Kasatkinová - Martincová | ONLINE | 19.6.2021 13:44 | WTA Birmingham 2021 | ŽIVĚ | iSport.cz

WTA Birmingham -  ONLINE PŘENOS -  Darja Kasatkinová : Tereza Martincová - 19. června 2021   13:44

Ukončeno
Darja Kasatkinová
24 let  170 cm  Rusko
2
6
2
6
Tereza Martincová
26 let  179 cm  Česká rep.
1
4
6
0
Přenos se aktualizuje automaticky

Darja Kasatkinová potvrdila roli favoritky a na turnaji v Birminghamu postoupila už do semifinále, když porazila Terezu Martincovou po setech 6:4, 2:6 a 6:0.

První set nabídl velké množství ztracených servisů. Brejk dokázala potvrdit až Kasatkinová ve čtvrtém gemu, ale po šestém bylo skóre znovu srovnané. Klíčový brejk úvodního dějství přišel v sedmé hře. Darja Kasatkinová se jím dostala do vedení 4:3 a potřebné dvě hry na servisu si následně pohlídala.

Tereza Martincová nesložila zbraně a vynutila si třetí set. V tom druhém výrazně zpřesnila hru, neztratila podání ani jednou, na returnu sama uspěla dvakrát. Třetí sada měla také hladký průběh, ale ve prospěch Rusky. Darja Kasatkinová vstoupila do rozhodujícího setu s čistou hlavou a sokyni uštědřila potupného kanára.

V semifinále se Darja Kasatkinová utká s Američankou Coco Vandewegheovou.
Konec zápasu
6:0
Je konec! Darja Kasatkinová přetavila druhý mečbol ve vítězství, riskantní bekhend Martincové po lajně zapadl do deblového koridoru.
A-40
Tenistka na servisu má druhou příležitost k ukončení střetnutí. Forhendovou přestřelku urvala pro sebe, Češka ve finále hrála pod pásku.
40-40
Zápas ještě nekončí. Martincová zariskovala a umístila míček k základní čáře, Kasatkinová pod tlakem chybovala.
40-30
Mečbol, nebo brejkbol? Platí první možnost! Ruska po podání zvládla tři forhendy od základní čáry, načež Martincová z téže strany poslala balónek do zámezí.
30-30
Rodačka z Togliati zvládla kratší křižný forhend fantasticky. Martincová se ubránila, ale jen nahrála soupeřce na síť na vítězný forhend.
15-30
Hráčka na podání si všimla, že protihráčka u sítě očekává prohoz do bekhendu. Proto v poslední chvíli změnila rozhodnutí, jenže míček umístila do autu.
15-15
Nyní si dala Darja Kasatkinová záležet o poznání více. Forhendy hrála tak, aby skončily s rezervou v kurtu, jako první pak bekhendem chybovala Martincová.
0-15
Ruska až moc tlačila na pilu. Výměnu chtěla zakončit hned po returnu, což se jí podařilo, ale ve svůj neprospěch.
5:0
Konec přestávky, podávat bude Darja Kasatkinová.
5:0
Následuje přestávka a výměna stran.
5:0
Ve vzduchu visí kanár! Čtyřiadvacetiletý rodačka z Togliati totiž brejkbol proměnila v brejk. Vede tak 5:0 a půjde podávat na vítězství.
40-30
Darja Kasatkinová má brejkbol! V důležitý okamžik zariskovala a zahrála povedený forhend po lajně, na nějž sokyně odpověděla úderem do území pro čtyřhru.
30-30
Technická výměna pro čtyřiadvacetiletou Rusku. Rozhodujícímu bekhendovému slajzu dala výbornou faleš, Češka si s míčkem nedokázala poradit.
15-30
Tereza Martincová musela hrát přes bekhendy, avšak poradila si na výbornou. Nakonec to byla Kasatkinová, která zkazila jako první.
15-15
Přímý bod po servisu na kříž.
15-0
Bekhendový return stačil Kasatkinové zahrát k zisku fiftýnu. Martincová následně z forhendu napálila střed sítě.
4:0
Tři přímé body v řadě, není co řešit. Darja Kasatkinová potvrdila druhý brejk čistou hrou a je dvě hry od postupu do semifinále.
40-0
Bekhendový return doletěl do deblového koridoru.
30-0
Přímý bod po podání ven z dvorce.
15-0
Tereza Martincová útočila, přesto fiftýn vybojovala Kasatkinová. Její kraťas z těžké pozice doletěl těsně za pásku.
3:0
Konec přestávky, podávat bude Darja Kasatkinová.
3:0
Následuje přestávka a výměna stran.
3:0
Dlouhá hra končí vítězstvím Darji Kasatkinové! Ta tak vede 3:0 a v náskoku jsou schované dva brejky. Útok provedla skvěle od začátku do konce, vítězná smeč byla sladkou třešničkou na dortu.
A-40
Tereza Martincová darovala soupeřce brejkbol dvojchybou.
40-40
Ruská tenistka bojuje, chce výhodu dvou brejků. Po vyšším a krátkém bekhendu sokyně musela k síti, kde proměnila forhend ve vítězný míč.
40-A
Darja Kasatkinová měla skvěle rozjetou výměnu, jenže se jí vymstila změna rytmu. Pokus o zkrácení hry mělo k přesnosti hodně daleko.
40-40
Dlouhý gem má i nadále své pokračování. Martincová útočila, jenže technický slajz zastavila síť.
40-A
Po dvou brejkbolech přichází gembol. Tereza Martincová oběhala dva forhendy a jeden bekhend, načež soupeřky poslední úder zastavila síť.
40-40
Gem pokračuje. S returnem si Kasatkinová věděla rady, jenže o pár vteřin později již přestřelila křižným bekhendem.
A-40
Avšak rodačka z Togliati má druhou příležitost k druhému brejku. Kraťas se jí sice nepovedl ideálně, o to lépe pak zahrála vítězný forhend do pravého rohu.
40-40
Na druhý brejk si ještě Darja Kasatkinová bude muset počkat. tentokráte byla trpělivější Martincová, Ruska zkazila bekhend.
A-40
Čtvrtý fiftýn v řadě Rusku posouvá ke brejkbolu! Přestřelku od základní čáry urvala ve svůj prospěch, protihráčka zaváhala při bekhendu.
40-40
Ani ten nevyužila! Forhendovým slajzem se Darja Kasatkinová dostala z obrany a jen o dva údery později zakončila výměnu vítězným forhendem po pravé lajně.
30-40
A další nevynucená chyba okamžitě po servisu. Šestadvacetileté rodačce z Prahy zbývá poslední gembol.
15-40
Čistá hra se nekoná. Tereza Martincová zariskovala a bekhendový return poslala na základní čáru, načež Martincová ze stejné strany pálila až za ni.
0-40
Tereza Martincová směřuje za snadným ziskem gemu. Zkrácení hry z bekhendové strany nemělo chybu, Kasatkinová reagovala úderem do deblového koridoru.
0-30
Eso na kříž.
0-15
Čtyřiadvacetiletá Ruska viděla, že Martincová běží na střed, proto jí chtěla zahrát forhend do protipohybu. Ale míček napálila za základní čáru.
2:0
Druhou příležitost k potvrzení brejku si již Darja Kasatkinová ujít nenechala. Forhendy pálila za strany na stranu, Martincová i přes velké úsilí běžela za posledním úderem protihráčky bez úspěchu.
40-30
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Martincová doběhla ke kraťasu sokyně včas a zahrála jí pod nohy, bekhend Rusky se zastavil na pásce.
40-15
Čtyřiadvacetiletá rodačka z Togliati disponuje dvěma gemboly. Sokyni dobře rozběhala a v útoku si počínala o poznání lépe než před malou chvílí, forhend po lajně Češka vracela na dlouhou ruku do autu.
30-15
Darja Kasatkinová měla několikrát možnost uzavřít výměnu ve svůj prospěch, ale forhendy u sítě dost podcenila a Martincová u nich byla včas. Až proti tomu poslednímu hrála íček těsně pod pásku.
15-15
Tentokráte opanovala delší výměnu Tereza Martincová. Nutno podotknout, že s velkým štěstím, neboť vítěznému forhendu pomohla páska.
15-0
S nepříjemným servisem ven z dvorce si Martincová ještě poradila. Posléze dostala nepříjemný míček na tělo, načež poslala forhend za základní čáru.
1:0
Konec přestávky, podávat bude Darja Kasatkinová.
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
Darja Kasatkinová dělá v úvodu třetího setu důležitý krok směrem k postupu do semifinále. V delší výměně udržela přesnější ruku, Martincová minula forhendem.
40-30
Dlouhá výměna pro Kasatkinovou, jež disponuje brejkbolem! Slajzy sokyně jí nedělaly vážnější problémy, na ten poslední zareagovala vítězným kratším forhendem kros.
30-30
Rodačka z Prahy si po vyšším bekhendovém returnu počkala na pohyb sokyně, načež bekhendem zahrála na opačnou stranu, než kam se vydala.
30-15
Brejkboly, zatím, nepřichází. Tereza Martincová zariskovala a z těžké pozici uklidila bekhend neomylně do levého růžku.
30-0
Ruská tenistka mí blízko brejkbolům! Vyrovnanou výměnu rozhodlo drobné zaškobrtnutí Martincové, po němž Češka přestřelila forhendem.
15-0
Rozhodující dějství začíná lépe na returnu hrající Darja Kasatkinová. Ta se ubránila dvěma forhendům, třetí pustila do autu.
0:0
Začíná třetí set.
2:6
O semifinalistce rozhodně až závěrečný třetí set! Čtyřiadvacetiletá rodačka vyprodukovala proti setbolu dvojchybu.
30-40
Setbol! Stejně jako v úvodu gemu si Kasatkinová rozběhala sokyni, jenže poslední forhend nezvládla, odpálila ho za základní lajnu.
30-30
Přímý bod po podání na kříž.
15-30
Darja Kasatkinová znovu útočila, v tomto případě ovšem roli vůbec nezvládla. S prvním jejím forhendem si Martincová poradila, druhý doletěl do autu.
15-15
Skvěle provedený útok ruské tenistky. Ta sázela forhendy ze strany na stranu, Češka nakonec byla donucena kapitulovat.
0-15
Tereza Martincová je tři míčky od vítězství ve druhé sadě. Po returnu hrála bekhend po lajně, na nějž Ruska odpověděla pokaženým forhendem.
2:5
Konec přestávky, podávat bude Darja Kasatkinová.
2:5
Následuje přestávka a výměna stran.
2:5
Ruské hráčce se risk nevyplatil, zápas je zase o něco blíže rozhodujícímu třetímu setu. Forhendový return skončil v deblovém koridoru.
15-40
Čistá hra se nekoná. Darja Kasatkinová zvládla kraťas i následný lob, načež česká soupeřka z velkého záklonu poslala balónek do zámezí.
0-40
Forhendový return vyletěl za základní lajnu.
0-30
Rodačka z Prahy oproti prvnímu dějství o poznání méně chybuje, což je na výsledku hned znát. Znovu měla skvěle promyšlený útok, který dotáhla do zdárného konce.
0-15
Darja Kasatkinová zaslouží pochvalu za skvělou defenzivy, která ji ale ve finále k ničemu nebyla, protože Martincová udržela tlak a závěrečný dělový forhend poslal nechytatelně po lajně.
2:4
Tereza Martincová zariskovala a return si oběhla na forhend. Jenže balónek poslala přímo do soupeřky, která pak ze stejné strany v klidu trefila volnou levou polovinu.
40-0
Přímý bod po podání ven z dvorce.
30-0
A další nevynucená chyba z dílny české tenistky. Ta si oběhla závěrečný úder na forhend, jímž vyzkoušela pevnost sítě.
15-0
Darja Kasatkinová si tento servis musí bezpodmínečně udržet, jinak prakticky ztratí možnost ještě o druhý st zabojovat. Martincová poslala bekhend do sítě.
1:4
Konec přestávky, podávat bude Darja Kasatkinová.
1:4
Následuje přestávka a výměna stran.
1:4
Čistá hra skutečně přichází. Šestadvacetiletá rodačka z Prahy využila vyššího úderu soupeřky k vítěznému křižnému bekhendu z levé strany.
0-40
Náběh na čistou hru. Tereza Martincová dokázala v plném běhu vyprodukovat parádní forhend po lajně, nad nímž mohla Kasatkinová jen bezmocně zakroutit hlavou.
0-30
Přímý bod po chytrém servisu na tělo.
0-15
Tereza Martincová si určitě je vědoma, že pro zisk druhého setu jí stačí udržet tři následující gemy na servisu. V té první začíná úspěšně, bekhend Rusky pustila za základní čáru.
1:3
Darja Kasatkinová snižuje na 1:3, byť se gem zpočátku nevyvíjel v její prospěch. Servis umístila přesně na lajnu, Martincová bekhendovým returnem minula vymezený prostor.
40-30
Druhý přímý bod v řadě Rusku posouvá ke gembolu.
30-30
Přímý bod po podání ven z kurtu.
15-30
Jenže druhý servis a další parádní return, tentokráte z bekhendu po lajně. Kasatkinová znovu bez šance.
15-15
Ruska se ale určitě nevzdá, stále zůstává ve ztrátě jediného brejku. Sokyni nyní dobře rozběhala a dočkala se chyby z bekhendu.
0-15
Druhý set zatím patří Tereze Martincové, která si viditelně věří. Proti druhému podání vypálila nechytatelný forhendový return kros.
0:3
Konec přestávky, podávat bude Darja Kasatkinová.
0:3
Následuje přestávka a výměna stran.
0:3
Potřetí v průběhu jedné hry zkazila Kasatkinová return. Tereza Martincová čistou hrou potvrdila brejk a vede už 3:0.
0-40
Tereza Martincová ukázala rychlé nohy, když po kraťasu dokázala zacouvat proti lobu k základní čáře. Následně měla i štěstí, protože forhend Rusky posunula do autu páska.
0-30
Ani na druhý pokus Kasatkinová nedokázala poslat return přes pásku.
0-15
Přímý bod po podání na téčko.
0:2
S velkým štěstím pražská rodačka proměnila hned první příležitost na brejk a má tak skvěle nakročeno k zisku druhé sady! Její return odrazila páska nechytatelně na polovinu soupeřky.
15-40
Češka má výhodu dvou brejkbolů! Nešlo to silou, a tak sáhla ke kraťasu, který ji vyšel na výbornou. Kasatkinová hrála až po druhém dopadu míčku na zem.
15-30
Darja Kasatkinová trefuje druhou dvojchybu.
15-15
Forhendový return skončil v síti.
0-15
Tereza Martincová zaslouží pochvalu za velmi dobře odvedenou defenzivní práci. Zvládla dva obranné bekhendy a z forhendu už hrát nemusela, protože se Ruska ustřelila.
0:1
Konec přestávky, podávat bude Darja Kasatkinová.
0:1
Následuje přestávka a výměna stran.
0:1
Tereza Martincová poprvé v zápase vede. Darja Kasatkinová měla dobře připravenou pozici pro úspěšné zakončení výměny, jenže forhend umístila mimo vymezené území.
15-40
Servis ven z dvorce doplnila Tereza Martincová o forhend na druhou stranu. Kasatkinová poslala míček na dlouhou ruku pod pásku.
15-30
Ruska snižuje. Ve forhendové přestřelce měla navrch, za křižnou dělovkou se její česká protihráčka pouze podívala.
0-30
I druhý fiftýn míří za českou tenistkou. Ta nyní využila tlaku k náběhu na síť, kde si při smeči věděla rady.
0-15
Druhý set začíná na podání Tereza Martincová a první bod urvala pro sebe. Po servisu hrála bekhend po lajně, Kasatkinová reagovala bekhendem do sítě.
0:0
Začíná druhý set.
6:4
První set je minulostí. Po servisu ven z dvorce Darja Kasatkinová zachovala chladnou hlavu při forhendu, který poslala křížem mimo dosah konkurentky.
40-0
Ruska disponuje třemi setboly! Martincová si tentokráte s returnem poradila, ale následný obranný bekhend usměrnila do deblového koridoru.
30-0
Přímý bod po servisu na kříž.
15-0
Darja Kasatkinová začíná úspěšně. Bekhend se jí sice vůbec nepovedl a poslala jej těsně za pásku, ale Martincová nabíhaný bekhend nezvládla a za prohozem kros následně natahovala raketu marně.
5:4
Konec přestávky, podávat bude Darja Kasatkinová.
5:4
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4
Také šestadvacetiletá rodačka z Prahy uzavřela gem na servisu esem. Snižuje na 4:5, po výměně stran bude odvracet konec setu na returnu.
30-40
Setbol nepřichází, naopak Tereza Martincová vybojovala gembol. V delší výměně pohlídala forhend protihráčky směřující do zámezí.
30-30
Přímý bod po podání na téčko.
30-15
Čtyřiadvacetiletou Rusku dělí dva fiftýny od zisku úvodního dějství. Po forhendovém returnu na tělo sokyně poslala Martincová bekhend do sítě.
15-15
Darja Kasatkinová ale okamžitě odpovídá, její kraťas z bekhendové strany neměl chybu. Češka zůstala stát na základní čáře.
0-15
Martincová si je moc dobře vědoma, že si teď musí udržet podání, ačkoli u něj už třikrát přišla. A začíná dobře, na její ostrý forhend reagovala Ruska bekhendem do sítě.
5:3
Rodačka z Togliati potvrzuje brejk čistou hrou a je jediný gem od zisku prvního setu. Osmou hru uzavřela prvním esem celého utkání.
40-0
Kratší return Darja Kasatkinová bez servítek potrestala. Forhendem hrála do levého rohu, zatímco soupeřka běžela opačným směrem.
30-0
Přímý bod po podání ven z dvorce.
15-0
Tereza Martincová se na sebe hodně zlobí. Výměnu měla dobře rozehranou, jenže finálním bekhendu dala přílišnou délku.
4:3
Konec přestávky, podávat bude Darja Kasatkinová.
4:3
Následuje přestávka a výměna stran.
4:3
Tereza Martincová si potřetí v zápase prohrála podání, ani teď bohužel neodkázala potvrdit brejk z předešlé hry. Křižný bekhend umístila o centimetry do zámezí.
A-40
V delší výměně slaví vítězný bod Darja Kasatkinová. V klíčový chvíli si troufla na zkrácení hry, za nímž Martincová neměla šanci doběhnout. Brejkbol.
40-40
Česká tenistka obdržela nepříjemný forhendový return na tělo. Musela si odcouvat, přesto hrála v mírném záklonu a až za základní čáru.
40-A
Výhoda Martincová. Ta si po trefeném prvním servisu a solidním forhendu naběhla k síti, kde zahrála bekhendový volej mimo dosah Rusky.
40-40
Forhendový return zastavila páska.
40-30
Jednoho brejkbolu se však Kasatkinová nakonec přeci jen dočkala. Češka zase útočila, jenže závěrečný forhend přetáhla.
30-30
Rodačka z Prahy vyrovnává a usiluje o to, aby se poprvé v zápase dostala do vedení. Po povedeném servisu vypálila vítězný forhend kros.
30-15
Na brejkboly si Ruska ještě musí počkat. Slajzu dala malou výšku, Martincová na něj reagovala nechytatelným podseknutým bekhendem do levého rohu.
30-0
I druhý fiftýn sedmé hry míří na konto Rusky. Ta počítala s náběhem Martincové na síť, bezpečně ji prohodila křižným bekhendem.
15-0
Darja Kasatkinová by si určitě ráda vzala výhodu brejku zpět. Začíná velmi dobře, u sítě s přehledem proměnila forhendový stopvolej ve vítězný míč.
3:3
A začínáme prakticky od nuly. Stejně jako v předešlém gemu, tak i teď chtěla Kasatkinová odvrátit konec gemu slajzem, jenže i v tomto případě trefila pásku.
15-40
Tereza Martincová disponuje dvěma brejkboly! Bekhendový return na tělo nadělal Kasatkinové velké problémy, bekhend hraný hodně u těla umístila do území pro čtyřhru.
15-30
Slabšího druhého podání využila šestadvacetiletá rodačka z Prahy na jedničku. Forhendový return po lajně neměl chybu, soupeřka zůstala stát jako přikovaná.
15-15
Kasatkinová bleskově vyrovnává. Nyní byla ona tou, která určovala tempo výměnu a i ona dokázala soupeřku přimět k zaváhání.
0-15
Česká tenistka se v úvodu utkání rozhodně nebojí přitlačit na pilu. To jí nyní přineslo kýžené ovoce, po křižném forhendu chybovala Ruska bekhendem.
3:2
Konec přestávky, podávat bude Darja Kasatkinová.
3:2
Následuje přestávka a výměna stran.
3:2
Tereza Martincová snižuje na 2:3. Její ruská konkurentka chtěla zpomalit průběh výměny bekhendovým slajzem, tomu se postavila do cesty síť.
15-40
Přímý bod po servisu na kříž.
15-30
Nevynucené chyby přibývají jak na jedné, tak druhé straně. Kasatkinové se risk nevyplatil, z těžkého úhlu poslala forhend do území pro čtyřhru.
15-15
To je velká škoda. Tereza Martincová si skvěle připravila útok na síť, jenže selhala při smeči, ve výskoku poslala balónek za základní čáru.
0-15
Forhendový return ještě Kasatkinová do kurtu vměstnala, druhý úder ze stejné strany ovšem doletěl až za základní čáru.
3:1
Darja Kasatkinová potvrzuje brejk a vede 3:1. Martincová jí jako dnes již poněkolikáté zatlačila do defenzivy, jenže sama pak chybovala z forhendu.
40-15
Přímý bod po podání na téčko.
30-15
Velmi dobrou práci nyní Tereza Martincová odvedla na síti. Kraťas jí nevyšel ideálně, ale pak skvěle přečetla, kudy ji bude sokyně prohazovat a volejem poslala míček na volnou polovinu Rusky.
30-0
Přestřelka od základní čáry opět dopadla lépe pro tenistku z Ruska. V momentě, kdy chtěla Češka zatlačit, tak zahrála dlouhý forhend.
15-0
Po servisu ven z dvorce vypálila Darja Kasatkinová forhend na opačnou stranu. Martincová hrála na dlouhou ruku jenom do sítě.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Darja Kasatkinová.
2:1
Následuje přestávka a výměna stran.
2:1
Proti brejkbolu Tereza Martincová vyprodukovala svou premiérovou dvojchybu, je tak znovu o brejk a gem pozadu.
40-30
I ve třetí hře budeme sledovat brejkbol. Tereza Martincová útočila, bohužel umístila bekhend o pár čísel za základní lajnu.
30-30
Forhendový return skončil v deblovém koridoru.
30-15
Přichází snížení stavu v gemu. Kratšího returnu Tereza Martincová využila k náběhu na síť, odkud forhendem trefila odkrytou pravou polovinu.
30-0
Druhá nevynucená chyba v krátkém časovém sledu. Pražská rodačka znovu hrála brzy po odskoku, bekhendem těsně minula boční lajnu.
15-0
Forhendový return měl potřebnou délku, spadl těsně před základní čáru. Martincová musela rychle reagovat, bekhendem napálila síť.
1:1
Třetí brejkbol Ruska odvrátit nedokázala, je vyrovnáno! Tereza Martincová dala do úderů velkou razanci, na poslední bekhend protihráčka odpověděla příliš dlouhým forhendem.
30-40
Tentokráte Martincová return zvládla, avšak míček umístila těsně za pásku. Kasatkinová počkala na reakci sokyně a forhendem jí zahrála do protipohybu.
15-40
Přímý bod po podání ven z kurtu.
0-40
Fantastický křižný forhend Terezy Martincové poté, co Kasatkinová bránila vysokým bekhendem. Ruska natahovala raketu za míčkem marně, bude proto čelit třem brejkbolům!
0-30
Vzápětí další zaváhání ze strany Rusky. Ta viděla odkrytou levou polovinu dvorce, avšak míček napálila až za základní čáru.
0-15
Darja Kasatkinová na servisu začíná dvojchybou.
1:0
Konec přestávky, podávat bude Darja Kasatkinová.
1:0
Následuje přestávka a výměna stran.
1:0
Druhou příležitost ovšem ruská hráčka využila a je tak ve výhodě brejku. Opět spíše bránila, ale fiftýn jí přisoudil útočný forhend Martincové pod pásku.
40-30
První hrozbu ztráty podání Tereza Martincová úspěšně odvrátila. Riskantní křižný bekhend spadl přesně do růžku kurtu, Kasatkinová neměla šanci reagovat.
40-15
Ruská tenistka byla pod velkým tlakem, ale dostala se z něj vyšším bekhendem s dobrou délkou. Následně vyprodukovala technický slajz, na nějž soupeřka nenašla odpověď. Dva brejkboly!
30-15
Darja Kasatkinová chtěl přejít z defenzivy do ofenzivy, jenže forhend napálila nečistým způsobem. První nevynucená chyba Rusky.
30-0
Čtyřiadvacetiletá rodačka z Togliati sahá hned v úvodním gemu po brejkbolech. Po returnu zkontrolovala příliš dlouhý bekhend sokyně očima.
15-0
První bod utkání patří ruské tenistce. Darja Kasatkinová si výborně rozběhala soupeřku a útok dovedla do zdárného konce na síti.
0:0
Utkání právě začalo.
Na kurtu probíhá tradiční předzápasové rozpinkávání. Na podání začne Tereza Martincová.
V Birminghamu celý den prší a předpověď není pozitivní ani pro večerní hodiny. Proto se organizátoři rozhodli celý páteční program přesunout na sobotu.
Vzájemné zápasy

Tenistky proti sobě sehrají první zápas.
Tereza Martincová uzavírá devátou desítku žebříčku. Šestadvacetiletá tenistka prožívá v posledních týdnech vydařené období a výsledkem je proniknutí do elitní stovky, což se jí podařilo poprvé v kariéře. Po French Open, kde vypadla ve druhém kole s Pegulaovou, Martincová okamžitě přešla na trávu, na níž odehrála turnaj v Nottinghamu a probojovala se do čtvrtfinále, v němž nestačila na Stojanovićovou. Zde v Birminghamu prošla dvoukolovou kvalifikací a v prvním kole vyřadila ve dvou setech zkušenou Australanku Stosurovou, v osmifinále si pak ve třech setech poradila i s Lotyškou Ostapenkovou.
Darja Kasatkinová do utkání bude nastupovat v roli favoritky. Forma čtyřiadvacetileté ruské tenistky není v letošní sezóně vůbec špatná. Rodačka z Togliati má na kontě i jeden titul, když opanovala podnik v Petrohradu. Na nedávno skončeném French Open prošla do třetího kola, po vítězstvích nad Doiovou a favoritkou Benčičovou prohrála s Cirsteaovou. Na travnatém povrchu hraje letos poprvé právě až tu v Birminghamu, po úspěšné třísetové bitvě s Hercogovou vyřadila i mladou Ukrajinku Kosťukovou.
Všem fanynkám a fanouškům tenisu přeju krásné páteční odpoledne. Vítám vás při sledování čtvrtfinále turnaje WTA v Birminghamu, u zápasu mezi Darjou Kasatkinovou a Terezou Martincovou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.
Články odjinud