14. října 2015 • 09:57

Češi nás zesměšnili, byla to parodie na fotbal, píší v Nizozemsku

Autor: ,
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nizozemská média jsou z vystoupení reprezentace v neúspěšné kvalifikaci mistrovství Evropy v šoku. Deník De Volkskrant dokonce výkon Oranjes v závěrečném utkání ve skupině, ve kterém výběr Dannyho Blinda prohrál s českým týmem v Amsterdamu 2:3, označil za hořkou parodii na fotbal.Nizozemci sice loni na mistrovství světa obsadili třetí místo, v kvalifikaci pro šampionát ve Francii se však trápili. Před posledním kolem už ani situaci neměli ve svých rukách, protože kromě výhry nad týmem Pavla Vrby potřebovali také prohru Turecka s Islandem, aby prošli alespoň do baráže. Nakonec se nestalo ani jedno, protože Turci si s Islandem poradili.

"Holandský fotbal je v troskách. Je to skandální odhalení, které nejde popsat slovy. Neuvěřitelná ostuda," napsal list Telegraaf. "Hráči se musí červenat studem za to, jak se v úterý rozloučili s kvalifikací. Češi nás zesměšnili a nabízí se otázka, jaká je další budoucnost reprezentace," přidal De Trouw.

Deník Volkskrant byl v kritice národního týmu, který bude na mistrovství Evropy chybět poprvé od roku 1984, ještě tvrdší: "Bylo to žalostné. Zapomeňte na EURO, holandský tým se v Amsterdamu odkopal jako hořká parodie na vrcholový fotbal. Byl to ubohý výběr, jako loď bez kormidla, reprezentaci chybělo úplně všechno."

List AD pro změnu připomněl, že nepostoupit na EURO s rozšířeným počtem účastníků musí být bráno jako velká ostuda. "Od začátku to byl jeden velký chaos a tohle byl trefný konec. V kvalifikaci bylo všechno špatně, takže zatímco polovina Evropy bude hrát ve Francii o titul, třetí tým ze světového šampionátu bude doma," shrnul.

Čeští fotbalisté spolu s Pavlem Vrbou slaví vítězství nad Nizozemskem
Čeští fotbalisté spolu s Pavlem Vrbou slaví vítězství nad Nizozemskem

480p 360p 240p
Kadeřábek o svém gólu: Viděl jsem, že brankář čeká centr

Suchý po červené sledoval zápas v televizi: Byly to nervy, klukům děkuji

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze