Muži -  ONLINE PŘENOS -  Norbert Gombos : Jurij Rodionov - 30. září 2020   14:04

4

Slovenský tenista Norbert Gomboš nakonec vítězí v utkání druhého kola letošního odloženého French Open, když ve čtyřech setech porazil Rakušana Jurije Rodionova 6:2, 2:6, 7:6 a 6:4. Ve třetím kole čeká na Gomboše dvanáctý nasazený Argentinec Diego Schwartzman.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše a u dalšího přenosu na počtenou.
Konec zápasu
6:4
A slovenský tenista postupuje do třetího kola! Rodionov si na závěr nabíhal na síť, ale s tvrdým úderem Gomboše si neporadil a poslal ho pouze do sítě.
40-30
Příliš dlouhý forhend Rodionova, který hrál v záklonu a Gomboš má první mečbol!
30-30
Dvojchyba Rodionova a máme srovnáno na 30:30.
15-30
Tentokrát úplně to samé, jen s chybou od druhého hráče.
0-30
Nyní delší výměna, kterou nakonec ukončuje chybou Gomboš.
0-15
Rodionov si na úvod desáté hry pomáhá dobrým servisem.
5:4
Gomboš nakonec získává pátý game po další chybě Rodionova a je pouze jeden game od vítězství v zápase.
40-15
Dva tvrdé údery do prava, následně jeden vítězný doleva a Gomboš je blízko zisku svého pátého gamu.
30-15
Tentokrát zbytečná nevynucená chyba Rodionova, který svůj bekhend posílá opět pouze do sítě.
15-15
Dlouhá výměna jde na stranu slovenského hráče. Zatlačil svého soupeře, který nakonec chybuje.
0-15
Gomboš měl nahraný úder, ale trefil ho rámem. Míček tak skončil úplně mimo kurt.
4:4
A na závěr ještě jedna. Máme opět srovnáno a jdeme pomalu do koncovky čtvrté sady.
30-40
Další chyba slovenského tenisty.
30-30
Další servis, který nedokázal Gomboš zreturnovat.
30-15
Další nevynucená chyba rakouského tenisty a Gomboš jde do vedení.
15-15
Te´d ale zbytečně chybuje zase tenista na opačné straně kurtu.
0-15
Gomboš teď nevrátil přes síť lehké druhé podání Rodionova.
4:3
Slovenský hráč poslal na stranu Rodionova výborné podání, které jeho soupeř nedokázal vrátit.
40-30
Gomboš měl několik možností na zakončení poslední výměny. Ale Rodionov mu vše vrátil. Nakonec jde fiftýn přeci jen na stranu třicetiletého tenisty po chybě Rakušana.
30-30
Teď se dostal Rodionov trpělivou hrou do ofenzivy a bekhendem vyrovnává.
30-15
Gomboš už byl téměř vpádu, přesto se zmátožil a bekhendem na boční lajnu jde do vedení 30:15.
15-15
Krásná dlouhá výměna, kterou tentokrát zakončuje Gomboš nádherným forhendem po lajně.
0-15
První fiftýn na returnu ve čtvrtém setu pro Rodionova, který svého soupeře nádherně prohodil, i když byl daleko za základní čarou.
3:3
Máme srovnáno na 3:3. Rodionov si naběhl doprostřed kurtu a křižným forhendem zapisuje vítězný úder.
30-40
Naopak teď rakouský tenista kazí jednoduchý forhend od základní čáry.
15-40
Následně posílá další tvrdý servis, který Gomboš nevrátil do kurtu.
15-30
A Rodionov pokračuje esem.
15-15
Teď si naopak bekhend pomohl a srovnává.
15-0
Výměna o osmi úderech, kterou končí bekhendovou chybou Rodionov.
3:2
A slovenský tenista ukončuje pátou hru výborným servisem a ve čtvrtém setu stále neztratil na podání ani fiftýn.
40-0
Nyní šel na síť naopak Rodionov, ale opět si s tvrdým úderem Gomboše nedokázal poradit.
30-0
Pár vteřin poté se situace opakuje a Gomboš vede 30:0.
15-0
Gomboš si to ihned po servisu naštrádoval na síť, poslal tvrdý forhend, který ROdionov už nedokázal vrátit do kurtu.
2:2
A tak se také děje. Rodionovi se povedl nádherný kraťas, který Gomboš neměl šanci doběhnout.
15-40
Nyní příliš dlouhý forhend z rakety Gomboše a Rodionov je blízko srovnání.
15-30
A Rodionov poslal na soupeřovu polovinu skvělý servis, se kterým si Gomboš nedokázal poradit.
15-15
Jenže tentokrát byl jeho bekhend příliš dlouhý a skončil tak až za základní čarou.
15-0
Opět se oba soupeři potkali na síti a opět z toho profitoval Gomboš! Jako první tak ve čtvrtém setu bere fiftým na returnu.
2:1
Třetí game a třetí čistá hra. Oba tenisté se potkali na síti, kde byl úspěšnější o devět let starší slovenský tenista.
40-0
Další chyba z rakety Rodionova. Tentokrát z kategorie nevynucených.
30-0
Slovenský hráč zlepšil své údery a donutil svého soka k chybě.
15-0
Gomboš si v úvodu třetí hry pomáhá dalším dobrý podáním.
1:1
Rodionov srovnává na 1:1 poté, co zapsal vítězný bekhend a také čistou hru.
0-40
Gomboš to zkoušel křižným bekhendem, ale ten byl příliš dlouhý a skončil až za boční lajnou.
0-30
Tentokrát to samé, ale s prvním servisem.
0-15
Gomboš nezreturnoval jednoduchý druhý servis Rodionova.
1:0
Čistou hrou si Gomboš dokráčel pro první game, když v poslední výměně zapsal opět vítězný forhend.
40-0
Teď si s Rodionovem pohrál a naprosto v klidu poslal forhend přesně k boční lajně.
30-0
A pokračuje dalším výborným podáním!
15-0
Gomboš začíná čtvrtý set esem.
7:6
A využívá hned ten první! Krásným bekhendem naprosto přesně na základní čáru získává svůj druhý set pro sebe!
6-4
Krásná výměna, ve které Rodionov zkrátil hru, ale Gomboš míč doběhl a s citem ho poslal těsně za síť. Dva setboly pro slovenského tenistu!
5-4
Gomboš si teď trpělivou hrou došel pro vítězný forhend a také pro minibrejk! Nyní mu stačí udržet si oba své servisy.
4-4
Nyní to samé na druhé straně a opět je srovnaný krok. Tentokrát na 4:4.
4-3
První delší výměna ve zkrácené hře, která jde na konto slovenského hráče. Zatlačil a rozhýbal svého soupeře, který následně zkazil.
3-3
Gomboš po servisu hned vystartoval na síť, kde byl po delší době úspěšný a srovnává krok. Následuje výměna stran.
2-3
Rakušan si opět pomáhá podáním a jde do vedení 3:2.
2-2
Rodionov následně dobrým servisem srovnává krok.
2-1
Čopovaný úder od Rodionova nebyl úspěšný a Slovák jde do vedení.
1-1
Jenže minibrejk je zpět po slovákově dvojchybě.
1-0
Gomboš má hned v úvodu minibrejk. Rodionovův bekhend byl přespříliš dlouhý.
6:6
Další eso Gomboše a čeká nás tie-break.
40-0
Gomboš je blítko tie-breaku. Rodionov svůj bekhend poslal pouze do sítě.
30-0
A pokračuje dalším nechytatelným servisem.
15-0
Gomboš začíná esem!
5:6
A jelikož si rakouský tenista opět pomáhá podáním, tak jde nakonec do vedení 6:5!
40-A
Po dlouhé době se dostal Rodionov k výhodě po zbytečné chybě Gomboše.
40-40
Ale opět dobré podání Rakušana a už několikátá shoda.
A-40
Rodionov se snažil o zkrácení, ale trefuje pouze síť.
40-40
Jenže další Gombošova chyba a další shoda.
A-40
Zbytečná chyba Rodionova a další brejkbol pro Gomboše.
40-40
Jenže rakouský tenista si opět pomáhá podáním a máme tu další shodu.
A-40
Gomboš má po další chybě Rodionova další brejkbol.
40-40
Následně ale předvádí Gomboš pěkný return a další srovnání na shodu.
40-A
Rodionov si pomáhá servisem a má výhodu.
40-40
Jenže o pár sekund později chybuje také Rodionov a máme tu shodu.
30-40
Hodně dlouhá výměna plná tvrdých úderů od základních čar. Nakonec Rodionov změnil tempo hry a to se mu nakonec vyplatilo. Gomboš chybuje.
30-30
Ale rakouský tenista si nyní připisuje naopak vítězný bekhend a srovnává.
30-15
Jenže nyní zahrál Rodionov příliš dlouhý bekhend a Gomboš jde do vedení.
15-15
Podobnou výměnu zakončuje v podstatě stejným způsobem tak Rodionov.
15-0
Pěkná výměna plná dlouhých úderů. Nakonec ji SLovák zakončuje tvrdým a přesným křižným forhendem..
5:5
Už podruhé za sebou získává Rodionov soupeřovo podání čistou hrou a ve třetím setu se tak opět zachraňuje.
0-40
Další Slovákova chyba a opět tři brejkboly pro Rakušana.
0-30
A slovenskému hráči je ještě hůř. Rodionov nyní uspěl na síti a vede 30:0.
0-15
Začátek gamu se Gombošovi nedaří. Zapisuje dvojchybu.
5:4
A Gomboš využívá hned ten první! Využil toho, že Rodionov musel jít přes druhý servis a nachytal Rakušana na síti. Slovák bude podávat na vítězství ve třetí sadě.
40-15
Gomboš si teď po vítězném forhendu hodně zakřičel. Poslal ho přesně do růžku a má dva brejkboly!
30-15
Jenže Rodionov si pomáhá dobrým podáním.
30-0
Gomboš byl v další výměně hodně aktivní a donutil svého soupeře k chybě.
15-0
Rodionov ale svůj servis nezačíná dobře a posílá svůj druhý úder mimo kurt.
4:4
A Rodionov využívá hned ten první, když bekhend Gomboše letěl až za základní čáru. Na kurtu číslo 11 máme vyrovnáno!
0-40
Další zbytečná chyba Gomboše a Rodionov má tři brejkboly!
0-30
Gomboš se nyní pokusil zkrátit hru, ale jeho pokus skončil pouze v síti.
0-15
Rodionov hodně tvrdým úderem přesně na základní čáru nedal Gombošovi šanci.
4:3
Jenže vzápětí kazí i Gomboš a Rodionov je stále na dostřel.
30-40
Ale Rodionov kazí naprosto zbytečně a je sníženo.
15-40
A následně další servisem, se kterým si Gomboš nedokázal poradit.
15-30
Tentokrát si Rodionov pomáhá esem.
15-15
Ale výborný vítězný forhend předvádí také Gomboš.
0-15
Rodionov se nyní aktivní hrou protlačil na střed kurtu a vítězným forhendem výměnu zakončil.
4:2
Čistou hrou si slovenský tenista dokrážel pro čtvrtý game třetího setu.
40-0
Eso pro Gomboše.
30-0
Podobně jako v předchozí výměně Gomboš zatlačil Rodionova a ten následně kazí.
15-0
Rodionov už je v pořádku a zápas pokračuje. Po tvrdých úderech Gomboše jde Slovák do vedení.
3:2
Rodionov si už podruhé v utkání vyžádal medical time out.
3:2
To samé se opakuje o pár sekund později a Rodionov snižuje na 2:3.
40-A
Gomboš nezreturnoval Rodionovův servis a rakouský tenista má výhodu.
40-40
Shoda číslo dvě poté, co Gomboš trefil zadní lajnu, míček špatně odskočil a Rodionov už si s ním neporadil.
40-A
Rodionov jde do výhody po pěkném bekhendu do protipohybu svého soupeře.
40-40
Jenže Rakušan si pomohl druhým podáním, který Goomboš nevrátil na druhou stranu dvorce.
A-40
Rodionov naprosto zbytečně vyhazuje svůj bekhend a doprává Gombošovi brejkbol.
40-40
Gomboš ale srovnává na shodu. Opět poslal tvrdý forhend po lajně, se kterým si Rodionov nedokázal poradit.
30-40
Jenže na druhé straně kurtu kazí také Gomboš.
30-30
Rodionov nyní trefil úder rámem a míč tak skončil hodně mimo vymezené území.
15-30
Gomboš to zkoušel opět náběhem na síť, jenže mu to opět nevyšlo a Rodionov ho perfektně prohodil.
15-15
Jenže Rodionov se vzápětí prezentuje naprosto zbytečnou chybou od základní čáry.
0-15
Jen tak tak vrátil Gomboš servis do kurtu, ale druhý úder už kazí.
3:1
Rodionov následně chybuje a Gomboš potvrdil brejk z předchozího gamu.
40-30
Nádherný forhend počáře od Gomboše, ppo kterém je blízko zisku třetího gamu.
30-30
Ale Rodionov odpovídá stejnou mincí a připisuje si vítězný bekhend.
30-15
Gomboš si po servisu naběhl na síť a bekhendem celou výměnu přesně zakončil.
15-15
Teď už to Slovákovi vyšlo. Perfektní přesný forhend, na který Rodionov nemohl reagovat.
0-15
Gombuš už se radoval z vítězného bekhendu, ale nakonec jeho úder skončil jen těsně v autu.
2:1
A po dvojchybě rakouského hráče bere Gomboš svému soupeři podání a jde do vedení 2:1.
40-30
Krásně to teď zahrál slovenský tenista! Nejprve si přitáhl Rodionova na síť a následně na něj vyzrál nádherným lobem.
30-30
Ten ale nyní kazí svůj bekhend, který nasměroval pouze do sítě.
15-30
Nevynucená chyba Gomboše znamená vedení rakouského tenisty.
15-15
Tentokrát Rodionovi vyšlo zkrácení hry a Gomboš už nedokázal vrátit míč do kurtu.
15-0
Gomboš zatlačil svého soupeře a následný čop od Rodionova byl příliš dlouhý.
1:1
Máme srovnáno na 1:1 po nevynucené chybě Rodionova.
40-15
Rodionovi nevyšel náběh na síť. Gombošovi sice nevyšel první pokus o prohození, ale druhý úder nasměřoval na Rodionova, který si s jeho tvrdou ranou neporadil.
30-15
Levačka Rodionova nyní nebyla vůbec přesná a míč končí daleko za základní čarou.
15-15
Jenže Slovák nyní kazí a máme srovnáno.
15-0
Tentokrát jsme viděli krásný celodvorcový tenis. Hru od základní čáry, na síti, loby.. Nakonec se z fiftýnu raduje Gomboš.
0:1
Oba tenisté se teď navzájem honili po základní čáře. Nakonec jako první chybu udělal Gomboš a Rakušan tak jde do vedení 1:0.
30-40
Jenže tentokrát Rodionov chybuje a Gomboš snižuje.
15-40
Následně ale Rodionov vyslal výborný servis a je blízko zisku prvního gamu.
15-30
Pěkný return od Gomboše, kterým si připisuje svůj první fiftým ve třetím setu.
0-30
Další chyba slovenského tenisty. Opět od základní čáry, ale tentokrát z bekhendu.
0-15
První výměna třetího setu jde na stranu Rodionova po chybě Gomboše od základní čáry.
2:6
A je tu konec druhého setu. Rodionov si rozhýbaj Gomboše, který nakonec kazí a druhou sadu ztrácí stejným poměrem, jako první vyhrál.
40-A
Gomboš chtěl nyní výměnu ukončit až příliš rychle, ale jeho tvrdý forhend končí pouze v síti.
40-40
Po poslání míčku do autu z rakety Gomboše tu máme druhou shodu.
A-40
Třicetiletý Slovák zatlačil svého soka na základní čáře a ten následně kazí.
40-40
Rodionovo nevyšel pokus o zkrácení hry a jdeme tak opět na shodu.
30-40
Ale Rodionov se dostává ke svému prvnímu setbolu po další nevynucené chybě Gomboše.
30-30
Nyní nevynucená chyba na straně Rodionova a je srovnáno.
15-30
Tentokrát Rodionov zatlačil na svého soupeře a vynutil si tak jeho chybu.
15-15
Poté ale přichází z rakety Gomboše zbytečná chyb od základní čáry.
15-0
Výtečný forhend na čáru od Gomboše, následný náběh na síť a jednoduchá smeč.
2:5
Gomboš kazí jednoduchý forhend a Rodionov si nakonec své podání udržel. Jde tak do trháku 5:2.
40-A
Krásná výměna na síti, při které byl nakonec úspěšnější mladý rakouský hráč.
40-40
Jenže Rodionov si pomáhá esem přesně na téčko.
A-40
Úžasný Gombošům return a třetí brejkbol.
40-40
I ten je zlikvidovaný. Rodionov, narozdíl od svého soupeře, si naběhl na síť a nedal Gombošovi šanci.
A-40
Tentokrát příliš dlouhý bekhend z rakety Rodionova a druhý brejkbol pro Gomboše.
40-40
Jdeme na shodu. Gomboš opět nezvládl náběh a následný volej na síti.
40-30
Máme tu další brejkbol po další nevynucené chybě od Rodionova.
30-30
Gomboš ale ihned poté kazí a je srovnáno na 30:30.
30-15
Skvělý křižný forhend od Gomboše, se kterým si Rodionov neporadil.
15-15
Vzápětí nevynucená chyba ze strany Rodionova. Zápas se nám přehoupl do druhé hodiny zápasu.
0-15
Výborné podání Rakušana, s kterým si Gomboš neporadil.
2:4
Už to vypadalo, že si Slovák porádí i s druhým brejkbolem. Naběhl si na síť, smečoval, ale jeho úmysl Rodionov vystihl. Následně se snažil prohodit Gomboše, kterému nevyšel volej, který poslal pouze do pásky.
30-40
První Gomboš likviduje výborným podáním.
15-40
A další Gombošova dvojchyba a tentokrát je z toho brejkbol pro rakouského tenistu.
15-30
Hodně tvrdé forhendy posílal Gomboš na stranu svého soupeře. Jenže poslední z nich byl až příliš dlouhý.
15-15
První dvojchyba v zápase. Zapisuje jí Gomboš.
15-0
Rodionov teď nastřelil pásku, která následně vymrštila míček mimo dvorec.
2:3
Rakouský tenista si opět pomohl dobrým podáním, konkrétně esem, a jde do vedení 3:2.
30-40
Rodionov si ale pomáhá přesným podáním, se kterým si Gomboš neporadil.
30-30
Další zbytečná chyba Rakušana a Gomboš je v tomto gamu zpátky ve hře.
15-30
Další bekhend už tak povedený nebyl a končí v síti.
0-30
Připisuje si i druhý poté, co poslal na polovinu Gomboše přesný bekhend.
0-15
Rodionov si bere na své konto první fiftým při svém podání.
2:2
A slovenský tenista nakonec srovnává po pěkném servisu na 2:2.
40-15
Gomboš si výborně na běhl na síť a nedal Rodionovi šanci.
30-15
Další příliš dlouhý úder od jednadvacetiletého Radkušana, který po něm usedá na lavičku a stahuje si obvaz ze svého pravého stehna. Ihned po úderu se Rodionov za stehno bolestivě chytl.
15-15
Hodně dlouhá výměna, při které měl po většinu času navrh Rakušan. Jenže ten se rozhodl změnit rytmus hry, zkoušel čopovaný forhend, který ale skončil za základní čarou.
0-15
Gomboš měl na svůj forhend od základní čáry hodně času, ale nakonec byl příliš dlouhý.
1:2
Druhý už se mu však zlikvidovat nepodařilo a je tu rebreak ze strany slovenského tenisty. Rodionov zamířil svůj úder do sítě.
40-30
Rodionov si ale tentokrát sběhl na střed kurtu a vítězným forhendem likviduje první brejkbol.
40-15
Gomboš má dva brejkboly! Rodionovi nevyšel bekhend, který vyhazuje jen těsně vedle boční lajny.
30-15
Rodionov si pomáhá výborným servisem a snižuje.
30-0
Vypadá to, že se Gomboš vnitřně rozčílil, protože nyní posílá na stranu Rodionova nechytatelný bekhend po čáře.
15-0
Gomboš teď výborně zatlačil svého soupeře a nakonec si připisuje forhendový vítězný úder-
0:2
A rakouský tenista jde do vedení 2:0! Rozhodující byl nepovedený bekhend ze strany slovenského hráče.
40-A
Opět brejkbol pro Rodionova po další nevynucení chybě Gomboše.
40-40
Další shoda. Gomboš si naběhl na síť, kde se mu však vůbec nezdařil těžký bekhendový volej.
A-40
Gomboš nyní tlačil svému soupeři do bekhendu a to se nakonec vyplatilo. Rodionov svůj úder vyhodil.
40-40
Máme tu druhou shodu. Tentokrát slovenský hráč zbytečně zkazil jednoduchý úder od základní čáry.
A-40
Opět si Gomboš pomohl servisem, rozběhal si svého soupeře a jeho forhendový úder už Rodionov nedokázal vrátit zpět.
40-40
Tentokrát ale slovákovo podání, se kterým nemohl Rodionov nic dělat.
30-40
Rakouský tenista má brejkbol! Opět výborně zkrátil hru a Gomboš neměl absolutně žádnou šanci míč doběhnout.
30-30
Rodionov si už už nabíhal na síť. Jenže Gomboš jeho záměr vystihl a pěkným bekhendovým prohozem nedal svému soupeři šanci.
15-30
Rodionov nyní krásně zkrátil hru. Gomboš kraťas doběhl jen tak tak, ale už ho nedokázal vrátit přes síť.
15-15
Hodně hezký křižný bekhend z rakety Rodionova, který letěl těsně za síť a Gomboš tak byl bez šance.
15-0
Nepovedený forhend z rakety Rodionova a Gomboš vede 15:0.
0:1
Rodionov jde poprvé v zápase do vedení. Udržel si podání, když poslání return Gomboš vyhodil.
15-40
Forhend od základní čáry hrál Rodionov hodně v záklonu a nakonec ho také vyhodil do autu.
0-40
Rodionov si naběhl na síť, Gomboš se snažil prohazovat, ale míč se opět zastavil pouze v síti.
0-30
Gomboš si nyní věřil na stopball, který mu ale absolutně nevyšel a míč skončil v polovině sítě.
0-15
Úvodní míč druhého setu jde na stranu rakouského tenisty po Gombošově nevynucené chybě.
6:2
Ten už proměňuje, když jeho dobré podání nedokázal Rodionov vrátit do kurtu.
A-40
Gomboš má po svém prvním esu druhý setball.
40-40
Tentokrát byl servírující hráč ze své forhendové strany suverénní a nedal Rodionovi šanci.
40-A
Další chyba z forhendové strany od Slováka a druhý breakball pro Rakušana.
40-40
Gombošovo podání tentokrát Rodionov nevrátil a mámae tu další shodu.
40-A
Hodně dlouhá výměna, po které má Rodionov breakball. Gomboš neudržel nervy na uzdě a vyhodil jednoduchý míč.
40-40
Rodionov ale prodlužuje game a po Gombošově chybě se jde do první shody v zápase.
40-30
Máme tu první setball! Gomboš hned po servisu šel do útoku a trefil se přesně do rohu.
30-30
Tentokrát si Gomboš pomohl servisem, se kterým si Rodionov neporadil.
15-30
Rakouský tenista jde do vedení, když si Gomboš připisuje nevynucenou chybu.
15-15
Rodionov předvedl nádherný forhendový return a srovnává na 15:15.
15-0
Gomboš servíruje na vítězství v setu s novými míči a začíná výborně. Z forhendu ze středu kurtu se trefuje přesně do růžku.
5:2
Rodionov snižuje poté, co si opět pomohl leváckým servisem, se kterým si slovenský tenista neporadil.
0-40
Přehlídka čopovaných bekhendů z obou stran. Ten poslední nakonec posílá Gomboš do autu.
0-30
Return Gomboše končí v polovině sítě.
0-15
Rodionov podává na udržení v prvním setu. První míč mu vyšel, když Gomboš zkazil jednoduchý míč.
5:1
Slovák si v klidu udržel i své další podání. Tentokrát si naběhl na síť a přesnou smečí nedal svému soupeři šanci.
40-15
Delší bekhendová výměna jde opět na stranu Gomboše. Rodionův úder končí za základní čarou.
30-15
To samé o pár sekund později. Tentokrát Rodionov nedokázal vrátit druhý servis.
15-15
Další bod ne na stranu Slováka. Rodionov nedokázal vrátit Gombošovo podání.
0-15
Oba hráči se nyní honili po zakládní čáře ze strany na stranu. Gomboš v závěru zkoušel čop, který ale skončil v síti.
4:1
A rakouský tenista si připisuje zisk prvního gamu v prvním setu. Poslední míč si připsal opět po pěkném servisu, s kterým si Gomboš nedokázal poradit.
30-40
Rodionov si pomáhá druhým esem v zápase.
30-30
Rodionovi tentokrát náběh na síť vyšel. Volejem krásně poslal míček jen těsně za síť.
30-15
Gomboš byl sice v defenzivě a hrál těžké bekhendové balony. Nakonec ale poslední poslal do protipohybu Rodionova a ten neměl šanci.
15-15
Ale podobnou nevynucenou chybu si na druhé straně také připisuje Gomboš.
15-0
Rodionov není vůbec v pohodě a vyhazuje další jednoduchý míč.
4:0
A Gomboš vede 4:0 poté, co Rodionov nedokázal vrátit jeho servis do kurtu.
40-0
Krásný vítězný forhend od slovenského tenisty. Ten se ze středu kurtu trefil přímo do růžku.
30-0
Čopovaný míč z bekhendu Rodionova končí pouze v síti.
15-0
Gomboš si skvěle pomohl servisem, poté naběhl na síť a bekhendovým volejem nedal Rodionovi šanci.
3:0
Slovenský tenista bere Rakušanovi i druhý servis. Jednadvacetiletý tenista nezvládl jednoduchý bekhend a vypálil ho mimo kurt.
40-30
Rodionov si pomohl podáním, s kterým si Gomboš neporadil.
40-15
Rodionov nezvládl náběh na síť a bekhendovým volejem posílá míč do autu.
30-15
Slovák hraje v úvodu zatím naprosto v pohodě. Rozhýbal si soupeře a vítězným bekhendem se dostává do vedení 30:15.
15-15
Gomboš nyní výborně zatlačil na Rodionova, který si už neporadil s úderem na základní čáru.
0-15
Po delší době si připisuje nevynucenou chybu také Gomboš, který svůj bekhend nasměroval pouze do sítě.
2:0
Opět další tvrdé údery od Gomboše a Rodionov posílá míč až za základní čáru.
40-0
Gomboš je zatím na servisu suverénní. Rodionov nedokázal zreturnovat jeho podání.
30-0
Tentokrát slovenský tenista zatlačil svého soupeře a ten odehrál těžký bekhend pouze do sítě.
15-0
Rodionov není v úvodu utkání vůbec v pohodě. Připisuje si opět nevynucenou chybu.
1:0
Gomboš se dostává do vedení 1:0, když hned v úvodní hře brejknul svého soupeře. Rodionov si připsal další nevynucenou chybu. Míček poslal opět až za základní čáru.
40-30
Hned v prvním gamu tu máme breakball. Rodionov bekhendový úder skončil pouze v síti.
30-30
Rakouský tenistava srovnává na 30:30 prvním esem zápasu.
30-15
Delší výměna od základní čáry, kterou ukončil Rodionov další nevynucenou chybou.
15-15
Gomboš se teď nepotkal s úderem ideálně a posílá míč do autu.
15-0
Úvodní výměna jde na stranu slovenského hráče. Rodionov poslal míč až za základní čáru.
0:0
Norbert Gomboš

Gombošovi aktuálně patří ve světovém žebříčku 106. pozice. V prvním kole letošního Roland Garros porazil Chorvata Bornu Ćoriće ve čtyřech setech 6:4, 3:6, 6:3 a 6:4. Do hlavního pavouku se třicetiletý Slovák dostal vůbec poprvé. V předchozích třech letech skončil vždy už v kvalifikaci.

Rodionov momentálně sídlí na 170. místě žebříčku. Rakušan se do hlavní soutěže probil přes tříkolovou kvalifikaci. Ve které postupně porazil Itala Mattea Violu 6:4, 7:6, Rusa Romana Safiullina 6:3, 6:2 a na závěr svého reprezentačního kolegu Sebastiana Ofnera 6:4, 3:6, 6:3. V prvním kole hlavního pavouka pak přešel přes domácího Jeremy Chardyho 3:6, 4:6, 7:6, 6:4 a 10:8. V loňském roce Rodionov neuspěl v kvalifikaci.

Vzájemné duely

Obra hráči proti sobě nastoupí vůbec poprvé v kariéře.
V utkání druhého kola letošního French Open se podrobně zaměříme také na zápas mezi slovenským hráčem Norbertem Gombošem a Rakušanem Jurijem Rodionovem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.