Neděle 3. března 2024
Svátek slaví Kamil, zítra Stela
Oblačno 11°C

Schumachera pomalu probouzejí. Ale je to… FALEŠNÁ NADĚJE!?

Autor: Patrik Vacek

Velká očekávání se upínají na zprávu, že Michaela Schumachera (45) po měsíci v umělém spánku probouzejí. Přesto všichni mají strach z toho, co teď nastane!

Potvrzení toho, co prosáklo do médií od lékařů, že Michaela probouzejí, potvrdila včera jeho manažerka. „Dávky sedativ se začnou snižovat, aby mohl začít proces probouzení, který ale může trvat velice dlouho,“ prozradila Sabine Kehm.

Už mrkl
Rodina, lékaři i fanoušci jsou v napětí, v jakém stavu se sedminásobný mistr světa formule 1 probudí. Spekuluje se o tom, že už mrkl, ale tohle může být jen falešná naděje.

„Jistě by to bylo dobré znamení. Ukazovalo by, že mozek pracuje, ale to neznamená, že vše dobře dopadne,“ tvrdí švýcarský lékař Jürg Kesselring, vrchní neurolog rehabilitačního centra ve Valens.

Měsíc po vážném zranění na lyžích začínají lékaři probouzet Michaela Schumachera z umělého spánku
Měsíc po vážném zranění na lyžích začínají lékaři probouzet Michaela Schumachera z umělého spánku

Stane se zázrak?
Podle názoru odborníků je stále více jasné, že Schumacher už nebude takový jako dřív. „Je velmi nepravděpodobné, upřímně prakticky nemožné, že by jeho stav byl stejný jako před pádem,“ tvrdí Gary Hartstein, bývalý šéflékař F1, a přidává smutnou předzvěst toho, jak Schumacher dopadne.

„Myslím si, že triumfem lidské fyzické odolnosti a moderní neurologické medicíny bude, pokud dokáže chodit, sám se nají, oblékne, a když si zachová významné prvky své předchozí osobnosti,“ konstatoval doktor Hartstein.

Manželka Michaela Schumachera Corinna je v nemocnici každý denFoto Koláž iSport.cz