ATP Indian Wells - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Tomáš Berdych : Juan Martin Del Potro - 12. března 2016   22:12

2

Ode mne je to pro dnešek vše, napočtenou u dalších onlajnů.
Tomáš Berdych na konec za 1h 45 minut poráží Del Potra 7:6(4) a 6:2. Výsledek přesně odpovídá dění na kurtu.

První set byl naprosto vyrovnaný, jen Argentínec měl více brejkových možností, a tak dospěl do tiebreaku. V něm využil Tomáš soupeřových chyb a vyhrál 7:4.

Ve druhé sadě už byl český tenista lepší. Měl lepší pohyb a pestřejší údery na které soupeř často nestačil. Řekl bych, že měl navrch i fyzicky.
Konec zápasu
6:2
Paráda! Tomáš si po returnu oběhl bekend a milimetrově přesným forhendem po čáře ukončuje zápas.
A-40
Tuto forhendovou přetlačovanou vyhrává Tomáš a má 4. mečbol.
40-40
Bod z podání – shoda.
30-40
Zatím ne, Berdych do toho šel naplno, opět soupeře pořádně prohnal a pak výměnu ukončil.
15-40
Hm, ale další míč od Toma jde sítě a je tu možnost brejku.
15-30
To byla kanonáda z Tomášovy rakety na kterou soupeř dlouho odpovídal jen obranou, ale nakonec to neustál.
0-30
Tomáš trefil míček nečistě a soupeř toho využívá – 0:30.
0-15
Nabíhaný bekend do sítě.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Tomáš Berdych.
5:2
Následuje přestávka a výměna stran.
5:2
Tak nakonec Del Potro svůj servis uhájil, ale Tomáš má vše ve svých rukách. Za stavu 5:2 bude podávat na vítězství.
40-A
Parádní servis Del Potra.
40-40
Return na druhý servis parádně umístěný do rohu – shoda.
40-A
Eso a výhoda pro Del Potra.
40-40
Return do sítě – shoda.
A-40
Třetí mečbol pro Tomáše, parádně si soupeře povodil a smečí zakončil.
40-40
Aut z Del Potrova bekendu a je tu opět shoda.
40-A
Míček získává Del Potro.
40-40
Škoda, jen páska zabránila Tomášovi v ukončení zápasu. Jinak měl vše připraveno perfektně.
A-40
Další Tomášův mečbol, Del Potro vypadá unaveně a trochu bezradně.
40-40
Ale na takovéto returny zkrátka nemá. Opět shoda.
40-A
Del Potro se ještě drží a má výhodu.
40-40
40-30
Míč pro Toma a je tu matchball
30-30
Del Potro se teď klepe raketou do hlavy, poslal v lehké pozici míč do autu.
15-30
To jsou bomby z Tomášova forhendu, sníženo.
0-30
Eso znamená vedení Argentince 30:0.
0-15
5:1
Bod přímo z druhého servisu a je tu vedení 5:1!
40-30
Škoda, teď byl Tomáš moc blízko u míčku a posílá jej do autu.
40-15
Míček získává Berdych.
30-15
Nabíhaný forhend do pásky.
30-0
Další vítězný úder, tentokrát křížný forhend aje to 30:0.
15-0
Tomáš pokračuje v parádním tenise, nyní zakončil výměnu snadnou smečí, když si míček předtím po lobu nechal v poklidu spadnout na zem.
4:1
4:1
4:1
Bravo, bravo, bravo pro Tomáše. Nejprve si sebevědomě vyžádal jestřábí oko, které místo esa ukázalo aut a pak Del Potra uběhal a umláti. Druhý brejk v této sadě a vedení 4:1 je tady.
A-40
Ale je tu další, Tomáš teď Juana z forhendu doslova umlátil.
30-15
Agresivní return na druhý servis, Juan Martín Del Potro v defenzívě posílá míč do autu.
15-15
Totéž nyný platí pro Tomáše – srovnáno 15:15.
15-0
Del Potro ukončuje dlouhou výměnu do autu za základní čáru.
3:1
A další. Tak to bylo hodně rychlé. Čistá hra, potvrzený brejk a vedení 3:1.
40-0
Bod z podání.
30-0
Servis se silnou rotací, Del Potro na něj sice dosáhl, ale poslal do autu.
15-0
2:1
Konec přestávky, podávat bude Tomáš Berdych. Vstup do druhé sady měl parádní, tak jen tak dále.
2:1
2:1
Třetí brejkovou příležitost ale už rodák z Valmezu využívá a vede ve druhém setu 2:1 a půjde podávat.
40-30
Důležitá dlouhá výměna, škoda Tomášova těsného autu.
40-15
40-0
Paráda! Tomáš byl v totální defenzívě, ale vše uběhal a nakonec to byl on, kdo udělal vítězný úder – 0:40!
30-0
Jeho soupeř teď hodně chybuje a je to 0:30!
15-0
Paráda. Tomáš se pohybuje po kurtu velmi elagantně a pestrými údery rozebral soupeře. Vše zakončil těžkou smečí.
1:1
Bod z podání, srovnáno na 1:1.
40-0
Tomáš byl teď hodně trpělivý, navíc zatlačil soupeře do rohu a ten posílá míč do těsného autu.
30-0
Teď končí míč z Argentincovy rakety v síti.
15-0
Juan Martín Del Potro posílá míč daleko do autu a není sám se sebou spokojen.
0:1
Tomášův úder zahlášen jako aut a game byl ukončen. Vzápětí kamera odhalila, že míč byl OK – pozdě! Je to 0:1.
30-40
15-40
Tomáš se teď na sebe zlobí, jeho prohoz míří do těsného autu, chtěl z této výměny vytěžit více.
15-30
Del Potro v pokleku trefuje míč moc nízko a ten končí v síti.
0-30
Berdychův forhend jde mimo – 30:0.
0-15
7:6
Paráda, Tomáš zatlačil na pilu a Del Potro posílá míč mimo. První set jde za necelou hodinkuTomášem.
6-4
Del Potrovi nejde servis a když už se do toho druhého trefí, pošle vzápětí míč do autu. My se ale nezlobíme, znamená to totiž Tomášů daší setbol.
5-4
Obrovská škoda!. Tomáš měl soupeře na lopatě, ale druhá smeč za sebou šla těsně do autu.
5-3
Servis na tělo, return do sítě – 5:3.
4-3
Vzápětí eso a sníženo na 3:4.
4-2
Dvojchyba Del Potra. V tiebreaku vždy dvojnásob nepříjemná!
3-2
Druhé Tomovo eso a vedení 3:2.
2-2
Tomáš rozběhal soupeře a naběhl si na síť, je však prohozen – 2:2.
2-1
Parádní Tomův return a je tu minibrejk.
1-1
Del Potro měl v této výměně navrch a zakončil ji na síti naprosto přesně.
1-0
Perfektní servis, první bod v tiebreaku pro Toma.
6:6
Dlouhá výměna s mnoha změnami rytmu. Nakonec ji končí Juanův křížný forhend – 6:6.
40-A
Dělový servis a je tu výhoda pro Juana.
40-40
Return za základní čáru – shoda.
40-30
Jestřábí oko potvrzuje Del Potrův aut a je to setbol pro Toma.
30-30
Parádní Tomášův nabíhaný forhend je vítězným úderem.
15-30
Argentincova smeč trefuje odkrytou část kurtu.
15-15
Dlouhá výměna, Juan se dokonce vydal na síť a je úspěšný. Berdychův prohoz končí za základní čárou.
15-0
Dvojchyba! 0:15.
6:5
Konec přestávky, podávat bude Juan Martín Del Potro. Udrží svůj servis a půjdeme do tiebreaku?
6:5
6:5
A vzápětí čistá hra. Tomáš vede 6:5.
40-0
První Tomášovo eso.
30-0
Argentinec trefuje míč autu i když tomu moc nechce uvěřit.
15-0
5:5
V gemu vítězí Del Potro a srovnává na 5:5.
15-40
15-30
15-15
15-0
Dlouhá výměna, Del Potro trefuje nakonec z forhendu out.
5:4
A-40
40-40
Krásná výměna, Del Potro opět vystihl Tomášův "zakončovací" míč a vrátil se do výměny. Jeho následné postavení na síti Tomáš nevyužil, poslal prohoz těsně mimo.
A-40
40-40
Další odvrácený brejk, po precizním druhém servisu se Tomáš trefuje do protipohybu soupeře.
40-A
Dlouhá výměna, trpělivost byla na obou stranách, Tomáš však trefuje siť.
40-40
Uf, Tomáš to zvládl a i když jeho smeč soupeř vystihl, poslal míč těsně do autu.
30-40
Tak pozor další hrozba brejku, Tomášův forhend končí v autu.
30-30
Tomáš trefuje pásku a je to 30:30.
30-15
Třetí krátká výměna za sebou. Tentokrát je to return do autu.
15-15
Aut po Tomášově forhendu v záklonu.
15-0
Přímý bod z podání pro Tomáše.
4:4
A opět, tentokrát za základní čáru. Srovnáno 4:4.
30-40
Škoda, Tomáš agresivně proti druhému servisu soupeře, ale trefuje těsně aut.
30-30
30-15
Paráda. Tomáš opět zakončuje dnes svým oblíbeným forhendem po čáře.
15-15
2. eso Del Potra.
15-0
Parádní Tomášův return zatlačil soupeře do defenzívy a ten pak trefil pásku.
4:3
Konec přestávky, novými míči bude podávat Juan Martín Del Potro.
4:3
4:3
Vzápětí return Argentince do zámezí a Tomáš vede 4:3.
40-30
Berdych si soupeře povodiil z rohu do rohu a vše chtěl zakončit nabíhaným křížným forhendem, ale je z toho těsný aut.
40-15
Del Potrovi zahlášen aut, Argentínec vzápětí naštvaně odpaluje míč do bariéry. To nebylo moc sportovní.
30-15
Bod z podání pro Tomáše.
15-15
Po druhém servisu se Tomáš nedostal do tlaku a v defenzívě trefuje zámezí.
15-0
Return do autu.
3:3
Další dělový servis Argentince a je to 3:3.
0-40
1. eso zápasu.
0-30
Škoda, teď šel Tomáš proti 2. servisu soupeře hodně agresivně a přestřelil. Těsně ale přestřelil, což potvrdilo i jestřábí oko.
0-15
Berdych z forhendu posílá míč za základní čáru.
3:2
3:2
Dlouhá výměna na konci gemu, Tomáš byl trpělivý a nakonec vše ukončil nechytatelným forhendem po lajně 3:2.
40-15
Drtivá Tomášova ofenzíva zakončená smečí.
30-15
15-15
Ale vzápětí Del Potro páradně returnuje.
15-0
Parádní Tomášův servis.
2:2
Return do autu – 2:2.
15-40
Tomáš teď riskl stranu proti soupeřově "vítěznému" úderu a dokázal míč vrátit přes síť. Následně Juan trefuje síť.
0-40
Dělový servis Argentince sice Tomáš odvrátil, ale až do autu.
0-30
Vzápětí bekend hodně za základní čáru.
0-15
Berdychův return těsně mimo.
2:1
Hm, tak ty tři nevyužité brejkové příležitosti asi Argentice mrzí a zanechaly i stopy v podobě další nevynucené chyby. Tomáš si servis udržel a vede 2:1.
A-40
Jestřábí oko potvrzuje verdikt čárového rozhodčího – Del Potro poslal míč těsně do autu.
40-40
Vzápětí trpělivou hrou donutil soupeře k chybě a odvrací třetí brejkbol.
40-A
Škoda, teď měl Tomáš celou půlku kurtu volnou, ale trefil pásku.
40-40
Další výlet Tomáše k síti a další bod z této situace.
30-40
Del Potrův return je moc dlouhý.
15-40
Dlouhá a důležitá výměna. Tomáš však chybuje z forhendu a je tu možnost dvou brejků pro jeho soupeře.
15-30
Tak bohužel následuje dvojchyba.
15-15
Dobře připravený útok českého tenisty zakončuje volej do odkryté části kurtu.
0-15
Berdych v záklonu trefuje míč za základní čáru.
1:1
A return do autu znamená srovnání na 1:1.
15-40
Nečistě trefený míč z Tomášova bekendu končí v autu.
15-30
Skvělý Berdychův return přesně do rohu.
0-30
Berdych rozběhal svého soupeře, ale pak trefil z forhendu pásku.
0-15
Tomášův return je příliš dlouhý.
1:0
Další Tomášův dělový servis a je to 1:0.
40-0
První delší výměna, Del Potro v defenzívě zahrál dlouhý míč.
30-0
Tentokrát returnuje Argentinec do sítě.
15-0
Přesný servis Tomáše, soupeř hraje return do autu.
0:0
Rozcvička ukončena, jdeme na to!
Hráči absolvují předzápasovou rozcvičku, utkání za několik minut začne.
Děvčata už svůj zápas ukončila, z výhry se raduje česká tenistka. Kurt je tedy nyní uvolněn pro souboj dvou dlouhánů – Berdycha s Del Potrem.
Zápas sebude hrát na stadionu č. 1, tedy centrálním kurtu a to po skončení utkání ženské dvouhry mezi naší Denisou Allertovou a Němkou Angelikou Kerberovou.
Vítáme vás u on-line přenosu.

Netradičně už 2. kolo velkého turnaje v Indian Wells svedlo proti sobě dva špičkové hráče. Aktuální světovou sedmičku (a v turnaji nasaznou šestku) Tomáše Berdycha a bývalou světovu čytřku Juana Martína Del Potra.

Důvodem, že se potkávají v pavouku turnaje tak brzy je
fakt, že argentinský tenista kvůli zranění dlouho nehrál žádné turnaje a vypadl tak v žebříčku ATP nejen z popředí, ale momentálně mu v něm patří až 420. příčka.

Toto umístění však nic neříká o síle Juana Martína Del Potra., ale také se jen těžko odhaduje v jaké formě se v Kalifornii představí. Něco snad napoví, že do kolotoče ATP se po dlouhé pauze vrátil v únoru na turnaji v Delray Beach, a postoupil v něm do semifinále. V Indian Wells nastoupil na divokou kartu a v prvním kole přehál Tima Smyczka 6:4, 6:1. V jeho případě je tedy vše poměrně otevřené.

To Tomáš Berdych, který měl v 1. kole turnaje volno, hrál naposledy minulý víkend Davis cup za Českou republiku proti Německu. V pátek udolal 3:2 mladého Zvereva, v sobotu se Štěpánkem vyhráli jednoznačně čtyhru, ale v neděli musel skrečovat zápas s Kohlschreiberem. Důvodem bylo zranění steheního svalu. Uvidíme, zda se Tomáš dal zdravotně do pořádku a naváže na slušné výsledky v letošní sezoně.

Utkání začíná v 21:30.