvrtfinále prohrál s Kypřanem Baghdatisem. Na prvním grandslamovém podniku roku vyfasoval Veselý do úvodního duelu Monfilse, se kterým uhrál prohrál jednoznačně ve třech setech. V Davis Cupu poté překvapivě nezvládl duel s Thompsonem. Rodákovi z Příbrami byla alespoň menší útěchou již nic neznamenající výhra nad Grothem 2:1 na sety. Na turnaji v Marseille skončil v současné chvíli 55. hráč světa v prvním kole. Zde byl nad jeho síly Stachovskij.
Nejlepším výsledkem třiadvacetiletého tenisty v kariéře je osmifinále ve Wimbledonu z minulého roku.
Marcel Granollers-Pujol

Španělský tenista, který se v minulosti objevil ve dvouhře i na devatenáctém místě světa, nevstoupil do letošní sezóny vůbec dobře. Na podniku v Sydney sice vyhrál úvodní duel proti Giraldovi ve třech setech, od té doby ovšem prohrál všechny zbývající čtyři utkání. V současné době se rodák z Barcelony ocitá na šestatřicáté příčce.
Mezi jeho největší úspěchy v singlu patří osmifinálová vystoupení na grandslamu (French Open 2012, 2014, 2016, US Open 2013). V deblu dokonce dokráčel do finále French Open a US Open v roce 2014. O rok předtím se svými výsledky katapultoval na čtvrtou pozici v žebříčku čtyřhry. Třicetiletý hráč se dvakrát stal součástí vítězného daviscupového tažení své rodné země.
Všem fanouškům přeji nádherné dopoledne! Tento týden začíná turnaj ATP v Dubaji, kde se představí i Andy Murray či Roger Federer. Kromě těchto dvou velikánů uvidí fanoušci na podniku i Tomáše Berdycha, Adama Pavláska, Lukáše Rosola a Jiřího Veselého, kterého v pondělí čeká Marcel Granollers-Pujol. Utkání začne nejdříve v 11:00 SEČ.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Aktuální výsledky

Tenis
Články odjinud