Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 22°C

Obří krize, ohromné trápení! Na jaký antirekord legendární Jágr útočí?

Autor: as

Pětkrát vyhrál kanadské bodování NHL, jenže to bylo před čtvrt stoletím. Teď o čárku za bodík nezakopne ani ve druhé nejvyšší české soutěži. Hokejový bůh Jaromír Jágr (48) zažívá obří krizi!

Sedm letošních zápasů = ani bod. Ne, na tohle hvězdný »Džegr« není zvyklý! A to hrající majitel kladenských Rytířů nečelí kdysi pověstné obranné pasti borců z New Jersey či nabuzeným rivalům ze Sparty. Hraje jen druhou ligu a týmy jako Kolín, Benátky nad Jizerou či Litoměřice na něj ani nehrají osobku... „Zajímají mě jen výkony týmu, ne moje čísla. Vždyť mám s výstrojí 130 kilo, takže pořád jen jedu a nemůžu zastavit,“ chechtal se nedávno.

Sedm nul – s nachlup stejnou bilancí se v prosinci 2017 smutně loučil v dresu Calgary s NHL. Děsivější éru zažil v kariéře pouze jedinkrát, když při přechodu mezi New Jersey a Floridou nebodoval devětkrát v řadě. Zaútočí snad i na tento svůj antirekord?

Legendární hokejový útočník Jaromír Jágr stále hraje za Kladno, se kterým se pokouší vrátit do extraligy
Legendární hokejový útočník Jaromír Jágr stále hraje za Kladno, se kterým se pokouší vrátit do extraligy

Co nevidět mu bude 49 let a fanoušci jej na diskuzních fórech hromadně posílají do důchodu. „Jardo, jsi legenda, ale tohle už fakt nemá cenu,“ komentují jeho bodové i herní trápení. „Vždycky jsem hrál pro lidi,“ opakoval Jágr. Jenže ti teď na stadionech nejsou.

Že by čekal na spásné probuzení s jejich příchodem? Každopádně konec kariéry zatím nehrozí. Jágr je smluvně vázán k účasti na zápase pod otevřeným nebem ve Špindlerově Mlýně, který koronavirus odložil až na příští zimu.