8. února 2014 • 20:45

Špatná zpráva z Grenoblu: Schumacher nereaguje na podněty!

Autor: pan
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Play off! Trash talk, polobozi v bráně. Kdo je dnes monstrum jako Dopita?
Další řádění Pastrňáka! Gólmanovi nedal šanci, navíc asistoval
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tahle bitva zdaleka není vyhraná. V posledních dnech se v médiích objevily optimistické zprávy o tom, že legendární pilot formule 1 Michael Schumacher pozitivně reaguje při problouzení z kómatu, respektive na podněty z okolí. Teď se však naděje na uzdravení německého jezdce zase o trochu snížily.Již dva týdny lékaři z nemocnice z Grenoblu pomalu probouzejí z kómatu Michaela Schumachera . Pětačtyřicetileté legendě jsou postupně snižovány dávky anestetik a již byly také zaznamenány některé pozitivní reakce.

Slavný pacient dle lékařů mrkl a i některé další stimuly naznačily, že by cesta k uzdravení nemusela být tak beznadějná. Současné prognózy však optimismus všech pořádně zchladily.

"Michaelovy reakce byly jen reflexní odezvou těla, na nic jiného zatím nereaguje," píše se ne webových stránkách bild. de.

Buďte při Michaelovi!

Lékaři však dělají vše proto, aby se naděje Schumachera na alespoň částečný návrat do života stala skutečností. K tomu mu má pomoci i přítomnost nejbližších členů rodiny slavného pilota.

"Nevíme přesně, jak pacienti v hlubokém kóma vnímají přítomnost svých blízkých, ale je jisté, že je to pro jejich zdravotní stav velmi důležité. Když slyší hlas svých blízkých, může je vnímat, a to mu pomáhá k tomu, aby se cítil bezpečně. To je také cesta k uzdravení," říká profesor Heinz Peter Moecke z kliniky z Hamburku.

U Schumacherova lužka se střídají nejen jeho manželka Corinna, ale i otec Rolf Schumacher , bývalý šéf německého pilota Ross Brawn či velký přítel Schumiho a bývalý prezident Ferrari Jean Todt.

Michael Schumacher se 29. prosince minulého roku zranil během lyžování v Alpách, když hlavou upadl hlavou na kámen. Od té doby bojuje v nemocnici v Grenoblu o život.

Lékařským týmem byl uveden do umělého spánku, několikrát byl operován. Jeho stav je již řadu týdnů označován za velmi vážný, ale stabilizovaný.

Legenda formule jedna je stále v kómatu
Legenda formule jedna je stále v kómatu

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud