Premier League | West Ham – Aston Villa 2:1. Vítězná šňůra i díky VAR, Hammers pátí v lize | iSport.cz
30. listopadu 2020 • 22:54

West Ham – Aston Villa 2:1. Vítězná šňůra i díky VAR, Hammers pátí v lize

Autor: iSport.cz, vmn
11
RENTGEN: Plzeň nehraje ve sprintu. Co dál by měla zlepšit?
Slavia - Olomouc: Mandous chytil penaltu Kuchtovi, ten ale dorazil do sítě! 2:1

Fotbalisté West Hamu United vyhráli v Premier League už třetí zápas v řadě a v neúplné tabulce se posunuli na páté místo. Při výhře 2:1 nad Aston Villou odehráli celých 90 minut jak Tomáš Souček, tak Vladimír Coufal. Domácí góly dali na začátku obou poločasu Ogbonna a Bowen, hostující trefu zařídil Grealish. Ve druhém poločase navíc Villians neproměnili penaltu, Watkins nastřelil břevno. V nastavení se sice hosté radovali z vyrovnání, ale VAR odhalil milimetrový ofsajd.

Domácí United měli výborný nástup do obou poločasů a pokaždé hned v úvodu skórovali. Hosté mohli ve druhé půli dvakrát vyrovnat, nakonec ale druhé porážce v řadě nezabránili.

Smolařem zápasu se stal Ollie Watkins. Nejprve v 74. minutě neproměnil pokutový kop, v nastavení sice míč do sítě dostal, videorozhodčí ale branku kvůli ofsajdu neuznal.

Domácí: 2. Ogbonna, 46. Bowen

Hosté: 25. Grealish

Domácí: Fabiański – Balbuena, Ogbonna, Cresswell – Coufal, Rice (C), T. Souček, Masuaku (46. Benrahma) – Bowen (79. Noble), Fornals – Antonio (46. Haller).

Hosté: E. Martínez – Cash (88. A. Almuhammadí), Konsa, Mings, Targett – Douglas Luiz, J. McGinn – Trézéguet (74. B. Traoré), Hourihane (74. El Ghazi), Grealish (C) – Watkins.

Leicester nestačil na Fulham

Leicester nečekaně prohrál s Fulhamem 1:2 a nevyužil šanci bodově se dotáhnout na vedoucí Tottenham a druhý Liverpool. V tabulce Premier League zůstal čtvrtí, Fulham se naopak díky vítězství dostal ze sestupové zóny na 17. příčku.

Fulham zaskočil favorita po půlhodině hry, kdy se trefil Ademola Lookman. O osm minut později zvýšil Ivan Cavaleiro, který proměnil po konzultaci s videem nařízenou penaltu. Fulham vedl v poločase alespoň o dva góly na hřišti soupeře poprvé od dubna 2012 a stejně jako tehdy v Boltonu (3:0) i tentokrát zápas dotáhl k vítězství.

Za domácí snížil až v 86. minutě Harvey Barnes a Leicester už ani přes závěrečný nápor nedokázal zachránit alespoň remízu.

Leicester - Fulham 1:2
Branky: 86. Barnes - 30. Lookman, 38. Cavaleiro z pen.