Pondělí 27. května 2024
Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém
Oblačno, bouřka 23°C

Pozadí Woodsovy nehody: Jak na tom byl, když ho tahali ze zničeného auta

Autor: Marek Stodůlka

Šest zlomenin, několik šroubů a železná tyč v noze. To je výsledek úterní autonehody Tigera Woodse (45). Nejslavnější golfista planety vyletěl se svým SUV ze silnice v jižní Kalifornii. Američana museli z auta vyprošťovat hasiči. Momentálně už se Woods zotavuje po operaci. „Vaše podpora a pomoc je úžasná. Děkujeme za všechna přání,“ napsal vítěz dvaaosmdesáti turnajů PGA na Twitter.

Mimo ohrožení života. Tahle důležitá zpráva přišla pár hodin poté, co vyšlo najevo, že nejslavnější golfista planety v úterý havaroval. Tiger Woods utrpěl „pouze“ vážná poranění pravé nohy. Podle šerifa Alexe Villanuevy z losangeleského okrsku však mohla nehoda dopadnout mnohem hůř. „Airbagy vystřelily a obstaraly mu polštář pro přežití. Je opravdu štěstí, že z toho pan Woods vyvázl živý,“ prohlásil Villanueva na tiskové konferenci.

Američan tak může děkovat, že se na projížďku vydal ve svém bytelném SUV Genesis GV80. Auto se totiž několikrát přetočilo, což mělo za následek úplné zdemolování předku vozu.

Přivolaní hasiči museli sekerou rozbít přední sklo a skrze něj Woodse vytáhli. Podle policistů zůstával golfista klidný a nevykazoval známky požití alkoholu ani omamných látek. Krevní testy však kvůli závažnosti zranění neabsolvoval.

Woods už byl v minulosti za řízení pod vlivem trestaný. V roce 2017 jej floridská policie zastavila a nestačila se divit. Prášky proti bolesti, prášky na spaní, marihuana, to vše kolovalo v krvi těla slavného golfisty.

Tentokrát to však vypadá, že za neštěstím stála pouze nepozornost a nepřiměřená rychlost. Úsek, v němž k nehodě došlo, je podle místní policie problémový a nebezpečný. Zatím však není známo, kolika kilometry za hodinu uháněl po silnici Woods. Povolenou rychlost 45 mil/hod (cca 72 km/hod) ale určitě překročil.

Obrovské trápení Tigera Woodse
Obrovské trápení Tigera Woodse

Tato nehoda znamená dost možná také definitivní konec velkolepé kariéry. Při nárazu totiž Američan utrpěl šest zlomenin. Mnohočetná poranění kotníku i holeně museli doktoři dávat dohromady za pomocí šroubů a železné tyče. Než se tak Woods opět postaví na nohy, může to trvat i několik měsíců. Dvaaosmdesát titulů z PGA Tour by tak mohlo být konečné číslo ve výčtu úspěchů.

Pětačtyřicetiletý vítěz patnácti majorů se v poslední době zotavoval po páté operaci jeho problematických zad. Původně očekával, že se po odstranění úlomku meziobratlové ploténky, která mu tlačila na nerv a způsobovala bolesti, vrátí ke hře v polovině března. Na začátku týdne ale připustil, že rekonvalescence nejde podle předpokladů a možná nestihne dubnové Masters.

Podporu legendárnímu golfistovi vyjádřili na sociálních sítích fanoušci i mnoho slavných osobností. Mezi nimi i bývalý prezident Spojených států amerických Donald Trump , kterého Woods vždy vehementně podporoval. „Dej se dohromady, Tigere. Jsi opravdový šampion!“ vzkázal mu skrze twitterový účet svého mluvčího Jasona Millera.

Rychlé zotavení popřáli například také Barrack Obama , basketbalista LeBron James , tenista Rafael Nadal nebo Woodsova bývalá přítelkyně a lyžařka Lindsey Vonnová .