Sobota 19. září 2020
Svátek slaví Zita, zítra Oleg
Polojasno 20°C

Legenda Kraus po konci kariéry: jak vydělává miliony? Mezi klienty má i miliardáře

Autor: sjs

V profesionálním sportu vydržel až do úctyhodných 40 let. Skikrosařská legenda Tomáš Kraus u lyžování zůstal i po konci úspěšné kariéry. Jeho zážitkovou cestovku Snow Nomads využívají i nejbohatší Češi. Kraus movitým klientům dopřává adrenalin na svazích na různých místech po celém světě. Kromě toho marketingově zastupuje olympijskou vítězku a mistryni světa Evu Samkovou.

Kraus rozjel výnosný byznys před čtyřmi lety a hned mezi prvními klienty měl osmého nejbohatšího Čecha miliardáře Marka Dospivu, který si pořídil výlet na lyžích za 350 tisíc korun. „Zájem je opravdu velký, ale pro klienty, kteří si to můžou dovolit, je vždycky nakonec nejhorší na to najít čas,“ řekl Kraus v únorovém čísle magazínu Forbes.

Tomáš Kraus v bílé variantě soupravy pro ZOH
Tomáš Kraus v bílé variantě soupravy pro ZOH

Bývalý skikrosař organizoval a zúčastnil se už desítky lyžařských výprav. Kromě Alp vás například vezme i na adrenalinovou zábavu na Island. Cena? Kolem čtvrt milionu korun.

Kraus se pochlubil, že ročně má jeho společnost jen na výpravách obrat 10 milionů korun. Další pěkné příjmy plynou Snow Nomads z marketingového zastupování snowboardové hvězdy Evy Samkové , která si rozhodně nemůže stěžovat na nepřízeň sponzorů.

Témata:  VIPsportKrauslyžovánípenízeSamková