Středa 30. září 2020
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 15°C

NEJbláznivější kopačky světa: Kdo nosí draka a kdo růžové puntíky?

Autor: Patrik Vacek
 • V čem hrají fotbalové hvězdy?

  Na těchto střelkách se designéři vyřádili. Představujeme vám pětici nejbláznivějších kopaček, které kdy někdo zhotovil a následně je obouvali ti nejlepší fotbalisté světa. U vás v kabině byste se stali hned středem pozornosti a možná i terčem vtípků. Soupeři by vás za tu výstřednost na nohách pravděpodobně hned faulovali, ale účel upoutat pozornost stoprocentně plní. Projděte si jejich přehled.

 • Kopačky na draka

  Speciální edice, která měla největší prodejní úspěch v Asii, kde je symbol draka ikonickou záležitostí. Kopačky adidas F50 Yamamoto obouvali například hráči Realu Madrid Gareth Bale nebo James Rodríguez.

  Kopačky na draka

 • Kopačky jako ponožky

  Na první pohled vypadají střelky Nike Magista jako ponožka s kolíky. Pro milovníky klasických kopaček to je něco, co by v zápasech obouvat nechtěli. Možná ale změnili názor po finále MS 2014, kdy v nich vítězný gól Německa proti Argentině dal Mario Götze.

  Kopačky jako ponožky

 • Oslík jako Balotelli

  Kousek inspirovaný útočníkem AC Milán Mariem Balotellim. Puma MB9JR byly navrženy pro fotbalisty caparty. Na patě je vyveden tradiční účes ztřeštěného Itala a po stranách nápis Why always me? (Proč vždycky já?).

  Oslík jako Balotelli

 • Puntíky kam se podíváš

  Jako by vám někdo při malování pocákal růžovou barvou obuv. V puntíkatých střelkách Puma EvoSpeed Camo hrál útočník Manchesteru City Sergio Agüero nebo další snajpr Radamel Falcao z Chelsea.

  Puntíky kam se podíváš

 • Přísně tajné střelky

  Aby firmy utajily tvar nových kopaček, často modely nechávají celé černé. Někdy je to jako u nových vozů, jsou kamuflovány černobílým zbarvením, které opticky klame. Puma je v podobném maskování uvedla na trh jako typ EvoSpeed Razzle Dazzle.

  Přísně tajné střelky

Témata:  sportfotbalkopačky