Oblačno, déšť 14°C

Miliony na kontě! Kolik za zimu vydělala Ledecká či Davidová?

Autor: zal
  • Tyhle zimní královny vydělaly moc pěkné peníze

Tři české vítězky Světového poháru, ale ani jedna z nich se paradoxně nestala nejlépe vydělávající sportovkyní uplynulé zimy. Tenhle titul urvala biatlonistka Markéta Davidová (22).

• 1. Markéta Davidová - 1 674 000 Kč

Na víkend v Anterselvě, kde byla první a druhá, nikdy nezapomene. Celkem biatlonistka získala ve Světovém poháru čtyři medaile (a vydělala 1 455 000 Kč), ale mrzet ji bude, že skvělou formu nedokázala úplně prodat na MS (tam získala 219 000 Kč).

Markéta Davidová zažila zatím nejúspěšnější sezonuFoto Profimedia.cz

• 2. Martina Sáblíková - 1 357 000 Kč

Kromě mistrovství Evropy, kde byla druhá (prémie 114  000 Kč), vyhrála rychlobruslařka, co se dalo. Třeba MS (273 000 Kč) a SP (469 000 Kč). Nejvíce jí vydělalo světové zlato z víceboje (501 000 Kč). Zpeněžit navíc může i tři prsteny, které dostane za tři světové rekordy.

Senzační rychlobruslařka Martina SáblíkováFoto Barbora Reichová / Sport

• 3. Ester Ledecká - 1 297 000 Kč

I když se letos věnovala více lukrativnímu alpskému lyžování, velké výsledky a s nimi spojené velké peníze to nepřineslo (270 000 Kč). A tak do rozpočtu Ester dle zvyklostí opět mnohem víc přispěl snowboard (1 027 000 Kč).

Snowboardistka a sjezdová lyžařka Ester LedeckáFoto Barbora Reichová (Sport)

• 4. Eva Samková - 1 239 000 Kč

Je to trošku nefér. Zlatá medaile z mistrovství světa má ve snowboardcrossu stejnou fi nanční hodnotu (258  000 Kč) jako jakýkoliv triumf ve Svěťáku. Štěstí pro Evu, že v sezoně kromě šampionátu vyhrála i tři závody SP (celkem v něm vyjezdila 981 000 Kč).

Eva Samková má za sebou další úspěšný rokFoto Blesk - Martin Sekanina

• 5. Roman Koudelka - 1 155 000 Kč

Oproti loňské sezoně, kdy si na můstcích vyskákal usmolených 27 tisíc, obrovský posun zpět na výsluní, kde několikrát neúspěšně atakoval stupně. Dům už postavil, ale tenhle výdělek se bude hodit.

Český skokan a lyžích Roman KoudelkaFoto Pavel Mazáč (Sport)