Svátek slaví Jaroslav, zítra Vlastislav
Polojasno 18°C

Hummels hergot! Rosický byl skvělý, gól mu ale vzal obránce Dortmundu

Autor: zal, spo

Himmel hergot! Anebo Hummels hergot? I tak si možná ulevil Tomáš Rosický (33) v úterním zápase Ligy mistrů. Vždyť byl kousek od toho, aby pokořil Dortmund – svůj bývalý klub. Míč ale z čáry vykopl Hummels a Arsenal prohrál 1:2.

38. minuta: Tomáš Rosický z voleje vypálil…Foto repro ČT

… Arsenal už po Rosického ráně téměř slavil…Foto repro ČT

… jenže na brankové čáře odkopl míč Hummels!Foto repro ČT

Na gól v dresu »Kanonýrů« čeká od začátku dubna, kdy se dvakrát trefil proti West Bromwichi. A včera byl Rosický v Lize mistrů opravdu hodně blízko.

Patřil k nejlepším hráčům na hřišti, rozdával přesné přihrávky, nebál se jít do tvrdého souboje – a málem dal i gól.

Za vápnem se ve 38. minutě dostal k odraženému balonu, vystřelil a brankář Weidenfeller si natahoval zbytečně. Jenže na čáře se zničehonic objevil stoper Hummels a míč vykopl.

Přitom před jedenácti lety, kdy »Rosa« stál na opačné – černožluté – straně barikády, se po boku Jana Kollera trefil hned dvakrát.

Tentokrát vyšel naprázdno, nicméně mezi hráči Arsenalu jednoznačně vynikal. Pohybem, kreativitou i obětavostí.

Teprve druhou porážku Arsenalu v této sezoně nakonec zařídil Polák ve službách Borussie Robert Lewandowski. Osm minut před koncem si našel centr Grosskreutze a z první ho uklidil do brány. Londýňané, kteří letos poprvé narazili na topklub, tak mají o čem přemýšlet.

VIDEO | Sestřih utkání Arsenal - Dortmund 1:2

38. minuta: Tomáš Rosický z voleje vypálil…