13. října 2015 • 23:07

Jediný smutný Čech! Vyloučený Suchý se musí bát o EURO

Autor: ,
TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

V oranžové amsterdamské aréně mohli čeští fotbalisté jásat. Kvalifikaci o EURO 2016 zakončili vítězstvím 3:2 v Nizozemsku, čímž definitivně vzali postupovou naději bronzovému týmu z loňského mistrovství světa. Přesto jeden hráč Vrbova týmu zůstal extrémně smutný. Obránce Marek Suchý zápas nedohrál poté, co viděl na konci prvního poločasu červenou kartu.Dá se čekat, že za vyloučení dostane disciplinární trest minimálně na jeden zápas. Ten se mu přenese do evropského šampionátu. Obránce Basileje, který v sobotu proti Turecku dokonce poprvé oblékl kapitánskou pásku, tak snížil svoje šance, že se na očekávaný turnaj podívá.

Jak se pro něj zásadní situace seběhla? V závěru prvního poločasu dlouho opaření Nizozemci ožili a po příchodu střídajícího kanonýra Robina van Persieho se snažili nepříznivé skóre alespoň zkorigovat.

Suchý: Doufám v co nejmenší trest

Ve 43. minutě po přihrávce od kapitána Sneijdera pláchnul rozběhnutý Memphis Depay české obraně. Odpoutal se od Kadeřábka a na poslední chvíli se ho snažil zastavit právě Suchý, který ale musel jít do skluzu a hvězdnou letní posilu Manchesteru United podrazil. Nebylo pochyb, co bude následovat.

"Bezprostředně mě ta situace mrzela, protože jsem o Depayovi vůbec nevěděl. Kdybych byl lépe zorientovaný, tak bych to vůbec nepouštěl za sebe. Pak už to byl instinkt a pocit jsem hned měl, že to faul byl,“ popisoval situaci Suchý.

"Podcenil to. Myslel si, že je Depay daleko. Asi ani nedošlo ke komunikaci s Kadeřábkem," hodnotil expert ČT Martin Hyský.

Slovinský rozhodčí Skomina skutečně neměl na výběr – českého obránce vyloučil. Teď bude Suchý čekat, jak ho potrestá disciplinární komise.

Bude se muset modlit, aby nedopadl jako Tomáš Řepka v roce 1996. Ten tehdy patřil do kádru áčka, ale před slavným stříbným EURO v Anglii se nechal vyloučit v dresu jednadvacítky, dostal stopku na dvě utkání a tehdejší reprezentační kouč Uhrin ho na šampionát kvůli tomu nevzal. Potká Suchého tentokrát jiný osud? "Je to jeho osobní smůla. Ale nepochybuju, že by měl být v nominaci," prohlásil v televizním studiu trenér Sparty Zdeněk Ščasný.

"Uvidíme, zda to bude jeden, nebo dva zápasy. Nedá se nic dělat, zpátky už to nevrátím, budu doufat v co nejnižší trest,“ zůstal sám Suchý nad věcí.

480p 360p 240p
Kadeřábek o svém gólu: Viděl jsem, že brankář čeká centr

Závěrečná radost českého týmu.
Závěrečná radost českého týmu.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze