Pondělí 25. leden 2021
Svátek slaví Miloš, zítra Zora
Oblačno, sněžení 2°C

Řepka má další problém. Podnikatel Vejsada ho žene k soudu. Dluží mu prý 90 tisíc!

Autor: vba

Na svobodě není ani rok, a už má zase na krku malér. Fotbalový internacionál Tomáš Řepka (46) prý dluží 100 tisíc korun a čeká ho další soud!

Řepka si měl šesticifernou částku půjčit loni od někdejšího majitele fotbalových Bohemians Michala Vejsady, aby zaplatil dlužné výživné na své děti. Kdyby to totiž neudělal, hrozily by mu další čtyři měsíce za mřížemi, takhle nakonec bývalý reprezentant dostal »jen« dva roky.

Ani po lednovém podmínečném propuštění však prý Řepka dluh Vejsadovi nesplatil. „Poslal jsem mu dopis, aby začal splácet, ale nic se nestalo,“ pověděl Vejsada serveru Seznam Zprávy, který s kauzou přišel.

Sám Řepka v původní reportáži jakýkoliv dluh popřel, nakonec se ale ušklíbl, že neříká pravdu. „Tak ji nemluvím,“ pověděl. A stručný byl i na dotaz Blesku. „Ne, děkuji, nashledanou,“ utrousil a zavěsil.

Vejsada nicméně v ruce drží trumf: Smlouvu, kterou s Řepkou v dubnu 2019 podepsal a jejíž pravost byla úředně ověřena. Podle dokumentu měl bývalý fotbalista Sparty, Fiorentiny či West Hamu splácet každý měsíc tisíc korun, v opačném případě pak Vejsadovi vrátit celou částku zpět plus úrok z prodlení půl procenta.

A protože Řepka za rok a půl prý poslal dohromady jen 10 tisíc a v SMS zprávách ještě věřiteli nadával do s*áčů, na řadu teď přijde soud!

Někdejší boss fotbalových Bohemians Michal Vejsada
Někdejší boss fotbalových Bohemians Michal Vejsada