Muži - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stanislas Wawrinka : Radek Štěpánek - 29. srpna 2013   01:34

2

Máme za sebou duel prvního kola US Open, kde se střetl Stanislas Wawrinka a Radek Štěpánek. V tomto utkání měl po celou dobu navrch švýcarský tenista, který svou převahu zužitkoval v hladké vítězství 7:6, 6:3, 6:2. Radek Štěpánek toho bohužel pro českého fanouška moc nepředvedl. Děkuji moc za pozornost a přeji vám dobrou noc.
Konec zápasu
6:2
A je to tady! Stanislas Wawrinka využívá již svůj první mečbol a jasně vítězí v dnešním utkání.
40-0
A další míček získává Wawrinka po brilantním servisu, s kterým si Štěpánek neporadil.
30-0
Další Štěpánkův zkažený return. Švýcara dělí od vítězství už jen dva fiftýny.
15-0
Eso z druhého podání? K tomu snad není ani co dodat.
5:2
Stanislas Wawrinka tento brejkbol už využívá a zvyšuje na 5-2. Nyní půjde Stanislas Wawrinka podávat na vítězství!
A-40
A je tu druhý brejkbol pro Stanislase Wawrinku. Další šance zvýšit stav utkání již na 5-2.
40-40
Další volej Štěpánek ovšem posílá do autu. Druhá shoda.
40-A
Krásný bekhendový volej. Výhoda Štěpánek.
40-40
Wawrinka ovšem tuhle šanci nevyužívá. Zahrál svůj údera až za základní čáru. Shoda.
40-30
A je tu další brejkbolová šance pro Wawrinku. To už by bylo pro Radka Štěpánka doslova šibeniční.
30-30
Nyní ovšem Wawrinka zaútočil na Štěpánka a vítězným bekhendem srovnává.
15-30
A nyní Wawrinka zahrál pouze do sítě.
15-15
Štěpánek zahrál do autu.
0-15
Radek Štěpánek získává první fittýn v tomto gamu vítěznou volejí.
4:2
A Wawrinka získává i šestou hru třetího setu. Zvyšuje na 4-2.
40-15
Velmi dobrou výměnu z pohledu Wawrinky ukončil Stanislas vítěznou smečí.
30-15
Vítězná volej Wawrinky.
15-15
Nyní získává fiftýn Radek Štěpánek, když poslal svuj úder do protipohybu Stanislase Wawrinky.
15-0
Eso Wawrinky.
3:2
A Štěpánek získává tento game také čistou hrou. Snižuje na 2-3.
0-40
A není vede Radek již 40-0. Wawrinka posílá svůj úder pouze do sítě.
0-30
A nyní získává Radek Štěpánek další fiftýn. Wawrinka nedokázal zreturnovat.
0-15
Wawrinka poslal svůj úder až za základní čáru.
3:1
Wawrinka získává čtvrtý game čistou hrou a vede již 3-1.
40-0
A i další míčem získává Wawrinka.
30-0
A znovu špatný return Štěpánka. Teď ovšem letěl až daleko za základní čáru.
15-0
Štěpánek returnuje pouze do sítě.
2:1
A Wawrinka tuhle příležitost proměňuje přímo v brejk. Získává tak třetí game třetího setu a ujímá se vedení 2-1.
A-40
Míček získává Wawrinka.
40-40
Ten ale Štěpánek odvrací. Shoda.
40-30
A třetí dvojchyba Radka Štěpánka přichází v další nevhodnou chvíli. Wawrinka má další brejkbol.
30-30
A další míček pro Štěpánka. Wawrinka zkazil return.
30-15
Wawrinka svou volej poslal pouze do autu.
30-0
A i další míček získává Wawrinka. Štěpánek zahrál svou volej pouze do sítě.
15-0
Skvělé představení od obou tenistů. Tím šťastnějším byl ovšem Wawrinka.
1:1
Čistá hra! Wawrinka zahrál výborný volej a srovnává na 1-1.
40-0
A nyní Radek Štěpánek posílá míček až za základní čáru.
30-0
Další jedovatý forhend Stanislase Wawrinky. Štěpánek odehrál pouze do sítě.
15-0
Radek Štěpánek posílá míček až za zákkladní čáru.
0:1
První Štěpánkovo eso! Štěpánek svůj úvodní game vyhrává a ve třetím setu se ujímá vedení 1-0.
40-A
Nyní Wawrinka zahrál svůj bekhendový úder do autu.
40-40
Radek Štěpánek teď s velkým štěstím srovnává. Shoda.
40-30
No a nyní Wawrinka získává po úderu ze základní čáry další bod a hned v prvním gamu tady máme brejkbol!
30-30
A nyní krásný bekhendový volej Štěpánka na lajnu.
30-15
Krásný prohoz Wawrinky!
15-15
A nyní získává míč po krásném vítězném backhandu Stanislas Wawrinka.
0-15
První míček třetí sady získává český tenista. Wawrinka posílá míč pouze do sítě.
6:3
A hned první setbol Wawrinka proměňuje! Štěpánek poslal míček až daleko za základní čáru.
40-30
Další eso Wawrinky! A máme tu první setbol v druhém setu!
30-30
Štěpánek srovnává na 30-30 vítěznou volejí.
30-15
Eso Wawrinky!
15-15
0-15
Míček získává Štěpánek.
5:3
A nakonec Wawrinka přece jen ten brejkbol proměnil! A vede 5-3 a půjde podávat na vítězství ve druhém setu.
A-40
Nyní hrál Radek Štěpán od sítě velmi těžký volej, který bohužel pro českého tenistu skončil v autu. Další brejkbol pro Wawrinku!
40-40
A nyní Štěpánek srovnává opět od sítě. Shoda.
40-30
A nyní výborný bekhendový úder od Wawrinky. Švýcar má další nabídku brejkbolu.
0-30
A znova. Teď Radek Štěpánek získává bod od sítě.
0-15
Krásný vítězný úder z rakety Radka Štěpánka.
4:3
Hned ten první Radek využívá snižuje na 3-4 z jeho pohledu!
15-40
A nyní vybojoval Radek Štěpánek dva brejkboly! Je tady tedy velká šance na re-break.
15-30
Tuto výměnu získal Radek Štěpánek u sítě vítěznou smečí.
15-15
Štěpánek srovnává krok, Wawrinka poslal míček do autu.
15-0
Wawrinka dostal Štěpánka pod tlak. Ten pod tlakem poslal míček pouze do sítě.
4:2
A Wawrinka opět kazí return. 4-2.
40-A
Výhoda pro Štěpánka. Nepřímý bod z podání.
40-40
A nyní získává velmi důležitý míček Radek Štěpánekna síti. Doslova "vypinkal" Švýcara. Shoda.
40-30
A je tu dlaší brejková příležitost pro Wawrinku. Štěpánek zahrává pouze do autu.
30-30
A teď se Wawrinka předvádí prudkým vítězným forhandem.
15-30
A znovu..
15-15
Nyní posílá Stanislas Wawrinka míček pouze do sítě.
15-0
Druhá dvojchyba českého tenisty.
4:1
A tuto šanci Wawrinka využívá. Radek Štěpánek posílá míček opět pouze do sítě a prohrává tedy pátý game druhého setu.
40-30
Radek Štěpánek posílá míček pouze do sítě. Šance pro Wawrinku zvýšit na 4-1.
40-40
A skvělým returnem nakonec Wawrinka získává čtvrtou hru druhého setu. Wawrinka se dostává do vedení 3-1.
30-40
První dvojchyba Radka Štěpánka přichází v tu nejhorší možnou chvíli. Wawrinka tudíž získává brejkbol.
30-30
Nepřímý bod z podání.
30-15
Nyní Štěpánek rozpoznal Wawrinkovu snahu o lob a tento pokus přeměnil ve vítěznou smeč.
30-0
A nyní poslal Radek Štěpánek míček pouze do sítě.
15-0
Krásný prohoz Stanislase Wawrinky.
2:1
Radek Štěpánek posílá míč pouze do sítě. Stanislas Wawrinka vede ve druhém setu 2-1.
A-40
A nyní krásný vítězný forhandový úder ven z dvorce. Výhoda Wawrinka.
40-40
A nyní krásný volej od Radka Štěpánka. Výtečně. Druhá shoda.
A-40
Výhoda Wawrinky. Vítězný volej do otevřené části kurtu.
40-40
A ten druhý také ne. Míček posílá pouze do sítě. Shoda.
30-40
...První zatím nevyužívá...
15-40
Nyní posílá míček Wawrinka pouze do sítě. Radek Štěpánek má nyní k dispozici dva brejkboly!
15-30
Krásně trefený dlouhý forhandový úder ven z dvorce. Výtečně od Wawrinky.
0-30
A další bod pro českého tenistu. Wawrinka zahrál pouze do sítě.
0-15
Wawrinka zahrál od sítě volej až za základní čáru.
1:1
A další nepřímý bod z podání. Radek Štěpánek srovnává na 1-1.
15-40
Nepřímý bod z podání Radka.
15-30
A nyní krásná výměna, kterou rozhoduje Wawrinka vítězným lobem.
0-30
A Radek opět sklízí ovoce na síti. Výborně zahrané.
0-15
Nepřímý bod z podání Radka Štěpánka.
1:0
Wawrinka nakonec vítězným míčkem získává úvodní game druhého setu pro sebe.
A-40
A nyní poslal Radek Štěpánek svůj úder pouze do sítě. Druhá výhoda Wawrinky.
40-40
A máme tu další shodu. Úde švýcarského tenisty byl příliš dlouhý.
A-40
Nepřímý bod Wawrinky z podání. Výhoda Wawrinky.
40-40
Teď ovšem Wawrinka posílá míček do autu. Shoda.
40-30
Krásná kombinace od Wawrinky. Výborný servis, krásná volej.
30-30
Nepřesný return Štěpánka. Po třiceti.
15-30
Velmi dlouhou výměnu ukončuje Štěpánek svým úderem do sítě.
0-30
A zase. Štěpánek vede 30-0.
0-15
Wawrinka posílá míček až za základní čáru.
7:6
A první set je u konce! Wawrinka získává i tento míček a v tie-breaku rozdrtil Štěpánka 7-2. První set získává tedy v tie-breaku v poměru 7:6.
6-2
A další vítězný míček pro švýcarského tenistu. Štěpánek chyboval na síti.
5-2
Wawrinka odskakuje v tie-breakuna 5-2.
5-2
15-40
A máme tady dva brejkboly a zároveň i setboly!
15-30
Wawrinka posílá míček pouze do sítě.
15-15
Ovšem tento return se Radkovi nepodařil. Pouze do sítě.
0-15
Štěpánek opět u sítě. A vítězně.
5:6
Štěpánek získává rozhodující míček a zvyšuje na 6-5!
40-A
Výhoda Štěpánka
40-40
Shoda.
30-40
Štěpánek opět u sítě. Wawrinka se ho snažil lobovat, ovšem Štěpánek zakončil výměnu vítěznou smečí.
30-30
Teď ovšem Štěpánek posílá míček až za základní čáru.
15-30
Štěpánek se opět rychle přesunul k síti a rychlým úderem získal výměnu na svoji stranu.
15-15
Teď poslal Štěpánek míček od základní čáry pouze do sítě.
0-15
Povedená výměna z pohledu Štěpánka. Vítězný forhend poslal přesně na čáru.
5:5
Štěpánek znovu do sítě. Wawrinka tedy získává desátou hru a srovnává na 5-5!
A-40
Štěpánek zahrál pouze do sítě a tudíž má Wawrinka výhodu.
40-40
Ani tu ovšem Wawrinka nevyužívá. Míč poslal za základní čáru. Máme tady shodu.
40-30
Tu druhou také ne, protože posílá míček do autu. Ještě zbývá poslední šance.
40-15
Tu první nevyužívá...
40-0
A znovu. Švýcar má tři možnosti v řadě ukončit desátý game prvního setu.
30-0
Další aut Štěpánka. Míč poslal až za základní čáru.
15-0
Po dlouhé výměně posílá Štěpánek míček do autu.
4:5
A Švýcar druhý brejkbol využívá a bere českému tenistovi podání! Snižuje tedy na 4-5 a nyní jde na servis.
A-40
Výhoda Wawrinka, druhý brejkbol švýcarského tenisty v tomto gamu.
40-40
Tu ale Radek opět odvrací. Druhá shoda.
A-40
Aut Štěpánka zahraný opět od sítě. Další brejkbolová šance pro Wawrinku.
40-40
A nyní tu máme další úspěšnou výměnu českého tenisty na síti. Shoda.
40-30
Radek Štěpánek posílá míček daleko za základní čáru. Wawrinka má brejkbol!
30-30
Tvrdý úder českého tenisty odvrátil Stanislas Wawrinka pouze do autu.
30-15
Nyní se Štěpánek opět vydává k síti, ale teď úspěšný nebyl. Míček posílá bekhendem až za základní čáru.
15-15
Štěpánek se vydal na síť a výměnu ukončoval vítěznou smečí.
15-0
Štěpánek posílá míček pouze do sítě.
3:5
Štěpánek returnoval pouze do sítě a tím pádem Wawrinka snižuje na 3-5.
40-30
A další nepovedený výlet k síti v podání Stanislase Wawrinky.
40-15
Štěpánek zahrál pouze do sítě.
30-15
Teď se ovšem Wawrinka vydal na nepovedený výlet k síti. Výměna končí autem Wawrinky.
30-0
....A znova...
15-0
Štěpánek posílá míč až za základní čáru.
2:5
A znova. Štěpánek si pohrál s Wawrinkou a vede již 5-2!
0-40
A další vítězný úder z rakety Radka Štěpánka! A ten se veze na vítězné vlně.
0-30
Teď Štěpánek "rozebral" Wawrinku a výměnu ukončil úderem do protisměru.
0-15
Nepřímý bod Štěpánka z podání.
2:4
A hned první z nich Radek využívá! A dostává se do vedení 4-2!
0-40
Další přesný úder Radka Štěpánka! A jsou tady tři brejkboly pro českého tenistu!
0-30
A další míč pro Štěpánka. Ten dostal Wawrinku pod tlak a Wawrinka chyboval.
0-15
Míč pro Štěpánka. Wawrinka napálil míč pouze do sítě.
2:3
A máme tady opět velký převrat. Ve Flushing Meadows se opět rozpršelo a nyní je hra přerušena. Oba hráči jsou ovšem na kurtu a čeká se, jestli tahle dešťová přestávka nepřejde.
2:3
Wawrinka posílá míč až za základní čáru. Štěpánek vede 3-1.
15-40
Krásný vítězný úder od Radka Štěpánka. Svůj bekhend poslal nechytatelně k čáře. A má dva game-boly.
15-30
Wawrinka pouze do sítě.
15-15
Teď se ale kraťas českému tenistovi nepovedl.
0-15
Štěpánek zahrál do protipohybu Wawrinky.
2:2
Dvojchyba! Český tenista tak bere Wawrinkovi podání s srovnává na 2-2.
0-40
A opět! A máme tady první tři brejkboly pro českého tenistu!
0-30
A opět. Ale teď pro změnu letěl míček za základní čáru.
0-15
Wawrinka posílá svůj úder do autu.
2:1
Wawrinka returnuje do autu a tak tu máme také první vyhraný game na kontě českého tenisty.
15-40
Aut Wawrinky. Štěpánek má dva game-boly.
15-30
Další Štěpánkův úder je příliš dlouhý. Nevynucená chyba.
0-30
...A další nepřímý bod z podání. Štěpánek vede 30-0.
0-15
Nepřímý bod z podání Štěpánka.
2:0
Štěpánek pálí opět a opět do autu a Wawrinka potvrzuje svůj úvodní brejk svým vyhraným servisem.
40-30
Štěpánek napálil míček až za base-line, opět aut.
30-30
A teď je pro změnu Wawrinkův úder příliš dlouhý.
30-15
Štěpánek pálí opět do autu.
15-15
Hezká výměna, kterou zakončuje Štěpánek nevynucenou chybou.
0-15
Wawrinka do autu.
1:0
A hned v první hře tohoto zápasu bere Wawrinka Štěpánkovi podání! Vede 1-0.
40-15
Příliš dlouhý úder. Štěpánek opět do autu. Wawrinka má dva brejkboly!
30-15
Aut Štěpánka.
15-15
A máme tady krásnou výměnu hned na začátek utkání. Wawrinka přeloboval Štěpánka.
0-15
Wawrinka zahrál do autu.
0:0
Na kurtu č. 11 je dohráno. Tudíž přišla konečně řada na toto utkání. Po krátké rozcvičce se začne hrát, předpokládám v cca. 1:40.
Situace se mění. Ve Flushing Meadows přestalo pršet a už se pomalu ale jistě začínají hrát zápasy na všech kurtech. Zápas Radka Štěpánka se Stanislasem Wawrinkou byl přesunut z kurtu Grandstand na kurt číslo 11. Tudíž nás ještě čeká celé utkání ženské dvouhry (Robson – Garcia). Pak přijde už konečně řada na tento tenisový duel.
Ve Flushing Meadows prší a všechny zápasy jsou přerušeny. Tím pádem se program celého dne zpozdí. Meteorologové předpovídají déšť během celého hracího dne.
Dobrý den, vážení tenisoví přátelé. Dnes vstupuje do prvního kola US Open český tenista Radek Štěpánek, proti němu bude stát nasazená devítka, Stanislas Wawrinka ze Švýcarska.

Stanislas Wawrinka je osmadvacetiletým švýcarským tenistou. Aktuálně se nachází na 10. pozici v žebříčku ATP, byť je na posledním letošním grandslamu nasazen jako hráč číslo 9. V předešlých ročnících US Open se mu dařilo rozpačitě. V roce 2012 došel do osmifinále, v roce 2011 došel pouze do 2. kola a zatím nejlepší výsledek na US Open předvedl Wawrinka v roce 2010, kdy překvapivě dokráčel až do čtvrtfinále. Poslední turnaj před US Open odehrál Wawrinka v Cincinnati, kde došel do druhého kola. V prvním kole porazil Andrease Seppiho, ovšem ve druhém kole mu vystavil stopku velezkušený španělský tenista Tommy Robredo. Ani ve Wimbledonu se mu nedařilo, neboť ho již v prvním kole vyprovodil australský tenista Lleyton Hewitt. Na tvrdém povrchu odehrál letos Wawrinka 15 utkání, z nichž devět vyhrál a v šesti utkáních odcházel jako poražený.

Radek Štěpánek je čtyřiatřicetiletým českým tenistou. Aktuálně se nachází na 58. pozici v žebříčku ATP, tudíž není na letošním US Open nasazen. V předešlých ročnících US Open se mu absolutně nedařilo. V roce 2012 vypadl hned v prvním kole, když ho vyřadil Nicolas Almagro. V roce 2011 vypadl v kole druhém a v roce 2010 vypadl opět v kole prvním. Z toho vyplývá, že se mu ve Flushing Meadows nedaří a jsem velmi zvědav, jestli se mu dneska tuto tradici podaří zlomit. Poslední turnaj před US Open odehrál Štěpánek též v Cincinnati, kde došel stejně jako Wawrinka do druhého kola. V prvním kole porazil Fabia Fogniniho, ovšem ve druhém kole ho vyřadil francouzský tenista Julien Benneteau. Ve Wimbledonu se mu také příliš nevedlo, když vypadl ve druhém kole s pozdějším semifinalistou, Jerzym Janowiczem. Na tvrdém povrchu odehrál letos Štěpánek 12 utkání, z nichž sedm vyhrál a v pěti utkáních odcházel jako poražený.

Dnešní soupeři se spolu utkali na okruhu již pětkrát. Bilance z těchto pěti zápasů hovoří jasně pro Štěpánka, který Wawrinku pětkrát porazil, zatímco Wawrinka neporazil Radka Štěpánka ještě ani jednou. Štěpánek vyhrál dvakrát na antuce (Barcelona – v letech 2005 a 2009), dvakrát v hale (Šanghaj – 2009 a Lyon – 2004) a jednou v O2 areně v Praze, kdy ho v památném zápase Davis cupu Česka proti Švýcarsku porazil na „taraflexu“.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.