Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení -2°C

Šarapovová: Život bez tenisu s noblesou. Vypadá jako nikdy a vydělává miliony!

Autor: ama

Tenisovým kurtům a bitvám o body na nich řekla Maria Šarapovová (33) sbohem už v zimě. Fanoušci jsou ochuzeni o jednu z nejpůvabnějších hráček historie, ale ti, kteří ji nepřestali dále sledovat třeba na sociálních sítích, dobře vědí, že Ruska roste do krásy.

»Maruška« se po oficiálním konci kariéry vrhla do sfér velkého byznysu. Její cukrovinkové impérium »Sugarpova« si už dávno našlo svoje místo na trhu a Rusce vydělává přibližně dvacet milionů dolarů (bezmála půlmiliardy korun) ročně.

Nedávno své podnikatelské portfolio rozšířila o »The Skills«, v němž slavné sportovní osobnosti nedávné minulosti mají pomáhat online lidem v tréninku, nebo jiných činnostech spojených s pohybem. Kromě ní se do projektu zapojili třeba plavec Michael Phelps či snowboardista Sean White.

V březnu, když vrcholila pandemie koronaviru, založila startup zaměřený na výrobu speciálních fitness náramků. A investovala také do společnosti »Therabody«, jež vyvíjí speciální masážní strojky. „Moje největší síla coby investora je 360stupňový pohled na věc – jako sportovec, podnikatel i spotřebitel,“ hlásala.

Maria Šarapovová po konci s tenisem roste do krásy.
Maria Šarapovová po konci s tenisem roste do krásy.

„Myslím, že mnoho detailů zůstává bez povšimnutí - v rutině, ve výkonu, v každodenních zvycích,“ řekla ke svému novému programu Šarapovová. „Budu mít příležitost s vámi sdílet svá tajemství z hřiště i mimo něj. Dám vám několik důležitých tipů, které jsem se naučila během 28 let hraní tenisu,“ dodala hráčka, která si na kurtech vydělala bezmála 39 milionů dolarů.

Kromě toho Maria řadu lidí inspiruje příspěvky na sociálních sítích, které pravidelně plní. Ze zveřejněných fotek je zřejmé, v jaké se nachází formě a jak je víc a víc sexy. A pro ostatní vrcholové sportovce může být její přechod do normálního života čistou inspirací.