Úterý 24. listopad 2020
Svátek slaví Emílie, zítra Kateřina
Oblačno 4°C

Damková s policií proti manželovi Berbrovi!? Tohle asi fotbalový šíbr nečekal...

Autor: nem

Mobil v kabelce jí ustavičně zvonil. Nebrala ho. Bojkotovala krizovou videoschůzi fotbalové vlády, do níž patřila. Už nepatří! Dagmar Damková (45) složila svazové funkce.

Udělala to pět dní po zadržení svého manžela a »Stalina« tuzemské kopané Romana Berbra (66). Tři dny poté, co putoval do vazební věznice za údajnou korupci a zpronevěru. Dva dny po tom, co odstoupil z postu místopředsedy.

„Po konzultaci s předsedou FAČR Martinem Malíkem se rozhodla Dagmar Damková na svoji žádost rezignovat,“ oznámil včera mluvčí asociace Michal Jurman. Strohá informace o tom, že Dáša již není členkou Výkonného výboru, kde seděla coby předsedkyně Řídící komise pro Čechy. Ale co je za ní?

Solidarita s mužem, agentem komunistické StB, po šestnácti letech vztahu? Nebo naopak útěk od jeho praporů svěšených na půl žerdi, když ztratil moc? Na čí straně vlastně Damková stojí?

Dagmar Damková s manželem Romanem Berbrem
Dagmar Damková s manželem Romanem Berbrem

Patrně především na své! Tak, aby si udržela pozice v komisích rozhodčích UEFA (je v ní od roku 2011) a FIFA (2017). Ono poslouchat od kolegů v Nyonu a v Curychu uštěpačné dotazy jako: „Hele, tak ty máš starýho v lapáku za černý kšefty a tvrdíš, žes o tom neměla ani páru?“ není žádný med. Musela si zvolit stranu barikády a podle několika důvěryhodných zdrojů Blesku si vybrala tu proti choti: „Damková aktivně spolupracuje s policií v Berbrově kauze.“

Výmluvně hovoří řečnická otázka předsedy představenstva FK Teplice Pavla Šedlbauera: „Jak by bylo možné, že by o aktivitách svého manžela nevěděla?“

Postava inspirovaná Berbrem ve filmu Vyšehrad: Kdyby byla rovina, teklo by akorát hovno

„Cherchez la femme“ neboli „Za vším hledej ženu“. Je to francouzské pořekadlo, ovšem tyhle zprávy se hodí spíš do italského bijáku o zradě a pomstě. „Damková Berbrovi neodpustila jeho poměr s Nikol Müllerovou,“ říkají naše zdroje.

No, věci se mají tak, že brunetky Dagmar se páteční policejní razie netýkala a manažerce marketingové firmy svazu STES, blondýnce Nikol, udělali hoši z Národní centrály proti organizovanému zločinu doma šťáru…