1. března 2016 • 17:40

Zeď Salák! Chytil 52 střel a pomohl k postupu do čtvrtfinále KHL

Český brankář Alexander Salák výrazně pomohl svému klubu k postupu přes Vladivostok
Rosický pracuje ne návratu: Na jaře chci stihnout první zápas Rosický pracuje ne návratu: Na jaře chci stihnout první zápas
Otec Koukalové vzpomíná: Byla šikovná na fotbal i atletiku Otec Koukalové vzpomíná: Byla šikovná na fotbal i atletiku

Český reprezentační brankář Alexander Salák udržel podruhé v play off čisté konto a hokejisté Novosibirsku postoupili do čtvrtfinále Kontinentální ligy. Vladivostok doma porazili 4:0 a osmifinálovou sérii vyhráli 4:1 na zápasy.

Salák, který po minulém utkání znechucený dlouhým čekáním v letadle naznačil, že by po této sezoně mohl KHL opustit, měl se soupeřovými střelci spoustu práce a připsal si 52 zákroků. Sibir rozhodl zápas v úvodu druhé třetiny, kdy vměstnal tři góly do čtyř minut a 16 sekund. U třetího asistoval Arťomu Vorošilovi český útočník Tomáš Vincour, na konečných 4:0 zvýšil pět minut před koncem Konstantin Okulov.

Magnitogorsk vyhrál nad Jekatěrinburgem 4:2 a v sérii se dostal do vedení 3:2. Vítěznou branku vstřelil v 49. minutě Jan Kovář, za poražené nechytal jeho bratr Jakub, ale Igor Ustinskij. Na poslední gól, který padl vteřinu před koncem do prázdné branky hostů, přihrál Denisi Platonovovi český útočník Tomáš Filippi.

Pokračuje rovněž série mezi Kazaní a Ufou, která doma nevyužila mečbol a prohrála 3:4.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 5. zápasy:

Novosibirsk - Vladivostok 4:0 (čisté konto Salák, Vincour 0+1), konečný stav série 4:1;

Magnitogorsk - Jekatěrinburg 4:2 (za domácí Jan Kovář 1+0, Filippi 0+1), stav série 3:2

Ufa - Kazaň 3:4, stav série 3:2.