WTA Dauhá -  ONLINE PŘENOS -  Caroline Wozniacká : Petra Kvitová - 17. února 2018   17:15

7

Tímto se s vámi loučím a zároveň vás srdečně zvu k nedělnímu finále, v němž opět uvidíme Petru Kvitovou, která bude hrát o druhý letošní titul. Přeji vám příjemný zbytek sobotního večera.
Velmi dlouhé utkání ovládla Petra Kvitová, která postoupila do nedělního finále. V něm od 16 hodin vyzve světovou čtyřku Garbiñe Muguruzaovou! Pro českou hráčku to znamená, že vyhrála dvanácté střetnutí v řadě, což je neskutečné!

Sledovali jsme výborné utkání v podání obou hráček. Ovšem ve třetím setu byla o něco lepší Petra Kvitová. Ovšem ani Caroline Wozniacká se nemá, za co stydět. A i přes prohru dokázala, že je právem světovou jedničkou.
Konec zápasu
5:7
Je dobojováno, Petra Kvitová postupuje do finále! Česká tenistka vítězí ve dvanáctém utkání v řadě!
15-40
Dva mečboly pro Petru Kvitovou, která může za malou chvíli postoupit do finále.
15-30
Tak to byl stopbol jako hrom! Caroline Wozniacká nestihla míček doběhnout,a tak jde fiftýn za naší hráčkou.
15-15
Obrana Wozniacké se místy až neuvěřitelná, ale Petra si pomohla úderem na čáru.
15-0
Kvitová se snažila prohodit světovou jedničku, ale její forhend končí v autu.
5:6
Konec přestávky, podávat bude Petra Kvitová.
5:6
Následuje přestávka a výměna stran.
5:6
Ano, ano! Ještě jednu šanci na dopodávání utkání bude mít Petra Kvitová! Česká hráčka hraje opravdu výborné utkání.
15-40
Další brejkboly pro českou tenistku.
15-30
Dánce ve výměně nepomohla ani páska, Petra posílá na druhou stranu míček po lajně a připisuj si fiftýn.
15-15
Kvitová posílá míček pouze do sítě.
0-15
Dlouhý úder světové jedničky.
5:5
Dvakrát Caroline Wozniacká dvakrát nedopodávala utkání, ale ani Petře se to nyní nepovedlo...
A-40
Ale ne, je tu další brejkbol pro dánskou tenistku. To jsou obrovské nervy pro všechny přihlížející.
40-40
Petra ve dlouhé výměně odvrátila i ten druhý! Česká hráčka soupeřku rozběhala a vybojovala si shodu.
40-30
První brejkbol se Petře podařil odvrátit, ještě ten druhý ...
40-15
Šťastný return Wozniacké končí těsně za sítí.
30-15
Caroline Wozniacká si vzala jestřábí oko, které ukázalo aut české hráčky.
15-15
Eso Petry Kvitové! To je opravdu skvělá odpověď.
15-0
Caroline Wozniacká trefila postranní čáru a získává opravdu dlouhou výměnu na svou stranu.
4:5
4:5
4:5
A brejk se mění ve skutečnost! Caroline Wozniacká musela jít do výměny přes druhé podání, což se jí stalo osudným. Petra si připisuje další vítězný míček.
30-40
Po autu je tu další brejkbol pro českou tenistku!
30-30
Petra si opět přiklekla, ale trefila jen pásku.
15-30
Další dlouhá výměna pro Petru Kvitovou! Wozniacká poslala míček jen mimo dvorec.
15-15
Míček získává Wozniacká.
0-15
Další aut světové jedničky, která se snažila o forhend po lajně.
4:4
Je opět srovnáno! Petra si opět hlasitě ulevila, to byl výborný prví servis!
30-40
Return Wozniacké míří do autu. Světová jednička je po debatě značně rozhozená.
30-30
Do hry vstoupil hlavní rozhodčí, jenž přisoudil fiftýn Petře Kvitové. To se samozřejmě nelíbí dánské hráčce, která s rozhodčím debatuje!
30-15
To je nepříjemné, jedenáctá dvojchyba české hráčky.
15-15
Wozniacká se opět výborně bránila, ale tentokrát na ní Petra vyzrála.
15-0
Petra otevírá gem další dvojchybou ...
4:3
4:3
4:3
V důležitém momentu si Caroline Wozniacká pomohla esem! Dánská hráčka se dostává opět do vedení a drží si servis.
A-40
Petra trefila opět pásku, a tak má světová jednička výhodu.
40-40
Jenže Caroline Wozniacká vytáhla skvělý servis a rychle posílá stav gemu na shodu.
30-40
Další dvojchyba, která dává příležitost Petře!
30-30
To je škody, to je škody! Petra opět útočila, ale trefil pouze pásku.
15-30
Caroline Wozniacká se dostává do problému, jelikož neposlala míček do kurtu.
15-15
Do protipohybu poslala forhend česká tenistka, která hraje opravdu úžasně.
15-0
Return české hráčky byl příliš dlouhý.
3:3
Esem uzavírá Petra šestou hru třetího setu a vyrovnává na 3:3.
15-40
Hodě dlouhou výměnu získává Kvitová! Wozniacká se dlouho bránila, pak přešla do ´útoku, ale česká hráčka se nedala.
15-30
Výborným servisem si Petra pomohla k dalšímu vítěznému forhendu.
3:2
Jenže po chvilce je tu další dlouhý míč. Ve třetím setu i obě hráčky drží svá podání. Sledujeme výborný tenis, kterým se baví všichni kolem kurtu.
40-30
Tento gem ještě nekončí. Petra křížem předvedla vítězný úder.
40-15
Nádherný tenis předvádí obě hráčky. Další fiftýn jde za dánskou tenistkou.
30-15
15-15
Kvitová měla soupeřku připravenou, ale poslední úder z její rakety končí opět za základní čárou.
0-15
Dánská hráčka nehraje v pohodě a připisuje si do statistik další dvojchybu.
2:2
Čistá hra pro českou hráčku! Wozniacká trefila pásku, od které zamířil míček do autu.
0-40
Caroline Wozniacká nevrátila míček přes síť.
0-30
Další výborný servis Petry!
0-15
Petra Kvitová si pomohla výborným prvním servisem, a tak jde fiftýn za ní.
2:1
2:1
2:1
Dlouhý gem získává světová jednička. Ovšem sledujeme bitvu nejlepších parametrů. To je prostě tenis, který se divákům musí rozhodně líbit.
A-40
Jenže tentokrát si naše hráčka připisuje další úder za základní čáru.
40-40
Dlouhou výměnu získává Kvitová, která soupeřku opět výborně rozběhala.
40-30
První eso světové jedničky.
30-30
Kvitová se dlouho bránila, ale na kraťas Wozniacké už zareagovat nemohla.
15-30
To byl return, za který by se žádná hráčka rozhodně nestyděla.
15-15
Petře při obraně ujely nohy, a tak míček šel pouze do sítě.
0-15
Další fiftýn pro Petru, když Wozniacká poslala balonek jen do autu.
1:1
Kvitová ukončuje gem esem, po němž si hlasitě ulevila!
40-A
Petra Kvitová si pomohla volejem, který zatloukla do volné části dvorce.
40-40
To už není možné. Další míček z rakety Petry končí z základní čarou a je tu shoda.
30-40
Wozniacká posílá forhend jen do sítě.
30-30
Další dvojchyba české tenistky.
15-30
Caroline Wozniacká trefila forhend rámem rakety a míček skončil v autu.
15-15
Další forhend české hráčky končí za základní lajnou.
0-15
Kvitová trefuje přesně růžek dvorce.
1:0
První gem třetího setu je u konce, jelikož Petra poslala další míček za základní čáru.
40-30
Další dlouhý forhend z rakety Kvitové.
30-30
Wozniacká trefila pásku, čímž trochu pomohla Petře. Česká hráčka výměnu rychle ukončuje.
30-15
Petra se po servisu natahovala, ale míček trefila rámem rakety.
15-15
Dlouhý úder z rakety české tenistky.
0-15
Petra hraje výtečně! Už to vypadalo, že světová jednička Petru prohodí, ale ta se výborně ubránila.
6:7
I na sety je nyní srovnáno! Petra Kvitová rozběhala výborně se bránící Wozniackou. Česká hráčka se dostala blíže k síti, odkud ukončila druhý set. Panečku, to byla podívaná!
3-6
Petra Kvitová má tři setboly! Wozniacká totiž poslal míček daleko za základní čáru.
3-5
I štěstí se postavilo na stranu české hráčky, které pomohla dokonce páska.
3-4
Přesně do zadního rohu se trefila Petra Kvitová a nyní je to ona, kdo získává minibrejk!
3-3
A další výborný úder z rakety Petry Kvitové končí ve volné části dvorce.
3-2
Petra si hlasitě ulevila! Česká tenistka poslala vítězný bekhend po lajně.
3-1
Caroline Wozniacká získává minibrejk! Dánská tenistka Petru výborně prohodila.
2-1
Return z rakety Kvitové končí jen na síti.
1-1
Jenže další úder české hráčky byl příliš dlouhý.
0-1
Výborně! Petra poslala forhend do protipohybu světové jedničky.
6:6
Petra poslala míček přesně na čáru! Druhý set tedy pokračuje ...
30-40
První brejkbol světová jednička odvrací.
15-40
Caroline Wozniacká si připisuje první dvojchybu. Pošle Petra Kvitová druhý se do tie-brejku?
15-30
Světová jednička trefuje pouze pásku, která nyní stála proti ní.
15-15
Tentokrát Dánka nečist trefila balonek a poslal jej za základní čáru.
15-0
Wozniacká získává první míček a opět ji k tomu Petra dopomohla.
6:5
6:5
Nejhorší, co se mohlo stát! Caroline Wozniacká opět půjde podávat na vítězství v utkání. Petra musí za každou cenu sebrat soupeřce podání, což bude hodně složité.
40-30
Další brejkbol pro světovou jedničku! Kvitová chtěla rychle ukončit výměnu, ale dvorec netrefila.
30-30
Uf, výborně! Dánka zase doběhla míček do rohu kurtu, ale následně jej poslal do autu.
30-15
Kvitová riskovala při druhém podání, které zamířilo do autu!
15-15
Servis – volej se Petře podařil na jedničku!
15-0
Kvitová sice poslala míče do protipohybu soupeřky, ale zároveň také do autu.
5:5
Je srovnáno! Míček z rakety Wozniacké končí v autu!
0-40
Petra je obrovskou bojovnicí! Česká hráčka bude mít minimálně tři příležitostí ke srovnání na 5:5!
0-30
To vypadá dobře pro českou tenistku! Její forhend totiž skončil přesně u postranní čáry.
0-15
Kvitová rozběhala světovou jedničku, která nevrátila míček přes síť.
5:4
Konec přestávky, podávat bude Caroline Wozniacká.
5:4
5:4
Bohužel! Caroline Wozniacká si bere podání české hráčky a v dalším gemu půjde podávat na vítězství. Pokud se jí to podaří, bude letos potřetí v letošní sezóně ve finále.
A-40
Nádherná výměna dostala obě hráčky k síti! Petra nevrátila míč přes síť a Caroline Wozniacká má další brejkbol.
40-40
Dlouhou výměnu získává světová jednička, protože Petra poslala míče daleko za základní čáru. Je tu opět shoda.
40-A
Tak to byl úžasný druhý servis! Wozniacká se po něm natahovala, ale nevrátila míček.
40-40
Další dvojchyba české hráčky, ovšem nyní se to vůbec nehodí.
30-40
Petra Kvitová poslala svůj forhend do autu.
15-40
Petra bojuje a získává další míček na svou stranu.
15-30
Jooo se ozvalo z úst české hráčky, která si nyní na síti pomohla.
15-15
Petra už byla na síti a mohla výměnu ukončit. Jenže její stopbol skončil pouze na pásce.
0-15
Světová jednička poslala return pouze do sítě.
4:4
Také Caroline Wozniacká si drží podání a je znovu vyrovnáno! Blíží se nám důležitá koncovka druhého setu.
40-15
Druhý servis dopadl na středovou lajnu, Petra míč vrátila pouze za základní čáru.
30-15
Jenže Petra napodobila Wozniackou ...
15-15
Češka poslala míček pod nohy soupeřky, která míček poslala jen do sítě.
15-0
Wozniacká byla trpělivá a opět si počkala na chybu Petry.
3:4
3:4
3:4
Je to dobré, česká hráčka udržela své podání! Dánka si sice ještě vzala jestřábí oko, ale i to ukázalo, že míček z rakety Petry skončil přesně na čáře.
40-A
Tentokrát si Kvitová na voleji dala záležet!
40-40
Ale né! Petra riskovala, nicméně míček končí v autu.
30-40
Česká hráčka opět rozběhala soupeřku, která balone poslala do autu.
30-30
Petra zahrála dva výborné údery a po druhém ukončuje výměnu.
30-15
15-15
Nádherný return Wozniacké končí u autové čáry.
0-15
Petra se přikrčila a zahrála další vítězný míček.
3:3
Je to tady! Petra prolomila servis soupeřky a je opět ve hře od druhý set. Ovšem musí zvládnou následující své podání.
30-40
První z nich je ale pryč ...
15-40
Petra Kvitová prolomila výbornou obranu soupeřky! Má před sebou další brejkboly!
15-30
Wozniacká se výborně brání a tentokrát je to ona, kdo získává fiftýn.
0-30
Skvělý stopbol, který vůbec nikdo nečekal. To byl famózní úder Petry.
0-15
Kvitová opět rozběhala soupeřku a tentokrát se jí to vyplatilo.
3:2
3:2
Return Wozniacké končí na síti! Petra bojuje o návrat do duel. Jenže podávat půjde její soupeřka.
30-40
15-40
Kvitová bojuje a její bekhend končí v rohu kurtu.
15-30
Petra poslala míč přesně na základní čáru, naopak Dánka následně až za ní.
15-15
Fiftýn pro Petru!
15-0
Bohužel Petra předvádí další dvojchybu.
3:1
Petra Kvitová soupeřku rozběhala a už měla před sebou volný kurt. Jenže míč zamířil opět do autu.
40-15
Dánka si připisuje bod z prvního servisu.
30-15
Těsný aut v podání české hráčky, to je škoda.
15-15
Jenže nyní nedokázala post Kvitová míček na druhou stranu kurtu.
0-15
Dlouhá výměna pro Petru Kvitovou, tentokrát byla Češka trpělivá!
2:1
2:1
2:1
Důležitý a dlouhý gem získává Petra Kvitová! Tentokrát to byla Wozniacká, která poslala míček za základní čáru.
40-A
Tentokrát se přechod k síti Petře vydařil.
40-40
40-A
Další výhoda pro českou tenistku.
40-40
Caroline Wozniacká se opět výborně bránila. Petra nezvládla další volej.
40-A
Míček získává Kvitová, která si připisuje eso!
40-40
A opět shoda, když Češka poslala míč za základní čáru.
40-A
Kvitová trefila přesně prostor, kde dánská hráčka stála. Ta ale míček nevrátila přes síť.
40-40
Petra si vybrala trochu štěstí a je tu znovu shoda.
A-40
Nedaří se nedaří! Caroline Wozniacká má další brejkboly .
40-40
Je tu shoda! Petra posílá další míček daleko za základní čáru.
30-40
Jenže sledujeme třetí Petřinu dvojchybu v zápase.
15-40
Parádní oběhnutý forhend od Petry Kvitové!
15-30
Míček získává Kvitová.
15-15
Série Wozniacké končí až nyní, kdy Kvitová poslal míček přesně k čáře.
15-0
Další fiftýn pro světovou jedničku.
2:0
Další čistá hra po dánskou tenistku. Petra nevrátila míček přes síť a musí rychle svou hru zlepšit, pokud chce s duelem ještě něco udělat.
40-0
A opět posílá Petra míček do autu ...
30-0
Další bekhendový úder z rakety Kvitové končí až za základní čárou.
15-0
Jestli je rozdíl mezi oběma hráčkami, tak v podání!
1:0
I tentokrát se Caroline Wozniacká ubránila a získává podání české hráčky čistou hrou! Petra nezvládla volej, který skončil na síti.
40-0
Wozniacká nic nevymýšlí a čeká na chyby soupeřky.
30-0
Kvitová nezvládla přechod na síť a další úder končí v autu.
15-0
Wozniacká se výborně bránila a počkala si na chybu Petry.
6:3
První set je minulostí a vyhrává ho celkem snadně Caroline Wozniacká. Poslední míček rakety Petry končí těsně v autu.
40-15
Petra ještě bojuje!
40-0
Česká tenistka trefuje síť. Caroline Wozniacká je jediný fiftýn od vítězství v setu.
30-0
Další dlouhý bekhend Petry ...
15-0
5:3
Petra Kvitová předvádí druhou dvojchybu v prvním setu! Dánka jde podávat na vítězství v sadě.
40-30
Skvěle! Ovšem Petra musela jít do výměny po druhém podání.
40-15
Dlouhý úder od základní čáry předvedla Caroline Wozniacká.
40-0
To je gem, kdy Petře servis vůbec nevychází!
30-0
Další míček pro Wozniackou! Ta si počkala na chybu Petry.
15-0
Nádherný return světové jedničky, který zamířil přesně k lajně.
4:3
4:3
4:3
Petra Kvitová je zpátky v první sadě! Česká hráčka odehrála famózně tento gem!
15-40
Česká hrčka zkrátila hru, cože jí vyplatilo.
15-30
Skvěle Petra! Dlouhou výměnu ukončila křižným forhendem přesně k lajně.
15-15
Caroline Wozniacká posílá další úder mimo kurt.
15-0
Světová jednička hraje v pohodě a získává další míček.
4:2
Dánka si bere Petry podání po její chybě. Česká hráčka dala dalšímu úderu velkou razanci.
40-15
Petra nezvládá podání a bude čelit dvěma brejkbolům.
30-15
Dánka rychle ukončuje další výměnu.
15-15
Servis české hráčky přistál přesně na lajně.
15-0
Další míček pro světovou jedničku, jelikož Petra nevrátila balonek přes síť.
3:2
3:2
Ovšem Wozniacká si počkala na chybu české soupeřky, která dala úderu příliš razance a poslala balonek za autovou čáru.
40-30
Další fiftýn si připisuje Petra Kvitová, když její soupeřka trefuje síť.
40-15
Kvalitní servis světové jedničky, ale Petr dokázala odpovědět.
40-0
Hned z returnu chtěla česká hráčka ukončit výměnu, ale balonek zamířil za základní čáru.
30-0
Petra se snažila zkrátit hru, ale míček zamířil jen do sítě.
15-0
Dánka rozběhala svou soupeřku a forhendem po lajně získává fiftýn na svou stranu.
2:2
Petra Kvitová i přes další druhé podaní srovnává na 2:2.
15-15
Bohužel tentokrát česká hráčka poslal balonek pouze do sítě.
0-15
První vyhraný míček jde za Petrou Kvitovou, která byla hodně trpělivá a na svou šanci si počkala.
0:0
Obě sedmadvacetileté hráčky jsou na kurtu, kde proběhl tradiční los. Jako první půjde podávat světová jednička Caroline Wozniacká.
Ještě jednou vás vítám u dnešního semifinálového utkání, které začne s patnáctiminutovým zpožděním. Světovou jedničku Caroline Wozniackou nečeká nic lehkého, jelikož pro ti ní bude stát rozjetá Petra Kvitová. Česká hráčka v říjnu minulého roku svou dánskou soupeřku porazila a je jasné, že její fanoušci si budou přát stejný scénář i dnes. Zda se to Patře podaří, začneme odtajňovat za pár minut.
Vítězka tohoto semifinále si to zítra rozdá o titul se Španělkou Muguruzaovou. Ta postoupila do finále bez boje, jelikož Rumunka Halepová odstoupila z turnaje pro potíže s chodidlem. Je tedy jisté, že tento zápas začne v 17:00.
Vzájemné zápasy 5:8
Na turnaji v Dauhá se hráčky nikdy nepotkaly. V posledním měření sil zvítězila Kvitová loni v Pekingu v osmifinále ve dvou setech – 6:1, 6:4.
Petra Kvitová je rozjetá! Vyhrála turnaj WTA v Petohradu Tam zvítězila nad Francouzkou Mladenovicovou ve finále. Následně se představila ve Fed Cupu proti Švýcarsku. Tam vyhrála také nad Golubicovou a Bencicovou, bývalou hráčkou TOP ten. Posunula tak český tým do dubnového semifinále v Německu.

Rodačka z Bílovce je v posledním vydání žebříčku WTA na jednadvacáté pozici. V Dauhá hrála naposledy v roce 2016, kdy byla vyřazena v osmifinále. Jejím nejlepším výsledkem jsou tři čtvrtfinále, avšak v semifinále je česká tenistka v Kataru vůbec poprvé v kariéře.

Kvitová má v Dauhá formu jako hrom. Nevyzrály na ní Radwaňská, Svitolinová či Goergesová. Poslední zmiňovaná tenistka skrečovala včerejší čtvrtfinále.
Caroline Wozniacká je aktuální světovou staronovou jedničkou. Tou se stala již v roce 2011. Nyní se na tento post vrátila, když si podmanila letošní Australian Open. Ve finále takřka po třech hodinách udolala Simonu Halepovou a převzala tak po Rumunce pozici vládkyně žebříčku WTA.

Dánka v tomto roce prohrála pouhé dva duely. A sice v Petrohradu ve čtvrtfinále proti Kasatkinové a v aucklandském souboji o titul s Goergesovou. V této sezoně má zapsaný skalp například bývalé světové jedničky Kerberové. Ostatně, tu zdolala v semifinále v Dauhá ve třech setech.

Mezi další tenistky, které hráčka ze severu Evropy poslala mimo pavouk, patří Němka Witthoeftová a Rumunka Niculescuová, jež sází z forhendu na čopy.
Hezký večer všem tenisovým fanouškům! V semifinále turnaje WTA v Dauhá se utkají Caroline Wozniacká a Petra Kvitová. Zápas začíná v 17:05 a my se na něj zaměříme textovou podobou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:05.