Pátek 14. srpen 2020
Svátek slaví Alan, zítra Hana
Oblačno, déšť 29°C

Rumunské barvy? V šatně mluvil o Spartě, tvrdí Vácha o Stanciově tetování

Autor: brm

Opět se stal středem pozornosti. Nicolae Stanciu výrazně pomohl Slavii k 20. mistrovskému titulu a jako památku na to si nechal udělat na noze tetování. Jeho bývalý spoluhráč ze Sparty Lukáš Vácha následně poukázal na jinou malůvku na Stanciově ruce. Ta má ale údajně paradoxně odkazovat na jeho působení na Letné.

Dvě vystínované pěticípé hvězdy, v jedné SKS, v druhé 20. Mezi nimi 7. Tak vypadá nové tetování slávistického záložníka Nicolae Stancia. Zřejmý odkaz na působení v červenobílém dresu a historický 20. titul „sešívaných“, k němuž nemalou měrou svými výkony pomohl.

Sedmadvacetiletého fotbalistu si v Edenu zamilovali, byť přišel přes zastávku v arabském světě od odvěkého rivala Sparty. A očividně se i on cítí ve Slavii skvěle, což dokládá právě i ono tetování.

Jeho památka na zisk trofeje přinesla řadu reakcí. Jak od slavistů, tak od sparťanů, z nichž někteří stále nemohou Stanciovi zapomenout jeho prohlášení, že z klubu neodejde, dokud s ním nezíská trofej, a přesto se za pár měsíců objevil v dresu dlouholetého úhlavního soupeře.   

Dokonce s jednou z nich přišel i Stanciův bývalý spoluhráč právě ze Sparty. Lukáš Vácha, v současné době kapitán béčka Letenských, poukázal na jiné, starší tetování, které zdobí Rumunovo tělo. Konkrétně to na ruce, kde má krom řady nápisů Stanciu také tři pruhy – modrý, žlutý a červený.

Lukáš Vácha poukázal na Stanciovo tetování na předloktí.

„Na ruce mám jména rodičů, sestry, na prstu jméno manželky. Na hřbetu ruky je Joker z Batmana, protože Temný rytíř je můj nejoblíbenější film. Poslední tetování jsem si nechal dodělat v Česku. Růže na ruce jsem měl původně jen tmavé, tady jsem k nim přidal barvu. Na předloktí pak mám rumunské národní barvy,“ uvedl v jednom v rozhovoru pro iDnes.cz Stanciu ještě v době, kdy působil ve Spartě.

V její šatně měl ale tvrdit něco jiného. „Nám v kabině říkal, že je to ACS,“ napsal Vácha na Twitteru deníku Sport pod článek o Stanciově tetování k 20. titulu Slavie.

Lukáš Vácha o tetování Nicolae Stancia, které má Rumun na předloktí

Pravdou je, že při příchodu do Sparty nejlepší zahraniční fotbalista FORTUNA:LIGY 2019/2020 modro-žluto-červenou trikoloru na předloktí neměl. Udělat si ji nechal až právě během angažmá na Letné. Zda jde tedy skutečně o rumunské národní barvy, nebo přeci jen o určitou památku na sparťanskou štaci, ví jen sám Stanciu.   

Nicolae Stanciu si ozdobil nohu slávistickým tetováním
Nicolae Stanciu si ozdobil nohu slávistickým tetováním